Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Επίσης ανακοινώθηκε ότι οι εφορευτικές επιτροπές θα είναι οι ίδιες με τις εκλογές του Ιανουαρίου.

Δεν θα σταλούν ειδοποιήσεις.Απλά όσοι είχαν καλεσθεί τον Ιανουάριο καλούνται οι ίδιοι να φάνε άλλο ένα πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχονται πλέον όλοι κάρτες. Προτιμούν το ρευστό από την υποσχετική πληρωμής της τράπεζας

Nα τους δώσει ακυρο και να πάει σε κάποιο που δεχοντε, ή να τα αγοράσει ηλεκτρονικά. Όλα κάτω είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι να τον παρω τηλ να του το πω να ηρεμήσει. Μπαμπά στο χωριό πήγαινε στον κυρ Γιάννη να του πεις να πληρώσεις με τη κάρτα σου. Και ο κυρ Γιάννης θα τη περάσει απο το κ0λ0 του να στα δώσει. Ασε με ρε......

Link to comment
Share on other sites

 

Τα σχόλια αποδεικνύουν ότι ο μέσος Ευρωπαίος, που δεν έχει κάνενα λόγο να θέλει ασχοληθεί με το θέμα, είναι πεπεισμένος ότι μας αξίζει η γκιλοτίνα. Προφανώς επειδή τόσον καιρό οι Ευρωπαίοι πολιτικοί προετοίμαζαν το έδαφος για ένα παράλογο και εκδικητικό νέο "Πρόγραμμα", εφόσον είχαν την πεποίθηση ότι κι αυτό θα περάσει.

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι έχουν καταφέρει κι έχουν φτάσει σε αδιέξοδο, γιατί η μόνη λύση αυτή τη στιγμή θα επιφέρει και σε εκείνους πολιτικό κόστος, κάτι που προσπαθούσαν να αποτρέψουν μέχρι την τελευταία στιγμή.

 

Με τις υγείτσες μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια αποδεικνύουν ότι ο μέσος Ευρωπαίος, που δεν έχει κάνενα λόγο να θέλει ασχοληθεί με το θέμα, είναι πεπεισμένος ότι μας αξίζει η γκιλοτίνα. 

Δυστυχώς ισχύει. Σε ένα ιρλανδικό φορουμ που παρακολουθώ η συντριπτική πλειοψηφία είναι πεπεισμένη ότι είμαστε τεμπέληδες, βγαίνουμε στην σύνταξη στα 50, κανείς μας δε πληρώνει φόρους και γιατί να αναγκαστούν να πληρώσουν αυτοί την ελλάδα από τους φόρους τους. Και ξανά δυστυχώς αυτή είναι κυρίως γερμανική προπαγάνδα η οποία απέκτησε βαρύτητα με την επανάληψη.

 

Ευτυχώς αν ψάξεις διαβάζεις και διαφορετικά πράγματα http://mignatiou.com/2015/06/evro-evropi-ke-ellada-epesan-telika-i-maskes/ 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω μια ιστορία που συνέβη πριν λίγο,  για όσους λένε ότι όσοι έχουν λεφτά στις τράπεζες και όσοι θα ψηφίσουν ναι είναι γερμανοτσολιάδες ή παιδάκια.

 

Πριν λίγο ήμουν σε ένα φιλικό πρόσωπο που τον ξέρω χρόνια. Τον σέβομαι και τον εκτιμώ αφάνταστα για το ήθος και την τιμιότητά του και ήθελα τη γνώμη του για τη κατάσταση. Ενας άνθρωπος που θα μπορούσε να έχει βίλα στην Εκάλη και κότερο και αντι αυτού προτίμησε να μην μειώσει το προσωπικό του, να μην πάει τους μισθούς των υπαλλήλων του στα 300-400 ευρώ και να προσλαμβάνει ακόμα και σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

Είδα λοιπόν αυτόν τον άνθρωπο στα 60 του χρόνια να είναι βουρκωμένος. Οταν τον ρώτησα γιατί κλαίει η απάντηση δεν ήταν καταστράφηκα. Η απάντηση δεν ήταν ο κόπος μιας ζωής πάει χαμένος τώρα που έπρεπε να κάθομαι ήρεμος. Η απάντηση δεν ήταν τώρα τι κάνω. Η απάντηση κύριοι που λέτε να ξεχωρίσουν να ξερά απο τα χλωρά ήταν τι θα γίνουν 70 οικογένειες που ζουν από εμένα. Και κάπου εκεί έμεινα για μία ακόμα φορά κάγκελο. 

 

Να εχετε λοιπόν συνδεδεμένα στο μυαλό σας ότι όσοι έχουν λεφτά στις τράπεζες είναι ρεμάλια. Αυτοί που έχουν ακόμα λεφτά στις τράπεζες είναι άτομα τέτοιου στυλ, όλα τα λαμόγια τα έχουν βγάλει έξω εδώ και ΜΗΝΕΣ γιατί σκασίλα τους τι θα γίνει στη χώρα. Με πρώτους και καλύτερους τους 300 που ψηφίζουν για μας.

 

11205029_1667532573460278_71357379508114

 

τζαμπα ταλαιπωρεις τους cherry MX 

 

[6:53:50 μ.μ.] Nova: sou eipa to allo
[6:53:55 μ.μ.] Nova: phga gym shmera
[6:54:09 μ.μ.] Nova: htan mia megalh gynaika mesa
[6:54:20 μ.μ.] Nova: kai tsakwnotan me perhfano syrizaio "OXI"
[6:54:28 μ.μ.] SoF{GR}@work: lol
[6:54:44 μ.μ.] Nova: kai tou elege esy den exeis perasei ptwxeysh den exeis zhsei dyskola gia na ksereis
[6:54:50 μ.μ.] Nova: kai aytos fwnaze
[6:54:59 μ.μ.] Nova: ME TON SAMARA HTAN KALYTERA???
[6:55:02 μ.μ.] SoF{GR}@work: ....
[6:55:09 μ.μ.] Nova: dld ithela na ton vouthksw epitopou..
[6:55:23 μ.μ.] SoF{GR}@work: auti i karamela exi liksi
[6:55:24 μ.μ.] SoF{GR}@work: :p
[6:55:57 μ.μ.] SoF{GR}@work: thimasai ton allo sto lab
[6:55:59 μ.μ.] SoF{GR}@work: me ekane quote
[6:56:01 μ.μ.] SoF{GR}@work: kai ipe
[6:56:16 μ.μ.] SoF{GR}@work: " nai to  den ginetai xirotera apo tora to pisteva kai ego otan to psifisa syriza "
[6:56:19 μ.μ.] SoF{GR}@work: kai epomeni mera
[6:56:21 μ.μ.] SoF{GR}@work: se fash panikou
[6:56:26 μ.μ.] SoF{GR}@work: " xilies fores kalitera samara "
[6:56:26 μ.μ.] SoF{GR}@work: xD
[6:56:51 μ.μ.] Nova: TI XEIROTERO NA MOU SYMVEI??
[6:56:57 μ.μ.] Nova: na fwnazei sth megalh gynaika
[6:56:59 μ.μ.] SoF{GR}@work: lololol
[6:57:03 μ.μ.] Nova: me vermouda nike
[6:57:05 μ.μ.] Nova: papoutsi nike
[6:57:05 μ.μ.] SoF{GR}@work: mou estilan minima apo ton opap
[6:57:18 μ.μ.] Nova: grammwmenos toumpanakos sigoura prwteinoules kai tetoia..
[6:57:25 μ.μ.] Nova: apo ekei katalavaineis..
[6:58:11 μ.μ.] SoF{GR}@work: mporei na min plironei to noiki gia na kani gimnastiki
[6:58:12 μ.μ.] SoF{GR}@work: :p
[6:58:37 μ.μ.] Nova: me to smartphone tou gia mousikoula
[6:58:42 μ.μ.] Nova: paliozwh..
[6:58:46 μ.μ.] Nova: ti xeirotero na ginei..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[6:57:03 μ.μ.] Nova: me vermouda nike [6:57:05 μ.μ.] Nova: papoutsi nike [6:57:05 μ.μ.] SoF{GR}@work: mou estilan minima apo ton opap [6:57:18 μ.μ.] Nova: grammwmenos toumpanakos sigoura prwteinoules kai tetoia.. [6:57:25 μ.μ.] Nova: apo ekei katalavaineis.. [6:58:11 μ.μ.] SoF{GR}@work: mporei na min plironei to noiki gia na kani gimnastiki [6:58:12 μ.μ.] SoF{GR}@work: :p [6:58:37 μ.μ.] Nova: me to smartphone tou gia mousikoula [6:58:42 μ.μ.] Nova: paliozwh.. [6:58:46 μ.μ.] Nova: ti xeirotero na ginei..
Αυτό. Τι χειρότερο να συμβεί; Puma shoes? Σιγά μωρέ. Λιτός βίος. 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έκανε αυτά ο πιτσαδόρος θα ήθελα να ξέρω αν θα ήσουν τόσο χαλαρός

Πάρτυ θα έκανα...

 

Να σου πω τρολλάρεις πλέον έτσι;

Εχεις βγει έξω; Ζεις σε αυτή τη χώρα ή σε άλλη;

Βγάλε τις συριζοπαροπίδες σου και πούλα αλλού τρέλα αυτή τη στιγμή. Πολύ έχω σεβαστεί το κόκκινο σηματάκι μου εδω μέσα και κρατιέμαι με τέτοιες απαντήσεις.

 

Δε σε ενοχλεί το καπιταλ κοντρολ, δε σε ενοχλεί το κλεισιμο των τραπεζών, δε σε ενοχλεί το όριο αναλήψεων, δε σε ενοχλεί ότι έχει στεγνώσει η αγορά και δε κινείται τίποτα εκει έξω, σε ενοχλεί ότι θέλω μετρητά να πληρώσω και όχι με κάρτα ε; Και μας δείχνεις απο χθες τις προπληρωμένες και τις χρεωστικές ε; 

 

Το ότι δε μπορώ να στείλω λεφτά του πατέρα μου κάτω γιατί πολύ απλά το ΑΤΜ εκει πάνω που είναι στέρεψε και το σύστημα δε το τροφοδοτεί φταίει η κάρτα που δε χρησιμοποιώ πάλι; Το ότι βλέπει μέσα τη σύνταξή του και δε μπορεί να τη πάρει φταίει η κάρτα πάλι;

 

ρε δε πάμε να πέσουμε απο το γκρεμό λέω εγώ;

Καθόλου δεν τρολλάρω, απλά παραμένω ψύχραιμος.

 

Ναι βγήκα να ερθω δουλειά.. Το λεωφορείο είχε τόσο κοσμο όπως κάθε ημέρα, το Σύνταγμα είχε τόσο κόσμο και τουρίστες όπως κάθε μέρα, η καφετέρια που παίρνω καφέ είχε 4 άτομα αντι για 6 που έχει κάθε μέρα, και στη δουλειά τα αφεντικά μας είπαν συνεχίζουμε όπως συνεχίζαμε , κάποιοι πελάτες πάγωσαν παραγγελίες, ενω συνεργάτιδα εταιρεία πρώτα πάγωσε και μετά.. ξεπάγωσε όταν εγκρίθηκαν πληρωμές στο εξωτερικό (fb, google).

Mε ενοχλεί το capital control, δεν με επηρεάζει το κλείσιμο των τραπεζών ή το όριο αναλήψεων προς το παρόν, με ενοχλεί ότι εχει στεγνώσει η αγορά, με ενοχλούν τα μέτρα των θεσμών, τα μέτρα της ελληνικής κυβέρνησης, ο εμπαιγμός του Γιούνκερ, οι νεοφιλελέδες που μαζευοντε στο Σύνταγμα και οι ραγιάδες που δημιούργησαν το bank run.

 

Υπάρχει πρόβλημα ρευστότητας, πάντα υπήρχε, το ξέρουμε όλοι, σε τέτοιες περιπτώσεις το να δοκιμάσεις να τραβήξεις χρήμα πρέπει να είναι η τελευταία σου επιλογή όχι η πρώτη σου έννοια, και η καρτούλα βοηθάει εκεί ακριβώς.

Εαν οι επιχειρηματίες δεν δέχοντε κάρτα πρέπει να φάνε άκυρο, εαν οι "Μενουμε Ευρώπη" δεν ξερουν ότι δημιουργούν Bank Run και ότι στην Ευρώπη λειτουργούν κυρίως με κάρτες τότε να την ξεχάσουν την Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύτηκε στις 19 Ιαν 2015

 

Εντάξει κρατάει λίγο παραπάνω η αριστερή παρένθεση από όσο ήλπιζαν στο παραπάνω βίντεο. Αλλά ποιος θα βγει να πει ότι έχουν πέσει λάθος σε αυτά που γράφουν. Μέχρι στιγμής τα περισσότερα έχουν επιβεβαιωθεί και τα υπόλοιπα μοιάζουν με φυσική εξέλιξη των πραγμάτων.

Link to comment
Share on other sites

@Myralis

Να τα πεις στο πρωθυπουργό σου αυτά και στο μπαρούφα που έστειλαν τον κόσμο έξω. ΑΥΤΟΙ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ Ο ΒΕΝΖΙΝΑΣ ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΤΜ.

Τη ψυχραιμία πουλατε την αλλού πλέον γιατί ναι δεν είμαι ψύχραιμη και με το δίκιο μου.

 

Κάποτε ένας μου είχε πει. Στις εκλογές τον Γενάρη έχεις να επιλέξεις ανάμεσα στο κλέφτη και στο βλάκα, κρίνε όταν πας να ψηφίσεις ποιος απο τους δύο θες να βρεθεί στο χείλος του γκρεμού. Και μάντεψε ποιος δε θα καταλάβει τον κίνδυνο και θα πηδήξει.

 

Ο ΒΛΑΚΑΣ αυτή τη στιγμή λοιπόν πηδάει και μας παίρνει όλους μαζί. Ποτέ δε βάφτηκα με τα χρώματα παράταξης και πάντα προσπαθούσα να κρίνω με το νιονιο μου. Ακόμα το έχω στο κεφάλι μου και κρίνω. 

 

Και για να τελειώνουμε με τη λαϊκή εντολή γιατί ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

 

Δεν είχε λέει τέτοια εντολή απο το λαό και πάει σε δημοψήφισμα.

ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΦΙΑ?

 

ΘΑ ΞΕΡΑΣΩ!!!!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.