Jump to content


Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Αλλοιώς κάποιος που είναι εγγεγραμμένος στην Λάρισα,μπορεί το πρωί να ψηφίσει στον τόπο διαμονής του,και το μεσημεράκι άνετα να ψηφίσει και στην Λάρισα.

Όπως τον παλιό καλό καιρό  :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις σιαγμένα εσύ φαίνεται. Ο λαοτζίκος δίνει τα λίγα χρήματά του για τα φάρμακα. Θα τους τα δώσεις εσύ? Δεν είναι όλοι ίδιοι. 

 

Απαράδεκτο αυτό που έγραψες.  

 

Αλλά δεν πειράζει θα τους λυπηθεί ο Θεός.

Piraeus441-Bank_New-EMV-Chip-Debit-Card.

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι χαζός και δεν καταλαβαίνω πολλά...η πρόταση τελεσίγραφο των δανειστών ήταν πάνω στο τραπεζι την Παρασκευή πριν ο Τσίπρας πει για το δημοψήφισμα; ήταν για παραπάνω από τα 8 δις της ελλ.πρότασης σε στυλ take it or leave it; τι σημαίνει την παίρνω πίσω και δεν έχει αντικειμενο το δημοψήφισμα;...μια παπαριά καμαρωτή από τους εταίρους.

Η ελλ.πρόταση για 8δις (αρχικώς τα 3δις γίναν 5δις, γίναν 6δις, γίναν 7δ γίναν 8δις και τα ρέστα μας) δεν έχει αναπτυξιακά μέτρα, λέει το ΔΝΤ...(Κο) ωραία...Η δικιά τους πρόταση έχει; Πως εκτιμούν ότι αναστρέφεται η κατάσταση; Δεν σου το λένε αλλά  κάνε ότι νομίζεις (πελαγοδρομείς ολομόναχος)...

Να πούμε ΝΑΙ λοιπόν (εντός ευρώ κτλ) και μετά από 6 μήνες τι άλλο μπορούμε να κάνουμε γιατί και πάλι δεν θα βγαίνει ο λογαριασμός... ή θα βγαίνει;

 

γίνεται κριτική - πόλεμος για το ποιός μας εφθασε ως εδώ (ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ) ...Μερίδιο ευθύνη έχουν οι έξω -εταίροι ή έχουν το ακαταλόγηστο; στα διαζύγια φταίνε πάντα και οι δύο...Εδώ; Δεν υπάρχει δόλια -τιμωρητική συμπεριφορά ; Φταίει 100% ο Συριζα; ή δεν είναι καιρός για αναζήτηση ευθυνών και η ιστορία θα κρίνει;

 

 

Και γω θέλω ευρώ, και γω θέλω υπεύθυνη πολιτική βούληση για αλλαγές (ασφαλιστικό, δυ κτλ αλλά και δίκαιη φορολόγηση) αλλά δεν μας δίνουν τον απαιτούμενο χρόνο...Να τον αγοράσω τον χρόνο αυτό με 12 δις μέτρα για 6 μήνες...Και μετά τι; Πρόβλεψη για βελτίωση της κατάστασης υπάρχει ; Και όταν απαιτηθούν 30-40δις ακόμα τι θα κάνω; να βάλω 30% ΦΠΑ σωστά; ... Αχαρτογράφητα νερα είναι και το ναι και το οχι.... στο ναι έχω τον LL_NEO να μου λέει ¨εχεις δίκιο για το 100% προκ φόρου επόμενου έτους αλλά δεν γίνεται διαφορετικά ..." και να με χτυπαει στην πλάτη, στο ''όχι'' έχω τον Myralis να μου λέει να φάω "αξιοπρέπεια" και να με χτυπαει στην πλάτη.

 

Το κρυφό χαρτί της Ελλάδας είναι ότι είναι ότι έχει εκρηκτικά πάνω της και αν τα πατήσει θα πάρει πολλούς μαζί.

Εκτεθειμένο EFSF, Εγγυητές, κράτη μέλη κτλ.

 

Δεν πάμε μπροστά έτσι, ή αν θέλεις αντί να πούμε δεν πειράζει ο σκοπός αγιάζει τα μέσα ας το χρησιμοποιήσουμε και αυτό

για την ανάπτυξη και την  εκκίνηση και την οργάνωση της οικονομίας τι έχουμε ?

 

1. εισπρακτικά μέτρα 8δισ του Τσίπρα

2. εισπρακτικά μέτρα 10δισ των "Θεσμών"

πάρε αυτά και πλήρωσε αυτά και αύριο βλέπουμε εχω και κάτι φιλέτα να δώσω που δεν έδωσα πριν κτλ. 

 

 

Τα χτυπήματα τουρισμού/ναυτιλίας  που προσπαθούν είναι σημαντικό να αποφευχθούν και δεν είναι καθόλου ασήμαντα, αλλά είναι λίγα

μπροστά σε αυτά που πρέπει να γίνουν.

 

Ξοδεύει η κάθε οικογένεια και το κράτος λεφτά για να εξειδικεύσει το νέο και φεύγει εξωτερικό να προσφέρει τις υπηρεσίες του ασυζητητί.

Στην αγορά εργασίας επικρατεί χάος. Μικρομεσαίες κλείνουν, Μεσαίες βρήκαν παπά και κηδεύουν με στόχο το βραχυπρόθεσμο κέρδος χωρίς στόχους

μέχρι να κλείσουν. Προσπαθεί νέος να κάνει κάτι δικό του και βρίσκει τοίχους μπροστά του. 

 

Ωραία τα λογιστικά και τα χρηματοοικονομικά αλλά η ουσία των πραγμάτων είναι 

αν δεν μείνει κανείς να παλέψει εδώ να δουλέψει εδώ να προσφέρει εδώ πως διάολο θα ξεφύγουμε από αυτή την κατάσταση. 

συζητώντας για μέτρα και οικονομία ?

 

Δεν μπορείς να φτάσεις τις χώρες 1ης ταχύτητας αλλά αν δεν στοχεύσεις εκεί πως θα κάνεις έστω και ένα μικρό βήμα παραπάνω.

Αλλά δεν γίνονται αυτά με πολιτικούς που το μόνο μέλημα τους είναι ο ρεβανσισμός και το πως θα βολέψουν τους ψηφοφόρους τους. 

 

Καλός ο τουρισμός οι συνταξιούχοι και αγιος ο θεός αλλά δεν φτάνουν... μια ζωή τα ίδια θα λέμε.

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.