Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος sstav έγραψε:

ουτε τώρα θα το παρει η Λιβερπουλ!!!! Ο Ολυμπιακός ;

I sense the dark side in you?..

Η Λίβερπουλ πρέπει να το πάρει. Η διαφορά δεν καλύπτεται.

Για την άλλη ομάδα που ρωτάς, δξ/δα;)..

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

εδώ ο κόσμος χάνεται...

115200.jpg
WWW.SPORT-FM.GR

Άναψαν τα αίματα μεταξύ του ισχυρού άνδρα του Ολυμπιακού με αιχμές κατά ΠΑΟΚ και απάντηση από τον Μάκη Γκαγκάτση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Covid.jpg?itok=PLUfPPY4
WWW.SDNA.GR

Στην Γερμανία έγινε αυτό που φοβόντουσαν όσοι σκέφτονται...

 

Ξέχασε ο μαγκάκος να αναφέρει ότι κάνουν γαργάρα τους νεκρούς...γιατί καλά είναι τα τεστ αλλά το ζητούμενο είναι αν αποδίδουν στα ανάποδα ραδίκια ; )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και για το πρωτάθλημα (ο θεός να το κάνει) επανήλθαν οι αγώνες, απλά για συζήτηση καφενειακού επιπέδου, έτσι για να περάσει η ώρα...πες μου φίλε μου καλέ @DEADLAZARUS και λοιποί ΓΙΑΤΙ να μείνει ένας προπονητής που δεν ταιριάζει με τίποτα στην Ομάδα είπαμε; Επιμένεις να κρατήσουμε Φερέιρα?

Τι παραπάνω να μου δείξει με τους παιχτες που έχει ή ακόμα και με τους παίχτες που θα ήθελε να φέρει ; Έχει φθαρεί ως προσωπικότητα , εχει χάσει τα αποδυτήρια και το κόσμο (δεν τον κέρδισε ποτέ)...

 

ΤΟ ΛΑΘΟΣ ήταν να κρατήσουν τον Φερέιρα αμέσως μετά τον Αρη...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ Τ Ι Π Ο Τ Α...Μετά από τόσους μήνες και ευκαιριες που είχε ;  Ένα ημίχρονο με ΑΕΚ θυμάμαι ...τίποτα άλλο (το έχω ξαναπει)

 Καταραμένες ρήτρες για τους προπονητές [2εκ!!!!!!!!!!!!!!!!!]... Λάθος του Σαββίδη τραγικό... δεν έχει παρει ντέρμπυ...

 

Ο ΠΑΟΚ στα πλευ οφφ έχει μονο πράγματα να χάσει!!! δεν κερδίζει τίποτα....

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ επιμένω Φερέιρα. Να φτιάξει ομάδα εκείνος όμως -αν γίνεται οικονομικά με το FFP- όχι ο Γκιόργκι.
 

3 hours ago, sstav said:

Καταραμένες ρήτρες για τους προπονητές [2εκ!!!!!!!!!!!!!!!!!]... Λάθος του Σαββίδη τραγικό...

Ξεχνάς το πλαίσιο στο οποίο έγιναν αυτά. Ήθελε διακαώς ο Σαββίδης -για επικοινωνιακούς λόγους- να κινηθεί έτσι. Δεν το έκανε «κατά λάθος».

Επιμένω, φανατικά και ματαίως, ότι εσείς όλοι οι πραγματικοί Παοκτζήδες το μόνο που πρέπει να πιέζετε την διοίκηση είναι Ευρώπη. Θέλουμε ομάδα να στέκεται καλά στα ευρωπαϊκά, κόψε πρόεδρε τις παπαριές με την ΕΠΟ, χέσε τα εγχώρια, μην φοβάσαι δεν θα σε βρίζουμε, άσε τις αντιδικίες με Ολυμπιακό και φέυγουμε μπροστά. Όσο αντέχει η τσέπη σου πρόεδρε, εσύ ξέρεις πόσο είναι αυτό, όχι χρέη, όχι μαϊμουδιές κι απλώς ομάδα που να παίζει ανταγωνιστικά και κανονική μπάλα Ευρώπη.

Το μοναδικό, πραγματικό πρόβλημα, που έχετε για να πετυχαίνατε κάτι τέτοιο είναι ότι ο Γκιόργκι δεν γίνεται να ξεκουμπιστεί και να μέινει ο Σαββίδης. Νομίζω ότι με πραγματική πίεση από το παοκτζίδικο κοινό θα καταφέρνατε να συμμαζευτεί, να χαίρεται κιόλας, χωρίς να χάσετε το πορτοφόλι Σαββίδη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav Σπύρο, έχω αναλύσει εκτενώς τους λόγους για τους οποίους πρέπει να μείνει ο Πορτογάλος.

Δεν μπορεί να κριθεί ο προπονητής τον πρώτο χρόνο, ιδίως όταν το διαθέσιμο υλικό δεν δύναται να παράξει το ποδόσφαιρο που οραματίζεται.

Το ρόστερ έκλεισε τον κύκλο του (έχω αναφερθεί παλαιότερα στον σύγχρονο τριετή ποδοσφαιρικό κύκλο, μετά την παρέλευση του οποίου πρέπει να πουλήσεις/ανεβάσεις παίκτες από τη β' ομάδα/αγοράσεις με λελογισμένο τρόπο). Οι παίκτες αυτοί ήταν ορκισμένοι στον Λουτσέσκου, πέτυχαν με τον Ρουμάνο, είναι φυσικό να δυσκολεύονται (ή και να αρνούνται) να μάθουν νέα κόλπα.

Προσωπικά, δεν είμαι υποστηρικτής της προσαρμογής των προπονητικών θέλω στις δυνατότητες του εκάστοτε ρόστερ. Όχι, κύριε, θα παίξεις αυτό που θέλω εγώ, δίχως συμβιβασμούς. Αν δεν μπορείς, ευχαριστούμε πολύ και αντίο (με σεβασμό πάντα). Τι κερδίζεις με τέτοια επιμονή (εκτός από τις κατάρες των παικτών); Πρώτον, βλέπεις ποιοι παίκτες μπορούν να ανταποκριθούν στο σύστημά σου και άρα να υπηρετήσουν -ως βασικός κορμός της επομένης περιόδου- τον σύλλογο. Δεύτερον, ο προπονητής, για να κερδίσει τον σεβασμό, πρέπει να έχει ξεκάθαρα προπονητικά θέλω. Αν αρχίσει τις εκπτώσεις, έχασε. Ο Φερέιρα έχασε τα αποδυτήρια, όταν άρχισε τις εκπτώσεις και γύρισε την ομάδα στην ποδοσφαιρική φιλοσοφία του Λουτσέσκου.

Προσοχή, άλλο πράγμα η ποδοσφαιρική φιλοσοφία και άλλο η τακτική. Η τακτική (οι μικρές και ουσιώδεις παρεμβάσεις είτε πριν είτε κατά τη διάρκεια ενός αγώνα) οφείλουν να υπηρετούν την ποδοσφαιρική φιλοσοφία του προπονητή (πώς κυκλοφορούμε τη μπάλα, πώς αμυνόμαστε, πώς βρίσκουμε το αδύνατο σημείο του αντιπάλου κτλ κτλ).

 

@salde Δεν γίνεται να προοδεύσεις στην Ευρώπη όταν το πρωτάθλημα είναι στημένο. Άλλος θα παίρνει τα κάλπικα πρωταθλήματα, άλλος θα τρώει τη λέζα. Από τη στιγμή που το χρήμα το παίρνει ένας, η κατάκτηση του πρωταθλήματος είναι εκ των ων ουκ άνευ εάν θέλεις να πετύχεις στην Ευρώπη. Αν δεν κατακτήσεις το πρωτάθλημα για 2-3 χρόνια, δεν μπορείς να χρηματοδοτήσεις την ομάδα (και δεν νομίζω ο Σαββίδης να θέλει να πετάει τα ρούβλια του στον "πίθο των Δαναϊδων"... 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2828846%20%281%29.jpg?itok=vh1H9XFc
WWW.SDNA.GR

Τις υπηρεσίες του φετινού του MVP θα στερηθεί ο ΠΑΟΚ, αφού όπως ανακοίνωσε η Ασπρόμαυρη ΠΑΕ ο Γιόζιπ Μίσιτς, θα χάσει όλα τα εναπομείναντα παιχνίδια της σεζόν, λόγω του προβλήματος της κύστης...

εκτός και ο Μισιτς...μόνο ο Γιαννούλης έμεινε ...όλοι οι άλλοι πετάνε αετό...δικέφαλλο...

τίποτα δεν πήγε-παει καλά φέτος... μόνο προβλήματα.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο Μισιτς δυστυχώς πρέπει να έχει κάτι σοβαρό το οποίο το βαφτίσανε κύστη. 

Η ομάδα του Άρη έστειλε απευθείας μήνυμα συμπαραστασης, από κει και μόνο κάποιος καταλαβαίνει ότι όλοι εύχονται να ξεπεράσει το  δύσκολο πρόβλημα. Έχουν ακουστεί κι άλλα, δεν θέλω να αναφερθώ. 

 

 

Το κακό με το Φερειρα είναι ότι έδειξε εκτός τόπου και χρόνου ο ίδιος αλλά και ο Γιώργος που του είπαν Καρερα και δεν είχε καθαρίσει σωστά το αυτί του και άκουσε Φερειρα 

Επίσης, κλειστά τριετή σε μεγάλους ποδοσφαιριστές στον πιο καλοπληρωτη σύλλογο στην Ελλάδα απεδείχθη κάκιστη επιλογή. 

 

Είχαμε κακή χρονια αλλά κρατάμε το θετικό όσο περίεργο κι αν φαίνεται : ο Σαββιδης βαρέθηκε να βάζει χρήμα με τη σέσουλα και να έχει απατεώνες π.χ προπονητής τέρματοφυλακων ΠΑΟΚ 

Απο εδώ και πέρα, όντως θα αρχίζουν να πέφτουν κεφάλια μπας και αποδώσει ο πρωταθλητισμος των τελευταίων ετών και οι ακαδημίες 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με δουλεύεις Φειδιππίδη... (μπάι δε γουέι, νο πάνθηρ αλλά ναι στα άλλα). Δες ημερομηνία αγώνα με Ξάνθη, ανεβαίνεις Αθήνα να πάμε για επεισόδια. Φέρε και ρόπαλο μαζί.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.