Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

@argi

 

Κάτσε ρε μπαγάσα, πριν που είπα ότι μια ζωή οι ασφαλιστικοί φορείς έπαιρναν λεφτά απο το κράτος μου είπες δείξε μας τι και πως. Και τώρα έρχεσαι να συμφωνήσεις μαζί μου;

Πρωτογενές πλεόνασμα υπάρχει και σε ταμειακή και σε δεδουλευμένη βάση. Η υστέρηση εσόδων στα ασφαλιστικά ταμεία καλύπτεται ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ απο τα υπόλοιπα έσοδα της γενικής κυβέρνησης. Υπόψιν ότι αν ένας φορέας πχ το ΙΚΑ χρειάζεται χρήματα και τα δανειστεί απο κάποιον άλλο φορέα, ποιον να σου πω τώρα; τυχαίο το Πανεπιστήμιο Πειραιά, δεδομένου ότι και οι δυο είναι φορείς της γενικής κυβέρνησης τότε με βάση τα ευρωπαικά λογιστικά πρότυπα αυτό το χρέος ΔΕΝ προσμετράται στους λογαριασμούς της γενικής κυβέρνησης.

 

Τα χω πει και τα χω εξηγήσει ενα εκ φορές εδώ μέσα. Κάθε 10-15 μέρες έχουμε το ίδιο βιολί. Για ότι αφορά την έξοδο στις αγορές, επειδή έχω ιδιαίτερη ευαισθησία στις ασυναρτησίες περί αυτού του θέματος και ξέρω ότι νομοτελειακά θα τσαντιστώ και θα κάνει πάρτι ο @vic, με αυτά που θα ξεράσει το στόμα μου το αφήνω έτσι. Ναι αγόρι μου τρικ, η έξοδος στις αγορές. Προσέξτε μόνο μην το πολυλέτε και παραέξω διότι τα λεφτά που περιμένετε απο τον Ντράγκι δε θα έρθουν αν η χώρα δεν έχει πρόσβαση στις αγορές. 

 

Στο μονο που θα συμφωνισουμε ειναι οτι τα ταμεια δανειζονται συνεχως ενω παραμενουν ελληματικα και θα συνεχισουν να κανουν το ιδιο οταν δεν υπαρχει λυση,Εγω ασφαλισμενος στον ΟΑΕΕ το προηγουμενο διμηνο εβγαλα 1100 ευρω τα οποια τρομαξα να τα παρω,παρ'ολα αυτα θα πρεπει να πληρωσω 900 ευρω ασφαλεια.Που θα τα βρω?δεν θα τα βρω,απλα θα τα βαλω στο συρταρι μαζι με τα υπολοιπα και θα τα κανω συλλογη.

Διαφωνουμε για το πως αντιλαμβανεσαι την κατασταση στην Ελλαδα.Μου δινεις την εντυπωση οτι ζω σε αλλη χωρα,οκ,ο καθενας εχει τις αποψεις του,αν διαβαζεις μιραντα ξαφα παπαδημητριου και βουλτεψη ενταξει,τοτε παμε καλα,η αναπτυξη παρουσιασε θεαματικα αποτελεσματα και τρια πουλακια καθονταν.Λες οτι τα εχεις εξηγησει 1 εκ φορες και δεν μπορουμε να τα καταλαβουμε,και ποιος σου ειπε οτι εχει δικιο,μιλας παντα με απολυτη σιγουρια.

 

Για το πρωτογενες πλεονασμα στο ξαναλεω οτι δεν υπαρχει,απο τι στιγμη που εχουμε τεραστια ελλειματα.Το ειχε ανακοινωσει και η (ΕΛΣΤΑΤ) οτι υπαρχει ενα 15.8% ως ελλειμα στο πρωτογενες ισοζυγιο της γεν.κυβερνησης.Αλλα επειδη ο Σαμαρας επρεπε να βγαλει πλεονασμα επεσε μαγειρεμα μαζι με την τροικα,αφαιρεσαν καποια δις απο απο το πρωτογενες ελλειμα τα οποια δοθηκαν το 2013 για την ανακεφαλαιοποιηση των τραπεζων.

 

Για την εξοδο στις αγορες το εκαναν καθαρα για πολιτικους και επικοινωνιακους λογους,ποιος ο λογος να δανειστεις για να πληρωσεις παλια χρεοι και να δημιουργεις καινουργια.

Απλα θυμησου πως το παρουσιασαν τα ΜΜΕ,αλλο ενα success story.Παντως οχι για τον Ελληνα πολιτη.

Τα ιδια ισχυουν και για το κοινωνικο μερισμα μολις το παρεις θα το επιστρεψεις απο την πισω πορτα.

 

Δεν περιμενω κανενα ντραγκι φιλε μου να με σωσει αλλα ουτε και κανενα συρριζα,απλα βλεπω αυτο που ζω σημερα και δεν ξερω τι μου ξημερωνει.

Link to comment
Share on other sites

@argi,

α) Στο θέμα των εξόδων για τους ελεύθερους επαγγελματίες έχω πει πολλές φορές, ότι παρόλο που η πλειοψηφία του κλάδου κοιμάται όπως έστρωσε, αυτό που συμβαίνει με τέλη επιτηδεύματος, προκαταβολή φόρου και ασφαλιστικές εισφορές είναι τρελό.

β) Δεν έχω πει ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ ότι η βελτίωση των οικονομικών του κράτους σημαίνει και άμεση βελτίωση των οικονομικών των πολιτών του. Πόσο μάλλον όσο η ανάπτυξη είναι ακόμα αναιμική. Να στο πω διαφορετικά. Στο πρώτο τρίμηνο που είχαμε ύφεση πριν 6 χρόνια εσύ είδες άμεσο αρνητικό αντίκτυπο στο πορτοφόλι σου; Φαντάζομαι πως όχι. Πως περιμένεις λοιπόν να έχεις αυτό τον άμεσο αντίκτυπο τώρα;

γ) Δε προμετρήθηκαν τα χρήματα που δόθηκαν στις τράπεζες καθότι ήταν one off. Όπως και η αντίστοιχη βοήθεια δεν υπολογίστηκε στα νούμερα της Κύπρου. Να στο πω διαφορετικά; Αν είχε προσμετρηθεί θα είχαμε οπως λες 15.8% έλλειμμα. Σωστά; Άρα φέτος θα έβγαινε ο Σαμαράς και θα έλεγε: Βελτιώσαμε τα οικονομικά αποτελέσματα του κράτους κατα 18 ποσ. μονάδες. Και θα έπεφταν γιαούρτια διότι πολύ απλά δεν έχει λογιστική λογική αυτό το πράγμα. 

δ) 

ποιος ο λογος να δανειστεις για να πληρωσεις παλια χρεοι και να δημιουργεις καινουργια.

Αν αυτό που λες το πιστεύεις τότε να σε καλωσορίσω στο μνημονιακό μπλοκ που λέει ότι η χώρα θα πρέπει να είναι αυτόνομη και να καταναλώνει αυτά που βγάζει.


@SLN, Ώπα ποια είναι η ταμπακιέρα του άρθρου; ΟΙ @@ που λέει το unfollow? Δε χρειάζομαι κανένα capital, στόχο, σουπερ κατερίνα για να διαμορφώσω άποψη για ένα νόμο. Προτιμώ να διαβάζω το νόμο. Δοκίμασε το κάποια στιγμή. Είναι ενδιαφέρουσα άσκηση 

Link to comment
Share on other sites

@LL_NEO

Κοιτα το κεφαλαιο ελευθεροι επαγγελματιες θελει πολλες σελιδες συζητηση,απλα θα σου πω επειδη εχω κανει και Γερμανια σε αντιθεση με εδω,μαυρα προβατα υπαρχουν παντου,και 

στη Γερμανια κλεβουν,απλα εκει θα το κανεις μια δυο,την τριτη δεν γλιτωνεις,αντιθετα με εδω που αλωνιζεις και μετα θα πληρωσουν τη νυφη ολοι μαζι,γνωστη τακτικη.

Αλλο ενα μετρο που θα παει ακλαφτο.  http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26516&subid=2&pubid=113393119

 

Για του φορους των ελευθερων επαγγελματιων τα βλεπεις και μονος σου,αρα συμφωνουμε οτι,οταν εχεις ενα γαιδουρι να κουβαλας ξυλα θα πρεπει να κανεις και μια σταση να του δωσεις

νερο,εδω εχει ψοφησει και το κλωτσας να σηκωθει.Οποτε οικονομια δεν υπαρχει γιατι δεν θες να υπαρχει.

Ειναι ευκολο να ξερεις τη δηλωνει ο καθενας, αν φοροδιαφευγει τον αναγκαζεις με τετοια φορολογια,βαλε ενα σταθερο φορο αναλογα με τα εισοδηματα του καθενος και τελος.

Δηλ,με λιγα λογια αναπτυξη γιοκ,πιθανη μειωση της ανεργιας λογω 2μηνων 5μηνων στου δημους και στις περιφερειες και τιποτα περισσοτερο.

Τo αντικτυπο δεν περιμενω να το δω αμεσα αλλα να σου θυμησω οτι ο Σαμαρας μιλουσε για απογειωση,τι νοημα εχει τωρα,αφου η αγορα εχει βαρεσει κανονι.

 

Για το ελλειμα τραπεζες κτλ τα εχουμε πει πολλες φορες εδω μεσα και ειναι κουραστικο γιατι δεν βγαινει ακρη να λεμε τα ιδια και τα ιδια.

Τωρα αυτο που ειπα οτι (ποιος ο λογος να δανειστεις για να πληρωσεις παλια χρεη και να δημιουργεις καινουργια)δεν εχει να κανει με το αν εισαι αντιμνημονιακος η μνημονιακος.

ποιος δεν θελει να ζουμε μονοι μας χωρις δανεικα,δεν λεω ουτε οχι σε ολα αλλα ουτε και ναι σε ολα.

Και για να μην πλατιαζουμε πολυ,κανεις μια συμφωνια για την βιωσιμοτητα του χρεους και ακολουθεις ενα μοντελο πολιτικης τυπου Σουηδιας,αν εχει μεινει κανενας νεος ως τοτε στο ελλαδισταν.btw! Μακρινο ονειρο το μοντελο Σουηδιας,μοντελο μπανανιας ισως. :p

Link to comment
Share on other sites

@argi,

 

Αν αυτό που λες το πιστεύεις τότε να σε καλωσορίσω στο μνημονιακό μπλοκ που λέει ότι η χώρα θα πρέπει να είναι αυτόνομη και να καταναλώνει αυτά που βγάζει.

Ο μόνος σίγουρος τρόπος για να απαλλαγείς από δανεικά μια και καλή είναι να μην πληρώσεις τα τρέχοντα. Έτσι δεν θα σε δανείζει κανένας(από τις αγορές πάντα) και όσα πρωτογενή πλεονάσματα εξασφαλίζεις θα πηγαίνουν στο λαό σου, αντί να φεύγουν χωρίς επιστροφή.

 

Anyway, είδα στην πρόσφατη εκπομπή του προπαγανδιστή Λάκη(τόλμησε να προφητεύσει Λοβέρδο στην ΝΔ ο γκεμπελίσκος) απόσπασμα από τα πρωινάδικα, όπου διάφοροι άνθρωποι παραπονούνταν για επανεκτίμηση του ποσοστού αναπηρίας τους προς τα κάτω, ενώ υπήρχε προφανώς σοβαρό πρόβλημα. Μην ξεχνάμε ότι η αναπηρία άνω του 80%(πιο κάτω είσαι σούπερμαν) είναι προαπαιτούμενο για να εξαιρεθείς από τον ΕΝΦΙΑ.

 

Σκέφτομαι ρε γαμώτο να ψηφίσω Σαμαρά έτσι από περιέργεια για να δω πόσες εθνοσωτήριες πολιτικές θα δούμε ακόμα.Για την διόρθωση των παθογενειών της ελληνικής οικονομίας, που λέει και ο Αστρολάβος στο εναρκτήριο ποστ. Μήπως θα απαγάγουν τους πρωτότοκους γιους ζητώντας λύτρα; Μήπως οι παθογένειες είμαστε τελικά εμείς οι ίδιοι;

 

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231365085

 

Πρόεδρος της Τράπεζας Κύπρου αναμένεται να εκλεγεί ο επί σειρά ετών επικεφαλής της Deutsche Bank, ελβετός τραπεζίτης Γιόζεφ Άκερμαν.

 

Παράλληλα, έχει διδάξει στο London School of Economics, στο Johann Wolfgang Goethe University, στο St. Gallen Foundation for International Studies, ενώ είναι μέλος της διοικούσας επιτροπής της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ.

Και η ερμηνεία τέτοιων κινήσεων που πιθανότατα θα τις δούμε και στο δικό μας τραπεζικό σύστημα. Από τον Ηλία Ηλιόπουλο καθηγητή του πανεπιστημίου του Μονάχου. Ο Αστρολάβος παρακαλείται να δώσει έμφαση σε όσα λέγονται από το 18:00. Πόσες και πόσες φορές μας έχουν σώσει από "παθογένειες" οι "σύμμαχοί" μας, αλλά εμείς τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

@Petrossortep, Δηλαδή μου λες να κάνουμε οτιδήποτε περνάει απο το χέρι μας προκειμένου να έχουμε εσαεί τη στάμπα του αφερέγγυου και άρα να μη μας δανείζει ποτέ κανείς;

ΟΚ ερώτηση: Και αν σε δυο χρόνια απο τώρα έχουμε πάλι μια διεθνή κρίση με επιβράδυνση (περαιτέρω) της οικονομίας και θες απελπισμένα χρήματα τι κάνεις;

 

Και άλλη μια. Μιλάς για μονομερή ενέργεια. ΟΚ, η ΕΚΤ φαντάζομαι συμφωνούμε ότι σε μια τέτοια περίπτωση κόβει την κάνουλα απο τις ελληνικές τράπεζες. Σε τέτοια περίπτωση τι κάνεις; Άσε με να μαντέψω. Βγαίνεις απο το ευρώ. Σωστά;

 

Για το θέμα με το ποσοστό αναπηρίας δεν ξέρω τι παίζει, ο αδερφός μου είναι κάτω απο 80% ούτοις ή άλλως. Θα βάλω τη μάνα μου να ρωτήσει απο περιέργεια στο ΚΕΚΥΚΑΜΕΑ αν είχαν τέτοια κρούσματα.

Link to comment
Share on other sites

@LL_NEO

Δεν θα πανε για μονομερεις ενεργειες ετσι και αλλιως,οσο κανενα κομμα δεν εχει plan b,απλα θα πρεπει να τα τσουγκρισεις και λιγο με τους δανειστες για να κανεις και κοινωνικη πολιτικη.

Εξαλλου το εχουμε δει το εργο,ο Συριζα που μιλουσε για μονομερεις ενεργειες τωρα επειδη εχει καταλαβει οτι θα ειναι η επομενη κυβερνηση μιλαει για συμφωνια  χρεους κτλ.

Μονομερεις ενεργειες και λεονταρισμοι ανεβαζουν και τα ποσοστα βλεπεις,απλα καινουργιους μεσαζοντες ψαχνουμε στη θεση των παλιων,αν και πιστευω οτι ο Συριζα θα κανει καλυτερη 

κοινωνικη πολιτικη.

Και δεν μπορω να καταλαβω ως ποτε θα τους χαιδευεις τα αυτια.Ακομα και στο πιο σοβαρο ζητημα που ειναι η βιωσιμοτητα του χρεους ο μεν βενιζελος λεει οτι το χρεος ειναι βιωσιμο και ο σαμαρας μιλαει για κουρεμα,δηλ ο προεδρος και ο αντιπροεδρος της κυβερνησης!ποσο δουλεμα πια...Ελεος!

Και οτι μας δανειζει συνεχως η ΕΚΤ παρολο που γνωριζει οτι το χρεος δεν ειναι βιωσιμο αυτο πρεπει να σε προβληματιζει.

Και αν θα εχουμε παλι μια διεθνη οικονομικη κριση μεσα σε 2 χρονια οπως λες,δεν θα μιλαμε πλεον για ευρω,οχι μονο εμεις,αλλα ολοκληρος ο ευρωπαικος νοτος.

Link to comment
Share on other sites

Μη δουμε κυβερνηση να προκοβει.... αμεσως να εκτοξευσουμε λασπη στο θεαρεστο εργο της!!

Αλητες!! 1000 χρονια μνημονιο ρε (και 1000 χρονια Αντωνης Βισσυς στην καρεκλα) Σαν τον Λενιν θελω να τον ταριχευσουμε να τον εχουμε εκει,

 

http://www.thepressproject.gr/article/69608

Link to comment
Share on other sites

Μη δουμε κυβερνηση να προκοβει.... αμεσως να εκτοξευσουμε λασπη στο θεαρεστο εργο της!!

Αλητες!! 1000 χρονια μνημονιο ρε (και 1000 χρονια Αντωνης Βισσυς στην καρεκλα) Σαν τον Λενιν θελω να τον ταριχευσουμε να τον εχουμε εκει,

http://www.thepressproject.gr/article/69608

Έλα ρε. Αμα το είπε η Ξουλιδου ισχυει καργα. Πχ και γω μπορώ να πω οτι ο Λαβος με πήρε προχτές τηλέφωνο και μου πε οτι ειμαι γλυκό αγορι και αν του κάτσω θα εχω ασυλία εδω μέσα. Παναγίες, Χριστοι και το πολύ πολύ κανα warning. Σοβαρά τώρα, θέλουν να δωροδοκήσουν βουλευτές και βρήκαν την πυροβολημένη; Επίσης η πυροβολημένη δε μπορούσε να τους ιντριγκάρει προκειμένου να τους παγιδεύσει;

Σοβαρές ερωτήσεις που θα έκανε ο κάθε λογικός αν δεν ειχε τωλοφαγουρα ντε και καλα να πιστέψει οτι είπε η βλαμμενη και οτι έγραψε το cnn της Ελλάδας.

Σε άλλες περιπτώσεις δωροδοκίας. Ο ΣΥΡΙΖΑ λέει οτι δε θα δεχτεί στη κολυμπήθρα του Σιλωαμ (βουλευτική υποψηφιότητα) όσους ψηφίσουν ΠτΔ. Άρα ουσιαστικά λέει στους ανεξάρτητους αν ΔΕΝ ψηφίσετε πρόεδρο τότε έχετε λαμβάνειν 4x12x8000=384,000. Αλλα εδω δε μιλάμε για εκβιασμό/δωροδοκία. Εδω οι βολευτες κινούνται απο καθαρά ανιδιοτελή κριτήρια και με μονο μέλημα το καλό της πατρίδας.

Προσέξτε μονο γιατι έτσι όπως παει το πράγμα το μεθεπόμενο κόμμα εξουσίας ξέρετε ποιο ειναι έτσι; Και εκει εχει να πεσει το γέλιο και το ξύλο της αρκούδας. Το οποίο τώρα που το σκέφτομαι δεν το λες κακό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά...λίγο σοβαρότητα δεν βλάπτει.

Και γώ καταγγέλω τον αστρολάβο ότι τα έχει πάρει χοντρά από τον Παγκόσμιο σύλλογο Οφθαλμιάτρων και επίτηδες δεν αλλάζει το φόντο του φόρουμ από λευκό σε κάτι άλλο.

 

2-3εκ ευρώ λέει..

 

Ο οποιοσδήποτε εκει μέσα θα "λύγιζε" με πολύ μικρότερο ποσό και θα έγραφε την πολιτική στα υποδήματα του.

Ούτε μαλακίες ξέρουν να λένε αυτά τα πολιτευμόμενα θυληκά.

 

Μάλλον ακόμα να καταλάβετε ότι το κοινοβούλιο σε συνάρτηση με το τι βγαίνει στην κοινή γνώμη αποτελεί ένα θέατρο από πολλούς θίασους.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το τσιρκο δεν εχει καμια καουρα να μαζεψει τους 180 ετσι? Κανουμε ησυχα ησυχα την δουλιτσα μας με πρωτο μελημα (παντα) το καλο της πατριδας και οι βουλευτες θα κρινουν αν θελουν να βγαλουμε την 4ετια. Τετοια δειγματα γραφης εχει δωσει αυτη η κυβερνηση.

Το αφηνουμε "στην τυχη" και στην κριση των 300?

Δεν υπαρχει καμια κινηση απο κανεναν να διατηρηθει στην καρεκλα.

Εκτος αν η μονη ενσταση ειναι στα 2-3 εκ. Μονο εκει φουσκωθηκε το θεμα (αν φουσκωθηκε)??

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι ασχολεισαι και γιατι ασχολουμαστε κι εμεις. Με την κολλημαρα που εχεις με τον Πιτσα, 2 τινα υπαρχουν σε καθετι που βγαινει στην επιφανεια. Αν τυχον υπαρχουν εγγραφα και βιντεΑ που να δειχνουν οτι "τα προσεφεραν" το πολυ πολυ να πεις... "δεν βλεπω το νεο, κι εδω, κι εκει τα ιδια γινονται, γιατι τοσος ντορος? nothing to see here, move along"

Αν δεν υπαρχουν βιντεα και ντοκουμεντα, η ειδηση πρεπει να προερχεται τουλαχιστον απο το γραφειο τυπου του κομματος για να την δεχτεις.

Μια ή αλλη.

 

Στο μεταξυ οσο οι εθελοντες καθηγητες μαζευουν... "μορια" απο τον Λοβερδο, ας ψωνισουμε τιποτα απο black fridays για την ασφαλεια μας. Καθως ειναι γνωστο και μειζον το προβλημα τρομοκρατιας στην Ελλαδα.

 

http://www.thepressproject.gr/article/69610/I-Ellada-sto-Israil-gia-na-psonisei-drones-pou-exoun-dokimastei-sti-Gaza

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ χωρίς βίντεα και ντοκουμέντα γουστάρεις να λέει ο καθένας ότι θέλει;

 

Ο NEO είναι gay.

O myralis είναι δισέγγονο του Χίλτερ.

Ο Gomar σας έχει "περάσει" όλους 3-4 χέρια.

Ο αστρολάβος ΔΕΝ τα έχει πάρει χοντρά από τον Παγκόσμιο σύλλογο Οφθαλμιάτρων, και επίτηδες δεν αλλάζει το φόντο του φόρουμ από λευκό σε κάτι άλλο.

Εγώ κάνω τον καλύτερο μουσακά του κόσμου.

Όποιος ζητήσει απόδείξεις είναι απλά δύσπιστος.

 

Βλέπεις ότι το θέμα ξεφεύγει της πολιτικής και απλώνεται σε ένα ευρύτερο κοινωνικό σύνολο έ?

Link to comment
Share on other sites

Σόλωνα αν βγει αύριο ΝΔιτης και πει οτι Συριζαιος του δίνει 1εκ (απο το υστέρημα του Παπαδημουλη) για να την κανει απο τη ΝΔ και να μη βγει προεδρος, θα τον πιστέψεις αβίαστα όπως πιστεύεις την τυπισσα των Ανεξελ; Αν ναι πάσο, αν οχι γιατι;

Και πριν βιαστείς να μου πεις οτι ο Σαμαρας εχει την καψούρα να βρει τους 180, θα σου πω οτι έτσι όπως μετριούνται ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ τα κουκιά, ο Τσιπρας εχει την καψούρα να χάσει ο Σαμαρας κάποιους απο τους 180.

Όσον αφορά το κόλλημα με τον Σαμαρα, μάλλον εσείς το έχετε και οχι εγω. Το χω πει και θα το λέω. Μου κυλάνε τ' αντερα να σας βλέπω εσάς τους γιαλαντζί μη κομματικοποιημενους να έχετε ξεπατώθει σε press project και unfollow εδω μέσα. Ο Myralis ειναι Μακράν πιο τίμιος και ειλικρινής (πρώτα και κυρια με τον εαυτό του). Κάθεστε και καμαρώνετε "ουγκ εγω δεν ειμαι κομματοσκυλο, ειμαι αντικειμενικός" και την ίδια στιγμή είστε έτοιμοι να χάψετε οτι σας σερβίρουν. Και καλα να μένατε εκει στα @@ μου κιόλας. Το να κάθεσαι να με εγκαλείς για το γεγονός οτι χωρις αποδείξεις δεν πιστεύω τυπισσα απο κόμμα που ο πιο σοβαρός απο κει μέσα παίζει να ειναι ο Χαικαλης ειναι ολίγον τι εξωφρενικό. Για να θυμίσω λίγο τα πεπραγμενα του κόμματος αυτού ειναι ο ίδιος χώρος του οποίου ευρωβουλευτής έκανε τσόντα τους ευρωβουλευτές των κομμάτων ΝΔ και ΠΑΣΟΚ επειδή δεν ψήφισαν σε μια επιτροπή. Η μόνη λεπτομέρεια ειναι οτι κανεις απο αυτούς δεν ήταν μέλος εκείνης της επιτροπής. Και θες εσυ μετά να τους πιστέψω επειδή σου ικανοποιούν την φαντασίωση για το Σαμαρα; Ε οχι δε σου κάνω τη χάρη.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ χωρίς βίντεα και ντοκουμέντα γουστάρεις να λέει ο καθένας ότι θέλει;

 

Ο NEO είναι gay.

O myralis είναι δισέγγονο του Χίλτερ.

Ο Gomar σας έχει "περάσει" όλους 3-4 χέρια.

Ο αστρολάβος ΔΕΝ τα έχει πάρει χοντρά από τον Παγκόσμιο σύλλογο Οφθαλμιάτρων, και επίτηδες δεν αλλάζει το φόντο του φόρουμ από λευκό σε κάτι άλλο.

Εγώ κάνω τον καλύτερο μουσακά του κόσμου.

Όποιος ζητήσει απόδείξεις είναι απλά δύσπιστος.

 

Βλέπεις ότι το θέμα ξεφεύγει της πολιτικής και απλώνεται σε ένα ευρύτερο κοινωνικό σύνολο έ?

 

 

Εγω μανα μου βλεπω οτι ενα τετοιο θεμα εσκασε χτες και μεχρι σημερα δεν εχουν πεσει μινιμουμ 4-5 μηνυσεις για συκοφαντια. Ετσι για τα ματια του κοσμου βρε αδερφε. Για το ονορε!

Τον Αδωνι λενε γραφικο σε ενα φορουμ, και σκανε 28 εξωδικα και εδω περα τιποτα?

Μαλλον ειναι σαν το bentgate της Apple. Νταξει μωρε θα ξεφουσκωσει το θεμα. Ειμαστε υπαερανω εμεις.

Τωρα τα υπολοιπα που λες....

Link to comment
Share on other sites

Ο Μέλας στη συνέχεια του βίντεο που παρέθεσες είπε οτι ή του δίνει το όνομα αυτού που τον ενέπλεξε για να του κανει μυνηση, ή θα κανει μυνηση στην ίδια. Επίσης ο εισαγγελέας ξανάνοιξε την υπόθεση των κουμπαράδων. Εκπλήσσομαι που άτομο που διαβάζει τόσο έγκριτα sites δεν το χει πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μέλας στη συνέχεια του βίντεο που παρέθεσες είπε οτι ή του δίνει το όνομα αυτού που τον ενέπλεξε για να του κανει μυνηση, ή θα κανει μυνηση στην ίδια. Επίσης ο εισαγγελέας ξανάνοιξε την υπόθεση των κουμπαράδων. Εκπλήσσομαι που άτομο που διαβάζει τόσο έγκριτα sites δεν το χει πάρει χαμπάρι.

 

 

Καταλαβαινω την συγχυση, αλλα το "ΘΑ" κανω μηνυση με το "ΕΚΑΝΑ" μηνυση διαφερει. Ειναι σαν να βγει καποιος και να πει "ΘΑ κανω δωρεαν wifi σε ολη την Ελλαδα" ή "ΘΑ σκισω τα μνημονια". Δεν σημαινει οτι το εκανε κιολας. Ειναι σιγουρα πολυ λεπτη η γραμμη και θελει πολυ μυαλο να την καταλαβει καποιος.

 

Επισης στην το τρομερο επιχειρημα

"Σόλωνα αν βγει αύριο ΝΔιτης και πει οτι Συριζαιος του δίνει 1εκ (απο το υστέρημα του Παπαδημουλη) για να την κανει απο τη ΝΔ και να μη βγει προεδρος, θα τον πιστέψεις αβίαστα όπως πιστεύεις την τυπισσα των Ανεξελ; Αν ναι πάσο, αν οχι γιατι;"

 

Εχω να απαντησω το

"Αν η γιαγια μου ειχε ανθρακικο θα ηταν γκαζοζα"

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Δε δέχεσαι να απαντάς σε υποθετικά ερωτήματα. Φαντάζομαι ότι για τον ίδιο ακριβώς λόγο δε κάθεσαι να κάνεις στο μυαλό σου την ερώτηση, είναι πραγματική η κατηγορία αυτή, ή τρολιά επικών διαστάσεων. Που χρόνος τώρα να μπλέκουμε με υποθέσεις. 

 

Όσον αφορά τώρα το ΘΑ και και το ΕΚΑΝΑ, το ότι κινήθηκε ο εισαγγελέας σου αρκεί; Αν η μήνυση κατατεθεί αύριο είναι ΟΚ με το timetable σου ή να πούμε στο Μελά να βιαστεί (όχι τπτ άλλο, μην ξεθυμάνει και το ανθρακικό απο τη γιαγιά σου βρε αδερφε)

 

Και μιλώντας για εισαγγελείς σου χω και άλλη μια ερώτηση και ΕΥΤΥΧΩΣ για σένα δεν υπάρχει τίποτα το υποθετικό σε αυτή. Η εν λόγω βουλευτής είπε ότι η κρούση έγινε πριν κανα τρίμηνο και αμέσως ενημερώθηκε ο Πάνος. ΟΚ μέχρι εδώ καλά; Η ερώτηση είναι πολύ απλή. Ο Πάνος ο Καμμένος στην έρευνα που έκανε ο εισαγγελέας πριν ένα μήνα γιατί δεν ενημέρωσε τον εισαγγελέα για την ύπαρξη αυτού του διαλόγου;

 

 

 

On a side note, την είδηση για το memo του Sponer το είδες; Το θεωρείς αυθεντικό, ή για αυτό αμφισβητείς την εγκυρότητα του; 

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα. Δε δέχεσαι να απαντάς σε υποθετικά ερωτήματα. Φαντάζομαι ότι για τον ίδιο ακριβώς λόγο δε κάθεσαι να κάνεις στο μυαλό σου την ερώτηση, είναι πραγματική η κατηγορία αυτή, ή τρολιά επικών διαστάσεων. Που χρόνος τώρα να μπλέκουμε με υποθέσεις. 

 

Όσον αφορά τώρα το ΘΑ και και το ΕΚΑΝΑ, το ότι κινήθηκε ο εισαγγελέας σου αρκεί; Αν η μήνυση κατατεθεί αύριο είναι ΟΚ με το timetable σου ή να πούμε στο Μελά να βιαστεί (όχι τπτ άλλο, μην ξεθυμάνει και το ανθρακικό απο τη γιαγιά σου βρε αδερφε)

 

Και μιλώντας για εισαγγελείς σου χω και άλλη μια ερώτηση και ΕΥΤΥΧΩΣ για σένα δεν υπάρχει τίποτα το υποθετικό σε αυτή. Η εν λόγω βουλευτής είπε ότι η κρούση έγινε πριν κανα τρίμηνο και αμέσως ενημερώθηκε ο Πάνος. ΟΚ μέχρι εδώ καλά; Η ερώτηση είναι πολύ απλή. Ο Πάνος ο Καμμένος στην έρευνα που έκανε ο εισαγγελέας πριν ένα μήνα γιατί δεν ενημέρωσε τον εισαγγελέα για την ύπαρξη αυτού του διαλόγου;

 

 

 

On a side note, την είδηση για το memo του Sponer το είδες; Το θεωρείς αυθεντικό, ή για αυτό αμφισβητείς την εγκυρότητα του; 

 

 

1) Το οτι αφηνετε να σας τρολλαρουνε χωρις καμμια αντιδραση, προφανως δειχνει οτι ειστε κυβερνηση χαλαρη, cool trendy και με humor. Περιμενω εναγωνιως την προσληψη Σεφερλη σαν εκπροσωπο τυπου για να ταιριαξει γαντι. Με βαση την προφανη troll-proof εικονα που δινετε προς τα εξω επαναφερω στο τραπεζι την προσληψη Κατμαν για το Οικονομικων.

 

2) Αφου ξεκινησε ερευνα ο εισαγγελεας μου αρκει. Θα θεωρουσα αυτονοητο βεβαια να μην ειχε σταματησει να κινειται εξ'αρχης. Στη δικη μου λογικη, δεν ξερω πως αυτες οι 2 ειδησεις συνδυαζονται. Δηλαδη αν δεν εβγαινε η τυπισσα ο εισαγγελεας θα συνεχιζε να παιζει ταβλι?

 

3) Ναι την ειδα. Και? Πρεπει να το σχολιασω? Μου εθιξε τον Αλεξη μου?? Επεσα απο τα συννεφα για το προγραμμα που ΘΑ (αντε παλι με το "ΘΑ") ακολουθησει ο Συριζα? Περα απο το κλασσικο οτι "αν βγει ο Συριζα θα εχουμε μαζικη φυγη καταθεσεων και θα πουλανε σαν τρελλοι οι επενδυτες" δεν ειδα κατι πιο αστειο...Σαν να ακουω τηλεβιβλιοπωλεις... 4 σωβρακα αλλαξα παλι.

 

Να σου πω την αληθεια περιμενω χειροτερη (οτιδηποτε αλλο θα μετρηθει ως ακρως θετικο απο μενα) νεοφιλελεδικη πολιτικη απο τον Συριζα απο οτι το τσιρκο. Απλα θα τρωνε αλλοι και οχι μονο οι δικοι σας. Απο μονο του αυτο μου αρεσει, ετσι για να αλλαζει χερια το χρημα βρε παιδι μου. Οχι ολο στους ιδιους.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.