Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

4 hours ago, DEADLAZARUS said:

Προσωπικά, βλέπω τους Γάλλους να τα βρίσκουν μπαστούνια. Οι Ουρουχουανοί:p θα μπουν με το μαχαίρι στα ούλα και θα τα δώσουν όλα.

Συμφωνώ ότι οι Άγγλοι έχουν ιστορική ευκαιρία να φτάσουν στον τελικό και να χάσουν το τρόπαιο μέσα απ' τα χέρια τους.

Α, η κλήρωση, εντελώς τυχαία, έχει βάλει τα εύκολα στους Ρώσους, because reasons. Όχι επειδή είναι οι διοργανωτές..

 

- Η Ουρουγουάη είναι η μόνη ομάδα που με έπεισε ότι μπορεί να παίξει, να πάρει αποτέλεσμα και να διεκδικήσει το κύπελλο. Και ναι, αν και συμπαθώ αυτή τη γαλλική ομάδα, δύσκολα θα περάσουν από του εξευγενισμένους στη φάτσα ουρουγουανούς.

 

- +15000. Ιστορική ευκαιρία για την Αγγλία να χάσει το κύπελλο στο τελικό. Μόνο οι Άγγλοι τέτοια πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος edward έγραψε:

Ουρουγουάη Βέλγιο τελικό να δούμε μπαλίτσα⚽

Νομίζω ότι, αν περάσουν αμφότεροι, παίζουν μεταξύ τους στον ημιτελικό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Νομίζω ότι, αν περάσουν αμφότεροι, παίζουν μεταξύ τους στον ημιτελικό.

 

Ναι,το βρήκα.

 

10 Ιουλίου, 21:00: Ουρουγουάη ή Γαλλία – Βραζιλία ή Βέλγιο

11 Ιουλίου, 21:00: Σουηδία ή Αγγλία – Ρωσία ή Κροατία

 

Κρίμα θα ήταν ματσάρα ο τελικός.

Έγινε επεξεργασία από edward
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως η Γαλλία θα περάσει αέρας από την Ουρουγουάη. Το Βραζιλία - Βέλγιο αμφίρροπο έως το τέλος εκτός αν Φελαινι, Ντε Μπρόινε, Αζάρ και Λουκάκου τους πάρουν τον αέρα από την αρχή. 

 

Σουηδία - Αγγλία θέλω Αγγλία αλλά φοβάμαι τη Σουηδία μη βάλει 11 παίχτες στη μικρή περιοχή και να δούμε το αντιποδόσφαιρο του αιώνα. Βέβαια ο φορσμπεργ και ο μπεργκ τους έχουν σε τεχνική κατάρτιση πίσω, Μαγκουάιρ και Γουόκερ. 

 

Ρωσία - Κροατία είναι και οι 2 ομάδες γρήγορες και η Κροατία παίζει πολύ με την ψυχολογία. Αν φάνε οι Κροάτες πρώτοι γκολ τους φοβάμαι. Βέβαια, μέσα παίζουν μόνο παιχταράδες. 

 

Συνεχίζω και πιστεύω σε τελικό μεταξύ Γαλλίας και Κροατίας. 

Έγινε επεξεργασία από trib
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Θεωρώ πως η Γαλλία θα περάσει αέρας από την Ουρουγουάη. 

Τι θα κάνει; :p

Η Ουρουγουάη είναι σφιχτή ομάδα, αν πετύχει πρώτη γκολ, δύσκολα οι Γάλλοι. Αέρας θα περάσει αν πετύχει γρήγορα γκολ, αλλά μην ξεχνάς ότι η Ουρουγουάη δέχτηκε 1 γκολ σε όλο το τουρνουά μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tommybertsen said:

Τι θα κάνει; :p

Η Ουρουγουάη είναι σφιχτή ομάδα, αν πετύχει πρώτη γκολ, δύσκολα οι Γάλλοι. Αέρας θα περάσει αν πετύχει γρήγορα γκολ, αλλά μην ξεχνάς ότι η Ουρουγουάη δέχτηκε 1 γκολ σε όλο το τουρνουά μέχρι τώρα 

 

Δεν είναι και κανά φόβητρο. Ισχύει δεν δίνει χώρους εύκολα αλλά δεν είναι γρήγορη ομάδα. Σαν Γαλλία θα το έβλεπα αποτυχία να μην περάσω την Ουρουγουάη. Την Αίγυπτο με το ζόρι και παραλίγο να μην κερδίσει. Τη Σαουδική Αραβία επίσης. Δεν έχει παίξει με καμιά σοβαρή επιθετική ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2018 at 6:55 PM, GFFermari said:

 

- Η Ουρουγουάη είναι η μόνη ομάδα που με έπεισε ότι μπορεί να παίξει, να πάρει αποτέλεσμα και να διεκδικήσει το κύπελλο. Και ναι, αν και συμπαθώ αυτή τη γαλλική ομάδα, δύσκολα θα περάσουν από του εξευγενισμένους στη φάτσα ουρουγουανούς.

 

...παλι μεσα επεσα. Αν και τα γκολ δεν ηταν δειγμα ομαδικης προσπαθειας....

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

...παλι μεσα επεσα. Αν και τα γκολ δεν ηταν δειγμα ομαδικης προσπαθειας....

Έλειψε ο Καβάνι. Πιστεύω ότι θα βλέπαμε άλλον, εντελώς διαφορετικό, αγώνα. Δεν δάγκωσε και κανέναν ο Σουάρες, πώς να περάσει η Ουρουγουάη;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...όταν είσαι βραζιλιάνος και παίζεις σαν ευρωπαίος κάποια στιγμή θα τελειώσει η τύχη σου και θα φανεί...Βραζιλία δεν τραβάει πια... Κρίμα και ήλπιζα να δω μπαλίτσα από τα παλιά...

Cmon England!! Μόνη ελπίδα μου.

Sent from my PRO 5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έβλεπα οτι ο Νειμάρ δε μπορούσε να κάνει κοντρόλ τη μπάλα χθες??

Μόνο εγώ είδα οτι ο Κουτίνιο έτρεξε δυο φορές σε όλο το 90λεπτο?

 

-Ποτέ δε μου άρεσε ο hazard. Χθες όμως έδειξε γιατί είναι ο αρχηγός του Βελγίου. Ούτε βουτιές, ούτε κλάματα. Έπαιζε σαν Gerrard/Lampard με δυο τρεις ταχύτητες πάνω.

 

-Κ ξαφνικά το World Cup γίνεται Euro...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

?το χαρηκα πολύ για τους Βραζιλιάνους?@DEADLAZARUS [οπως το χαρήκανε και αυτοί για τους Γερμανούς...το 1-7 όμως στον ημιτελικό στο σπίτι τους δεν θα σβήσει ποτέ..]

Γιατί δεν μου αρέσει η Βραζιλία; γιατι φτιάχνει μόνο καφέ; όχι βέβαια...(για όσους δεν παρακολούθησαν σε προηγούμενες σελίδες αναφερόμουν στην χαρά (!) αποκλεισμού της Γερμανίας επειδή εκαναν θηριωδίες στο Δίστομο, μας εχουν σε μνημόνια και η μερσεντές είναι πανακριβη...σοβαροί ποδοσφαιρικοί λόγοι να μην σου αρέσει η ομάδα της  Γερμανία --- διαχρονικά μιλώντας για τη πιο βαρια φανέλα και τη μπάλα που εχουν παιξει)

Και δεν συμπαθώ -υποστήριζα τη Βραζιλία που ειδα στα γήπεδα της Ρωσίας επειδή μου βγάζει, τώρα που εχει εξευρωπαϊστεί, μια αλαζονεία-υπεροψία ... ότι πρέπει να κερδίσουμε όπως και να χει γιατί ήμαστε οι καλύτεροι... Χώρια τα  καπρίτσια του Νευμάρ και άλλων...εγώ θυμάμαι Βραζιλία με Σόκρατες, Ζίκο, Φαλκάο...

Πριν το χθεσινό ματς μιλούσαν για μια σοβαρή βραζιλία με προσοχή στην άμυνα και μονάδες που μπορούν να σε αφήσουν με το στόμα ανοιχτό...δεκτό...Σπίτι τώρα όπως και οι Γερμανοι, Ισπανοί, Πορτογάλλοι...Να μας αδειάζουν τη γωνιά και οι Αγγλοι, να ησυχάσουμε...τσουρέκια με το "itscoming home" .

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Οι Βραζιλιάνοι πρέπει να γυρίσουν στα βασικά του αθλήματος και να ξαναβρούν τη φαντασία τους. Με τσαλιμάκια, βεντετισμούς και αμυντικές τακτικές δεν πας μακριά.

Λέτε να το πάρουν τα lads;

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

και αμυντικές τακτικές δεν πας μακριά.

Φυσικά και δεν πας μακρυά. Απλά η Ελλάδα κατέκτησε το Euro 2004 με τις αμυντικές τακτικές της :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Φυσικά και δεν πας μακρυά. Απλά η Ελλάδα κατέκτησε το Euro 2004 με τις αμυντικές τακτικές της :hehe: 

Καλά, αυτά συμβαίνουν μία φορά στα 100 χρόνια. Το ξέρεις. 

Και δεν παίξαμε αμυντικά. Παίξαμε ψυχωμένα-μυαλωμένα-σφιχτά, με εμφανή πρόθεση να ξεχυθούμε (σαν εμετός, που λέγεται ότι έχει πει ο Μανόλο) στην αντεπίθεση. Α, είχαμε και Χαριστέα. Μισή ευκαιρία, 2 γκολ. Τεράστια παικτούρα..

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα ματσάκια πρόσφατα, με το μυαλό στην άμυνα ξεκινούσαμε , γιατί αυτό μπορούσαμε, και εν τέλει πετύχαμε σε φάσεις όπου η Γαλλία ήταν στα down της, η Ισπανία και η Πορτογαλία losers, και η Τσεχία ήταν η μόνη ομάδα πραγματική δύναμη, παραδόξως. Είχαμε και καντάρια τύχη :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.