Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ε και κόκκινη έπρεπε να δοθεί στον Μπαράλες αλλά δεν θα το συζητήσω καν. Δεν έχει νόημα. Τέτοιες βλακείες γίνονται σωρηδόν, δεν μπορώ να πιάνω μία-μία τις φάσεις αυτές. Αν γίνονται για χρόνια και κατ'εξακολούθηση, πρώτος εγώ θα κράξω την ομάδα μου. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ε και κόκκινη έπρεπε να δοθεί στον Μπαράλες αλλά δεν θα το συζητήσω καν. Δεν έχει νόημα. Τέτοιες βλακείες γίνονται σωρηδόν, δεν μπορώ να πιάνω μία-μία τις φάσεις αυτές. Αν γίνονται για χρόνια και κατ'εξακολούθηση, πρώτος εγώ θα κράξω την ομάδα μου. 

Το πρόβλημα είναι αν γίνονται "για χρόνια και κατ' εξακολούθηση" ? γιατι εάν το θέμα της διάλυσης της ¨κόκκινης παράγκας" ηταν για να στηθεί μια παράγκα "ασπρόμαυρη" ή "κιτρινομαυρη"  τότε ….

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό, μην αψηφάς αυτό που γράφω ότι πρώτος θα κράξω την ομάδα μου :) . Με 2 παιχνίδια 2 φαλτσοφυρίγματα πάντως (δεν μιλάω για ανάποδα πλάγια :p ), δεν στήθηκε και παράγκα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε να μιλήσουν και οι Ολυμπιακοί επί του θέματος...

Πρόσφατα παραδείγματα:

 

Ανακάλυψη νέου κανόνα "off-side πίσω από το κέντρο" ( Απόλλων στο 0-0 σε φάση για τετ-α-τετ στο 65-70ο λεπτο )

Γκολ off-side ( Ατρόμητος )

Γκολ off-side ( σήμερα )

 

:D

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δεν είπα αυτό, μην αψηφάς αυτό που γράφω ότι πρώτος θα κράξω την ομάδα μου :) . Με 2 παιχνίδια 2 φαλτσοφυρίγματα πάντως (δεν μιλάω για ανάποδα πλάγια :p ), δεν στήθηκε και παράγκα...

ήδη εχει στηθεί η παράγκα από πέρσυ ….τσακώνονται για το ποιο χρώμα θα είναι το επικρατούν :p 

Link to comment
Share on other sites

Ας εκφερω και γω την γνωμη μου.Καταρχην ειμαι φιλαθλος του ΠΑΟΚ .Χωρις παροπιδες , χωρις χαρτινοι κ.τ.λ.Προσωπικη γνωμη παντα σημερα ο ρεφερι ηταν τραγικος.Δεν εδωσε ενα πεναλτι στην Λαμια , ισως και ενα στον Παοκ , εδωσε αδικη κοκκινη καρτα στον Κανιας ,δεν εδωσε κοκκινη στον παικτη της Λαμιας στην συγκρουση του με τον Πασχαλακη , και εδινε μετα αβερτα σφυριγματα υπερ της Λαμιας . Τυχερος σημερα ο Παοκ .Αλλα δυστηχως πρπει να παιζουν ξενοι ρεφερι , γιατι οι δικοι μας δεν ξερουν να διαχειριστούν εναν αγωνα. Βεβαια αυτο που εχω παρατηρησει οτι το ποδοσφαιρο πολιτικοποιήθηκε απο τους οπαδους . Οποτε βλεπουμε το δεντρο και δεν βλεπουμε το δασος.....

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος xdoc έγραψε:

ήδη εχει στηθεί η παράγκα από πέρσυ ….τσακώνονται για το ποιο χρώμα θα είναι το επικρατούν :p 

Από τότε με το κουτάκι μπύρας στον Ίβιτς μη σε πω ? 

Πάντως να στηθεί έτσι παράγκα, δύσκολο το κόβω... Θέλει πολλή δουλειά, δεν είναι η παράγκα του καραγκιόζη :hehe: 

Συμφωνώ Λευτέρη. 

Γενικά τραγική διαιτησία. Το ίδιο και στο Άρης - Παναθηναϊκός.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι σαφής και αιχμηρός.

Δεν νομιμοποιείται ο Ολυμπιακός να μιλάει για τη διαιτησία. Μπορεί να πάρει η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ από 5 πρωταθλήματα με πέναλτι από τη σέντρα; Μπορούμε να πάρουμε εμείς (Πανάθα) άλλα 5 με τον ανωτέρω τρόπο; 

Όσο αυτό το παραθλητικό μόρφωμα (Δυναμό Πειραιώς) λειτουργεί, μην περιμένετε καθαρό πρωτάθλημα. Οι άνθρωποι έχουν στο αίμα τους την παράγκα. Βουτάνε όλα τα πρωταθλήματα στη λάσπη, γιατί μόνον στον φυσικό τους χώρο αισθάνονται άνετα και μπορούν να επικρατήσουν των υπολοίπων. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Οι Έλληνες διαιτητές είναι τραγικοί. Αλλά ποιος ξέρει τι γίνεται έξω από το γήπεδο. Υπάρχει κάποιος να τους προστατέψει; Εδώ το κόκκινο πουφ (ο γνωστός του Ολυμπιακού) βρίζει εντός του γηπέδου το διαιτητή και το φύλλο αγώνα είναι κάτασπρο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

Οι Έλληνες διαιτητές είναι τραγικοί. Αλλά ποιος ξέρει τι γίνεται έξω από το γήπεδο. Υπάρχει κάποιος να τους προστατέψει; Εδώ το κόκκινο πουφ (ο γνωστός του Ολυμπιακού) βρίζει εντός του γηπέδου το διαιτητή και το φύλλο αγώνα είναι κάτασπρο. 

Οι Έλληνες διαιτητές δεν κάνουν. Οι διαφορές με τους ξένους είναι χαοτικές. Ο Έλληνας διαιτητής κάνει μικροπολιτική μέσω των σφυριγμάτων του. Βάλε και τον πατροπαράδοτο ραγιαδισμό και έχεις μπροστά σου έναν διαιτητή-φενταγίν. Οι ξένοι δεν καταλαβαίνουν από πουφ, πύρινους κόσμους και κάντε επενδύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθήστε να θυμηθείτε την συνομιλία μανταλου- Μαρινάκη το 2010 στο ματς κεκλεισμένων των θυρών, με τα ελικόπτερα έξω από την Τούμπα και τον μιραλας να παίρνει μια κίτρινη μετά από 40 κλωτσιές. Μεταξύ άλλων , ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 και ο μανταλος έλεγε στον Μαρινάκη " τι να κάνω, δεν έπεφταν". Αυτός ο διαιτητής, συνέχισε ακάθεκτος, και το δικαστήριο αναβλήθηκε για πάντα ... 

1 από τις αρκετές περιπτώσεις..

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Προσπαθήστε να θυμηθείτε την συνομιλία μανταλου- Μαρινάκη το 2010 στο ματς κεκλεισμένων των θυρών, με τα ελικόπτερα έξω από την Τούμπα και τον μιραλας να παίρνει μια κίτρινη μετά από 40 κλωτσιές. Μεταξύ άλλων , ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 και ο μανταλος έλεγε στον Μαρινάκη " τι να κάνω, δεν έπεφταν". Αυτός ο διαιτητής, συνέχισε ακάθεκτος, και το δικαστήριο αναβλήθηκε για πάντα ... 

1 από τις αρκετές περιπτώσεις..

Εδώ αρνούνται ότι υπήρξε παράγκα. Το εννοώ όταν λέω ότι εδώ που έχουν φτάσει τα πράγματα, μόνο η διάλυση αυτού του μορφώματος θα επιφέρει την κάθαρση. Όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Διαλυση ενος μορφωματος με ταυτοχρονη δημιουργια αλλου, που ειναι και χειροτερο; Να λειπει! Υπηρξε ενα οραμα που γεννησε μια ελπιδα. Βιαστηκε απ ολους τους εξυγιαντες με την πρωτη ευκαιρια με τροπο πολυ χειροτερο. Δεν κρατιουνται ουτε καν τα προσχηματα εστω για κανα δυο χρονια. Να χαμε να λεγαμε ρε παιδι μου οτι ειδαμε και μπαλα καθαρη μια πενταετια. Στα διαλα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιστεύετε ότι ο ΠΑΟΚ (ή η ΑΕΚ ή δεν ξέρω ποιος), θα μπορεί να κάνει τα αίσχη του παρελθόντος, και μάλιστα χειρότερα, με ξεπερνάει. Ποια αίσχη είδατε από τον ΠΑΟΚ; Αν ήταν χαλίφης ο ΠΑΟΚ θα είχαμε τα περσινά; Θα κάνανε τα στραβά μάτια με τον Σαββίδη στο ματς με την ΑΕΚ και όλα καλά.

Αντ'αυτού η ομάδα τιμωρήθηκε, ξεκίνησε με -2 το πρωτάθλημα, είναι πρώτη και πανάξια και στεκόμαστε στα 2 φάλτσα σφυρίγματα εφέτος. Και άντε να πω ότι το πρώτο καθόρισε αποτέλεσμα (το πέναλτι), μετά από το πέναλτι τα πάντα είναι κόντρα, σε όλα τα ματς σχεδόν. Έτσι είναι οι παράγκες; Είτε παιδιά είστε κάτω από 25 και δεν ζήσατε την παράγκα, είτε δεν ξέρω τι να πω, ξεχνάτε εύκολα. Ξεχνάτε παράγκες με αποδείξεις που πνίγηκαν κυριολεκτικά και όλοι συνέχισαν ακάθεκτα τον δρόμο τους (αντί για τον δρόμο της φυλακής).

Ήμουν μέσα σε ένα ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ το 1998 και κόντευα να κλάψω από αυτά που έβλεπαν τα ματάκια μου. 15 χρονών και έβλεπα πράγματα και θάματα. Αυτά δεν τα έχω δει ΠΟΤΕ υπέρ της ομάδας μου. Και ούτε θέλω να τα δω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα εχεις δει;;;

Το -5 εγινε -2 και η αδεια τουμπα εγινε sold out στις 2 τα χαραματα, και δεν τα εχεις δει;;;; Την παραγκα δεν την ξεχναμε, απλα δεν την ξαναθελουμε πισω.

Μαλλον εχουμε αλλη αντιληψη για το τι "εχουμε δει" αλλά ας μην επεκταθουμε μιας και εδω μεσα μιλαμε για πισια και κανα παιχνιδι. Απειρως χρησιμοτερα και διασκεδαστικοτερα απο τα εκτρωματα. 

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω συνιστούν παράγκα δηλαδή; Σηκώνω τα χέρια ψηλά (σαν τον Vieirinha :hehe: )αν τα παραπάνω έφτιαξαν παράγκα.

Φυσικά και έχουμε διαφορετική αντίληψη, εφόσον τα παραπάνω έχουν αποτυπωθεί ως παράγκα (ή την έναρξη αυτής) σε σένα. Anyway πρώτος και καλύτερος τα έκραξα τα παραπάνω. Σε βαθμό τέτοιο που έβγαλα κι ανέκδοτα :p 

 

Φυσικά και είναι διασκεδαστικότερα τα pcια. Δεν το συζητάμε καν αυτό !

 

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ (εμείς δεν έχουμε φωνή όσο μένουμε με τον Ιωάννη τον εξυγιαντή) μπορούν να τα βρουν και να διαλύσουν την παράγκα. Σας βλέπω όμως να τρώγεστε και καταλαβαίνω ότι χωρίς παράγκα δεν γίνεται. Κρίμα.

Γιώργο, θα έχεις παρατηρήσει ότι ο ΟΣΦΠ είναι εδώ και κάνει τα πάντα για να πάρει το πρωτάθλημα. Δεύτερη χρονιά χωρίς τίτλο=ρίχνουν τίτλους τέλους.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν συνάδελφο που λέει " θέλουμε 5 χρόνια πέτρινα για να πάρουμε τα πάνω μας". Αν δεν πάρουν πρωτάθλημα, θεωρούν το έτος "πέτρινο". Το έχουν δεδομένο. Αυτή η νοοτροπία κυριαρχεί τα τελευταία 20 και πλέον χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Θα κοπούν οι επιχορηγήσεις και οι εξαγορές τμημάτων στον ερασιτέχνη και θα δούμε όλοι ότι ο βασιλιάς (καρνάβαλος) είναι γυμνός.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.