Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

η δική σου ανάλυση ειναι στείρα κριτική στα λεγόμενα των άλλων... όχι για ότι βλέπεις στο γήπεδο...για σένα με 15 φάσεις βγάζει μάτια ο ΠΑΟΚ με την απόδοσή του και ειναι άτυχος...

ΦΤΑΙΕΙ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ο προπονητής ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΜΠΝΕΕΙ ... I rest my case here...τα λέμε

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

έγραψα στην προηγούμενη σελίδα τη δικιά μου ανάλυση ,όπου εξήγησα τι βλέπω και τι θέλω

και όχι παραθέσεις τσαπλιν κλπα

Μπορεί να είμαι λάθος αλλά τεκμηρίωσα τη θέση μου.

 

δεν σου άρεσε,  διαφωνείς , οκ , άμα συμφωνούσαμε εύκολα δεν θα ήμασταν ΠΑΟΚτσήδες :metal:

 

μόλις είδα και την κλήρωση Europa League

 

ΠΑΟΚ με

Παράθεση

PSV Eindhoven , Granada, Ομόνοια

 

ΑΕΚ με

Παράθεση

Braga, Leicester , Zorya

 

ιδού η Ρόδος ...

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
αργησε ο ππαρας με τα μπαλάκια στη κλήρωση
Link to comment
Share on other sites

image.png.2562baab6ea5e3a7a91eb92f1b5e1d94.pngimage.png.98d86204a24f329713e18ecd5be81fc6.png

είναι καλό παιδί και φίλος μου ο sstav. Άστε τον Φερέιρα και κοιτάτε εδώ. Μπάι δε γουέι ενώ συμφωνώ ότι ο ΠΑΟΚ κάνει ευκαιρίες, θα προτιμούσα καλύτερο δημιουργικό τρόπο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα χθες και δε μιλώ για τις 7άρες στην Αγγλία :hehe:

 

Στα του ΠΑΟΚ - ΟΦΗ , περίμενα ένα ματς με χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδας (αλλά ικανής)   και χωρίς σκοτούρες απο το επόμενο παιχνίδι και χωρίς την κούραση του τελευταίου για να μπορώ να κρίνω ολοκληρωμένα .

 

Κακός ΠΑΟΚ , λάθη πολλά, Αμπέλ αλλού χθες κι όλα αυτά με μια ομάδα που απλά έπαιξε σύγχρονο ποδόσφαιρο με πολύ ελπιδοφόρο προπονητή.

Λίγα πράγματα επιθετικά και πάλι.

Θέλει δουλειά πολλή ακόμα (και προσθήκες) αν θέλει να έχει ελπίδες στις 3 διοργανώσεις ο ΠΑΟΚ.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9d4ee14350954ad0b6e20d792dbc25ab.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Ο Ισπανός άσος του τένις νίκησε με 3-0 σετ (6-0, 6-2, 7-5) τον Νόβακ...

Ok, έφτασε τον Ρότζερ και μπράβο του.

Πιθανότατα θα τον ξεπεράσει.

Δεν αντέχω όμως, θα πω την κακία μου: one trick pony. Μόνο σε χωμάτινη επιφάνεια μπορεί. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Δεν αντέχω όμως, θα πω την κακία μου: one trick pony. Μόνο σε χωμάτινη επιφάνεια μπορεί. 

 

Ε, δεν είναι και κανένα περιθωριακό τρικ όμως. Ειδικά αφού Roland Garros και Wimbledon είναι πιο ιδιαίτερα τουρνουά λόγω επιφάνειας, έχει μια αξία ότι έχει έχει κατακτήσει υπερδιπλάσιες νίκες στη Γαλλία από τον επόμενο (τον Borg, την εποχή που ο Nadal ήταν αγέννητος). Α, και χωρίς να χάσει ούτε ένα σετ καμιά φορά (όπως τώρα). Για να μη συζητήσουμε ότι οι μόνοι σύγχρονοι αντίπαλοί του που έχουν κερδίσει ένα και μοναδικό τουρνουά (από το 2005 μέχρι σήμερα) είναι οι Wawrinka, Djokovic, Federer.

 

Δε νομίζω να τον χαλάει. ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

Ε, δεν είναι και κανένα περιθωριακό τρικ όμως. Ειδικά αφού Roland Garros και Wimbledon είναι πιο ιδιαίτερα τουρνουά λόγω επιφάνειας, έχει μια αξία ότι έχει έχει κατακτήσει υπερδιπλάσιες νίκες στη Γαλλία από τον επόμενο (τον Borg, την εποχή που ο Nadal ήταν αγέννητος). Α, και χωρίς να χάσει ούτε ένα σετ καμιά φορά (όπως τώρα). Για να μη συζητήσουμε ότι οι μόνοι σύγχρονοι αντίπαλοί του που έχουν κερδίσει ένα και μοναδικό τουρνουά (από το 2005 μέχρι σήμερα) είναι οι Wawrinka, Djokovic, Federer.

 

Δε νομίζω να τον χαλάει. ?

I sense the dark side in you..:p

Κοίτα, προφανώς μιλάμε για πολεμική μηχανή στις χωμάτινες επιφάνειες. Αδιανόητη η κυριαρχία του και αδιαμφισβήτητη.

Ο Φέντερερ (είμαι θαυμαστής του, δεν το έχω κρύψει) δεν μπορεί να τον αντιμετωπίσει στο χώμα. 

Απλά, οι 13 από τους 20 τίτλους του είναι στο Roland Garros.

Άσε με τώρα να κάνω τα βουντού μου, γιατί ο Ρότζερ κινδυνεύει.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

POGIAT.jpg?itok=b7WSEIXd
WWW.SDNA.GR

Ο Γιάννης Αλαφούζος μετράει αντίστροφα για τους τίτλους τέλους στη συνεργασία του Παναθηναϊκού με τον Ισπανό προπονητή και φουλάρει...

 

Μα γιατί; τι προλαβαίνει να δειξει σε ....2 αγώνες που επαιξε...μια 3ετία τουλάστιχον θα έπρεπε να τον κρατήσουν ...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
9d4ee14350954ad0b6e20d792dbc25ab.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Ο Ισπανός άσος του τένις νίκησε με 3-0 σετ (6-0, 6-2, 7-5) τον Νόβακ...

Ok, έφτασε τον Ρότζερ και μπράβο του.

Πιθανότατα θα τον ξεπεράσει.

Δεν αντέχω όμως, θα πω την κακία μου: one trick pony. Μόνο σε χωμάτινη επιφάνεια μπορεί. 

 

 

Πήρε νίκες κ αλλού αλλά όσες φορές πάει να πάρει αποτελέσματα σε άλλη επιφάνεια , ζορίζει τα ήδη επιβαρυμένα πόδια του.

Η κατασκευή του, η τεχνική του και η αντοχή του όλα συνηγορούν για χώμα.

Γιατί να το αλλάξεις αυτό ?

 

Ο Φέντερερ δηλαδή είναι κι αυτός σε 2η αρθροσκόπηση , είναι ήδη challenging το επίπεδο που βρίσκονται τα ιερά αυτά τέρατα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:
POGIAT.jpg?itok=b7WSEIXd
WWW.SDNA.GR

Ο Γιάννης Αλαφούζος μετράει αντίστροφα για τους τίτλους τέλους στη συνεργασία του Παναθηναϊκού με τον Ισπανό προπονητή και φουλάρει...

 

Μα γιατί; τι προλαβαίνει να δειξει σε ....2 αγώνες που επαιξε...μια 3ετία τουλάστιχον θα έπρεπε να τον κρατήσουν ...

Βρε, γιατί με στεναχωρείς; Άσε με, φτάνει. Να φύγει ο Αμπέλ (Αμπαλέλ), είμαστε ok:hehe:;

Σπύρο, ξεχνάς κάτι βασικό: ο Παναθηναϊκός, με αποκλειστική ευθύνη του Αλάφ του Αιμοσταγούς, δεν λειτουργεί (ούτε προορίζεται ποτέ να κάνει κάτι τέτοιο) ως κανονική ποδοσφαιρική ομάδα.

Δεν έκανε έρευνα αγοράς για τον Ρόκα πριν τον πάρει; Δεν ρώτησε, δεν ήξερε, αν ο Ρόκα είναι μιζαδόρος ή αν οι γνωριμίες του εξαντλούνται στα λιμά της Β' Ισπανίας;

Ο Πογιάτος ενημερώθηκε για την ομάδα, την ιστορία της, τους στόχους της ή τον έριξαν στον ωκεανό και του είπαν να σκάσει και να κολυμπήσει;

Ο Πογιάτος φταίει αν του έφεραν παίκτες που δεν κάνουν για το 4-3-3 που θέλει να παίξει;

Ποιος πίστεψε πως ένας άσημος τεχνικός διευθυντής (ο οποίος έφερε έναν φέρελπι προπονητή, χωρίς εμπείρια διαχείρισης μιας αντρικής ομάδας) θα μπορούσε να χτίσει τον νέο Παναθηναϊκό;

Λοιπόν, όσο ο Αλάφ ο Αιμοσταγής έχει στόχο τη μετατροπή του Παναθηναϊκού σε ομάδα Β' κατηγορού, το έργο του κρίνεται επιτυχημένο.

Δεν φταίει ο Πογιάτος, φταίει ο Αλαφούζος.

Α, κυκλοφορεί ελεύθερος ο Σολμπάκεν, πρώην της Κοπεγχάγης.

Θες να λέγεσαι σοβαρός ιδιοκτήτης; Κλείσε τον άμεσα (εάν θέλει να έρθει).

Ο Νορβηγός, βέβαια, δουλεύει και θα παράξει έργο (επίφοβος επομένως για τον Γιαννάκη), άσε που το 4-4-2 που προτιμά, απαιτεί παίκτες τρεχαντήρια και όχι κατιμάδες από τα αζήτητα των αζήτητων. Οπότε, θα τη βγάλουμε με κάνα Αναστασίου και τέλος (αναμένω και την επιστροφή του Ατζαγκούν).

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας ως "hot prospect" σε ηλικία 19 ετών στο NBA και σε φτύνει μετά από 2 ζόρικα χρόνια, συνήθως είναι σημάδι ότι απλά δεν το κατέχεις το άθλημα. Αν μη τι άλλο, ξέρουν κάτι παραπάνω στο να κρίνουν αν κάποιος δείχνει σημάδια βελτίωσης και αξίζει να "επενδύσεις" πάνω του. Αυτό το παιδί από την πρώτη φορά που τον είδα να παίζει μπαφκετ μέχρι τώρα, μετά από 5+ χρόνια κ πλέον στα 23, δεν έχει βελτιωθεί Κ-Α-Θ-Ο-Λ-Ο-Υ! 

 

Για ποιό λόγο επιμένουμε να τον έχουμε στην ομάδα πόσο δε να παίζει κιολας? Είναι θέμα εγωισμού? Δεν μπορούμε να δεχθούμε ότι παίξαμε και χάσαμε? Δεν το κατέχει ρε παιδιά. Άστον να φύγει κ να πάει στην ευχή του Θεού. Αρκετά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Επιτέλους το όνειρο του @sstav είναι κοντά στο να πραγματοποιηθεί


Τον θέλει κρεμασμένο,  δεν του κάνει μόνο απολυμένος πλέον. Έγινε κάτι -γιούχες, επεισόδια, δηλώσεις- και το γράφεις ή μόνο για το αποτέλεσμα;

Δεν προλαβαίνω αυτές τις μέρες να διαβάζω αθλητικά, κοιτάω κάνα σκορ αν το πάρω είδηση, κάνα τίτλο και τέλος. Είχα ξεχάσει κι ότι έπαιζαν ευρωπαϊκά, μόνο το 1-1 έχω μάθει, επειδή έγραψες εδώ το σχόλιο. ΑΕΚ-ΠΑΟΚ κατάλαβα 'οτι είχαν έρθει ισοπαλία, ακόμα δεν ξέρω τι σκορ είχαν, φάσεις κλπ. Αν δεν βαριέστε, δείχνετε κάνα σκορ εδώ πέρα όταν σχολιάζετε αγώνα, να καταλαβαίνω για ποιο πράγμα το λέτε. Για λίγες ημέρες μόνο.

Θα χώσω τον αντμιν, να μου βάζει αποτελέσματα της ομαδάρας όταν αρχίσουμε να παίζουμε. Έψαχνα πριν καμιά δεκαριά μέρες να δω τι γίνεται και φόρτωσα το μισό sdna μέχρι να μας βρω. Νομίζω δεν έχουμε αρχίσει να παίζουμε ακόμα. Άτιμε Άστρο μας παράτησες κι έφυγες στις ελιές, πριβέ αθλητική μου εφημερίδα θα σε κάνω. Να παρακολουθείς τα σκορ μας όταν αρχίσουμε, μέχρι να επανέλθω στη ρουτίνα μου. Στις κάτω κατηγορίες δεν είμαι σίγουρος αν θα τελειώσουν εφέτος με τον κορωνοϊό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Επιτέλους το όνειρο του @sstav είναι κοντά στο να πραγματοποιηθεί :hehe: :p 

Πάμε πάλι: δεν έχει καμία λογική η αλλαγή προπονητή τη δεδομένη χρονική στιγμή, καθώς ο στόχος της εισόδου στους ομίλους του europa league επετεύχθη.

Το πρωτάθλημα έχει ακόμη δρόμο, το υλικό κινείται στη λογική του 3-4-2-1 (και δύσκολα αλλάζεις σύστημα μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου, όταν το υλικό έχει επιλεγεί με βάση το προαναφερόμενο σύστημα), οπότε ο Αμπέλ μένει Ελλάδα.

Βέβαια, αν τα πράγματα στο ελληνικό πρωτάθλημα δεν πάνε καλά (σερί αρνητικών αποτελεσμάτων), κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί.

Το σύστημα του Αμπέλ είναι δύσκολο και απαιτεί χρόνο και κόπο.

Συμφωνώ, όμως, ως προς την αναγκαιότητα ενός plan b, την οποία μπορεί να υπηρετήσει και ένας μπαλαδόρος κεντρικός αμυντικός, ο οποίος θα μετατρέπεται σε χαφ/αμυντικό μέσο, επιτρέποντας στα μπακ να κινούνται ως εξτρέμ και στους κεντρικούς μέσους να παίζουν στα half spaces.

Το σύστημα παραμένει το ίδιο, οι ρόλοι αλλάζουν.

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Πάμε πάλι: δεν έχει καμία λογική η αλλαγή προπονητή τη δεδομένη χρονική στιγμή, καθώς ο στόχος της εισόδου στους ομίλους του europa league επετεύχθη.

Το πρωτάθλημα έχει ακόμη δρόμο, το υλικό κινείται στη λογική του 3-4-2-1 (και δύσκολα αλλάζεις σύστημα μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου, όταν το υλικό έχει επιλεγεί με βάση το προαναφερόμενο σύστημα), οπότε ο Αμπέλ μένει Ελλάδα.

Βέβαια, αν τα πράγματα στο ελληνικό πρωτάθλημα δεν πάνε καλά (σερί αρνητικών αποτελεσμάτων), κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί.

Το σύστημα του Αμπέλ είναι δύσκολο και απαιτεί χρόνο και κόπο.

Συμφωνώ, όμως, ως προς την αναγκαιότητα ενός plan b, την οποία μπορεί να υπηρετήσει και ένας μπαλαδόρος κεντρικός αμυντικός, ο οποίος θα μετατρέπεται σε χαφ/αμυντικό μέσο, επιτρέποντας στα μπακ να κινούνται ως εξτρέμ και στους κεντρικούς μέσους να παίζουν στα half spaces.

Το σύστημα παραμένει το ίδιο, οι ρόλοι αλλάζουν.

 

blah blah blah blah... Τι μας λες;

Δεν το έγραψα για να γράψεις έκθεση, αστειευόμενος το έγραψα. 

Και το σύστημα, θέλει και παίκτες για να αποδώσει, δεν αποδίδει με τους Εσίτηδες και τους Αουγκούστηδες.

Να συμπληρώσω πως όταν κυνηγάς γκολ νίκης δεν παίζεις με 5-6 αμυντικογενείς παίκτες, έτσι δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.