Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

to παγκόσμιο δεν θα είναι το 2021 αλλα το 2022 θα είναι ελάχιστα πιο μικρό σε χρόνους (28 μερες ) και επηρεάζει κυρίως τις διοργανώσεις 22-23.

Ισως και να εχουν λίγο πιο νωρίς να τελειώνουν τα 21-22 αλλά λογικά το 22-23 :  θα ξεκινήσουν λίγο πιο νωρίς τα πρωταθλήματα και μετά το κενό θα τελειώσουν και λίγο πιο αργά (πχ μέσα στον ιούνιο)..

 

Όσο για συνθήκες τα γήπεδα θα χρησιμοποιούν ηλιακή ενέργεια για την ψύξη με θερμοκρασίες που θα πέφτουν στους 20 βαθμούς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, trib said:

Φιλαράκι έπαιξε 2 αποτελέσματα σήμερα. 4 2 και 5 2. Με 2.5 ευρώ πήρε 150 κοντά.

 

Επίσης έπεσε πολύ κλάμα με αυτούς που είχαν ρίξει δεκαρικο από την αρχή στην Κροατια. Έδινε απόδοση 70. Μόλις πέρασε στους 16 έπεσε στο 11. 

 

Πάντως η λογική μίλησε και η Γαλλία το σηκωσε. Πραγματικά άλλη μια μέρα στη δουλεια. Οι Γάλλοι ήρθαν μόνο για να το σηκωσουν. Εμένα αυτό μου έβγαζαν. 

 

...δε παίζω στοίχημα.

 

Ήθελα να το πάρει η Κροατία λόγω εικόνας. Ήταν ότι πιο κοντά σε κλαμπ.

 

Αλλά....overall η Γαλλία έπρεπε και καλώς το πήρε, άσχετα αν ο τρόπος δεν άρεσε σε κανένα.

Μιλάμε για τη Γαλλία που νίκησε Αργεντινή, Ουρουγουάη και Βέλγιο μέχρι τον τελικό. Δλδ νίκησε τις καλύτερες ομάδες σε όλο το event.

 

Και γενικά  η ποδοσφαιρική δικαιοσύνη επετεύχθη με τις τρεις καλύτερες ομάδες στις τρεις πρώτες θέσεις.

 

676370_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Μιλάμε για τη Γαλλία που νίκησε Αργεντινή, Ουρουγουάη και Βέλγιο μέχρι τον τελικό. Δλδ νίκησε τις καλύτερες ομάδες σε όλο το event.

 

Δεν νομίζω. Μάλλον από τις χειρότερες ήταν η Αργεντινή και τελείως άδικα πέρασε τον όμιλο. Κατά τα άλλα συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν νομίζω. Μάλλον από τις χειρότερες ήταν η Αργεντινή και τελείως άδικα πέρασε τον όμιλο.

Ναι, αλλά μας χάρισε τον πρώτο προπονητή-μπραβόνι στην ιστορία των Μουντιάλ..

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ναι, αλλά μας χάρισε τον πρώτο προπονητή-μπραβόνι στην ιστορία των Μουντιάλ..

Μανίκι αποδείχτηκε η πρόκριση για τον τύπο :p 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
πριν 38 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Δεν τη βλέπω καλά την αεκ. 

Ο Βίκτωρας έχει άλλη άποψη. 2-2.

Μην με ρωτήσεις ποιος Βίκτωρας;

2-2 είναι το σκορ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ο Βίκτωρας έχει άλλη άποψη. 2-2.

Μην με ρωτήσεις ποιος Βίκτωρας;

2-2 είναι το σκορ.

Άλλη άποψη είχε ο Σεμέδο όμως δυστυχώς.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Άλλη άποψη είχε ο Σεμέδο όμως δυστυχώς.

Ναι, το είδα μετά. Αν έδινε την πάσα ο Κλωναρίδης....

Το story της χρονιάς, πάντως, είναι τα μωρά της Πανάθας. Α, και το πόσο βαριά φανέλα έχουμε.... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Κρίμα για τον ΟΣΦΠ σήμερα. Ξεφούσκωσε μετά το 70. Έστω το Χ θα ήταν καλό βάσει εικόνας μέχρι εκείνη τη στιγμή.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μου για το διπλό.

Τι κρίμα, ρε συ. Δεν θα πω το κλασικό ''είμαι οπαδός της Σασουόλο, αλλά εδώ δεν χωράνε οπαδικά, συγχαρητήρια στη Μίλαν'', γιατί είμαι οπαδός της Μίλαν. 

Και λίγα ήταν λοιπόν. Θλίβομαι, βέβαια, για την κατάντια της ομάδας. Προπονητής Γκατούζο δεν υπάρχει. Καλά, η μισή και πλέον ομάδα είναι για τα πανηγύρια. 

Link to comment
Share on other sites

Σιχαίνομαι την Milan. Με συγχωρείς, αλλά είσαι ή δεν είσαι Παναθηναϊκός; Μία ομάδα υποστηρίζουμε. Δεν είμαστε ΠΑΟ στην Ελλάδα, Μίλαν στην Ιταλία, Ράγιο στην Ισπανία, Λιντς στην Αγγλία, Μπρέντα στην Ολλανδία και Ανκαρακουτσού στην Τουρκία. Αυτά είναι για παιδάκια 10 χρονών που τους αρέσει ο Ρονάλντο, ο Μέσι και ο Αγκουέρο, και υποστηρίζουν μία ομάδα σε κάθε χώρα (πολλοί έγιναν Γιουβέντους όλως τυχαίως).

Τα υπόλοιπα τύπου "καλά να πάθει ο Ολυμπιακός" , πλέον, για μένα, είναι στην σφαίρα του ... μη αντικειμενικού (θα πω αυτό , για να μη πω λέξη που μπορεί να ενοχλήσει :p )...Συγγνώμη για αυτό, αλλά είναι my point of view και την εκφράζω. Την εξέφρασα σε συνάδελφο ένθερμη υποστηρικτή του ΠΑΟ σήμερα, η οποία χτες με το που έγινε το 2-1 μου έστειλε μήνυμα "αποκαταστάθηκε η τάξη". Nope. Υποστηρίζω για διάφορους λόγους την ελληνική ομάδα στην Ευρώπη και ακόμη και οπαδός να ήμουν, σε τέτοιες φάσεις, είμαι φίλαθλος. Και πάντα υποστήριζα τον ΠΑΟ στην Ευρώπη, εννοείται. Να λογοδοτήσω μήπως για αυτό επειδή είμαι ΠΑΟΚτσής; 

Φιλικά.

ΑΝΑΙΡΩ όλα τα παραπάνω, μόνο αν μου πεις "είμαι Μίλαν, όχι ΠΑΟ". Αν μου πεις ότι είμαι Μίλαν και ΠΑΟ, αρασγασοικτςεοτριαςξ :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, έχω μιαν αδυναμία στη Μίλαν. Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι αγαπώ και την Πανάθα.

Κοίτα, τους κλέφτες των πρωταθλημάτων της ομάδας μου, δεν μπορώ να τους υποστηρίξω. Να στηρίξω τον ΠΑΟΚ, ναι. Την ΑΕΚ, επίσης. Τους παραγκόβιους ποτέ.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Η παράγκα δεν στήθηκε στην Ευρώπη (παρότι βοήθησε στην έξοδο προς αυτήν in certain cases).

Καταλαβαίνεις τι λέω. Τους κλέφτες δεν τους υποστηρίζεις. Τους κλείνεις στη φυλακή. Τους αφαιρείς τα κάλπικα πρωταθλήματα. Τους βάζεις να επιστρέψουν τα χρήματα που καταχράστηκαν. Τους ρίχνεις στο Περιφερειακό και τους απαγορεύεις την άνοδο για 10 χρόνια. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Και εσύ καταλαβαίνεις τι λέω πιστεύω. Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε 

Ραντεβού για ξύλο, κάτω από τη γέφυρα της Καλλιθέας:p....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ραντεβού για ξύλο, κάτω από τη γέφυρα της Καλλιθέας:p....

Δοϊράνης και Δημοσθένους γωνία (όσοι ξέρουν Καλλιθέα θα καταλάβουν :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.