Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

On 11/7/2020 at 4:27 ΜΜ, το μέλος Thresh86 έγραψε:

- το πρωτάθλημα είναι στημένο

Αυτό δεδομένα δεν ισχύει τα τελευταία 20 χρόνια. Ποιος πάει και σκέφτεται τέτοιες @@κίες; Άκου στημένο το πρωτάθλημα στην Ελλάδα. Αλλά ζηλεύουν διότι τέτοιες συγκινήσεις - ΑΕΚ διπλό, στο καπάκι ΠΑΟΚ διπλό - δεν υπάρχουν σε κανένα άλλο πρωτάθλημα στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, αν είναι δυνατόν :shifty:

 

Dyw-NQMi-Xg-AQEvjw-jpg-large.jpg

 

δηλαδή , δεν μπορεί

Ecwb7P_WoAEVrSO?format=jpg&name=large

 

 

Spoiler

ALEKO PONAS ? ΑΝΤΟΝΗ ?

 

 

πέρα απο το σασιρμά :hehe:

 

ωραίο ματσάκι ήταν  , θύμισε περυσινό ΠΑΟΚ , θέλουμε καλύτερα πράγματα

επιθετικά , περιμένω να επιστρέψουν οι πολλοί τραυματίες.

Τη 2η θέση, αν πραγματικά τη θέλει ο ΠΑΟΚ , πρέπει να ενεργήσει γρήγορα , καίρια και με ΛΕΦΤΑ στο σχεδιασμό που θα περιλαμβάνει

ενδεχόμενη πορεία στην Ευρώπη

 

Πόσο κοστίζει ο Χασάν :ph34r:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sstav said:

Μονο γέλωτα προκαλούν τα όσα γίνονται σε αυτήν την ομάδα...

να μην στενοχωριέσαι εσύ προσωπικά. Έτσι ανοργάνωτες είναι όλες τους, δυστυχώς έτσι κινείται κι η χώρα σε πολύ σοβαρότερα θέματα. Έτσι εμφανιζόμαστε παντού.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Μονο γέλωτα προκαλούν τα όσα γίνονται σε αυτήν την ομάδα...

 

Βρε, δεν θέλετε να βγείτε cl και βρήκατε τον τρόπο?

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιο πολύ ανησυχώ μήπως μπερδευτούν και πάνε Σάββατο στην Τούμπα αντί για Κυριακή

ή βρεθούν τα οχήματα της ΠΑΕ χωρίς κάρτα καυσαερίων

ή έχει λήξει το πιστοποιητικό SSL του site

Link to comment
Share on other sites

@salde, @astrolabos 

Οι Πάνθηρες μίλησαν..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το έχω διαβάσει, σε κάποια συμφωνώ σε άλλα όχι. Το μοναδικό ενδιαφέρον σημείο για εμένα είναι εκείνο για τον Νόνι Λίμα όπου θα προσπαθήσω να μάθω τι έχει συμβεί.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος salde έγραψε:

το έχω διαβάσει, σε κάποια συμφωνώ σε άλλα όχι. Το μοναδικό ενδιαφέρον σημείο για εμένα είναι εκείνο για τον Νόνι Λίμα όπου θα προσπαθήσω να μάθω τι έχει συμβεί.

Για όποιον διαβάζει πίσω από τις γραμμές, όσα αναφέρουν στην ανακοίνωσή τους είναι πολύ σοβαρά.

Θα μου πεις ''και γιατί δεν τα έλεγαν τόσα χρόνια;''.

Ε, γιατί ο Ιστορικός, κουτσά στραβά, συνέχιζε στη SL. Τώρα που έπεσε, άρχισαν τα όργανα.

Link to comment
Share on other sites

όχι, όχι. Κάποια τα έχουν πει απλώς δεν τα γνωρίζουν άνθρωποι που δεν παρακολουθούν από κοντά την ομάδα. Κάποια είναι λανθασμένα. Σε ένα ζήτημα, την διαφορετικότητα, έχουν δομικό νοητικό λάθος, το οποίο ισχύει για όλες τις ομάδες. Όλοι τους κάνουν το ίδιο λάθος. Συνολικά δεν υπάρχει κάτι αποκαλυπτικό, εκτός από το σημείο για τον Λίμα που είναι και το μοναδικό για το οποίο έχω απορία.

Σημ1: δεν ανήκα ποτέ στους Πάνθηρες (προϋπήρχα της δημιουργίας τους), δεν εκτιμούσα ορισμένα πρόσωπα χωρίς πάντως να έχω μαλώσει μαζί τους και σχεδόν ποτέ δεν πήγαινα στην θύρα τους -για λόγους που δεν έχουν να κάνουν με άτομα-.

Σημ2: ο Λίμα μέχρι πριν κάποια χρόνια βρισκόταν στον πάγκο του Πανιωνίου. Μάλιστα -δεν θυμάμαι την χρονιά- ήθελα να γράψω εδώ κάτι σχετικά με τα πόδια του, το ποδόσφαιρο και πόσο έχει αλλάξει. Πριν λίγους μήνες δεν τον έβλεπα στον πάγκο και ρώτησα έναν φίλο μου τι έχει γίνει (μήπως έχει αρρωστήσει κλπ) ο οποίος δεν ήξερε να μου πει. Επειδή φέτος δεν πήγα σε κανέναν αγώνα, δεν έχω δει τα άτομα που ίσως κάτι ξέρουν. Εάν έχει γίνει το παραμικρό που υπαινίσσεται η ανακοίνωση, είναι ντροπή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5037617.jpg?itok=SS9_zyRT
WWW.KOUTIPANDORAS.GR

Σε μια εποχή που το μέλλον αρκετών ομάδων φαντάζει τουλάχιστον...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε και αυτό το πρωτάθλημα SUPERLEAGUE 2019/2020 με αδιαμφισβήτητο και δίκαιο πρωταθλητή τον Ολυμπιακό (για πόσα από τα τελευταία 20 πρωταθλήματα των τελευταίων 24 ετών θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο άραγε ; ), στη 2η θέση τον ΠΑΟΚ (αδίκως και αγωνιστικά  αλλά και λόγω των κανονισμών με τα δελτία υγείας, που εβγαλε τα μάτια του ουσιαστικά) και 3η την ΑΕΚ.

Όταν ολοι οι άλλοι ανταγωνιστές του τίτλου του νέου πρωταθλήματος  (ΟΣΦΠ, ΑΕΚ) φαίνεται να έχουν λύσει σημαντικά προβλήματα (προπονητή, κορμός ομάδας) και δείχνουν ότι χρειάζεται μερικές προσθήκες και κάλυψη θέσεων σε όποιες ενδεχόμενες αποχωρήσεις, ο ΠΑΟΚ πρέπει να χτιστεί ξανά.

Η επόμενη μέρα είναι εξαιρετικά δύσκολή. Θα ήταν ευκολότερη θεωρώ αν είχε καταλάβει τη 3η θέση, αφού ο χρόνος δεν θα πίεζε τόσο πολύ. Είναι επιτακτική η ανάγκη να παρθούν άμεσα αποφάσεις. Και είναι αναγκαίο οι αποφάσεις αυτές να αποδειχθούν σωστές . Όταν εφυγε ο Λουτσέσκου, ο Σαββίδης βεβιασμένα έδωσε γη και υδωρ στον Φερέιρα (ρήτρα αποχώρησης) και είδαμε που οδηγούν οι βεβιασμένες αποφάσεις.

 

Τι θα γίνει με τον προπονητή; Η περιρρέουσα ατμόσφαιρα που αφουγκράζομει λενε να μείνει, αν και η ομάδα φέτος λόγω ατυχιών/ανικανότητας/έλλειψη πάθους είχε συνεχώς φθίνουσα πορεία. Ο χρόνος πιέζει,  δεδομένων των υποχρεώσεων στα τέλη Αυγούστου, και συνηγορεί υπέρ της παραμονής Φερέιρα όχι γιατί αποδείχθηκε καλός προπονητής (αλήθεια «αλλαξε η  άποψη του Σαββίδη επειδή κέρδισε τον «αδιάφορο» ολυμπιακό;) και του δίνεται μια 2η ευκαιρία. Κυρίως επειδή σε τόσο σύντομο διάστημα δεν είναι δυνατό να γίνουν όσα πρέπει να γίνουν με έναν νέο προπονητή. Έχω ξαναπει ότι η κίνηση της αλλαγής προπονητή θα έπρεπε να γίνει στην περίοδο της καραντίνας...Τώρα έχει το χρόνο ο Φερέιρα να φτιάξει την ομάδα όπως θέλει; ή η αυτή η πίεση χρόνου θα είναι τώρα το νεο «αλλοθί» του;

Δεν πιστεύω σε αυτόν τον προπονητή και ειναι απορίας άξιο σε μια τόσο κακή χρονιά να παραμένει –να εμπιστευονται έναν τόσο «ακριβό» προπονητή...Αλήθεια αυτός δεν έφαγε πρόστιμο για την συνολική εικόνα της ομάδας;

Και αν μείνει στον πάγκο και συνεχιστεί η ίδια κακή πορεία (ο αποκλεισμός απο τους ομίλους του CL είναι σχεδόν βέβαιος αφού πρέπει να αποκλείσεις τρεις ομάδες - αν κερδίσεις την 1η περνάς αυτομάτως στους ομίλους του UEFA , νομίζω) όταν έρθουν τα πρώτα ντέρμπυ και δεν θα έχεις καταφέρει να αλλάξεις την εικόνα (μια ομάδα χωρίς πλάνο, χωρίς πάθος, χωρίς τρεξίματα), τι κάνεις ; Χάνεις και την επόμενη χρονιά επειδή δεν ήθελες να δει ότι ο άνθρωπος δεν ταιριάζει στον ΠΑΟΚ.

Τι θα γίνει με το FFP; Ποιες προσθήκες πρέπει να γίνουν ;

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ και 2 ΧΑΦ πρώτης γραμμής -11αδάτοι...Πότε όμως ; Αν/όταν περάσει τον 1ο αντίπαλο στις 26/8;  Όμως επειδή ακούγεται ότι ο οικονομικός εξορθολογισμός επιβάλει χαμηλά συμβόλαια (κάτω από 1 εκ) - μεταγραφές ελεύθερων – δανεικών παιχτών, από ποιο ράφι θα ψωνίζει ο ΠΑΟΚ; Ναι μεν ο ΟΣΦΠ βρήκε ελεύθερους αλλά κάθε άλλο παρά φθηνούς παίχτες ως προς τα συμβόλαια , ο ΠΑΟΚ δεν έχει το scouting και το δίκτυο με τους managers παιχτών που πρέπει για να έρθουν αντιστοιχης ποιότητας -χαμηλής τιμής...

Τι θα γίνει με τους παίχτες που λήγουν τα συμβόλαια ; (Μαουρίτσιο-Βιερίνια)

Πάνω σε ποιον κορμό θα χτιστεί ο νέος ΠΑΟΚ ; Κρέσπο, Γιαννούλη, Λημνιό , Πέλκα, Αουγκούστο, Μίσιτς, Μπισεσβαρ (?), Βαρέλα (?) και με τους νέους Μιχαηλίδη (έτοιμος) , Τζόλη (ανέτοιμος- το κορμί του δεν τον βοηθάει για φορ περιοχής όπως έχω εγώ στο μυαλό μου τους φορ), Κούτσια (???)

Τι θα γίνει με τις αποχωρήσεις-πωλήσεις ; Βερνμπλουμ δεν έχει παίξει στον ΠΑΟΚ από το 2018 (κοστίζει αυτός ο παιχτης 2εκ ευρώ! Και ζητά το 60% των αποδοχών για αποδέσμευη συμβολαιου), Εσιτί (ακριβός!!!) .Ακούγονται πολλά για Πασχαλακη , Λημνιό, Mαουρίτσιο και λόγω του FFP όλοι ειναι προς πώληση ...

Τι θα γίνει με τις επιστροφές ; Μπαλογιάννη, του προβληματικού Ουάρντα;

Τι θα γίνει με το προπονητικό /ιατρικό τιμ; Βρίσκεται εύκολα-σύντομα ένας καλός γυμναστής ; η ομάδα έδειχνε φέτος μια και δυο ταχύτητες κάτω...

Επίσης να επισημάνω ότι δεν μου αρέσουν οι επιστροφές παιχτών (Πριγιοβιτς) ...Ετούτος μάλιστα «εκβιάζει» με τις δηλώσεις του την επιστροφή. Συνήθως δεν ειναι επιτυχημένες κινήσεις.

 

Αυτά τα ασήμαντα σκέπτομαι επειδή όλα τα πρωτεύουσας σημασίας πράγματα δεν πάνε και τόσο καλά (ανάδρομος Ερμής), καλοκαιράκι έχουμε, λιγάκι παραπάνω χρόνος υπάρχει, διακοπές δεν πάμε, για να ξεχνιόμαστε ασχολούμεθα με το έκτρωμα που λέγεται Ελλ.Ποδοσφαιρο...

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν θα αλλάξει ο προπονητής κατα 90% , σε 1 μήνα ο ΠΑΟΚ παίζει ματς 8 εκ ευρώ

 

το πρόγραμμα της ομάδας , όπως αντίστοιχα κ άλλων ελληνικών ,

διακοπάρουν μέχρι τις 30 /7 , αρχές Αυγούστου την κάνουν για Πήλιο για να προετοιμαστούν,

6/8 και 10/8 παίζουν τα φιλικά με Ατρόμητο και Βόλο ,

έρχονται Θεσσαλονίκη κατευθείαν για συνέχεια και άλλα 2 φιλικά μεγαλύτερης έντασης ,

ώστε 25,26/8 να είναι έτοιμος για μία εκ των Αλκμάαρ,Όζιεκ, Σίβασπορ.

 

So far :

 

- έχει αλλάξει ο τεχνικός διευθυντής

- προπονητής τερματοφυλάκων

- ιατρικό τιμ

- έφυγαν 2 "υπευθυνοι" για τη ξεφτίλα με τα δελτία

- γυμναστές καινούργιοι

- επιστρέφουν Ουάρντα , Ρέι και καναδυό ακόμη

 

Το μόνο κέρδος της χρονιάς είναι η ανάδειξη  Τζόλη, Μιχαιλίδη , Μιχάι , Τσιγγάρα , που έδειξαν απίστευτη ωριμότητα για τους αγώνες υψηλής πίεσης που έπαιξαν.

 

Βέβαια , ΠΑΟΚ είσαι , άνετα τα κάνουμε gogol bordello και σε λιγότερο απο μήνα :metal:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητό TheLab, επειδή κάποιος ζήτησε να συνεργαστείς με κατάστημα οπτικών ειδών, ζητώντας ουσιαστικά να χαρίσεις γυαλιά οράσεως σ' εμένα τον δυστυχή, σου ζητώ να μην προβείς στην ανωτέρω συνεργασία.
Δεν τα χρειάζομαι τα γυαλιά (παρότι φοράω εδώ και χρόνια). Άλλοι θα τα χρειαστούν.

Με τις υγείες μας.

ofside%20oly%20vol.PNG?itok=ZHa80IyI
WWW.SDNA.GR

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε ότι έβαλε γραμμή οφσάιντ σε 6 αμφισβητούμενες φάσεις της σεζόν και ξεφτίλισε Γκέμπελς, Συμμορία και Ολυμπιακό...

Ξέρω-ξέρω, η ΚΕΔ είναι "πιασμένη" και ο γιαλός "στραβός".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το γέλιο μακραίνει τη ζωή. Καλά κάνεις και γελάς συνεπώς.

Βέβαια, εδώ που τα λέμε, δεν έχεις να πεις το παραμικρό για το γκολ οφσάιντ στον Βόλο.

Σου θυμίζω ότι ξεσηκώσατε τον ντουνιά  για μια ξεκάθαρη, όπως αποδείχθηκε, φάση.

Η προπαγάνδα, όμως, περί ακύρωσης ''καθαρού'' γκολ πήγε σύννεφο. 

Δεν βαριέσαι, η δουλειά έγινε. Πήραν το μήνυμα αυτοί που έπρεπε και τα υπόλοιπα τα πλάκωσε η φοβέρα κι η σκλαβιά.

Και επειδή σχολιάζεις το site και όχι την είδηση, ορίστε τι λέει (μέσα από σφιγμένα δόντια και χωρίς την παραμικρή αναφορά στη φάση που μας ενδιαφέρει) το ''αντικειμενικό'' gazzetta:

 

volos_olympiacos.jpg?itok=7GzLFogF
WWW.GAZZETTA.GR

Superleague 1 - H KEΔ έβαλε τις γραμμές σε περιπτώσεις οφσάιντ και...

 

Αν δεν σου αρέσει και το gazzetta, θ' αρχίσω να ψάχνω στα διάφορα red king/red planet/red tomato και δεν συμμαζεύεται. Για χάρη σου μόνο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Άλλοι θα τα χρειαστούν.

αν θυμάμαι είχες ρωτήσει κι εμένα για εκείνο το παιχνίδι. Για κανονικό γκολ το έβλεπα, βέβαια από τις φάσεις που μπορεί να δεχθεί κάποιος ότι θα υπάρξει νταβαντούρι. Ενιγουέι, χουαγουέι, άλλος ο σκοπός της απα΄ντησης:

επειδή σίγουρα χρειάζομαι, δυο ζευγάρια μάλιστα, σε παρακαλώ να μην εμποδίζεις τις συνεργασίες του Λαμπ και να μην μας κόβεις την τύχη. Εσύ μπορεί να είσαι γέρος και να αγόρασες γυαλιά από τα έρλι τουέντις, υπάρχουμε κι εμείς τα κουρασμένα, νεαρά γεράκια όμως που δεν ξέραμε τι θα πει γυαλί και πέσαμε στην ανάγκη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.