Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

http://www.protothema.gr/politics/article/557339/filis-kanenas-prosfugas-monos-tou-kathe-sholeio-se-kathe-geitonia-oli-i-ellada-mia-anoihti-agalia/

 

Quote

 

Εμείς, όλοι κι όλες στα σχολεία μας –νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια, μαθητές, δάσκαλοι και καθηγητές, γονείς και κάθε εμπλεκόμενος στην εκπαιδευτική διαδικασία– δίνουμε το σύνθημα: κανένας πρόσφυγας μόνος του, κανένα παιδί αφημένο στην τύχη του!


 

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το ΣΥΡΙΖΑ είναι τελικά η Νέμεσις για τους απαθείς Έλληνες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Petrossortep said:

http://www.protothema.gr/politics/article/557339/filis-kanenas-prosfugas-monos-tou-kathe-sholeio-se-kathe-geitonia-oli-i-ellada-mia-anoihti-agalia/

 

 

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το ΣΥΡΙΖΑ είναι τελικά η Νέμεσις για τους απαθείς Έλληνες.

 

Ας ξεκινήσουν πρώτα από τους ίδιους, βάζοντας ο καθένας από έναν λαθρομετανάστη στο σπίτι του και μετά τα ξαναλέμε.

Αλλά από την Εκάλη κλπ και με 6-7 χιλιάρικα το μήνα μια χαρά σου κάνω κι εγω τον ανθρωπιστή και τον ευαίσθητο.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hayabusa said:

Ας ξεκινήσουν πρώτα από τους ίδιους, βάζοντας ο καθένας από έναν λαθρομετανάστη στο σπίτι του και μετά τα ξαναλέμε

 

Πιο εμετικό σχόλιο από αυτό, που είναι και η μόνιμη ατάκα των νεοναζί της χρυσής αυγής, δεν υπάρχει. Μπράβο Ζαννή που την υιοθετείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος deninho έγραψε:

 

Πιο εμετικό σχόλιο από αυτό, που είναι και η μόνιμη ατάκα των νεοναζί της χρυσής αυγής, δεν υπάρχει. Μπράβο Ζαννή που την υιοθετείς.

 

Επίσης οι της Χ.Α. είχαν ως μόνιμη ατάκα "νενένους, εντολοδόχους των Βρυξελλών κτλ". Δεν είδα να σε εμποδίζει αυτό απο το να ακολουθήσεις ίδια ρητορική

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

 

Επίσης οι της Χ.Α. είχαν ως μόνιμη ατάκα "νενένους, εντολοδόχους των Βρυξελλών κτλ". Δεν είδα να σε εμποδίζει αυτό απο το να ακολουθήσεις ίδια ρητορική

 

Ακόμα και εαν προσπαθήσεις με όλες σου τις δυνάμεις να πεις μόνο βλακείες αποκλείετε να τα καταφέρεις όπως επίσης και να πεις μόνο εξυπνάδες.

Έτσι αυτό που κρίνουμε στην ΧΑ είναι η γενική της ιδεολογία και όχι τις όποιες αποσπασματικές εκφάνσεις της, με τις οποίες μπορεί να συμφωνούμε.

ΠΧ Εμένα μου άρεσε το πάρα κάτω. Δεν σημαίνει όμως ότι ασπάστηκα τις γενικές απόψεις του Κασιδιάρη.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PHeB62iqQN4

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

Ακόμα και εαν προσπαθήσεις με όλες σου τις δυνάμεις να πεις μόνο βλακείες αποκλείεται να τα καταφέρεις

 

 

 

μου στειλανε και αυτο εδω χθες btw

 

 

 

ελπιζω οποιος το δει να μην βγαλει τιποτα σπυρακια στα ματια  οπως βγαλανε πριν λιγες ωρες με το gifακι μου ( lolz) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Ακόμα και εαν προσπαθήσεις με όλες σου τις δυνάμεις να πεις μόνο βλακείες αποκλείετε να τα καταφέρεις όπως επίσης και να πεις μόνο εξυπνάδες.

Έτσι αυτό που κρίνουμε στην ΧΑ είναι η γενική της ιδεολογία και όχι τις όποιες αποσπασματικές εκφάνσεις της, με τις οποίες μπορεί να συμφωνούμε.

ΠΧ Εμένα μου άρεσε το πάρα κάτω. Δεν σημαίνει όμως ότι ασπάστηκα τις γενικές απόψεις του Κασιδιάρη.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PHeB62iqQN4

 

 

Που αν κατάλαβα καλά σημαίνει οτι το χρησιμοποιείς το επιχείρημα "αααα αυτό το λεει και η ΧΑ" ειναι μια παπαρια καμαρωτή. Σωστά; 

Ή απλώς οταν δε συμφωνούμε με μια άποψη απλά μας έρχεται βολικό να θυμηθούμε οτι την ιδια άποψη εχει και η ΧΑ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος LL_NEO έγραψε:

 

 

Που αν κατάλαβα καλά σημαίνει οτι το χρησιμοποιείς το επιχείρημα "αααα αυτό το λεει και η ΧΑ" ειναι μια παπαρια καμαρωτή. Σωστά; 

 

 

Aυτο εννοει, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ντεκαντάνς.

http://www.protothema.gr/politics/article/557914/trelos-thaumastis-tis-menegaki-o-neos-sumvoulos-tou-tsipra/

 

Quote

Ο μόνος λόγος που βρίσκονται αυτά τα βοθρολύμματα στην εξουσία είναι ότι τουλάχιστον οι μισοί από σας που τους βρίζετε, όταν έρθει η ώρα της ψήφου, την εξανεμίζετε σε λευκά, αποχές, ναζί, λεβέντες, μουσολίνηδες, ποτάμια, βουνά, λαγκάδια και τα λοιπά, γιατί "δεν πάει το χέρι σας να ψηφίσετε ΝΔ" Πάρτε το απόφαση: σε όλους τους πολιτικούς στίβους του κόσμου ΔΥΟ θεριά παλεύουνε. ΔΥΟ. όχι τρία ούτε εικοστρία.... ΔΙΑΛΙΕΧΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!

 

Υπάρχουν ΔΥΟ θεριά όπου μόνο ένα από τα δύο είναι το proper. Κάτι από τα παλιά μου θυμίζει αυτό. Αυτά που μας έφεραν εδώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Το βάρος των αλυσίδων: Ντοκυμαντέρ για τη διάλυση της Γιουγκοσλαβίας μέσα από τη μάτια ενός ντόπιου. Χρήσιμο για την κατανόηση του που πάει η Ελλάδα.

 

Τί λέει πάνω κάτω:

-Ποιός ο ρόλος του ΔΝΤ στην οικονομική αποδυνάμωση της Γιουγκοσλαβίας πριν το κομμάτιασμα.

-Πού, πόσο και με ποιό τρόπο έπεφτε χρήμα για την υποδαύλιση του εθνικού διχασμού.

-Τί συνέβη με  τον φυσικό πλούτο μετέπειτα.

-Πόσους τομείς πήραν οι "φίλοι" οι Γερμανοί κλείνοντας επιτυχημένες δικές τους επιχειρήσεις(είτε με τον πόλεμο είτε μετά)

-Πώς πουλάνε στους τωρινούς λαούς την εικόνα της ενιαίας ευρωπαϊκής αγοράς και τί πραγματικά συμβαίνει.

-Ο απόλυτος ραγιαδισμός και ξεφτίλα των Αλβανών Κοσσοβάρων απέναντι σε Ε.Ε. και ΗΠΑ. Αυτών που όπως θα δείτε στο βίντεο πέρναγαν ζωή και κότα επί Τίτο. Μέχρι που έφτιαξαν τον UCK και πάλι δεν μπορούσαν να στρέψουν τους ηλικιωμένους και έμπειρους Αλβανούς εναντίον των Σέρβων.

- Παραδείγματα για το πώς οι "εγώ έχω πρόσωπο και δανείζομαι φθηνά" Γερμανοί και Γάλλοι τους ανταγωνίστηκαν με άνισους όρους. Ο μύθος των ισότιμων κρατών μελών. Αυξήσεις τιμών στο 1:39

 

Τα μπολντ από το 1:32(ώρα/λεπτά). Οι τεράστιες αυξήσεις τιμών και το τί λέει ο κόσμος στο 1:39. 

Για να τελειώνουμε με τις βλακείες περί γραφικών "δραχμιστών" που ευδοκιμούν αποκλειστικά στο Ελλάντα. Και όλα τα παραμύθια των μεγαπατριωτών που μισούν τους κακούς Βαρουφάκηδες.

 

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Η τράπεζα των σκανδάλων

Παράθεση

 

Η Deutsche Bank θεωρείται από τους ίδιους τους Γερμανούς σαν μία εγκληματική συμμορία, αντάξια της μαφίας σε τραπεζικό επίπεδο. Η επιτροπή κεφαλαιαγοράς όμως της πατρίδας της, αθώωσε πανηγυρικά την ίδια και το διοικητή της.

 

Οι δικαστικές της περιπέτειες είναι το τρίτο αρνητικό της στοιχείο. Ξεκίνησαν το 2011, σαν επακόλουθο της κρίσης του 2007/08, ξεπερνώντας τελικά κάθε άλλη μεγάλη τράπεζα της υφηλίου. Μία από αυτές αφορούσε τη χειραγώγηση των επιτοκίων, εις βάρος των πελατών της και του δημοσίου τομέα. Ζημίωσε μέσω αυτών πολλές χώρες, μεταξύ των οποίων τις καταχρεωμένες του ευρωπαϊκού νότου, κυρίως την Ελλάδα, αφού αύξανε τεχνητά τα επιτόκια δανεισμού τους.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

«Μπούρδα» η σύνοδος των αρχηγών

Παράθεση

 

Φιάσκο αποδείχτηκε τελικά η σύσκεψη των πολιτικών αρχηγών των κομμάτων που έγινε προχτές Παρασκευή στο Προεδρικό Μέγαρο. Η Φώφη Γεννηματά και ο Βασίλης Λεβέντης πήγαν στη σύσκεψη για να απαιτήσουν θρασύτατα να σχηματιστεί… οικουμενική κυβέρνηση (!) χωρίς τον Τσίπρα πρωθυπουργό. Δύο αρχηγοί κομμάτων που εκπροσωπούν η μεν Φώφη το 6% των ψηφοφόρων και ο Λεβέντης το 3 και κάτι τοις εκατό, θεώρησαν ότι μπορούν να αλλάξουν τον πρωθυπουργό της χώρας! Μιλάμε για σούργελα!

 

Όσο για τον Σταύρο Θεοδωράκη, αυτός πρότεινε …υπερυπουργό κοινής αποδοχής για το προσφυγικό, θέλοντας να έχει λόγο ένα κόμμα του 4% στο χειρισμό ενός ζητήματος καίριας σημασίας, όπως έχει αναδειχθεί! Εδώ δεν πρόκειται να μπει στην επόμενη Βουλή το Ποτάμι, όταν γίνουν εκλογές και φαντασιώνεται ο Σταύρος ότι μπορεί να διορίζει ακόμη και υπουργούς! Τι να του πει κανείς του ανθρώπου. Αναφορικά δε με τον Κυριάκο Μητσοτάκη, τον άνθρωπο που είχε «ξεχάσει» να πληρώσει το τηλεφωνικό κέντρο στη Ζίμενς, αφού οι Γερμανοί είχαν πει να βοηθήσει την κυβέρνηση η αντιπολίτευση, τι να κάνει, ήπιε το πικρό ποτήρι, διαπιστώνοντας όμως ότι «έστω και με καθυστέρηση, η κυβέρνηση αρχίζει να προσαρμόζει τη στρατηγική της στο ρεαλισμό»! Ο Κυριάκος δεν παρέλειψε φυσικά να μην άρει τις επιφυλάξεις του αναφορικά με την ικανότητα της κυβέρνησης να φέρει σε πέρας το έργο που της έχουν αναθέσει οι Γερμανοί. «Διατηρώ έντονες επιφυλάξεις για το κατά πόσο η κυβέρνηση και ο πρωθυπουργός μπορούν να ανταποκριθούν», δήλωσε περισπούδαστα. Ο επί χρόνια αποδέκτης …παραγγελιών πίτσας Β. Λεβέντης, ο οποίος ξαφνικά μετεβλήθη σε …μέντορα της ελληνικής πολιτικής ζωής από τα συστημικά μέσα ενημέρωσης, για να κάνει σόου αρνήθηκε να υπογράψει το κοινό ανακοινωθέν αφού κι ο Τσίπρας δεν δέχτηκε να παραιτηθεί, όπως ζήτησε ο Λεβέντης!

 

Όσο για το ΚΚΕ, το οποίο δεν διστάζει καθόλου να συνεργαστεί κυβερνητικά με τη ΝΔ, όπως απέδειξε η κυβέρνηση Τζαννετάκη, αλλά είναι εντελώς ανυποχώρητο στα ιδεολογικά θέματα όταν αυτά δεν έχουν πρακτικές συνέπειες, πολύ καλά έκανε που σηκώθηκε ο Δημήτρης Κουτσούμπας και αποχώρησε από τη σύσκεψη των πολιτικών αρχηγών μετά από ένα πεντάωρο. Τι να υπέγραφε το ΚΚΕ, ότι η Ελλάδα «συνεργάζεται πλήρως στο πεδίο των συμπεφωνημένων αποστολών του ΝΑΤΟ» για να το «κράζει» στη συνέχεια όλη η εξωκοινοβουλευτική Αριστερά; Αφήστε που αντινατοϊκό ήταν πάντα το ΚΚΕ.

 

Φυσικά ο Αλέξης Τσίπρας αδιαφορεί παντελώς για το γεγονός ότι αυτό το κυριολεκτικά κατάπτυστο ανακοινωθέν αποκαλύπτει την πλήρη ενσωμάτωσή του στο ΝΑΤΟ και στην ΕΕ, την αδιαφορία του για την τεράστια ζημιά που αυτό προκαλεί στα ελληνοτουρκικά θέματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τωρινοί αριστεροί νομίζω ότι έχουν πολύ μικρής διάρκειας μνήμη. Θυμάμαι πριν από χρόνια έναν Κωνσταντόπουλο να έχει αναγάγει σαν κυρίαρχο προεκλογικό σύνθημα, "Σας παρακαλώ ψηφίστε μας να μπούμε στη βουλή", όπως επισης θυμάμαι ένα κόμμα του 3% να απαιτεί να αλλάξει το εκλογικό σύστημα σε απλή αναλογική. Θυμάμαι και άλλα πόλλά τα οποία οι "σύντροφοι" ξεχάσανε όταν πήγαν στην χώρα των λωτοφάγων και δάγκωσαν το γλυκό φρούτο της εξουσίας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και αυτά που θυμάσαι είναι το ίδιο με το να θέλεις να παραιτηθεί η κυβέρνηση και να ανεβάσεις της αρεσκείας σου;

Δηλαδή διαδικασία που γίνετε μόνο αν κερδίσεις στις εκλογές.

Ούτε εμένα μου αρέσει ο Τσίπρας αλλά δεν θα συμφωνήσω σε πραξικόπημα για να τον ξεφορτωθώ.

Σε λίγο θα μάς ζητάνε ρεφενέ για συμβόλαιο!

Link to comment
Share on other sites

όχι, δε λέω να παραιτηθεί η κυβέρνηση επειδή το ζήτησαν κάποια κόμματα της αντιπολίτευσής. Δε γουστάρω να ειρωνεύονται όμως, ξεχνώντας ότι όταν ήταν εκείνοι στη θέση τους τα ίδια και χειρότερα ζητάγανε. Απλά περίμενα να θυμούνται από που έρχονται, μπας και καταλάβουν που πρέπει να πάνε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^

ο καθενας παιρνει τα ποσοστα των εκλογων και τα ερμηνευει οπως τον βολευουνε χααχχχααχχαχ

 

δηλαδη ο τσιπρας εκπροσωπει το 35% της χωρας  ? απολυτηριο δημοτικου ο συντακτης σαν τον χατζη ? :D

 

γελαει κοσμος τακη !  ενα 20% εχει δικο του και αυτο με το ζορι 

 

υπαρχει ενα ποσοστο φανατισμενων που σου λενε " ηξερα τι ψηφιζα τον σεπτεμβριο" 

 

ολοι οι αλλοι ή θα σου πουνε  οτι το γυρισαν ΛΑΕ  ή θα κανουν την παπια  (μαλλον γιατι αισθανονται πολυ περηφανοι για την ψηφο τους και δεν θελουν να δωσουν στοχο :hehe: ) 

 

ενω πηγαινα να γραψω μου φερανε και το "ραβασακι" απο τον ΟΑΕΕ, διαβολικη συμπτωση :p 

 

 

edit #1    ενα μικρο δειγμα φανατισμενων, επωνυμων και μη :p 

 

 

 

12823351_645218345616318_768892980975912

 

 

οι παλαιοτερες δηλωσεις/εκδηλωσεις   ητανε ακομα πιο ζουμερες, βλεπε το φιλακι του κιμουλη στον τζιφρα την τελευταια νυχτα πριν το δημοψηφισμα  

και την λαχανιασμενη που πηρε στο star για να πει "αληθειες" :hehe:  

 

youtube.com/watch?v=ns0dnEMhqtE&t=4m17s

 

edit #2 κατι ακουσα για ανοδο 33% στο ΧΑ, γεμισαμε  τζογαδορους  ή ξερουν κατι που δεν ξερουμε ? 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.