Jump to content



Recommended Posts

πριν 10 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Ακόμη χειρότερα ζουν ανάμεσά μας... είναι να τρομάζεις. Ελπίζω απλά να τρολάρουν

 

Αυτοί ναι... Αλλά υπάρχουν και αυτοί που κοροϊδεύουν ;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ronin13 said:

Και αυτοι οι ανθρωποι ψηφιζουν...

 

1 hour ago, schumifer said:

Ακόμη χειρότερα ζουν ανάμεσά μας... είναι να τρομάζεις. Ελπίζω απλά να τρολάρουν

 

a243477aaa01f11da97e12b00502ed15.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

στο συγκεκριμένο παράδειγμα κάνουν όλοι τους πλάκα. Ειρωνεύονται εκείνους που... Οι «χαζές» απόψεις/ερωτήσεις δεν είναι από χαζούς, φαίνεται στις διατυπώσεις που χρησιμοποιούν.

Τέτοιο με τρολαρίσματα πρέπει να παίζει και στις «μανούλες». Κάποια από τα ηλίθια είναι σκοπίμως κατασκευασμένα για να φαίνονται ηλίθια. Εκεί βέβαια υπάρχει και πηχτή, ανόθευτη ηλιθιότητα όπου ισχύει το απόφθεγμα παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος salde έγραψε:

στο συγκεκριμένο παράδειγμα κάνουν όλοι τους πλάκα. Ειρωνεύονται εκείνους που... Οι «χαζές» απόψεις/ερωτήσεις δεν είναι από χαζούς, φαίνεται στις διατυπώσεις που χρησιμοποιούν.

Τέτοιο με τρολαρίσματα πρέπει να παίζει και στις «μανούλες». Κάποια από τα ηλίθια είναι σκοπίμως κατασκευασμένα για να φαίνονται ηλίθια. Εκεί βέβαια υπάρχει και πηχτή, ανόθευτη ηλιθιότητα όπου ισχύει το απόφθεγμα παραπάνω.

Αν βρεις μανούλα στην ομάδα μανούλες θα σου πάρω το βάρος σου σε πατάτες τηγανητές

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος paxman έγραψε:

 

Γιατί το "Το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε είναι να βγάλετε τα 64bit και να βάλετε 32bit για να έχεις λιγότερα τσιπ."

Κλαίω

Μόνο να προσέξουν να μην έχουν ήδη 32μπιτ, γιατί αν βάλουν πάλι 32μπιτ τότε θα προστεθούν και θα γίνουν 64. Αν είχαν 64 θα προστεθούν και θα γίνουν 96. Αν έχουν 64 θα πρέπει να αφαιρέσουν τα μισά τουλάχιστον για να γίνει 32.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

θα σου πάρω το βάρος σου σε πατάτες τηγανητές

βάζεις εμένα σε μεγάλο πειρασμό και το πορτοφόλι σου σε μεγάλο κίνδυνο. Μην υποτιμάς το βάρος μου :p 
Δεν διαβάζω ποτέ απευθείας τις μανούλες, κατά καιρούς έχω δει σε κοροϊδίες άλλων για τις μανούλες, δεν μου έχουν φανεί όλα 100% τρολ. Συμφωνώ μαζί σου πάντως ότι μεγαλο τμήμα είναι.
Το ενδιαφέρον που βρίσκω σε αυτό που γράφουν τα παιδιά παραπάνω (ρονιν, σούμι, παξ) είναι ότι πολλές φορές -σχεδόν πάντα- και σε περιπτώσεις που όντως υπάρχει ηλιθιότητα, το «θύμα» της κοροϊδίας αντιλαμβάνεται μια χαρά ότι τον/την κοροϊδεύεις. Παρόλα αυτά δεν κλονίζεται ούτε χιλιοστό στην ηλίθια πεποίθηση.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, salde said:

στο συγκεκριμένο παράδειγμα κάνουν όλοι τους πλάκα. Ειρωνεύονται εκείνους που...

Δεν το κατάλαβα...

Δυστυχώς έχω (όπως όλοι φαντάζομαι) συναντήσει και δια ζώσης άτομα με τέτοιες απόψεις και "λογικά" άλματα στη "σκέψη" που θα ζήλευε και το Galactica που δεν μου φαίνεται τίποτα περίεργο πλέον.

 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.