Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν πηγαν ποτε στο ευρω. Το σκεφτονταν και συνεχως το ανεβαλλαν γιατι παρα τις προσπαθειες τους (και τη λιτοτητα) τελικα δεν καταφεραν να βγαλουν τα νουμερα.

Σαν κι εμας δηλαδη μονο που αυτοι προφανως δεν καταφυγαν σε δημιουργικη λογιστικη.

 

Δεν ξερω αν πλεον το εχουν εγκατελειψει οπως λες, αλλα αν ναι, they dodged a bullet που λενε και στο χωριο μου. Αν δεν μπορεις να χορεψεις στο ρυθμο τους μην ανεβαινεις στην πιστα.

 

Χωρις καμια διαθεση trolling, το 5ετες σχεδιο Σοιμπλε για ελεγχομενο grexit θα μας χαλαγε?

Ναι έχεις δίκιο στο ΔΝΤ μπήκαν και βγήκαν. 

 

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=33324

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Χωρις καμια διαθεση trolling, το 5ετες σχεδιο Σοιμπλε για ελεγχομενο grexit θα μας χαλαγε?

 

να φύγεις οκ,από ότι καταλάβαμε κανείς δεν θέλει να μας κρατήσει με το ζόρι,αλλά που να πάμε μου λες;αφού δεν υπάρχει κανένα σχέδιο για μετά 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να φύγεις οκ,από ότι καταλάβαμε κανείς δεν θέλει να μας κρατήσει με το ζόρι,αλλά που να πάμε μου λες;αφού δεν υπάρχει κανένα σχέδιο για μετά 

 

Δεν εχω ιδεα, αλλα συγκρινομενο με ενα αταχτο grexit το οποιο μεχρι χθες ειχε καποια πιθανοτητα δεν θα ηταν πολυ καλυτερο?

Υποθετω 5 χρονια θα πρεπει να αρκουν για να βρουμε πως θα πατησουμε στα ποδια μας, εφοσον μαλιστα γινει στα πλαισια της ΕΕ.

 

Ολοι λεμε οτι πρεπει να υπαρχει και σχεδιο ως υστατη εναλλακτικη λυση σε περιπτωση που στο μελλον αναγκαστουμε να φυγουμε. Γιατι μπορει η συμφωνια να εκλεισε αλλα προσωπικα δεν αισθανομαι καθολου σιγουρος οτι θα κρατησει και δεν θα συζηταμε τα ιδια πολυ συντομα.

Link to comment
Share on other sites

BRRD o νέος όρος (για μένα) που με βάζει αυτό το μνημόνιο 3 να μάθω τι είναι ...

Την ντιρεκτίβα αυτή την έχουν υιοθετήσει οι τράπεζες της ευρώπης ή θα είμαστε οι πρώτοι;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Bank Recovery and Resolution Directive (BRRD)

 

:hmm:

 

 

Βαρουφάκης: Πρότεινα Grexit και παράλληλο νόμισμα στην κυβέρνηση, αλλά το απέρριψε

Πηγή: Βαρουφάκης: Πρότεινα Grexit και παράλληλο νόμισμα στην κυβέρνηση, αλλά το απέρριψε | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/news/216969/varoyfakis-proteina-grexit-kai-parallilo-nomisma-stin-kyvernisi-alla-aperripse#ixzz3fm7xFD8M

Μετά Χριστόν προφήτης; :hmm:

Έγινε επεξεργασία από Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αριστερά. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως σήμερα σαν λαός.

 

Ε ρε έχετε να φάτε φαπες λέμε. Στην κυριολεξία. Όσό ξύλο δεν φάγανε ΠΑΣΟΚ-ΝΔ μαζί αυτά τα 6 χρόνια  θα το εισπράξει ο νέος καραγκιόζης-βλακοηγέτης που απο νεολαίος τον τρέχανε στην Παναγιωταρέα για συνεντεύξεις, μαζί με το χαζόσυνάφι του. Όσοι αυτοκτόνησαν αυτοκτόνησαν. Οι υπόλοιποι που ζούνε, και είτε είπαν όχι στο δημοψήφισμα διότι γράψαν στα @@ τους τους τρομοκράτες, είτε είπαν ναι επειδή φοβήθηκαν δραχμές και τέτοια, ψάχνουν ήδη κάτι να σας ανοίξουν τα κεφάλια. Στατιστική είναι αυτή. Δεν σπουδάζεται στα μεγάλα ιδρύματα απο τα οποία φοιτούν "καταξιωμένοι" οικονομολόγοι και άλλοι;

 

Ελπίζω να μην περιμένει κανείς να γίνουμε κράτος πια.

Link to comment
Share on other sites

5iTJy3g.png

 

 

11403508_533691713436117_192418589198085

 

 

Υποθέτω πλέον δεν είσαι ΣΥΡΙΖΑ αλλά συνιστώσα?

Νομίζω οι υπόλοιποι δεν χρειάζεται πλέον να ποστάρουμε. Μπορείς πλέον να κάνεις quote παλιά σου posts και να έρχεσαι σε αντιπαράθεση με τον εαυτό σου.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ψηφισα ούτε εκλογές ούτε δημοψήφισμα,

Στις εκλογές γιατί δεν πίστευα σε κανεναν και στο δημοψήφισμα γιατί δεν είχα έρθει ακόμα τα εκλογικά μου δικαιώματα. Αλλά επειδή θα ψηφιζα ΟΧΙ λέω να μπω στην παράταξη τον κωψοχεριδων. Δε το εκοβα καλύτερα;

Ντροπή και αισχος για την χαζομαρα μου και την κρυφή ελπίδα που ετρεφα. Και όχι δεν θεωρώ ότι φταίει ή κυβέρνηση των τελευταίων 6 μηνών για όλα αλλά φταίει για την ντροπή μου μας κερασε και για την αθλιοτητα του. Να μην ελπίζω και για σωστές μεταρρυθμίσεις βέβαια θα είναι ψεμα για άλλη μια φορά.

Λοιπόν όσοι ψήφισαν όχι, καλώς ήρθαν στο κλαμπ των κωψοχεριδων. Γεια μαςςςςςς

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Υποθέτω πλέον δεν είσαι ΣΥΡΙΖΑ αλλά συνιστώσα?

Νομίζω οι υπόλοιποι δεν χρειάζεται πλέον να ποστάρουμε. Μπορείς πλέον να κάνεις quote παλιά σου posts και να έρχεσαι σε αντιπαράθεση με τον εαυτό σου.

 

http://www.thelab.gr/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1

Έχω γράψει δεκάδες φορές ότι πολλοί επιλέγουν να διαβάζουν το avatar κάποιου και όχι το κείμενο στο ποστ του. Ασχέτως αν το κείμενο είναι σωστό ή λάθος, θα διαφωνήσουν ή θα συμφωνήσουν (με αυτή τη σειρά) με το avatar

 

 

 

Έχεις ξεφύγει εντελώς. Διαβάζεις το... avatar κάποιου και όχι το κείμενο. Έχεις πάει σε εντελώς άλλο επίπεδο λέμε. Κλείσε τα μάτια, σκέψου ότι το έγραψε αυτό κάποιος άλλος, με του οποίου τα σχόλια συμφωνείς 99 στις 100 φορές και μετά σκέψου(για πρώτη φορά) τι μπορεί να εννοώ ή μάλλον τι θα εννοούσε ο άλλος με του οποίου τα σχόλια συμφωνείς.

 
Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.