Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

8 hours ago, DEADLAZARUS said:

 

Τι πιστεύω εγώ. Δεν μπορούν να χωνέψουν ότι το πήρε κάποιος γεννημένος στην Ελλάδα. Οι Rockets λένε πως έπρεπε να το πάρει ο Harden, οι Raptors ότι δεν είναι Έλληνας. Προσπαθούν με το ζόρι να εκμαιεύσουν μία απάντηση από τον Γιάννη, μία αντίδραση για να χαλάσει αυτοβούλως το όνομα του "καλού και ενάρετου παιδιού" που έχει. 

 

Με τη λογική του βλάκα προέδρου, κανένας στο ΝΒΑ δεν είναι Αμερικανός. Αφού δεν παίζουν Ινδιάνοι....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

 

Τι πιστεύω εγώ. Δεν μπορούν να χωνέψουν ότι το πήρε κάποιος γεννημένος στην Ελλάδα. Οι Rockets λένε πως έπρεπε να το πάρει ο Harden, οι Raptors ότι δεν είναι Έλληνας. Προσπαθούν με το ζόρι να εκμαιεύσουν μία απάντηση από τον Γιάννη, μία αντίδραση για να χαλάσει αυτοβούλως το όνομα του "καλού και ενάρετου παιδιού" που έχει. 

 

Με τη λογική του βλάκα προέδρου, κανένας στο ΝΒΑ δεν είναι Αμερικανός. Αφού δεν παίζουν Ινδιάνοι....

Για να τα λέμε όλα: mvp της φετινής σεζόν είναι ο Leonard. Προσοχή, μιλάω για την κανονική περίοδο + τα playoffs.

Προφανώς, ο Γιάννης ήταν εκπληκτικός στην κανονική περίοδο, ενώ ο Leonard ήταν σε πρόγραμμα συντήρησης (έχασε 22 παιχνίδια).

Εάν αφήσουμε στην άκρη τα playoffs, τότε, ναι, δεν υπάρχει αμφισβήτηση για το ότι ο Γιάννης άξιζε το βραβείο.

Εάν έπαιζε, βέβαια, ο Leonard σε όλα τα παιχνίδια, η απόφαση θα ήταν πολύ δύσκολη. Μπορεί να μην είχε τα στατιστικά του Γιάννη, αλλά όποιος έχει δει την εξέλιξή του και πόσο επιδραστικός είναι στο παιχνίδι της ομάδας του, θα καταλάβει.

Οι ασυναρτησίες του Ujiri αποδεικνύουν την αρχοντοχωριατιά (ας μου επιτραπεί η λέξη) των Raptors. Κατέκτησαν έναν τίτλο χωρίς να τον αξίζουν (ας όψονται οι τραυματισμοί βασικών παικτών των Warriors) και νομίζουν ότι ο κόσμος τους ανήκει. Be graceful, boys.

Καλά, οι Rockets είναι σε άλλο κόσμο. Ο Harden είναι εκπληκτικός παίκτης, ουδεμία αμφιβολία επ' αυτού. Όπως και να το κάνεις όμως, η ατυχέστατη σύγκρισή του με τον Γιάννη προδίδει απελπισία. "Να, δείτε, έχουμε κι εμείς έναν υπερπαίκτη. Γιατί δεν βγαίνει mvp";

Η απάντηση είναι απλή: γιατί δεν είναι ολοκληρωμένος παίκτης. Αμυντικά είναι μαύρη τρύπα (αν και έχει βελτιωθεί), ενώ έχει γίνει ιδιαίτερα αντιπαθής εξαιτίας του τρόπου με τον οποίο "κερδίζει" τα σφυρίγματα των διαιτητών. Στα playoffs, βέβαια, τέτοιου είδους "εύκολα" φάουλ δεν σφυρίζονται, οπότε ο Harden λαμβάνει από τα τρία το μακρύτερο.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος honda22 έγραψε:

Ήταν δίκαιο, έγινε πράξη. Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ο.Σ.Φ.Π. ο αγώνας που όλοι περιμένουμε του χρόνου.

 

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/612199/protasi-sotirias-gia-tin-pae-kai-pao-la-mpartsa

Εν ολίγοις: ή φτιάχνουμε γήπεδο ή πάμε όλοι μαζί για ψάρεμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε μία χώρα που δεν ξέρουμε που βαδίζουμε, με ανθρώπους να περιμένουν εναγωνίως τον μισθό του μήνα για να τα βγάλουν πέρα, έχουμε το Γιαννακόπουλο να μας λέει πως θέλει 20 εκατομμύρια ευρώ από τον κόσμο για να πάρει την ΠΑΕ. Οκ Παναθηναικός είμαι, μπορεί να έδινα 10-20-50 ευρώ έτσι γιατί έχω φιλότιμο, αλλά ρε φίλε από εμένα θέλεις να τα βγάλεις αυτά τα λεφτά; Μας κοροιδεύει ψιλό-γαζί. Θα δεχθεί ο Αλαφούζος να φύγει έτσι χαλαρά. 

 

Οκ έχει δώσει λεφτα στο μπάσκετ, έχει κάνει κάποιες επενδύσεις. Αλλά στα 10 λόγια που λέει, πραγματοποιούνται τα 2. Δεν ξέρω τι προσπαθεί να πετύχει. Να πιέσει τις καταστάσεις δημοσίως; Να συσπειρώσει τον κόσμο γιατί φοβάται και το μπάσκετ; Να μας πει πως έχει χαλάσει πολλά λεφτά ήδη οπότε δεν τον συμφέρει και σκέφτεται να μειώσει κι άλλο το budget; 

 

Ας βρει μόνος του αυτούς τους επιφανείς που λέει, ας κάνουν αυτοί την πρώτη κίνηση διότι για αυτούς τα 20 εκατομ. είναι όπως για εμένα τα 20€ και θα σου πάρω διαρκείς και 3 μπλουζάκια. Μέχρι εκεί μπορώ. Με έχει κουράσει ο τρόπους που τα παρουσιάζει. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιο χαρακτήρα και τα καμώματά του σιγά μην τον ακολουθήσει 2.500.000 κόσμος που φαντάζεται.

 

Εν τω μεταξύ απαιτεί από τον κόσμο το πρώτο βήμα.

Γίνομαι και εγω πολυεκατομμυριούχος δημοσιο-μεγαλό-κατασκευαστής έτσι.

Δώστε μου πρώτα 300.000.000€, και μετά σας φτιάχνω υπερσύγχρονη εγω γέφυρα στις αφύλακτες διαβάσεις του σιδηροδρομικού δικτύου :D

 

Μας την λέει και από πάνω για πολλοστή φορά, όταν έχουμε δώσει ήδη 240€ για διαρκείας, συν τα έξτρα όταν παίρνω παρέα την κοπέλα μου, κάναμε φέτος 10.000 διαρκείας στο μπάσκετ, και βγήκαμε και 2οι στα εισητήρια της Euroleague παρότι όλοι ξέραμε ότι δεν θα πάμε Final 4 και πως στα play offs ήταν πάλι πιθανότατη η σκούπα.

 

Sorry mister, you're pointing the finger at the very wrong end.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

trib μόλις περιέγραψες το πρόβλημα του Παναθηναϊκού. Έχουν υποστηρικτές με καλά πορτοφόλια, όχι πολλούς όμως με τόσο μεγάλο πορτοφόλι ή τόσο μεγάλη διάθεση ώστε να το κάνουν ατομικά, κι ο καθένας που εμφανίζεται ως μπροστάρης θέλει να πληρώνουν κάμποσοι, να βάλει κι αυτός αλλά αυτός να κάνει κουμάντο ωσάν να ήταν όλα δικά του.
Το καλό για τον Παναθηναϊκό είναι ότι επειδή έχει αρκετό κόσμο μπορεί υπό προϋποθέσεις να βρει (άσχετο, μη Παναθηναϊκό) «επενδυτή». Δεν θα χαθεί.

Ας γράψω και τη γνώμη μου, for future reference, σχετικά με αυτό:

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ο.Σ.Φ.Π. ο αγώνας που όλοι περιμένουμε του χρόνου.

Μέγα λάθος. Ο τυπικός υποβιβασμός του αντιπάλου αρκεί σε κάθε ένθερμο, νηφάλιο, φανατικό κι ό,τι άλλο για να την «λέει» στο διηνεκές στον αντίπαλο και τους οπαδούς του. Όση «ικανοποίηση» και «χαρά» ήταν να πάρουν από αυτό, την πήραν. Από εδώ και πέρα, ο,τιδήποτε γίνεται είναι σε βάρος του ελληνικού μπάσκετ (συμπεριλαμβανομένου του Παναθηναϊκού) αποκλειστικά (= χωρίς το παραμικρό όφελος για κανέναν πλέον). Το καλύτερο πλέον είναι με αλλαγή νόμων ο Ολυμπιακός να επιστρέψει αμέσως στην Α1. Εξευτελισμός για όλους μας, συμφωνώ, καλύτερα όμως ο σκέτος εξευτελισμός παρά εξευτελισμός+περαιτέρω βλάβη.

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

trib μόλις περιέγραψες το πρόβλημα του Παναθηναϊκού. Έχουν υποστηρικτές με καλά πορτοφόλια, όχι πολλούς όμως με τόσο μεγάλο πορτοφόλι ή τόσο μεγάλη διάθεση ώστε να το κάνουν ατομικά, κι ο καθένας που εμφανίζεται ως μπροστάρης θέλει να πληρώνουν κάμποσοι, να βάλει κι αυτός αλλά αυτός να κάνει κουμάντο ωσάν να ήταν όλα δικά του.
Το καλό για τον Παναθηναϊκό είναι ότι επειδή έχει αρκετό κόσμο μπορεί υπό προϋποθέσεις να βρει (άσχετο, μη Παναθηναϊκό) «επενδυτή». Δεν θα χαθεί.

Ας γράψω και τη γνώμη μου, for future reference, σχετικά με αυτό:

Μέγα λάθος. Ο τυπικός υποβιβασμός του αντιπάλου αρκεί σε κάθε ένθερμο, νηφάλιο, φανατικό κι ό,τι άλλο για να την «λέει» στο διηνεκές στον αντίπαλο και τους οπαδούς του. Όση «ικανοποίηση» και «χαρά» ήταν να πάρουν από αυτό, την πήραν. Από εδώ και πέρα, ο,τιδήποτε γίνεται είναι σε βάρος του ελληνικού μπάσκετ (συμπεριλαμβανομένου του Παναθηναϊκού) αποκλειστικά (= χωρίς το παραμικρό όφελος για κανέναν πλέον). Το καλύτερο πλέον είναι με αλλαγή νόμων ο Ολυμπιακός να επιστρέψει αμέσως στην Α1. Εξευτελισμός για όλους μας, συμφωνώ, καλύτερα όμως ο σκέτος εξευτελισμός παρά εξευτελισμός+περαιτέρω βλάβη.

Όχι. Κατηγορηματικά. Μόνοι τους έπεσαν. 

Υπάρχουν νόμοι και πρέπει να τηρούνται.

Υποβιβάστηκε η Juventus στην Ιταλία και δεν άνοιξε μύτη.

Αν επιστρέψουν με τον τρόπο που περιγράφεις, ανοίγουν οι ασκοί του Αιόλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα πειτε με 'συνομωσιολογο' αλλα καποιο λακκο εχει φαβα!.....τετοια επιμονη να πεσουν κατηγορια? το νομικο τους τμημα δεν τους ενημερωσε οτι ΔΕΝ θα εχουν ευνοικη μεταχειριση ? οι ενεργειες τους οδηγουσαν ξεκαθαρα σ αυτο το αποτελεσμα, αλλα εκαναν και τον τσαμπουκα τους για τα ματια του κοσμου τους και για να φανουν αδικημενοι ηρωες...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Υποβιβάστηκε η Juventus στην Ιταλία και δεν άνοιξε μύτη.

είχα σκεφτεί αυτό το επιχείρημα (κι η Μίλαν νομίζω). Για στημένους αγώνες, άλλο πράγμα εντελώς.

Οι ασκοί του Αιόλου για το ελληνικό μπάσκετ έχουν ήδη ανοίξει. Ζημιά έχει ήδη γίνει. Ας μη γίνει ακόμα μεγαλύτερη. Να στο γράψω αλλιώς. Πήρες αυτό που πραγματικά ήθελες, αν και δεν το χρειαζόσουν καν (το εισιτήριο για παντοτινή χλεύη των αντίπαλων οπαδών). Μεγαλύτερο ή καλύτερο εισιτήριο για να τους χλευάζεις δεν πρόκειται να πάρεις. Από δω και μπρος μόνο κακό για όλο το ελληνικό μπάσκετ, της ομάδας σου περιλαμβανομένης.

Ας πάμε στο πιο ακραίο σενάριο (εις βάρος του Ολυμπιακού) που μπορώ να σκεφτώ: ο Ολυμπιακός αποφασίζει να διαλύσει το τμήμα μπάσκετ. Κλείνει το μαγαζί εντελώς. Κάτι περισσότερο δε φαντάζομαι να προσδοκεί ούτε ο πιο φανατικός αντίπαλός του. Νομίζεις συμφέρει αυτό τον Παναθηναϊκό; Να παίζει με το Λαύριο και τον Διαγόρα Δρυοπιδέων; Θα τους κοροϊδεύεις περισσότερο έτσι νομίζεις; Ή θα τους πονά πιο πολύ;

Νομίζω το έχω ξαναγράψει, το μπάσκετ για την Ελλάδα δεν είναι ποδόσφαιρο. Υπάρχει πολύς χώρος για κάθοδο, λίγος και δύσβατος για άνοδο. Κι εντελώς άλλα οικονομικά δεδομένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω να τους γυρίσουν στην Α1 και όταν νικήσουν πάλι με σφάξιμο τον Προμηθέα και την Κύμη να αποχωρήσουν αυτές οι ομάδες από το ημίχρονο για να δει την άλλη όψη του νομίσματος η ΚΑΕ ΟΣΦΠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

είχα σκεφτεί αυτό το επιχείρημα (κι η Μίλαν νομίζω). Για στημένους αγώνες, άλλο πράγμα εντελώς.

Οι ασκοί του Αιόλου για το ελληνικό μπάσκετ έχουν ήδη ανοίξει. Ζημιά έχει ήδη γίνει. Ας μη γίνει ακόμα μεγαλύτερη. Να στο γράψω αλλιώς. Πήρες αυτό που πραγματικά ήθελες, αν και δεν το χρειαζόσουν καν (το εισιτήριο για παντοτινή χλεύη των αντίπαλων οπαδών). Μεγαλύτερο ή καλύτερο εισιτήριο για να τους χλευάζεις δεν πρόκειται να πάρεις. Από δω και μπρος μόνο κακό για όλο το ελληνικό μπάσκετ, της ομάδας σου περιλαμβανομένης.

Ας πάμε στο πιο ακραίο σενάριο (εις βάρος του Ολυμπιακού) που μπορώ να σκεφτώ: ο Ολυμπιακός αποφασίζει να διαλύσει το τμήμα μπάσκετ. Κλείνει το μαγαζί εντελώς. Κάτι περισσότερο δε φαντάζομαι να προσδοκεί ούτε ο πιο φανατικός αντίπαλός του. Νομίζεις συμφέρει αυτό τον Παναθηναϊκό; Να παίζει με το Λαύριο και τον Διαγόρα Δρυοπιδέων; Θα τους κοροϊδεύεις περισσότερο έτσι νομίζεις; Ή θα τους πονά πιο πολύ;

Νομίζω το έχω ξαναγράψει, το μπάσκετ για την Ελλάδα δεν είναι ποδόσφαιρο. Υπάρχει πολύς χώρος για κάθοδο, λίγος και δύσβατος για άνοδο. Κι εντελώς άλλα οικονομικά δεδομένα.

Με παρεξήγησες. Ουδεμία ανάγκη έχω να χλευάσω τον (οποιονδήποτε) αντίπαλο. Ούτε, βέβαια, πήρα αυτό που πραγματικά χρειαζόμουν, όπως γράφεις. 

Έχω σοβαρότερα πράγματα ν' ασχοληθώ από το να κοροϊδεύω τον Ολυμπιακό.

Τα πράγματα είναι απλά: οι αφοί, πιεζόμενοι οικονομικά και μην αντέχοντας τις συνεχόμενες ήττες, πήραν τη συνειδητή απόφαση να αποχωρήσουν.

Ήξεραν τι έκαναν, πήραν τις ευλογίες των χουλιγκάνων-ουγκάνων (:hehe:) της θύρας 7 και αποφάσισαν να κρατήσουν την αναπνοή τους μέχρι να σκάσουν.

Ε, έσκασαν. Δεν είναι δυνατόν ένα άθλημα να εκβιάζεται από μια ομάδα, η οποία, ούτε λίγο ούτε πολύ, ζητούσε την πλήρη υποταγή των υπολοίπων στα θέλω της.

Συγγνώμη αλλά η απομόνωσή τους στις ψηφοφορίες των ομάδων της Α1 είναι χαρακτηριστική.

Προσπερνώ τις απανωτές προσφυγές, μήπως και παραμείνουν στην κατηγορία, ενώ μας είχαν ζαλίσει με τα mexritelous.

Κάποιος έπρεπε να τραβήξει την αναθεματισμένη την κόκκινη γραμμή.

Θέλουν να διαλύσουν το τμήμα; Θέλουν να μην κατέβουν να αγωνιστούν; Θέλουν να πάνε στο NBA; Ας κάνουν ό,τι θέλουν.

Καμιά ομάδα δεν είναι σημαντικότερη από το ίδιο το άθλημα.

Επιτέλους, οι νόμοι τηρούνται. Τα ίδια έκαναν στο ποδόσφαιρο και διέλυσαν το άθλημα και τις ομάδες. Φτάνει. Πήραμε.

Κλείνω, λέγοντας ότι, ναι, προτιμώ τη φετινά εικόνα των τελικών (πολιτισμένη και εξαιρετική ατμόσφαιρα) και ας μην είναι τόσο ανταγωνιστικοί οι αγώνες (θα δυναμώσουν εν καιρώ οι υπόλοιπες ομάδες) παρά τις εικόνες καταστροφής που ''ζωγράφιζαν'' οι επιστήμονες του λιμανιού κάθε -μα κάθε- χρονιά.

Σκέψου τι θα συμβεί εάν τους κρατήσουν στην κατηγορία. Διότι, θυμίζω, οι αφοί δεν καταδίκασαν το κατάπτυστο πανό για τον Φιλόπουλο, ποτέ δεν παραδέχθηκαν τους αντιπάλους τους και ''ελέγχονται'' για την επίθεση κάποιων οπαδών της Liverpool:sarcastic:στο σπίτι του διαιτητή Αναστόπουλου.

Όλα αυτά θα νομιμοποιηθούν εφόσον τους κρατήσουν στην Α1. Τότε είναι που θα ''σβήσει'' το άθλημα της καλαθοσφαίρισης.

 

https://www.hoopsrumors.com/2019/06/darren-collison-announces-retirement.html?fv-home=true&post-id=131330

 

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/612408/episima-telos-apo-ton-paok-o-loytseskoy

 

Παράξενη και ανεξήγητη η απόφαση του Λουτσέσκου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Σκέψου τι θα συμβεί εάν τους κρατήσουν στην κατηγορία.

επειδή δεν ήμουν σαφής, δικό μου λάθος: Η άποψή μου είναι να αλλάξει ο νόμος με μπροστάρη και σύμφωνο για την αλλαγή τον Παναθηναϊκό, όχι αντίθετα στην θέλησή του. Συν τις υπόλοιπες ομάδες φυσικά αλλά στην περίπτωση το κρίσιμο μέγεθος/πρόβλημα είναι η επιθυμία του Παναθηναϊκού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, salde said:

Ας πάμε στο πιο ακραίο σενάριο (εις βάρος του Ολυμπιακού) που μπορώ να σκεφτώ: ο Ολυμπιακός αποφασίζει να διαλύσει το τμήμα μπάσκετ. Κλείνει το μαγαζί εντελώς. 

Αμέσως ο Σαββίδης ρίχνει λεφτά στο μπάσκετ, βλέποντας πλέον ότι μπορεί να πάρει την θέση του ΟΣΦΠ και να παίζει εναλλάξ τους τίτλους με τον ΠΑΟ. Ταυτόχρονα να αδειάζει μια θέση στην EuroLeague η οποία θα δοθεί στον ΠΑΟΚ κάποια στιγμή, διότι αμφιβάλλω η Euroleague να μην δώσει δεύτερη θέση σε Ελληνική ομάδα. Δεν ξέρω τους κανόνες που την διέπουν, αλλά δεν θέλεις να έχεις μόνο μία Ελληνική ομάδα.

 

Απλό σενάριο. Γενικά μόλις αδειάζει μια θέση και δημιουργείται ευκαιρία για άλλους, αυτή η θέση δύσκολα θα μείνει κενή για καιρό.

1 hour ago, salde said:

επειδή δεν ήμουν σαφής, δικό μου λάθος: Η άποψή μου είναι να αλλάξει ο νόμος με μπροστάρη και σύμφωνο για την αλλαγή τον Παναθηναϊκό, όχι αντίθετα στην θέλησή του. Συν τις υπόλοιπες ομάδες φυσικά αλλά στην περίπτωση το κρίσιμο μέγεθος/πρόβλημα είναι η επιθυμία του Παναθηναϊκού.

Θα έχεις ένα μπάσκετ που αποφασίζουν οι δύο μεγάλοι, για τους οποίους οι κανόνες είναι προαιρετικοί.

Ένας χρόνος είναι θα περάσει. Και αν οι Αγγελόπουλοι αρχίσουν και ξανά νιώθουν οικονομικά ασφαλείς, ούτε γάτα ούτε ζημιά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν φεύγει από την Euroleague, από το ελληνικό πρωτάθλημα φεύγει στο ακραίο σενάριο. Σε αυτό ρώτησα αν συμφέρει τον Παναθηναϊκό. Αγωνιστικά, εμπορικά, πολιτικά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

επειδή δεν ήμουν σαφής, δικό μου λάθος: Η άποψή μου είναι να αλλάξει ο νόμος με μπροστάρη και σύμφωνο για την αλλαγή τον Παναθηναϊκό, όχι αντίθετα στην θέλησή του. Συν τις υπόλοιπες ομάδες φυσικά αλλά στην περίπτωση το κρίσιμο μέγεθος/πρόβλημα είναι η επιθυμία του Παναθηναϊκού.

Κατ' εμέ, ο Τράκης δεν θα μπορεί να σταθεί εάν στηρίξει ανοικτά μια τέτοια πρωτοβουλία. Είναι στη μέση και η προσωπική του διένεξη με τους αφούς.

Αν, τώρα, παρασκηνιακά συμφωνηθεί κάτι τέτοιο και δώσει την "ευλογία" του, ας πάει και το παλιάμπελο.

Η μόνη ελπίδα του Ολυμπιακού, έτσι όπως τα κατάφεραν οι ιδιοκτήτες του, είναι να αλλάξει η νομοθεσία, ώστε να παραμείνει στην κατηγορία. Στο φαιδρό ελληνικό κράτος, στο οποίο έχουμε δει τον ήλιο να ανατέλλει από τη δύση πολλές φορές, μπορεί να συμβεί κι αυτό.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος salde έγραψε:

δεν φεύγει από την Euroleague, από το ελληνικό πρωτάθλημα φεύγει στο ακραίο σενάριο. Σε αυτό ρώτησα αν συμφέρει τον Παναθηναϊκό. Αγωνιστικά, εμπορικά, πολιτικά.

Εάν μας συμφέρει; Ξεκάθαρα σου απαντώ πως όχι, δεν μας συμφέρει.

Αλλά εδώ συζητάμε για την επιβίωση του αθλήματος, όχι για το συμφέρον του Παναθηναϊκού.

Εάν νομιμοποιήσουμε τις αποχωρήσεις, τις επιθέσεις σε διαιτητές και τους παραλογισμούς κάποιων εν τω μέσω της σεζόν, τα επόμενα πρωταθλήματα θα ξεπεράσουν σε αστείες στιγμές την εκπληκτική ταινία "Ο Ροζ Πάνθηρας"...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, salde said:

δεν φεύγει από την Euroleague, από το ελληνικό πρωτάθλημα φεύγει στο ακραίο σενάριο. Σε αυτό ρώτησα αν συμφέρει τον Παναθηναϊκό. Αγωνιστικά, εμπορικά, πολιτικά.

Το ακραίο σενάριο που ανέφερες, το οποίο έκανα και quote, μίλαγε για διάλυση του τμήματος μπάσκετ.

 

Τώρα, όπως με την ΑΕΚ στο ποδόσφαιρο όπου ο χρόνος πέρασε και η ζωή συνεχίστηκε, το ίδιο θα γίνει και με τον Ολυμπιακό. Μάλιστα στην περίπτωση του Ολυμπιακού τα πράγματα είναι πιο απλά λόγω Euroleague. Προπονησούλες στην Α2 και όλο το βάρος στην Euroleague.

Πολύ καλύτερο σενάριο από το να αποδειχθεί ότι στο Ελληνικό μπάσκετ ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.