Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

https://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/article/577595/sef-se-geniki-grammateia-den-anoigoyme-gipedo-tin-kyriaki

https://www.sdna.gr/mpasket/article/577665/ektakti-syskepsi-vasileiadi-me-mpasket-aek-pao-kai-olympiakoy

 

Μάλιστα. Για ποιον λόγο συγκαλείται σύσκεψη; Ο Ολυμπιακός έχει τονίσει, με κάθε τρόπο, ότι δεν κατεβαίνει την Κυριακή.

Κάποια στιγμή, θα πρέπει να καταλάβουμε ότι το εκάστοτε άθλημα, ο σεβασμός προς αυτό και η καλλιέργεια του αθλητικού πνεύματος είναι υπέρτερα των συμφερόντων ορισμένων θλιβερών παραγοντίσκων-προέδρων-οπαδών.

Υ.Γ. Τα ίδια θα έγραφα εάν συμπεριφερόταν κατ' αυτόν τον τρόπο και το δικό μας μπουμπούκι, ο Τράκης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euroleague-2018-19/match-report/577649/tsska-mosxas-panathinaikos

Απίστευτο (και απίθανο) καλάθι του Καλάθη....

Το φοβερό είναι πως ο θεός περίμενε στημένος (ούτε που προσπάθησε να μετακινηθεί και να πλησιάσει τα 6,75) στα 8 μέτρα, οι δε παίκτες της CSKA, γνωρίζοντας πόσο εξαιρετικός σουτέρ είναι:sarcastic:, τον είχαν αφήσει επιδεικτικά ελεύθερο.

Μπαμ και κάτω, κύριοι....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει παίδες, θα συνεχιστεί πολύ; Δεν βρίσκεστε στο γήπεδο, ούτε στο καφενείο, όσο απίθανο και αν σας φαίνεται. Προσέχετε πως εκφράζεστε. Περιττό είναι να πω πως δεν θα χρειαστεί να ξαναδώ παρόμοιες εκφράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγαμε να δούμε τον αγώνα με κάτι φίλους. Πήγαμε σχετικά νωρίς και μπήκαμε εύκολα. Έλεγχος υπήρχε από αστυνομικούς και σεκιούριτι. Εμάς μας άνοιγαν τα μπουφάν και τσέπες μεγάλες. Περάσαμε στη θύρα και όλα καλά.

 

Από νωρίς έπεφταν βόμβες πραγματικές μέσα και έξω από το γήπεδο. Συνηθισμένο φαινόμενο. Συνθήματα φωνές και κουβέντες ποδοσφαιρικές με όλη την παρέα. Ειδικά στην αρχή του ημιχρόνου και στη βράβευση του Σισέ πρέπει να άναψαν 100 καπνογόνα. Έσβησαν γρήγορα όμως. 

 

Τώρα όσο αφορά την πρώτη είσοδο. Δεν τους πήρε κανένας χαμπάρι. Μπήκαν από άλλη θύρα στον αγωνιστικό χώρο και όχι από τους οργανωμενους. Μπορεί να έφυγαν από εκεί δεν είδε κανείς. Στο γήπεδο όμως μπήκαν μέσα από τη θύρα δίπλα στους επίσημους. 40 περίπου άτομα διέκοψαν το παιχνίδι. Ο κόσμος τους έβριζε συνεχώς. Σαν καραγκιοζηδες που είναι έφευγαν ένας ένας αφού μπήκε η αστυνομία μέσα. Με το πάσο τους. Κάνεις δεν τους απωθησε. Μόνοι τους βγήκαν χαλαρά. Μετά έβαλαν ταινία απαγορευτική αεροδρομίου και 4 σεκιούριτιαδες που πληρώνονται 30 ευρώ τη βάρδια. Ότι να ναι. Αυτοί πήγαν και έκατσαν μετά δίπλα στο στίβο από την είσοδο που μπήκαν πριν. Δεν τους έβγαλε κάνεις από το γήπεδο. Το διανοηστε ; Έμειναν και έβλεπαν αγώνα!! 

 

Αφού μπαίνει το γκολ, έβαλαν φωτιές δίπλα στο πέταλο. Δίπλα από τους οργανωμενους πετώντας μολοτοφ στον εξωτερικό χώρο του γηπέδου προς τους αστυνομικούς. Χωρίς κανένα λόγο όλα αυτά. Όλοι απορουσαμε. Δεν ξέραμε γιατί γίνονταν όλο αυτό. Οπαδοί των οργανωμένων πήραν πυροσβεστήρες και έσβηναν τις φωτιές. Ταυτόχρονα οι αστυνομικοί έριξαν 40 50 χημικά στη θύρα των οργανωμένων. Και όχι στη θύρα που ήταν οι μπαχαλακηδες. Αν είναι δυνατόν. Οι οργανωμένοι έτρεχαν σαν τα ποντίκια. Μιλάμε για 2000 άτομα να τρέχουν προς όλες τις κατευθύνσεις γιατί δεν μπορούσαν να αναπνεύσουν. Έσπασαν τα πλέξιμο Γκλας και έμπαιναν σε διπλανες θυρες για να ανοίξουν τα μάτια τους και να πάρουν μια αναπνοή. Η κατάσταση αποπνικτική. Μερικοί έτρεχαν μέσα στο γηπεδο γιατί έπεφταν σαν τα κοτόπουλα. Η ΕΡΤ είδα έλεγε μετά ότι μπήκαν για επεισόδια. Μπήκαν γιατί δεν μπορούσαν να αναπνεύσουν.

 

Φεύγουμε. Μαζί με εμάς φευγει όλο το γήπεδο πανικόβλητο γιατί δεν μπορούσε να αναπνεύσει κάνεις από τα χημικά. Φωνάζανε οι οργανωμένοι ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ ΗΡΕΜΑ. Μην ποδοπατηθουμε. Με σκούφια και Κουκουλες στη μούρη μας δακρυζαμε και οριακά αναπνεαμε. Βγήκαμε γρήγορα από τη θύρα και ο κόσμος έτρεχε πανικόβλητος. Είδα σκηνικά μπαμπάδων να έχουν πάρει τα παιδιά παραμασχαλα και έτρεχαν όπου φύγει φύγει. Καθίσαμε λίγο απέξω να πάρουμε μια ανάσα. Μερικοί ξανά έμπαιναν μέσα δουν τι συμβαίνει. Φύγαμε με άσπρες μούρες από τα χημικά. Ακόμη και σήμερα το πρωί τσούζει η μύτη μου και τα μάτια μου. 

 

Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα γιατί έγιναν όλα αυτά. Που τα έβλεπα από πρώτο χέρι. Δεν είδα καμία πρόκληση από τον Ολυμπιακό. Μάλλον είχαν προηγούμενα.  Κανένας δεν αντέδρασε στην πρώτη εισβολή. Και τπτ δεν έγινε ως προς την προστασία των υπολοίπων. 

 

Εγώ κορώνα γράμματα την σωματική μου ακεραιότητα δεν την ξαναπαιζω. Μα διαλυθει η ομάδα. Σκασιλα μου. Αυτό που είδα είναι εμένα και τους φίλους μου και τον υπόλοιπο κόσμο που εβλεπε χαρούμενος ένα παιχνίδι, να μας συμπεριφέρονται σαν εγκληματίες. Ούτε ένα ευρώ δεν θα ξαναδουν. Καμία διοίκηση κανένας Παναθηναικος. 

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα και έχοντας διαβάσει κι άλλα post μου να καταλάβετε πως όσα περιγράφω είναι ότι πιο αληθινό θα διαβάσετε ανάμεσα στα άρθρα του κώλου των αθλητικών ειδησεογραφικων.

 

 

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

αν και παναθηναικος απο μικρος πλεον τον καταττασω στις ομαδες που θ αξιζαν να γυρισουν στο τοπικο .....

και φυσικα δεν απεκτησα προσφατα την απεχθεια σχετικα με το ποιος "συμμετεχει" στα γηπεδα - θυμαμαι ακομα την νοπο

με κερδισε το μπασκετ οταν Γκαλης (ο θεος) Γιαννακης κλπ σηκωναν κουπες  .....παει κι αυτο πλεον

η μονη αξια ομαδα ειναι ο ολυμπιακος! μου το εχει πει ο μπαμπης ο σουγιας και ο χαρης ο μπιχλας....Α! και ο τσουκαλας....

ονειρευομαι την λαμπρη μερα που θα φτιαξουμε πεταλο στο Tournoi de Roland-Garros και θα δουμε μετα ποιος θα νικησει τον Τσιτσιπα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trib said:

Τώρα όσο αφορά την πρώτη είσοδο. Δεν τους πήρε κανένας χαμπάρι. Μπήκαν από άλλη θύρα στον αγωνιστικό χώρο και όχι από τους οργανωμενους. Μπορεί να έφυγαν από εκεί δεν είδε κανείς. Στο γήπεδο όμως μπήκαν μέσα από τη θύρα δίπλα στους επίσημους. 40 περίπου άτομα διέκοψαν το παιχνίδι. Ο κόσμος τους έβριζε συνεχώς. Σαν καραγκιοζηδες που είναι έφευγαν ένας ένας αφού μπήκε η αστυνομία μέσα. Με το πάσο τους. Κάνεις δεν τους απωθησε. Μόνοι τους βγήκαν χαλαρά. Μετά έβαλαν ταινία απαγορευτική αεροδρομίου και 4 σεκιούριτιαδες που πληρώνονται 30 ευρώ τη βάρδια. Ότι να ναι. Αυτοί πήγαν και έκατσαν μετά δίπλα στο στίβο από την είσοδο που μπήκαν πριν. Δεν τους έβγαλε κάνεις από το γήπεδο. Το διανοηστε ; Έμειναν και έβλεπαν αγώνα!! 


 

1 hour ago, trib said:

Ταυτόχρονα οι αστυνομικοί έριξαν 40 50 χημικά στη θύρα των οργανωμένων. Και όχι στη θύρα που ήταν οι μπαχαλακηδες.


trib, ευχαριστώ για την αναλυτική περιγραφή. Το μόνο που σου εύχομαι προσωπικά είναι να είναι όλη η ενόχληση με την υγεία σου περαστική (κάτι όχι δεδομένο αν κάποιος άνθρωπος ρουφήξει από το πουθενά τα δακρυγόνα κι έχει κάποιο πρόβλημα υγείας π.χ. καρδιολογικά θέματα) και να πας να ξαναχαρείς κάποτε την ομάδα σου σε συνθήκες για ανθρώπους κι όχι για ζώα προς σφαγή.

Ζήτω ο ΣΥΡΙΖΑ, η αστυνομία του κι ο άδολος αγώνας του εναντίον της διαπλοκής και της διαφθοράς γενικώς και της παράγκας στο ποδόσφαιρο ειδικώς. Σταυρό στον αγωνιστή, έντιμο εργάτη-διανοούμενο Πέτρο Κόκκαλη αν βρεθεί σε κάνα συριζέικο ψηφοδέλτιο. 

 

1 hour ago, trib said:

Μιλάμε για 2000 άτομα να τρέχουν προς όλες τις κατευθύνσεις γιατί δεν μπορούσαν να αναπνεύσουν... Η κατάσταση αποπνικτική. Μερικοί έτρεχαν μέσα στο γηπεδο γιατί έπεφταν σαν τα κοτόπουλα... Μπήκαν γιατί δεν μπορούσαν να αναπνεύσουν... Ακόμη και σήμερα το πρωί τσούζει η μύτη μου και τα μάτια μου.

 

Αυτό το επισημαίνω ως απάντηση σε διάφορες εκ των υστέρων διαρροές ότι ο Ολυμπιακός βιαζόταν να φύγει αντί να αφήσει τους παίκτες να αναπνέουν όλο αυτό και μετά να τους βάλει να παίξουν. Κάπου διάβασα ότι έφυγε άρον άρον κι ο Νικ Καλάθης.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δόξα και τιμή στον Ιωάννη Αλαφούζο (πεντακόσιες εκατόν τριάντα χιλιάδες). Δεν πιστεύω να μην πήγε για ποτάκι στο σπίτι του Βαγγέλη μετά τον αγώνα, έτσι;

Να τιμωρηθούμε; Να τιμωρηθούμε. Δικαιότατα. Ούτε η πρώτη φορά είναι ούτε η τελευταία.

Μαθήματα από τους επιστήμονες της Ριζούπουλης, του Σ.Ε.Φ., του "i screw you" στον Σισέ, στον αλήστου μνήμης αγώνα του "κάλυπτα κι εγώ τον Κατσουράνη", και των εγκληματικών ενεργειών κατά των Κωνσταντινέα/Τζήλου/insert random name, δεν δέχομαι.

Καλά, για το καφενείον "Η ωραία Ελλάς", a.k.a. Ε.Ρ.Τ, την οποία πληρώνουμε όλοι μας, αλλά απολαμβάνουν οι γαύροι (άλλος πληρώνει κι άλλος γ@μεί), ας το αφήσουμε καλύτερα.

Θα γράψω βαριές κουβέντες και θα τιμωρηθώ με μόνιμο αποκλεισμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, salde said:

trib, ευχαριστώ για την αναλυτική περιγραφή. Το μόνο που σου εύχομαι προσωπικά είναι να είναι όλη η ενόχληση με την υγεία σου περαστική (κάτι όχι δεδομένο αν κάποιος άνθρωπος ρουφήξει από το πουθενά τα δακρυγόνα κι έχει κάποιο πρόβλημα υγείας π.χ. καρδιολογικά θέματα) και να πας να ξαναχαρείς κάποτε την ομάδα σου σε συνθήκες για ανθρώπους κι όχι για ζώα προς σφαγή.

Ζήτω ο ΣΥΡΙΖΑ, η αστυνομία του κι ο άδολος αγώνας του εναντίον της διαπλοκής και της διαφθοράς γενικώς και της παράγκας στο ποδόσφαιρο ειδικώς. Σταυρό στον αγωνιστή, έντιμο εργάτη-διανοούμενο Πέτρο Κόκκαλη αν βρεθεί σε κάνα συριζέικο ψηφοδέλτιο. 

 

Αυτό το επισημαίνω ως απάντηση σε διάφορες εκ των υστέρων διαρροές ότι ο Ολυμπιακός βιαζόταν να φύγει αντί να αφήσει τους παίκτες να αναπνέουν όλο αυτό και μετά να τους βάλει να παίξουν. Κάπου διάβασα ότι έφυγε άρον άρον κι ο Νικ Καλάθης.

 

Ακόμη και τώρα μυρίζω καμένο. Λες και καίγεται κάτι. Σαν τσιγάρο. Δεν μπορώ να καταλάβω. Έχω ρίξει άπειρο νερό στη μούρη μου, αλλά δεν φεύγει. Ευτυχώς τα μάτια έφτιαξαν μετά το 3ο μπάνιο. Ζώα προς σφαγή, όπως ακριβώς το λες. Έτσι ένιωσα. Σαν να μην έχω νόημα, αν μου συμβεί κάτι. Δεν ξέρω αν στο περιγράφω σωστά για να το καταλάβεις. 

 

Οι παίχτες σταμάτησαν να παίζουν γιατί έφτασε η μυρωδιά μέχρι κάτω. Και η μυρωδιά ακόμη κι όταν έφυγε η ασπρίλα σαν σύννεφο, ήταν έντονη. Δεν μπορούσα να καταλάβω από που ερχόταν. Λες και ο αέρας γύρω μας είχε δηλητηριαστεί.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, trib said:

Σαν να μην έχω νόημα, αν μου συμβεί κάτι. Δεν ξέρω αν στο περιγράφω σωστά για να το καταλάβεις. 


απολύτως σωστά το περιγράφεις κι είναι το κυρίαρχο χαρακτηριστικό στην αντιμετώπιση των πολιτών από ΣΥΡΙΖΑ Καμμένο και τους ευκαιριακούς ή μόνιμους συνοδοιπόρους τους: η απόλυτη περιφρόνηση για την αξιοπρέπεια και τη ζωή των πολιτών. Δεν είναι η ανικανότητα, η διαφθορά, οι εμμονές, η θρασύτητα, η αναίδεια ή ό,τι άλλο έχουν κάνει την τελευταία δεκαετία που εξοργίζει τόσο όσο αυτού του είδους η περιφρόνηση, ιδιαιτέρως προς τον «ανώνυμο» άνθρωπο. Αυτό είναι το κυρίαρχο χαρακτηριστικό της συμπεριφοράς τους είτε αφορά το πορτοφόλι των πολιτών είτε τις συνθηκες της καθημερινής ζωή μας είτε φυσικές καταστροφές είτε δύσκολες καταστάσεις. Στους κεφαλαιακούς ελέγχους και τον τρόπο που επιβλήθηκαν, στη Μάνδρα και το Μάτι, στα  μέσα συγκοινωνίας, στη Μόρια και στην Ομόνοια,  στην εξωτερική πολιτική της χώρας, παντού αυτή η περιφρόνηση.
Όλοι οι προηγούμενοι τα τελευταία 70 χρόνια, συμπεριλαμβανομένων κτηνών που είχαν την εξουσία χωρίς να έχουν καν εκλεγεί, τουλάχιστον προσποιούνταν ότι ενδιαφέρονται ακόμα κι όταν  το ενδιαφέρον δεν ήταν γνήσιο. Εδώ περιφρόνηση.

Παρενθετικά δεν ξέρω αν ο Deadlazarus αυτά τα περί μη αποδοχής μαθημάτων από Ολυμπιακούς τα απευθύνει σε μένα (δε νομίζω αλλά το διευκρινίζω μιας και το μήνυμά του είναι αμέσως μετά από δικό μου) κι όχι ότι έχει μεγάλη σημασία για το ορθό ή λάθος των επιχειρημάτων, πάντως αφενός δεν είμαι υποστηρικτής του Ολυμπιακού, ούτε της ΑΕΚ, ούτε του Παναθηναϊκού, ούτε του ΠΑΟΚ (από αυτούς τους τέσσερεις πιο συμπαθής μου είναι ο ΠΑΟΚ) αφετέρου έχω πάει αρκετό γήπεδο στη ζωή μου και δεν είμαι αδιάφορος ή αδαής στο πώς είναι οι συνθήκες σε  κάποιον ποδοσφαιρικό αγώνα. Συνήθως απεχθάνομαι τις δηλώσεις φρονημάτων προκειμένου να εκφράσει κάποιος μια γνώμη αλλά το γράφω προς αποφυγή άσκοπων παρεξηγήσεων.

Για να κάνω ακόμα σαφέστερο γιατί ευχαρίστησα τον αυτόπτη μάρτυρα trib για την περιγραφή του: μας δίνει δύο σημαντικά κατά τη γνώμη μου στοιχεία, πρώτον την απαρέδεκτα ύποπτη αδράνεια της αστυνομίας στην ασυνήθιστη επίθεση κατά του πάγκου του Ολυμπιακού σε αντιδιαστολή με δεύτερον τον υπερβολικό και απαράδεκτα άστοχο (= κατευθυνόμενο σε λάθος στόχο) ζήλο εναντίων των πάντων (θεατών, αθλητών, τηλεθεατών κλπ) της ίδιας αστυνομίας.
Κι αυτά σε μια χρονιά που έχουμε δει το Παναχαϊκή-ΟΣΦΠ, το πώς δεν διστάζουν να βάλουν την αστυνομία να προχωρεί σε τάχα προληπτικές «κρατήσεις» όταν υποψίαζονται «αντικυβερνητική διαμαρτυρία», το πώς διστάζουν να συλλάβουν ανθρώπους που ταλαιπωρούν τους πολίτες κι εκθέτουν τη χώρα, το πώς χρησιμοποιήθηκαν τα δακρυγόνα στην τελευταία συγκέντρωση του Συντάγματος για την συμφωνία των Πρεσπών.Για αυτό κατηγορώ για το χθεσινό αίσχος τον ΣΥΡΙΖΑ περισσότερο από τον κάθε πιθανό ή απίθανο φυσικό αυτουργό, συνεργό, χρηματοδότη ή ηθικό αυτουργό.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Δόξα και τιμή στον Ιωάννη Αλαφούζο (πεντακόσιες εκατόν τριάντα χιλιάδες). Δεν πιστεύω να μην πήγε για ποτάκι στο σπίτι του Βαγγέλη μετά τον αγώνα, έτσι;

Να τιμωρηθούμε; Να τιμωρηθούμε. Δικαιότατα. Ούτε η πρώτη φορά είναι ούτε η τελευταία.

Μαθήματα από τους επιστήμονες της Ριζούπουλης, του Σ.Ε.Φ., του "i screw you" στον Σισέ, στον αλήστου μνήμης αγώνα του "κάλυπτα κι εγώ τον Κατσουράνη", και των εγκληματικών ενεργειών κατά των Κωνσταντινέα/Τζήλου/insert random name, δεν δέχομαι.

Καλά, για το καφενείον "Η ωραία Ελλάς", a.k.a. Ε.Ρ.Τ, την οποία πληρώνουμε όλοι μας, αλλά απολαμβάνουν οι γαύροι (άλλος πληρώνει κι άλλος γ@μεί), ας το αφήσουμε καλύτερα.

Θα γράψω βαριές κουβέντες και θα τιμωρηθώ με μόνιμο αποκλεισμό.

 

40 ομοιδεατες σου καταφεραν και κατεστρεψαν το μεγαλυτερο Ελληνικο ποσοσφαιρικο ντερμπυ, σε αγωνα χωρις καν φιλαθλους της αντιπαλη ομαδας. Και οπως διαβαζω και χαιρομαι, οι υπολοιποι 30 χιλιαδες υγειες σκεπτομενοι φιλαθλοι τους εβριζαν.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, salde said:

Παρενθετικά δεν ξέρω αν ο Deadlazarus αυτά τα περί μη αποδοχής μαθημάτων από Ολυμπιακούς τα απευθύνει σε μένα (δε νομίζω αλλά το διευκρινίζω μιας και το μήνυμά του είναι αμέσως μετά από δικό μου) κι όχι ότι έχει μεγάλη σημασία για το ορθό ή λάθος των επιχειρημάτων, πάντως αφενός δεν είμαι υποστηρικτής του Ολυμπιακού, ούτε της ΑΕΚ, ούτε του Παναθηναϊκού, ούτε του ΠΑΟΚ (από αυτούς τους τέσσερεις πιο συμπαθής μου είναι ο ΠΑΟΚ) αφετέρου έχω πάει αρκετό γήπεδο στη ζωή μου και δεν είμαι αδιάφορος ή αδαής στο πώς είναι οι συνθήκες σε  κάποιον ποδοσφαιρικό αγώνα. Συνήθως απεχθάνομαι τις δηλώσεις φρονημάτων προκειμένου να εκφράσει κάποιος μια γνώμη αλλά το γράφω προς αποφυγή άσκοπων παρεξηγήσεων.

Όχι, δεν τ' απευθύνω σε εσένα. Ίσα- ίσα. Εκτιμώ τα γραφόμενά σου και συμφωνώ με όσα γράφεις.

21 minutes ago, Spiros77 said:

40 ομοιδεατες σου καταφεραν και κατεστρεψαν το μεγαλυτερο Ελληνικο ποσοσφαιρικο ντερμπυ, σε αγωνα χωρις καν φιλαθλους της αντιπαλη ομαδας. Και οπως διαβαζω και χαιρομαι, οι υπολοιποι 30 χιλιαδες υγειες σκεπτομενοι φιλαθλοι τους εβριζαν. 

Για να διατυπώνεις άποψη, πρέπει να γνωρίζεις. Ποιοι είναι οι ομοϊδεάτες μου; Περιμένω την απάντησή σου (επιστημονική, ελπίζω).

Τα υπόλοιπα που γράφω, ισχύουν στο ακέραιο. Γεγονότα. Facts.

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... τούτο το θέμα έχει ένα πρόβλημα σε σχέση με μια καφενειακή συζήτηση. Ό,τι γράφετε μένει καταχωρημένο για μελλοντική παράθεση, παρεξηγήσεις και καυγάδες. Επίσης, δεν μπορείτε να κεραστείτε από μια μπύρα και να ηρεμήσετε.

 

Γι αυτό, παρακαλώ κομμένοι οι χαρακτηρισμοί. Αυτή τη φορά επεμβαίνω στα μηνύματα για να τα στρογγυλέψω, αλλά μην το συνεχίσετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από τα γραφόμενα σας δείχνετε και οι μεν και οι δε σωστά σκεπτόμενοι άνθρωποι. Αλλά το ότι οι μεν πήγαν σε γήπεδο να "παρακολουθήσουν" ποδοσφαιρικό αγώνα και οι δε να αρχίζουν το έχω/εχεις ή όχι δίκιο για λεφτά που πέρνουν άλλοι, δεν τιμά οποιαδήποτε μόρφωση. Μην παρεξηγηθώ, καταλαβαίνετε σε τι ακριβώς στοχεύω.

 

Για την οικονομία της συζήτησης μπορείτε να το περιορίσετε στο Ελληνικό προωτάθλημα. Προσωπικά έχω την άποψη για το τόπι παγκοσμίως ότι απλά αντικατέστησε τις αρένες με τους μονομάχους και τα λιοντάρια. Και δυστυχώς είναι πολλές οι θέσεις εργασίας που έχουν ιδρυθεί για να ξηλωθεί όλο αυτό το οικοδόμημα το οποίο κατατάσεται στους τρόπους "ΨΥΧ-ΑΓΩΓΙΑΣ".

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος acct έγραψε:

Λοιπόν... τούτο το θέμα έχει ένα πρόβλημα σε σχέση με μια καφενειακή συζήτηση. Ό,τι γράφετε μένει καταχωρημένο για μελλοντική παράθεση, παρεξηγήσεις και καυγάδες. Επίσης, δεν μπορείτε να κεραστείτε από μια μπύρα και να ηρεμήσετε.

 

Γι αυτό, παρακαλώ κομμένοι οι χαρακτηρισμοί. Αυτή τη φορά επεμβαίνω στα μηνύματα για να τα στρογγυλέψω, αλλά μην το συνεχίσετε.

Ένας εξ ημών προέβη σε χαρακτηρισμούς.

Δεν ήταν ο @trib, δεν ήταν ο @salde, δεν ήμουν εγώ.

Επίσης, για ποιον λόγο συγκρίνονται τα γραφόμενά μας με συζητήσεις καφενειακού επιπέδου;

Προσωπικά, έχω αηδιάσει με την κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Η ατιμωρησία, όμως, ενός συλλόγου και το ο ''ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε...'', αυτά τα αποτελέσματα έχουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν το έχω ξαναζήσει αυτό. Μια αστυνομία να μην έχει ηθικούς φραγμους. Μια πόρτα για να βγούμε 3000 άτομα. Περίεργα σκηνικά. Κόσμος φοβισμένος. Και όλα αυτά σε ένα παιχνίδι ψυχαγωγίας που ανέφερε κάποιος παραπάνω. Ανεξάρτητα από ομάδες, κόκκινα και πράσινα. Ο κόσμος έτρεχε από φόβο προς το σταθμό ειρήνη. Δεν ξέρω αν φαίνονται υπερβολικά, αλλά ένιωθα ότι δεν μπορεί να συμβαινει αυτό. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάχτε από που μπήκαν. Στη θύρα πίσω από τους πάγκους. Κάποιος τους άφησε. Και εκεί έκατσαν μετά.

 

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/578722/vinteo-i-stigmi-poy-oi-opadoi-toy-pao-kanoyn-ntoy-ston-pagko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Παιδιά εγώ δεν το έχω ξαναζήσει αυτό.

Μαλλον δεν εχει τυχει να βρεθεις σε διαδηλωση στην Ελλαδα την τελευταια δεκαετια ε? ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.