Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ρε μήπως το Grexit σε όποια δήποτε μορφή του είναι καλύτερη λύση από τα μέτρα που θα ψηφιστούν?? Ένα ένα μας τα λένε και έχει μείνει μόνιμα η τρίχα κάγκελο. Τέρμα ο νόμος Κατσέλη στο τέλος του χρόνου.Πλειστηριασμοί και κατασχέσεις από το πρώτο ευρώ. Αλλαγή στους όρους των 100 δόσεων.Μικρότερες απαλλαγές και κατάργηση απαλλαγής τόκων κάτω από 5000 Φπα εδώ,φπα εκεί φπα παραπέρα. Μας βλέπω ούτε ίντερνετ να έχουμε να γράφουμε τον πόνο μας !!!!!!

 

Ευρω παση θυσια

 

 

Αυτα που βλεπουμε ειναι το trailer του παση θυσία :hehe: :hehe: :hehe: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως το Grexit σε όποια δήποτε μορφή του είναι καλύτερη λύση από τα μέτρα που θα ψηφιστούν??

 

Ρε μήπως το πάνε για grexit του τύπου που θέλει ο Σόιμπλε με ισοτιμία Ζάμπιας και ανεπηρέαστο χρέος(ή έστω μια μικρή αναδιάρθρωση) για να νομίσει και ο λαουτζίκος ότι η δραχμή είναι καταστροφή;

Το έγγραφο, που τώρα δεν βρίσκω, λέει ότι σε περίπτωση που δεν γίνει δεκτό το μίνι μνημόνιο ανάκτησης εμπιστοσύνης ακολουθεί έξοδος από το ευρώ και πιθανή αναδιάρθρωση.

 

Το μνημόνιο που υπογράφουμε τώρα είναι απλά για να ξανακερδίσουμε την εμπιστοσύνη των δανειστών. Αν πάρουμε δάνειο από τον ΕΜΣ πάμε για νέο άγνωστο μνημόνιο. Τα εξηγεί ωραία ο Μαριάς.

 

 

 

εντιτ: ΧΑΧΑΧΑ. Narta δεν θα μπορούσες να το πεις καλύτερα.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως το πάνε για grexit του τύπου που θέλει ο Σόιμπλε με ισοτιμία Ζάμπιας και ανεπηρέαστο χρέος(ή έστω μια μικρή αναδιάρθρωση) για να νομίσει και ο λαουτζίκος ότι η δραχμή είναι καταστροφή;

Το έγγραφο, που τώρα δεν βρίσκω, λέει ότι σε περίπτωση που δεν γίνει δεκτό το μίνι μνημόνιο ανάκτησης εμπιστοσύνης ακολουθεί έξοδος από το ευρώ και πιθανή αναδιάρθρωση.

 

Το μνημόνιο που υπογράφουμε τώρα είναι απλά για να ξανακερδίσουμε την εμπιστοσύνη των δανειστών. Αν πάρουμε δάνειο από τον ΕΜΣ πάμε για νέο άγνωστο μνημόνιο. Τα εξηγεί ωραία ο Μαριάς.

 

 

 

εντιτ: ΧΑΧΑΧΑ. Narta δεν θα μπορούσες να το πεις καλύτερα.

 

 

Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι που τα λένε έξω από τα δόντια..... Γιατί από την άλλη με Αδωνες, Μπακογιάννηδες κ.λ.π. δεν πρόκεται να μάθεις ποτέ τίποτα .....

 

Ήθελα να μάθω ποιος ψηφίζει τα ζώα αυτά ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι δεν βαζουμε πρωθυπουργο τον Σαμαρα. Ηταν σωστος και δεν ειχαμε δραματα. Ολα πηγαιναν ρολοι.

 

Γιατι βαλαμε τους αχρηστους. Ο Σαμαρας παρετηθηκε απο την ΝΔ για να αναλαβει να σωσει την χωρα, ο πρωθυπουργος ολων οχι μονο των ΝΔων.

 

Πρεπει επιτελους να το καταλαβουμε. χωρις Σαμαρα ειμαστε χαμενοι. Να βαλουμε και τον κεντροο Βενιζελο αντιπροεδρο. Το καλυτερο διδυμο που ειχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευρω παση θυσια

 

 

Αυτα που βλεπουμε ειναι το trailer του παση θυσία :hehe: :hehe: :hehe:

 

Δεν  ξέρω ρε φίλε αν είναι μόνο το trailer,που καθώς δείχνουν τα πράγματα έτσι πρέπει νάνε.Το μνημόνιο δεν έχει συζητηθεί καν ακόμα !!!!

Όμως το Grexit είναι πραγματικά Αρμαγεδδών.

Εδώ όμως σιγά σιγά αποκαλύπτετε ότι σήμερα συζητάμε για προαπαιτούμενα και μνημόνιο που είναι δίδυμο Αρμαγεδδών  με Εγκέλαδο μαζί.

Πραγματικά τα έχω χάσει.

Θα μείνει κόσμος χωρίς σπίτι,και αυτό που ακούγαμε ότι συνέβαινε στην Αμερική μετά την lehman brothers θα μοιάζει κωμωδία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω. Γιατι δεν βαζουμε πρωθυπουργο τον Σαμαρα. Ηταν σωστος και δεν ειχαμε δραματα. Ολα πηγαιναν ρολοι.

 

Γιατι βαλαμε τους αχρηστους. Ο Σαμαρας παρετηθηκε απο την ΝΔ για να αναλαβει να σωσει την χωρα, ο πρωθυπουργος ολων οχι μονο των ΝΔων.

 

Πρεπει επιτελους να το καταλαβουμε. χωρις Σαμαρα ειμαστε χαμενοι. Να βαλουμε και τον κεντροο Βενιζελο αντιπροεδρο. Το καλυτερο διδυμο που ειχαμε.

 

Εγώ λέω να πάμε σε Κωνσταντίνο Μητσοτάκη

Έχει και μια ηλικία που θα φοβούνται μήπως τους μείνει στα χέρια αν του προτείνουν τέτοια μέτρα.

Είναι και ο μόνος, που μόνο να τον δουν μπορεί και να λακίσουν πριν καν του πουν μέτρα. :):p :p

Θα βρει ο Σοιμπλε τον μαστορα του.... :p:D

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν  ξέρω ρε φίλε αν είναι μόνο το trailer,που καθώς δείχνουν τα πράγματα έτσι πρέπει νάνε.Το μνημόνιο δεν έχει συζητηθεί καν ακόμα !!!!

Όμως το Grexit είναι πραγματικά Αρμαγεδδών.

Εδώ όμως σιγά σιγά αποκαλύπτετε ότι σήμερα συζητάμε για προαπαιτούμενα και μνημόνιο που είναι δίδυμο Αρμαγεδδών  με Εγκέλαδο μαζί.

Πραγματικά τα έχω χάσει.

Θα μείνει κόσμος χωρίς σπίτι,και αυτό που ακούγαμε ότι συνέβαινε στην Αμερική μετά την lehman brothers θα μοιάζει κωμωδία.

 

 

http://olympia.gr/2015/06/26/%CE%BD%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%83-%CF%83%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-11-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84-%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CE%B9/

 

 

Την ώρα που εκατομμύρια άστεγοι σε όλη την Ευρώπη κραυγάζουν για ένα καταφύγιο, σοκ προκαλούν τα 11 εκατ. άδεια σπίτια που θα μπορούσαν να τους στεγάσουν δύο φορές όλους, σύμφωνα με στοιχεία που συγκέντρωσε από όλη την ΕΕ η βρετανική εφημερίδα The Guardian.

 

 

bx-x1ucaaasr6m.jpg

Μην ανυσηχείτε πάντως. Οι μεγαλοκαρχαρίες του λόμπι της δραχμής δεν θα αγοράσουν μπιρ παρά τα σπίτια του υπερχρεωμένου κοσμάκη τώρα. θα περιμένουν πρώτα επιστροφή στη δραχμή για να επαληθευθούν οι θεωρίες των yanni και colt3003.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένουν πρώτα επιστροφή στη δραχμή

Έχεις ένα σπίτι σήμερα αξίας 100 χιλιάδες ευρώ. Για πες μου σε δραχμές θα το πούλαγες το ίδιο, ακριβότερα, ή θα το έσφαζες?

 

Βάλε και τον Τσίπρα στην λίστα. Μόλις τώρα είπε ότι αυτοί που βγάλανε 250 δις αν πηγαίναμε στην δραχμή θα γύριζαν και θα αγόραζαν την μισή Ελλάδα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Βαρουφακη παρακολουθησα λιγο ειχε και καποια θεματα με τον ηχο. Λογικα καπου θα ανεβει και θα τη βρω.

Για τον Τσιπρα. Καταρχην ευγε γιατι ηταν ειλικρινής σχεδον σε όλα. Επισης εδωσε απαντηση στο τι θα γινοταν στη περίπτωση χρεοκοπιας και δραχμης και ηταν λογικο να θελει να το αποφυγει παση θυσια. Για το βαρουφακη μου φανηκε οτι απλα τον θελει απο κοντα και δε θελει ρηξη. Θα δουμε στη πορεια. Πλεον φαινεται οτι εχει μαθει τι παιζει και καταλαβε οτι το να αλλαξει την ευρωπη δεν ειναι τοσο απλο. Επομενως

περιμενω περισσοτερα απο αυτόν και λιγοτερες μεγαλες κουβέντες.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο ηταν αυτο: "υπεγραψα κειμενο που δε πιστευω αλλα θα το υλοποιησω χωρις να δραπετευσω" . Ειπε οτι δεν ηθελε ατακτη χρεοκωπια , αλλα αυτος ηταν που μας οδηγησε στην πιθανοτητα το τελευταιο 5μηνο. Απλως του αναγνωριζω οτι ηταν περισσοτερο "μαχιμος" και δεν υπεγραψε με την μια...Αλλα μας εφτασε στο χειλος , με σημαντικο κοστος ολο αυτο.

 

Κωλοτουμπες τελος. Δε δεχομαστε αλλες.

 

Η δυσπιστια που επικρατει ειναι απεριγραπτη,  καλο θα ηταν να παραμεινουμε ολοι ενωμενοι οσο γινεται αυτο, και να δεχτουμε το αγγουρι παρεα. Τωρα αν θα μας βγαλει απο την κριση , θα φανει (ειμαι παρα πολυ απαισιοδοξος, αλλα εχω και μια κρυμμενη ελπιδα...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαρουφακη παρακολουθησα λιγο ειχε και καποια θεματα με τον ηχο. Λογικα καπου θα ανεβει και θα τη βρω.

Για τον Τσιπρα. Καταρχην ευγε γιατι ηταν ειλικρινής σχεδον σε όλα. Επισης εδωσε απαντηση στο τι θα γινοταν στη περίπτωση χρεοκοπιας και δραχμης και ηταν λογικο να θελει να το αποφυγει παση θυσια. Για το βαρουφακη μου φανηκε οτι απλα τον θελει απο κοντα και δε θελει ρηξη. Θα δουμε στη πορεια. Πλεον φαινεται οτι εχει μαθει τι παιζει και καταλαβε οτι το να αλλαξει την ευρωπη δεν ειναι τοσο απλο. Επομενως

περιμενω περισσοτερα απο αυτόν και λιγοτερες μεγαλες κουβέντες.

Και θα περιμένεις πολύ ακόμα.

Το σημαντικοτερο ηταν αυτο: "υπεγραψα κειμενο που δε πιστευω αλλα θα το υλοποιησω χωρις να δραπετευσω" . Ειπε οτι δεν ηθελε ατακτη χρεοκωπια , αλλα αυτος ηταν που μας οδηγησε στην πιθανοτητα το τελευταιο 5μηνο. Απλως του αναγνωριζω οτι ηταν περισσοτερο "μαχιμος" και δεν υπεγραψε με την μια...Αλλα μας εφτασε στο χειλος , με σημαντικο κοστος ολο αυτο.

 

Κωλοτουμπες τελος. Δε δεχομαστε αλλες.

 

Η δυσπιστια που επικρατει ειναι απεριγραπτη,  καλο θα ηταν να παραμεινουμε ολοι ενωμενοι οσο γινεται αυτο, και να δεχτουμε το αγγουρι παρεα. Τωρα αν θα μας βγαλει απο την κριση , θα φανει (ειμαι παρα πολυ απαισιοδοξος, αλλα εχω και μια κρυμμενη ελπιδα...)

Από πολιτικούς μην έχεις ελπίδα. Δεν είδαμε χαίρι ποτέ και ούτε θα δούμε στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δε πεταω απο τη χαρα μου ειναι σαφες νομιζω. Απλα αν ξανακουσω σε 48 ωρες θα φερω συμφωνια, η Μερκελ δε παιζει να πει οχι ουτε μια στο εκατομμύριο κλπ θα τον βαλω στη λιστα ανακυκλωσης.

οπως εγραψα και στο σεντονοποστ μου του αναγνωριζω τον ενθουσιασμο και τη καλη διαθεση. Ειναι νεος και για πρωτη φορα πρωθυπουργος λογικο ειναι να κανει λαθη. Μας εφερε στην ακρη του γκρεμου ισως και να πεσαμε και λιγο εως πολυ, αλλα απο δω και περα περιμενω κατι καλυτερο. Αν δεντο δω ειπαμε... Σα τους αλλους κ αυτος...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα σπίτι σήμερα αξίας 100 χιλιάδες ευρώ. Για πες μου σε δραχμές θα το πούλαγες το ίδιο, ακριβότερα, ή θα το έσφαζες?

 

Βάλε και τον Τσίπρα στην λίστα. Μόλις τώρα είπε ότι αυτοί που βγάλανε 250 δις αν πηγαίναμε στην δραχμή θα γύριζαν και θα αγόραζαν την μισή Ελλάδα.

Αν μου το πάρουν βιαίως για τους γνωστούς λόγους τότε θα το "σφάξουν". Μόνος μου δεν έχω λόγο να "σφάξω" τίποτα. Του φούστη ένα συσσίτιο στη χειρότερη των περιπτώσεων θα υπάρχει.

 

 

Βαρουφακη παρακολουθησα λιγο ειχε και καποια θεματα με τον ηχο. Λογικα καπου θα ανεβει και θα τη βρω.

Για τον Τσιπρα. Καταρχην ευγε γιατι ηταν ειλικρινής σχεδον σε όλα.

Άκουσες από τον Τσίπρα αυτά που ήθελες να ακούσεις. Τις απειλές που θα εκστόμιζε ένας παιδεραστής για να μην τον καταδώσει το θύμα του στις αρχές και να συνεχίσει να κάνει ό,τι κάνει.

Ταπεινή μου άποψη.

Εκτός και αν πιστεύεις ότι τα ΜΜΕ τυχαία δεν επέτρεψαν ΟΥΤΕ ΕΝΑ debate "€ vs δρχ" πλην του Χατζηνικολάου παλιότερα. Τυχαία δεν τόλμησαν να πουν για δημοψήφισμα και να κλειδώσουν τη λαϊκή βούληση, παρά την συντριπτική υπεροχή του ευρώ στις............δημοσκοπήσεις.

 

Πλεον φαινεται οτι εχει μαθει τι παιζει και καταλαβε οτι το να αλλαξει την ευρωπη δεν ειναι τοσο απλο.

 

Ναι ο κακομοίρης. Αγράμματος(απόφοιτος πολυτεχνείου, πρωτοδεσμίτης που θα'λεγε ο Σωτήρης) που φαγώθηκε να ρίξει τον Σαμαρά πρόωρα και περίμενε ,με τους Ποδέμος στη γωνία, να του ρίξουν οι Ευρωπαίοι λεφτά στα πόδια του(για να τους ξεχρεώσει). Που σε κάθε επιστολή του δεν παρέλειπε να αναφέρει ότι θα πληρώσει το επονείδιστο, μπλα μπλα χρέος μέχρι το τελευταίο σεντς, ενώ μας πούλαγε φούμαρα για κουρέματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://olympia.gr/2015/06/26/%CE%BD%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%83-%CF%83%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-11-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84-%CE%B1%CE%B4%CE%B5%CE%B9/

 

 

bx-x1ucaaasr6m.jpg

Μην ανυσηχείτε πάντως. Οι μεγαλοκαρχαρίες του λόμπι της δραχμής δεν θα αγοράσουν μπιρ παρά τα σπίτια του υπερχρεωμένου κοσμάκη τώρα. θα περιμένουν πρώτα επιστροφή στη δραχμή για να επαληθευθούν οι θεωρίες των yanni και colt3003.

 

 

Α... ! ώστε δεν θα τα πάρουν τσάμπα οι ''Γερμανοί συνταξιούχοι'' ? (πολλοί εκ των οποίων λαμβάνουν λιγότερα απο τον μέσο ΔΕΚΟτζή)  :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.