Jump to content


Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Αυτό που λέει είναι ότι το μνημόνιο 3 είναι γτπ αλλά από το να ρθουν πάλι οι ίδιοι (ποια η διαφορά πλέον; ) να κυβερνήσουν θα το υπομείνει. 

 

Θεσουλα. Μισθουλάκι. Κουταλα.

 

Ολες τις δηλωσεις ετσι τις βλεπω πλεον. 

 

Και με μπλοκαρε ο papadimoulis στο twitta επειδη ειπα ακριβως αυτο. Αριστερη ιδεολογια δεξιας τσεπης. Le psof de les roufianolamogien

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πετρο μιας και γραφαμε μαζι. Δηλαδη αν βγουμε απο το ευρω και κοβουμε αβερτα δραχμη θα ειμαστε χωρις χρεος και πασαδες? Αν δε το πιανω καλα κανε μου το λιγο λιανα.

Φαίνεται ότι δεν παρακολουθείς το θρεντ ή το παρακολουθείς επιλεκτικά. Μόλις ανέβασε ο ΓιανγκΤ λίγες σελίδες πιο πίσω εκπομπή του Χατζηστεφάνου με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του να βγεις σε εθνικό νόμισμα. Ο Βαρουφάκης, σαν οικονομολόγος, έχει αναλύσει μέχρι αηδίας γιατί η εσωτερική υποτίμηση στην περίπτωσή μας δεν οδηγεί σε διέξοδο και γιατί το ευρώ οδήγησε την περιφέρεια σε αυτό το σημείο. Δεν ήταν απλά ο παλιοχαρακτήρας του Έλληνα.

Το αβέρτα το λες εσύ. Επίσης, το να κόβεις νόμισμα όσο υπάρχει τεράστιο αναξιοποίητο εργατικό δυναμικό(άνεργοι) δεν προκαλεί πληθωρισμό.

Σχετικά με τις επιδοτήσεις που αναφέρεις σε άλλο ποστ. Όταν έχεις περισσότερο όφελος από το να μην παράγεις γιατί να παράγεις;

 

Πως είστε τόσο σίγουροι ότι θα λέγετε δραχμή?

 

Τις τουρκικές λίρες τις αποκλείουμε?

Τώρα που το λες...ίσως μια συνομοσπονδία με τους Τούρκους παράλληλα με συνεκμετάλλευση του Αιγαίου να ήταν πιο συμφέρουσα από τη σημερινή κατάσταση.

 

Ακούγοντας τα μέτρα μέχρι και εμένα μου κάθισε ένας κόμπος στο λαιμό.

Ελπίζω το μέσο αγρόγιδο να καταλαβαίνει τώρα πόσο εθελοτυφλούσε (στην καλύτερη) όταν έλεγε για περήφανες διαπραγματεύσεις, για νίκες της δημοκρατίας σε δημοψηφίσματα, για εκβιασμούς με grexit κτλ.

Σοβαρά. Γιατί εγώ βλέπω μέτρα κατά συντεχνιών/ομάδων(φαρμακοποιοί, ξενοδόχοι) που ξεβολεύουν όσους μας έκαναν κήρυγμα τόσο καιρό για το πόσο γ@μαγε το μνημόνιο και το ευρώ.Μαζί με τον φοβισμένο κόσμο που επέλεγε ευρώ γιατί είχε δανειστεί σε ευρώ. Ενώ τώρα με τον νέο ΚΠΔ και τις κατασχέσεις θα τρέχει και δεν θα φτάνει.

Αυτό το μνημόνιο είναι δώρο Θεού γιατί θίγει τις κατσίκες όλων και έτσι τεστάρει την ευρωλαγνεία του Έλληνα. Είδες τώρα τους φαρμακοποιούς των 60.000€/έτος που τους έπιασαν παραισθήσεις και βλέπουν γερμανοτσολιάδες;

 

 

Στο ότι δίχως δημοψήφισμα ΔΕΝ ΘΑ ΗΣΟΥΝ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΜΕΤΡΑ 20ΔΙΣ.

ΔΕΧΟΣΟΥΝ ΤΑ 8ΔΙΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΟΥΝΚΕΡ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΓΕΣ ΜΕΤΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΜΠΙΠ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΑΔΑ.

Δες λίγο καλύτερα το νέο μνημόνιο. Deja vu. Πράγματα που δεν έγιναν από τους προηγούμενους για να βιάζονται οι ίδιοι και οι ίδιοι.

Πράγματα που δεν χρειάζονταν να γίνουν για κανέναν αν ήμασταν χώρα.

 

Αγαπητέ αριστερέ

 

Όταν ο καπιταλισμός θέλει να κάνει κίνηση ΜΑΤ σε μια σκακιέρα, βάζει τον καλύτερο αξιωματικό του ο οποίος λέγεται ΑΡΙΣΤΕΡΑ να καραδοκεί και όταν είναι η κατάλληλη ώρα κάνει την κίνηση του. Εσύ και οι οι όμοιοι σου δεν πρόκειται να το καταλάβετε ποτέ. Είναι σαν να περιμένεις από ένα κωλοβακτηρίδιο να κατανοήσει ότι βρίσκεται στο σώμα ανθρώπου. Επίσης ο καπιταλισμός έχει και κάποιους ΠΥΡΓΟΥΣ, βλέπε Κορέες και Κούβες που απλά μένουν ακίνητοι. Να τους βλέπουν τα στρατιωτάκια απο απέναντι και να "τρομάζουν".

 

Η λέξη "μαριονέτα" θαρρω επινοήθηκε χάρη σε σας.

:T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:  :T:

 

Μια και μιλάμε για σάτιρα. Μου ήρθε φλασιά τώρα. Πότε είναι το επόμενο τσαντίρι? Δεν μπορώ να περιμένω για την "σάτιρα" του Λαζόπουλου. Είναι ακόμα Ελλάδα αυτός έτσι;

Δεν έχει ανάγκη ο Λαζόπουλος τα λεφτά από το βουλευτιλίκι. Είμαι σίγουρος ότι θα τους τα σούρει. Θα πει βέβαια και για τους κακούς δανειστές που μπλα, μπλα κατέλυσαν τη δημοκρατία κτλ.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

http://www.newsit.gr/politikh/Epanerxetai-proklitikos-o-Varoyfakis-kai-stayronei-ton-Tsipra-Sto-Maksimoy-ilpizan-na-vgei-to-NAI-sto-dimopsifisma/417331

 

:hehe:  Antonis Samartzis ·  Top Commenter · Mítikas, Evvoia, Greece

Αει στα τσακίδια χελωνοκέφαλο μυρμηγκάκι
Reply ·   · 3 · 45 minutes ago  

fasismos_prodosia_aisxroi_kai_oidyo.avi 

Link to comment
Share on other sites

Τερικά του Τσίπρα του έκατσε

 

Lordvoldemort.jpg

 

 

Δεν έχει ανάγκη ο Λαζόπουλος τα λεφτά από το βουλευτιλίκι. Είμαι σίγουρος ότι θα τους τα σούρει. Θα πει βέβαια και για τους κακούς δανειστές που μπλα, μπλα κατέλυσαν τη δημοκρατία κτλ.
Μπα δεν είπα ποτέ ότι ο Λαζόπουλος σκεφτόταν βουλευτιλίκι. Πιο πολύ για γνήσιος οπαδός της αριστεράς μου δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είπα ποτέ ότι ο Λαζόπουλος σκεφτόταν βουλευτιλίκι. Πιο πολύ για γνήσιος οπαδός της αριστεράς μου δείχνει.

 

Καταλαβαίνω. Έτσουζαν αυτά που έλεγε κατά καιρούς για ΝΔ και ΠΑΣΟΚ και τον υπόλοιπο συφερτό.

Είναι αλήθεια πάντως ότι με τις παραστάσεις του βγάζει σε λίγες μέρες όσα βγάζουν οι βουλευτές το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοεις να τους αναγκασουμε ή να την κάνουμε εμείς??  Δε νομίζω να φύγω. Έχω και τον πατέρα μου να μου λέει στο τηλέφωνο πως βγάζει την ασφάλεια απο την ημιαυτόματη... οι αλλοι, τα ορκ  απ το χωριό, λένε να οργώσουν την εγνατία στο υψος προμαχώνα με τις δισκοσβάρνες... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι δεν παρακολουθείς το θρεντ ή το παρακολουθείς επιλεκτικά. Μόλις ανέβασε ο ΓιανγκΤ λίγες σελίδες πιο πίσω εκπομπή του Χατζηστεφάνου με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του να βγεις σε εθνικό νόμισμα. Ο Βαρουφάκης, σαν οικονομολόγος, έχει αναλύσει μέχρι αηδίας γιατί η εσωτερική υποτίμηση στην περίπτωσή μας δεν οδηγεί σε διέξοδο και γιατί το ευρώ οδήγησε την περιφέρεια σε αυτό το σημείο. Δεν ήταν απλά ο παλιοχαρακτήρας του Έλληνα. Το αβέρτα το λες εσύ. Επίσης, το να κόβεις νόμισμα όσο υπάρχει τεράστιο αναξιοποίητο εργατικό δυναμικό(άνεργοι) δεν προκαλεί πληθωρισμό. Σχετικά με τις επιδοτήσεις που αναφέρεις σε άλλο ποστ. Όταν έχεις περισσότερο όφελος από το να μην παράγεις γιατί να παράγεις;

 

 

Και τότε γιατί δε βγήκαμε αλλά πουλήσαμε και τα σώβρακα μας; Και μιας και εξήγησε ο Βαρουφάκης γιατί δε πάμε σε αδιέξοδο, επέτρεψέ μου πραγματικά να το προσπεράσω.

 

Για το τελευταίο σου ερώτημα. Μα δεν κατάλαβες. Δεν παίρνανε απλά επιδοτήσεις επειδή είχαν 30 ελιές και βγάζανε 50 κιλά λάδι. Αλλά παίρνανε επιδότηση για 300 ελιές και 500 κιλά λάδι. Ετσι ναι δε συμφέρει να δουλέψεις αλλά συμφέρει να "δουλέψεις" την ευρώπη. Ποιος δούλεψε ποιον δικό σας ;)

 

Τέλος αυτό ήταν ένα απλό παράδειγμα στο τι είπα ότι κάναμε και φταίγαμε. Υπάρχουν πααααααρα πολλά όπως πχ η φοροδιαφυγή. να σου πω πρόσφατο παράδειγμα υπαλλήλων ΣΔΟΕ που ζήτησε από επιχείρηση ένα Α ποσό για να μην κάνει έλεγχο. Αν είχε φοροδιαφυγει τα έδωσε, αν όχι τους είχε πάνω στο κεφάλι της για κάποιες μέρες μέχρι να τα ελέγξουν όλα. Να συνεχίσω; Δεν αξίζει ούτε να τα πω εγώ, ούτε εσύ Πέτρο. Αξίζει να τα δουν αυτοί που πρέπει και να κάνουν αυτά που πρέπει.

 

 

edit: Οσο για το θέμα όντως δε το παρακολουθώ αναλυτικά μιας και λόγω χρόνου είναι αδύνατο. Τις περισσότερες απαντήσεις μου τις έχω δώσει απο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Όλοι για την καρεκλα και τα φράγκα πήγαν.

Ζητώ συγγνώμη από τον ελληνικό λαό, από όσους ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ και ειδικά από όσους με εμπιστεύτηκαν, για όσα έκανα μα κυρίως για όσα δεν έκανα για να αποτραπεί αυτή η κατάληξη. Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη που μου αναλογεί και η οποία θα με συνοδεύει. - See more at: https://left.gr/news/d-kodelas-zito-syggnomi-apo-ton-elliniko-lao-syntoma-tha-paraititho-mehri-tote-ypohreosi-moy-na#sthash.tD4r2JNq.eUiNoEIT.dpuf

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.defencenet.gr/defence/item/paul-craig-roberts-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B6%CF%89%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%AF%CF%80%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

 

Αυτά τα καταπληκτικά υποστηρίζει ο γνωστός Αμερικανός πολιτικός και Οικονομολόγος, Paul Craig Roberts, σε μια συγκλονιστική συνέντευξη που έδωσε στον Ελληνοαμερικανικό δημοσιογράφο, Iason Lyosatos, ο οποίος προλογίζοντας τον Paul είπε το εξής χαρακτηριστικό:

«Είναι καλύτερα να βγεις από τη φυλακή με ένα χέρι παρά να μείνεις για πάντα στη φυλακή με δυο χέρια».Αυτό και μόνο χαρακτηρίζει την κατάσταση ως θα έχει από εδώ και στο εξής για τη χώρα μας. Μπήκαμε στο κελί μας και μόνοι πετάμε το κλειδί στο διάδρομο, η πόρτα κλείνει και δεν θα ξανανοίξει ποτέ.

 

Τέλος αυτό ήταν ένα απλό παράδειγμα στο τι είπα ότι κάναμε και φταίγαμε. Υπάρχουν πααααααρα πολλά όπως πχ η φοροδιαφυγή. να σου πω πρόσφατο παράδειγμα υπαλλήλων ΣΔΟΕ που ζήτησε από επιχείρηση ένα Α ποσό για να μην κάνει έλεγχο. Αν είχε φοροδιαφυγει τα έδωσε, αν όχι τους είχε πάνω στο κεφάλι της για κάποιες μέρες μέχρι να τα ελέγξουν όλα. Να συνεχίσω; Δεν αξίζει ούτε να τα πω εγώ, ούτε εσύ Πέτρο. Αξίζει να τα δουν αυτοί που πρέπει και να κάνουν αυτά που πρέπει.

 

Για να γίνουν αυτά τα πράγματα απαιτείται πρώτα ένα νέο Σύνταγμα που δεν θα αφήνει περιθώρια για διεφθαρμένους πολιτικούς.

Δεν μπορεί ο κόσμος να καταλάβει πόσο σπουδαίο ρόλο παίζει το σύνταγμα, δηλαδή ένα κομμάτι χαρτί με κανόνες, σε μια δημοκρατία.

Νομίζει ότι όλα εξαρτώνται από τα πρόσωπα και περιμένει πεφωτισμένους ηγέτες, σαν τον Λεβέντη καλή ώρα, γιατί γεννήθηκε καλός άνθρωπος ενώ οι άλλοι κακοί.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σωθούμε είτε εντός είτε εκτός ευρώ. Γιατί;

 

Την ώρα που ο πρωθυπουργός έδινε μάχη στις Βρυξέλλες...
Αυξήσεις σε καθηγητές έδωσε ο Μπαλτάς!

Αυξήσεις της τάξης του 10% σε εκπαιδευτικούς, βαθμολογητές και συμμετέχοντες στις εξετάσεις Πιστοποιήσης του ΕΟΠΕΠ έδωσε ο υπουργός Παιδείας Αριστείδης Μπαλτάς, με σχετικλη υπουργική απόφαση προ δύο ημερών, την ώρα που όλη η Ελλάδα συνωστίζεται στα ΑΤΜ.

http://www.protothema.gr/greece/article/492745/auxiseis-se-kathigites-edose-o-baltas/

 

Που τα βρήκε και τα έδωσε; Τι να πω...Τα κάνανε οι προηγούμενοι....Δεν αλλάζει τελικά η νοοτροπία του Έλληνα πολιτικού ακόμη και αν πηγαίνουμε σε τοίχο χωρίς ζώνη ασφαλείας. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να σωθούμε είτε εντός είτε εκτός ευρώ. Γιατί;

 

Την ώρα που ο πρωθυπουργός έδινε μάχη στις Βρυξέλλες...

Αυξήσεις σε καθηγητές έδωσε ο Μπαλτάς!

Αυξήσεις της τάξης του 10% σε εκπαιδευτικούς, βαθμολογητές και συμμετέχοντες στις εξετάσεις Πιστοποιήσης του ΕΟΠΕΠ έδωσε ο υπουργός Παιδείας Αριστείδης Μπαλτάς, με σχετικλη υπουργική απόφαση προ δύο ημερών, την ώρα που όλη η Ελλάδα συνωστίζεται στα ΑΤΜ.

http://www.protothema.gr/greece/article/492745/auxiseis-se-kathigites-edose-o-baltas/

 

Που τα βρήκε και τα έδωσε; Τι να πω...Τα κάνανε οι προηγούμενοι....Δεν αλλάζει τελικά η νοοτροπία του Έλληνα πολιτικού ακόμη και αν πηγαίνουμε σε τοίχο χωρίς ζώνη ασφαλείας. 

Τι σχέση έχει που ηταν κλειστές οι τράπεζες? Στο χέρι τους έδωσε την αυξηση των 50 ευρώ;

Καλά τα λές για την νοοτροπία , "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα" που του έδωσαν αυξηση και εμένα δεν μου έδωσαν. Ρε μήπως να βρίσουμε και τον Σκλαβενίτη που πλήρωσε τους υπαλλήλους στο χέρι "την ώρα που η Ελλάδα στριμώχνεται στα ΑΤΜ" ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.defencenet.gr/defence/item/paul-craig-roberts-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B6%CF%89%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%AF%CF%80%CF%81%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B4%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

Αυτά τα καταπληκτικά υποστηρίζει ο γνωστός Αμερικανός πολιτικός και Οικονομολόγος, Paul Craig Roberts, σε μια συγκλονιστική συνέντευξη που έδωσε στον Ελληνοαμερικανικό δημοσιογράφο, Iason Lyosatos, ο οποίος προλογίζοντας τον Paul είπε το εξής χαρακτηριστικό:

«Είναι καλύτερα να βγεις από τη φυλακή με ένα χέρι παρά να μείνεις για πάντα στη φυλακή με δυο χέρια».Αυτό και μόνο χαρακτηρίζει την κατάσταση ως θα έχει από εδώ και στο εξής για τη χώρα μας. Μπήκαμε στο κελί μας και μόνοι πετάμε το κλειδί στο διάδρομο, η πόρτα κλείνει και δεν θα ξανανοίξει ποτέ.

Για να γίνουν αυτά τα πράγματα απαιτείται πρώτα ένα νέο Σύνταγμα που δεν θα αφήνει περιθώρια για διεφθαρμένους πολιτικούς.

Δεν μπορεί ο κόσμος να καταλάβει πόσο σπουδαίο ρόλο παίζει το σύνταγμα, δηλαδή ένα κομμάτι χαρτί με κανόνες, σε μια δημοκρατία.

Νομίζει ότι όλα εξαρτώνται από τα πρόσωπα και περιμένει πεφωτισμένους ηγέτες, σαν τον Λεβέντη καλή ώρα, γιατί γεννήθηκε καλός άνθρωπος ενώ οι άλλοι κακοί.

Αρα δε διαφωνουμε :)

Ας λυσουμε τα μεσα μας με νομους, με προτασεις, με νεες ιδεες κλπ και ας κραξουμε τα εξω μας μετα. Το ιδιο πραμα λεμε :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα και το "έξω". Στο θρεντ για το ευρώ ή δραχμή δες το τελευταίο ποστ το δικό μου. Η ένωση ήταν προβληματική, αλλά την άφησαν να προχωρήσει για να φτάσουμε σε αυτό. Για πλήρη εικόνα πρέπει να το δεις όλο. Υπόψιν, γερμανική παραγωγή:

 

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει που ηταν κλειστές οι τράπεζες? Στο χέρι τους έδωσε την αυξηση των 50 ευρώ;

Καλά τα λές για την νοοτροπία , "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα" που του έδωσαν αυξηση και εμένα δεν μου έδωσαν. Ρε μήπως να βρίσουμε και τον Σκλαβενίτη που πλήρωσε τους υπαλλήλους στο χέρι "την ώρα που η Ελλάδα στριμώχνεται στα ΑΤΜ" ?

Τα μπερδεύεις λίγο Myralis. Ο Σκλαβενίτης δεν τα πήρε από τον φορολογούμενο για να τα δώσει στους ιδιωτικούς υπαλλήλους του. Ο εκάστοτε υπουργός οικονομίας μέχρι σήμερα κάνει τον καλό προς τους δημ υπαλληλους δίνοντας αυξήσεις παραπάνω από όσο αντέχει το ταμείο, είτε παίρνοντας δάνεια επιβαρύνοντας έμμεσα τον φορολογούμενο πολίτη, είτε βάζοντας επιπλέον φόρο επιβαρύνοντας άμεσα τον φορολογούμενο. 

Οι τράπεζες είναι κλειστές γιατί οι πολιτικοί κάνανε παροχές περισσότερες από όσες σήκωνε το ταμείο. Αλλά και επειδή πήρανε μίζες, βάλανε χέρι στο δημόσιο χρήμα, δίνανε εργολαβίες σε δικούς τους ανθρώπους κλπ κλπ. 

Όχι δεν τους τα έδωσε στο χέρι. Όμως στην πρότασή σου (ερώτησή σου για την ακρίβεια) βάζεις τη λέξη "αύξηση". Σε όλα τα κείμενα στο διαδίκτυο διαβάζω για: απολύσεις εργαζομένων και μειώσεις μισθών σε ιδιωτικό και δημ τομέα. Δηλαδή μιλάμε για μία προνομιακή κίνηση, αυτή της αύξησης προς κάποιους δημ υπαλλήλους. Οι υπόλοιποι εργαζόμενοι (ιδιωτικού και δημόσιου τομέα) στο πηγάδι κάνανε τσισάκια; 

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μυραλή που ζείς; Η χώρα έχει ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ από λεφτά και εσύ υπερασπίζεσαι τους καθηγητές που παίρνουν αύξηση. Οι Δημόσιοι υπάλληλοι. Και μετά αυξάνει από ΕΜΕΝΑ το φόρο στο 28% γιατί όλοι οι Ελευθεροι Επαγγελματίες - ΚΑΙ τα μπλοκάκια μέσα - είναι αξιωματικά ΚΛΕΦΤΕΣ.

Άσε λοιπόν την κατσίκα του γείτονα και μην προσπαθείς να θολώσεις τα νερά συγκρίνοντας τον ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ενος ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΟΥ κράτους με τον ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ μιας επιχείρησης που μέσα σε αυτή τη κατάσταση κατάφερε και έδωσε αυξήσεις. Όταν το ΔΗΜΟΣΙΟ καταφέρει να έχει ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ τότε να δώσει αυξήσεις. Μέχρι τότε στη πίεση όπως ΌΛΟΙ οι υπόλοιποι. 

Δεν πάω να θολώσω τίποτα, αλλά μου την δίνει αυτό το μένος εναντίων των Δ.Υ. βασικά μου την δίνει η έχθρα μεταξύ Δ.Υ. και Ι.Υ.

Κόβουνε χρήματα από το δημόσιο, στεναχωριούντε οι μεν, φωνάζουν οι δεν, δίνουν αυξήσεις στο δημόσιο, "Χαίροντε οι μεν, ΟΧΙ _ _ _ ανάκι, δεν πρέπει να τα πάρεις" οι δεν. Δεν ειναι υγιές αυτό το πράγμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.