Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 9 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

O Τζόλης αν δεν πάρουν και δεν του βάλουν αέρα στο μυαλό του έχει τα φόντα να γίνει ένας πάρα πολύ καλός παίκτης.

 

Εδώ φούσκωναν το μυαλό των νέων ποδοσφαιριστών οι φυλλάδες τις καλές περιόδους, δεν θα του φουσκώσουν τα μυαλά μια περίοδο με κορονοιό που ψάχνουν οι ίδιες αέρα για να αναπνεύσουν;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος billpeppas έγραψε:

 

Καλά ναι... παραμυθάκια της Χαλιμάς.
Αν το ματς αυτό ήταν ας πούμε μέσα Νοέμβρη αντί τώρα που η Μπενφίκα ήταν με 0 επίσημα ματς και ακόμα προσπαθεί να φτιάξει την ομάδα και αυτοματισμούς, 5 θα έτρωγε στο σβηστό ο ΠΑΟΚ.

 

Μην σηκώνετε απότομα ανάστημα, θα πέσετε και θα χτυπήσετε περισσότερο.

Ρε συ, ήμαρτον πια. Παναθηναϊκός είμαι. Δεύτερη φορά που κάνεις το ίδιο λάθος.

Σύνελθε:p..

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ρε συ, ήμαρτον πια. Παναθηναϊκός είμαι. Δεύτερη φορά που κάνεις το ίδιο λάθος.

Σύνελθε:p..

 

Γενικά αναφερόμουν, όχι συγκεκριμένα σε εσένα ( ναι ξέρω, I quoted you :D απλά σαν σκέτο post παίζει να μην καταλάβαινε κανείς που αναφερόμουν )

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

δεν θα του φουσκώσουν τα μυαλά μια περίοδο με κορονοιό που ψάχνουν οι ίδιες αέρα για να αναπνεύσουν;


για αυτό πρόσεξα το πώς μιλάει όταν κάνει δηλώσεις, όχι πώς παίζει. Δείχνει συγκροτημένο άτομο, μακάρι ο άνθρωπος να διαπρέψει. Ο Μασούρας του Ολυμπιακού (ο οποίος είναι κι Ολυμπιακος μου έχουν πει), δεν είναι κάνας παικταράς, επειδή είναι καλού χαρακτήρα άτομο, σεμνός κι εργατικός έχει καταφέρει να είναι σχεδόν αναντικατάστατος. Αυτό που του λείπει σε ταλεντο το αναπληρώνει με σκληρή δουλειά, κίνηση χωρίς τη μπάλα και συμπεριφορά.

Ο Μπιλ σε ένα πράγμα έχει απόλυτο δίκιο: δεν συμφέρει τον ΠΑΟΚ να συμπεριφέρεται αλλαζονικά. Δεν λέει κανείς να σκύβουν το κεφάλι, δεν το έκανε ποτέ ούτε όταν βρισκόταν σε δύσκολες καταστάσεις, αλλά η αλλαζονία δεν τους βοηθά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....8-0

https://www.newsit.gr/athlitika/podosfairo/diastimiki-mpagern-monaxou-me-to-kalimera-oktara-sti-salke-vid/3105472/

 

κατά τα γνωστά....

2976458.jpg?itok=ps-bWeLx
WWW.SDNA.GR

Ο ΠΑΟΚ γκέλαρε γιατί δεν ήταν καλός. Η άτυχη στιγμή του Μιχάι δεν θα έπρεπε να είναι σημείο αναφοράς της σημερινής αναμέτρησης. Άλλα είναι τα μηνύματα που άφησε αυτή. Γράφει ο Σταύρος Κόλκας.

 

επίσης

1271263.jpg?itok=LjwpYN0l
WWW.SDNA.GR

Με το σουηδικό δίδυμο των Μάρκους Μπεργκ και Βίκτορ Κλάεσον σε μεγάλα κέφια, η Κράσνονταρ διέλυσε την Χίμκι με 7-2 και έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση πριν την αναμέτρηση της Τρίτης με τον ΠΑΟΚ.

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

afkari3%20-%20Copy.jpg?itok=rzi8gRS7
WWW.KOUTIPANDORAS.GR

Ο 27χρονος πρωταθλητής της πάλης εκτελέστηκε από το κράτος του Ιράν...

Θλιβερή ιστορία... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πλήρως. Σε τέτοιες χώρες/καταστάσεις βρίσκονται οι αληθινοί αγωνιστές των ανθρώπινων δικαιωμάτων. Δράση, κατά πολύ ηπιότερη, νομίζω είχε κι ο άλλος Ιρανός που είχαμε, σε μικρότερο βαθμό κι ο Ανσαριφάρντ.

Link to comment
Share on other sites

100 % συμφωνώ...και με Μπεσίκτας (όπου του βγήκαν οι φάσεις) και ειδικά με Μπενφίκα ήταν εξώφθαλμο...10 φορές να επαιζαν την μια θα κερδιζε όπως και εγινε...

Δεν εισαι προπονηταράς κε Φερέιρα...ένα σύστημα ολο το καλοκαίρι (3-4-3 / 3-5-2 με γιομες στην πλατη της αντίπαλης άμυνας)

όχι καμπανάκια...ΚΑΜΠΑΝΑΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ χτυπάνε...

5148459.jpg
WWW.SPORT24.GR

Ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να βρει ένα διαφορετικό τρόπο παιχνιδιού ώστε να ανοίγει τις μαζικές άμυνες και να αυξήσει τη συμμετοχή των ποδοσφαιριστών του στις επιθέσεις της ομάδας του. - SPORT 24 -...

---

εχεις και τον ανεκδιήγητο 

119865722_324423315480427_11755755342666
WWW.SDNA.GR

Στο ότι ο ΠΑΟΚ δεν μετέτρεψε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν σε γκολ, στάθηκε ο Άντερσον Εσίτι, στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο στο γήπεδο της Τούμπας.

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

τύχη δηλαδή ότι ξεπεράστηκε και Μπεσίκτας , και Μπενφίκα και νίκη με Λάρισα αλλά ήρθε φυσιολογική ισοπαλία με Ατρόμητο στην Τούμπα πάνω στο χτίσιμο της νέας ομάδας ενώ έχεις ελλείψεις παικτών , ενώ έπαιζες με υβριδική ουσιαστικά ενδεκάδα και δίνεις και το σημαντικότερο ματς των τελευταίων ετών την Τρίτη που μας έρχεται ? 

 

ποιος Ατρόμητος ρε φίλε , ποια γκέλα , ποιος Εσίτι , ποιος Τσάρλυ  , ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ αυτή τη στιγμή , Ρωσία μόνο παρακολουθώ και σκέφτομαι τι παίρνω όχι με 13 εκ αλλά με 18 εκ 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sstav said:

εσύ κοιτάς το οικονομικό σκέλος ... 

δεν είναι μονάχα οικονομικό. Χρειάζονται όλοι τους ευρωπαϊκό αέρα, αν καταλήξουν να περιορίζονται στους εγχώριους τίτλους θα πάνε άπατοι. Η ΑΕΚ έχει προς το παρόν την δικαιολογία του γηπέδου, εσείς σχεδιάζετε γήπεδο στο άμεσο μέλλον, για νίκες με τον Ατρόμητο το θέλετε;

Έστω στο Γιουρόπα πρέπει να πάρετε νίκες, για να δεις μπαλα ανώτερη θες ποιοτικότερους παίκτες. Πώς θα σου έρθουν αν δεν ανέβεις λιγάκι εκεί που παρακολουθούν όλοι;  Από του χρόνου θα είναι δυσκολότερο έτσι όπως έχει πέσει η Ελλάδα στη βαθμολογία, είναι ευκαιρία όσο υπάρχει ο Σαββίδης να σταθεροποιηθείτε σε ανώτερο επίπεδο από την περίοδο 1995-2015. Την περίοδο 1975-1995 την ξεχνάς, δεν υπάρχει για κανέναν επιστροφή εκεί, όσο κι αν δεν μας αρέσει.

Αν καταλήξουν σε μερικά χρόνια σε κλειστές ευρωπαϊκές λίγκες, θα γίνει σφαγή. Καλά κάνεις και ζητάς πιο δυναμικό σύνολο, πιο θεαματικό, πιο ανταγωνιστικό όχι όμως εις βάρος των στυγνών δεδομένων. Αν κρίνουν ότι δεν καταφέρνουν και τα δύο παράλληλα, η μόνη σοβαρή επιλογή προοπτικής είναι τα ευρωπαϊκά.

Link to comment
Share on other sites

Στο β ημίχρονο με την Μπενφικα ο ΠΑΟΚ έπαιξε και καλή μπάλα, εκτός του να πάρει το αποτέλεσμα, που ειναι αυτοσκοπός αυτή τη στιγμή. 

 

Καλή μπάλα θα παίξεις όταν πάρεις λεφτά (άρα πρώτα θες αποτελέσματα) για να έχεις  καναδυο Ζιβκοβιτς στο κέντρο, έναν πιο έμπειρο Τζολη, ένα δεξί μπακ γύρω στα καναδυο μυρια, φορ σαν τον Τσολακ που ψάχνει και έναν τερματα επιπέδου 

 

Ολα μαζί δεν γίνονται 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμετικός, απλά. Γιατί είμαι νοήμον φίλαθλος (πρώτα) και ύστερα "οπαδός" του ΠΑΟΚ. Και γενικά οι αθλητικοί δημοσιογράφοι είναι για γέλια, αλλά κάτι Κόλκες, ΝΙκολακόπουλοι, Αθανασίου και Τσακίρις τσίπς είναι για γέλια και για κλάματα μαζί

Αυτή είναι προσωπική άποψη. Κάποιος μπορεί να τους διαβάζει όσο θέλει. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τσακίρις

 

Ο Τσακίρης πριν το κόλπο με τον υποβιβασμό της ΑΕΚ, ήταν από τους πλέον σωστούς δημοσιογράφους που πολλοί φίλαθλοι άλλων ομάδων τον παραδέχονταν για τα γραπτά του.

Μόλις έπεσε σύρμα ότι η ΑΕΚ ΕΠΡΕΠΕ να πέσει χάλασε εντελώς. Από τα μέσα εκείνης της χρονιάς, άλλαξε εντελώς τρόπο γραφής. Δεν ξέρω τι λέει σήμερα, αλλά για να τον βάζεις στην λίστα, μάλλον... ληγμένα chips θα είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα χειρότεροι είναι οι δήθεν αντικειμενικοί. Κόλκας, Βασιλαράς, Τσακίρης, Βασιλόπουλος κτλ κτλ είναι γνωστοί οπαδοί-''δημοσιογράφοι''.

Τι να πει, όμως, κανείς για τους Αντώνηδες (Πανούτσος+Καρπετόπουλος), τον Χελάκη, τον Λεάνη και όλον αυτόν τον εσμό των δημοσιοκάφρων... Απελπισία...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, tommybertsen said:

Εμετικός, απλά. Γιατί είμαι νοήμον φίλαθλος (πρώτα) και ύστερα "οπαδός" του ΠΑΟΚ. Και γενικά οι αθλητικοί δημοσιογράφοι είναι για γέλια, αλλά κάτι Κόλκες, ΝΙκολακόπουλοι, Αθανασίου και Τσακίρις τσίπς είναι για γέλια και για κλάματα μαζί

Αυτή είναι προσωπική άποψη. Κάποιος μπορεί να τους διαβάζει όσο θέλει. 

 

παρακολουθείς εκ του μακρόθεν  ή εισαι εντελώς αμέτοχος; βλέπεις τη μπαλα που παίζουμε ή πόσα θα κερδίσει ο Σαββίδης από τον εξορθολογισμό του budget? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος sstav έγραψε:

 

παρακολουθείς εκ του μακρόθεν  ή εισαι εντελώς αμέτοχος; βλέπεις τη μπαλα που παίζουμε ή πόσα θα κερδίσει ο Σαββίδης από τον εξορθολογισμό του budget? 

Βλέπω όποτε προλαβαίνω.

 

Δεν είμαι στα μετοχικά της ομάδας, δεν ξέρω ισολογισμούς, δεν είμαι λογιστής τους και για αυτό τα καφενειακά (και επικίνδυνα ταυτόχρονα) λόγια περί μπάτζετ κλπ, δεν τα βγάζω ποτέ από το στόμα μου. Βλέπω πως παίζει η ομάδα, αν γίνεται προσπάθεια και δεν μηδενίζω πράγματα και καταστάσεις, καθαρά ποδοσφαιρικά μιλώντας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.