Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να συνεχίσετε να γράφετε ελεύθερα (χωρίς οπαδισμούς, πωρώσεις κτλ - θα πέσει κασμάς) για τα αθλητικά γεγονότα που σας ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε με tennis news. Ο Federer αποσύρθηκε από τον τελικό, λόγω τραυματισμού.

 

Τρία πρωταθλήματα στη σειρά ο Djokovic :D

 

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/11/46/London-Finale-Federer-Withdraws.aspx

 

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2014/11/46/London-Finale-Djokovic-Wins-Title.aspx

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Federer που αφήνει και κανέναν άλλον να δει πως είναι να είσαι στην κορυφή. Σπουδαίος τεννίστας ο Nole (-ψυχάρα-Ερυθραστεράρα), ίσως ο καλύτερος αυτή τη στιγμή, αλλά ο Federer ήταν, είναι και θα είναι G.O.A.T.

 

match point του Federer στο ματς με τον Wawrinka

 

http://www.youtube.com/watch?v=lhPJkV5TcVc

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος Φέντερερ! Εδω καταφέραμε και χάσαμε από νησιά Φερόε και Β. Ιρλανδία, ενώ Ρανιέρις και Σαρρής ακόμη στην θεσούλα τους.

 

Κρέμασμα στο Σύνταγμα που λέει και ο λέει και ο Αλέφαντος.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν για τους επαγγελματίες προπονητές να  ζητούν και να λαμβάνουν (φταίνε αυτοί που τους τα δίνουν) τετοια συμβόλαια χωρίς όρους "απόδοσης". ακους εκει 400.000 αποζημιωση 2 μηνών....

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε διαφορά ήθους! Ο Ολλανδος Ατβογκατ έχασε από την Δανία με αποτέλεσμα η ομάδα του (η Σερβία) να αποκλείστει. Δήλωσε ντροπή που δεν κατάφερε να προκριθεί και παραιτήθηκε, αρνούμενος την αποζημίωση!

 

Από την πρώτη νύχτα που ανακοινώθηκε ο Ασχετιέρις, Ήμουν ο μόνος που τον έκραξα/κράζω (πάντα με επιχειρήματα όμως) για τις ανύπαρκτες προπονητικές του ικανότητες!!!!

 

Κάποιοι βέβαια γέλαγαν και με έλεγαν υπερβολικό. (προσφυλής τακτική όσων δεν έχουν επιχειρήματα)

Πλέον έχω τα επιχειρήματα να τον κράζω ΚΑΙ για τον άπληστο, γελίο και εμετικό χαρακτήρα του! Αν ο Έλληνας πολίτης πληρώσει έστω και ένα ευρώ στον συγκεκριμένο κλόουν, θα μιλάμε για μέγα πολιτικό σκάνδανο και θα πρέπει να πέσουν κεφάλια τόσο στην ομοσπονδία, όσο και στην κυβέρνηση.

 

Ξεκινώντας με πρώτο του Σαρρή, γιατί πιστώνεται:

Α. Το αναίτιο διαζύγιο με Σάντος

Β. Την απαράδεκτη επιλογή του παντελώς άσχετου Ρανίερι

Γ. Την τραγική πορεία και τις ήττες από τα καφενεία της Β. Ιρλανδίας και Φερόε!

Δ. Για την 7άρα που έφαγε η ελπίδων, τα ουίσκια και τα τσιγάρα των παικτών σε ξενοδοχία, κοκ.

Ε. Την απαράδεκτη κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Ζ. Την αναζωπύρωση του χουλιγκανισμού (βλέπε θάνατο οπαδού εθνικού, επιθέσεις σε διαιτητές, κοκ)

 

 

Συνεχίζουμε με την πολιτική ηγεσία:

Α. Γιατί ενώ μου ζητάει να βάλω πλάτη όταν μου κόβει τον μισθό και παροχές, από την άλλη μοιράζει τα λεφτά ΜΟΥ σε απατεώνες.

Β. Γιατί δεν έχει ήδη "παραιτήσει" τον Σαρρή.

Γ. Γιατί δεν έχει κινηθεί ποινική δίωξη στον Σαρρή, για διασπάθιση δημοσίου χρήματος.

Δ. Γιατι "ανέχεται" την όλη κατάσταση στον ελληνικό αθλητισμό (μαφίες σε μπάσκετ, ποδόσφαιρο, Μπράβοι, αναβολικά, κοκ).

 

Συνεχίστε έτσι στην κυβερνηση και στις ομοσπονδίες, αλλά μετά μην πείτε γιατι...

Link to comment
Share on other sites

«Πληροφορούμαι τα όνειρα θερινής νυκτός που αναφέρουν ως πληροφορίες κάποιοι. Θέλω να τους ενημερώσω ότι οι διαδοχές γίνονται μέσα από την αναζήτηση του συγκεκριμένου κοινωνικού σώματος και όχι μέσω “δαχτυλιδιών” και ορισμών. Πέραν τούτου όμως, θέλω να τους πληροφορήσω ότι δεν είναι στις προθέσεις μου να… συνταξιοδοτηθώ, παρά να συνεχίσω να υπηρετώ το άθλημα από τη θέση που βρίσκομαι», ανέφερε, ενώ για τον αθλητικό νόμο είπε πως «… είναι ένα συνονθύλευμα διατάξεων άγνοιας και θράσους».

 

 

ποιος τα είπε αυτά, με αφορμή το νομοσχέδιο για τις αθλητικές ομοσπονδίες;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.