Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Έκαναν ένα μεγάλο λάθος φέτος. Έδωσαν ελπίδα να δει ο κόσμος λίγη σωστή μπάλα. Του χρόνου; Ούτε τα μισά εισητήρια από φέτος δεν θα κόβουν. Κυρίως γιατί είναι αναξιόπιστοι λόγου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Έκαναν ένα μεγάλο λάθος φέτος. Έδωσαν ελπίδα να δει ο κόσμος λίγη σωστή μπάλα. Του χρόνου; Ούτε τα μισά εισητήρια από φέτος δεν θα κόβουν. Κυρίως γιατί είναι αναξιόπιστοι λόγου.

Λογική η εξέλιξη (και κατάληξη) της χρονιάς. Το θέμα είναι πως δεν υπάρχει στόχευση για το επόμενο πρωτάθλημα. 

Ξεπουλάμε και πάμε να χαρούμε τη συμμετοχή μας στη σούπερλιγδ 2019-2020, με μπάτζετ 2 εκατομμύρια ευρώ (ή πεντακόσιες εκατόν τριάντα πέντε χιλιάδες, που θα έλεγε και μια ψυχή).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DEADLAZARUS said:

Εντάξει, προσπάθησε να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα. Αλλά τι να κάνει κι αυτός; Με ευθύνη του άφαντου μεγαλομέτοχου (;) ο Παναθηναϊκός διάγει τις ντροπιαστικότερες στιγμές της ιστορίας του.

 

Εδώ να δώσω τα συγχαρητήρια μου στον ολυμπιακό (κυρίως τους όποιους παράγοντες, για να είμαι πιο συγκεκριμένος) που ανέλαβαν την αποστολή και έφεραν εις πέρας να διαλύσουν εκ των έσω την ομάδα μας...Ο νοών νοείτω...από πρώην παναθηναικούς σε υψηλές θέσεις (όχι τα κοράκια που τριγυρνούν με σκοπό να φάνε) έρχονται απλά δεν τα έλεγα γιατί δεν έχει νόημα πλέον μιας και έχουμε καταντήσει παραμάγαζο για όποιον θέλει να "αγοράσει"...

 

Με πρόεδρο φανατικό ολυμπιακό και "διευθυντή" επίσης ολυμπ μόνο προπονητής, παίχτες και το όνομα μένει να αλλάξει σε ολυμπ Β ή 2 ή η επιστροφή σαν ταινία ένα πράμα...μόνο μπάσκετ εδώ και πολλά χρόνια δυστυχώς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ερωτευμένος με τα μωρά του Αίαντα. Μακάρι να τη σηκώσουν την κούπα. Δύσκολο αλλά όχι αδύνατο. Τη Γιουβέντους, πάντως, την περιποιήθηκαν δεόντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DEADLAZARUS said:

Δηλώνω ερωτευμένος με τα μωρά του Αίαντα. Μακάρι να τη σηκώσουν την κούπα. Δύσκολο αλλά όχι αδύνατο. Τη Γιουβέντους, πάντως, την περιποιήθηκαν δεόντως.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα Juventus λόγω Ronaldo. Αλλά τέτοιο διπλό στο Τορίνο με ανατροπή, τους βλέπω για τελικό. Βέβαια Barcelona και Liverpool παίζουν γρήγορο & πολύ καλό ποδόσφαιρο, με τον Άγιαξ να βασίζεται στο γρήγορο ποδόσφαιρο. Θεωρώ θα τα βρουν σκούρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα Juventus λόγω Ronaldo. Αλλά τέτοιο διπλό στο Τορίνο με ανατροπή, τους βλέπω για τελικό. Βέβαια Barcelona και Liverpool παίζουν γρήγορο & πολύ καλό ποδόσφαιρο, με τον Άγιαξ να βασίζεται στο γρήγορο ποδόσφαιρο. Θεωρώ θα τα βρουν σκούρα. 

Μη ξεχνάς ότι υπάρχει και η City. Αν και θα δυσκολευτεί με την εξαιρετική Tottenham, πιστεύω πως θα προκριθεί.

Barcelona/Liverpool (αν δεν αυτοκτονήσει)/City, ε, δεν είναι εύκολα τα πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Πάμε για συντριβή.

Στάσου, μωρέ. Νωρίς είναι ακόμη (ελπίζω να μην επαληθευτεί το ''όσο νυχτώνει η τέτοια του Ρούντι μεγαλώνει'').

Τους έχουμε. Αρκεί να βγάλουν εγωισμό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Στάσου, μωρέ. Νωρίς είναι ακόμη (ελπίζω να μην επαληθευτεί το ''όσο νυχτώνει η τέτοια του Ρούντι μεγαλώνει'').

Τους έχουμε. Αρκεί να βγάλουν εγωισμό.

 

Την είχαμε την ευκαιρία μας χτες αλλά την χάσαμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, ρε παιδιά, χθες; Φάγαμε καλό ξύλο.

Άντε, τουλάχιστον να πάρουμε ένα παιχνίδι, έτσι, για την τιμή των όπλων, να έχουμε να λέμε.

Απογοητευτική και εξαιρετικά soft η ομάδα.

3-1/3-2 (αν κοιμηθούν οι μπασκετικοί θεοί)/3-0 (καλώς τα τα παιδιά).

Και του χρόνου με υγεία (και Σάρας, πρόεδρε. Και Σάρας......).

Link to comment
Share on other sites

Άξιος πρωταθλητής η ομάδα μου, ο Π.Α.Ο.Κ. ⚽

Άξιος κυπελλούχος και στο βόλεϊ, εχτές! ?

 

Μου έδωσε μεγάλη χαρά! Πολύ ωραία φιέστα επίσης, τιμώντας τους νεκρούς μας και προσκαλώντας τις παλιές καραβάνες από τις ομαδάρες που έζησαν οι παλιότεροι από μένα. 

34 χρόνια ήταν πολλά. Δεν ήμουν ενός όταν πανηγύρισε το τελευταίο της πρωτάθλημα η ομάδα.

 

Ελπίζω να είναι η αρχή για ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα (αν και το βλέπω χλωμό) και ολοένα και περισσότερες ομάδες να προστεθούν σιγά σιγά στην λίστα των πρωταθλητών. 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Άξιος πρωταθλητής η ομάδα μου, ο Π.Α.Ο.Κ. ⚽

Άξιος κυπελλούχος και στο βόλεϊ, εχτές! ?

 

Μου έδωσε μεγάλη χαρά! Πολύ ωραία φιέστα επίσης, τιμώντας τους νεκρούς μας και προσκαλώντας τις παλιές καραβάνες από τις ομαδάρες που έζησαν οι παλιότεροι από μένα. 

34 χρόνια ήταν πολλά. Δεν ήμουν ενός όταν πανηγύρισε το τελευταίο της πρωτάθλημα η ομάδα.

 

Ελπίζω να είναι η αρχή για ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα (αν και το βλέπω χλωμό) και ολοένα και περισσότερες ομάδες να προστεθούν σιγά σιγά στην λίστα των πρωταθλητών. 

Άσε έξω τον Παναθηναϊκό. Εμείς πρέπει να είμαστε ουρά του Ολυμπιακού και κομπάρσοι. Έτσι έχει αποφασιστεί. Μόνο οι φανέλες θυμίζουν ότι είμαστε ο μεγαλύτερος ελληνικός σύλλογος.

Συγχαρητήρια για το πανάξιο πρωτάθλημα.

Έχει νταμπλ φέτος. Εύχομαι να το πάρετε και του χρόνου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, χρειαζόταν το πρώτο σκέλος του σχολίου σου; Το 2010 ξεχνάς πως πήρατε πρωτάθλημα μου φαίνεται.. Μην έχεις κοντή μνήμη και θα σε παροτρύνω για άλλη μια φορά να μην τα ρίχνεις όλα στον ΟΣΦΠ, γιατί δεν διαφέρεις από τους ΠΑΟΚτσήδες που κάνουν τα ίδια. Ή να μην βλέπεις φαντάσματα μόνιμα. Τίποτα δεν έχει αποφασιστεί εις βάρος της ομάδας σου. 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Γιώργο, χρειαζόταν το πρώτο σκέλος του σχολίου σου; Το 2010 ξεχνάς πως πήρατε πρωτάθλημα μου φαίνεται.. Μην έχεις κοντή μνήμη και θα σε παροτρύνω για άλλη μια φορά να μην τα ρίχνεις όλα στον ΟΣΦΠ, γιατί δεν διαφέρεις από τους ΠΑΟΚτσήδες που κάνουν τα ίδια. Ή να μην βλέπεις φαντάσματα μόνιμα. Τίποτα δεν έχει αποφασιστεί εις βάρος της ομάδας σου. 

 

Πώς το πήραμε; Σας το κλέψαμε; Συμπαιγνία με τον  Ο Α.Ρ.Η.Σ.;

Εσύ δεν βλέπεις ότι ο Αλαφούζος με τον Μαρινάκη είναι σύμμαχοι; Θεωρείς πως όσα συμβαίνουν στον Παναθηναϊκό είναι φυσιολογικά;

Το ακούσαμε κι αυτό πάντως. Ένα αναθεματισμένο πρωτάθλημα πήραμε (οκ, δεύτερο μετά το 2004) και το πήραμε λόγω της γνωστής παράγκας. Αυτής που έδωσε 18 πρωταθλήματα στον Ολυμπιακό.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρεξηγήθηκες; You should not. Γιατί έχεις κάνει αίσχη και εσύ, για αυτό η γκρίνια, δεν βγάζει πουθενά. Μπορεί να μην τράβηξαν χρονικά τόσο, ούτε να είναι συγκρίσιμα, αλλά μην βγάζεις την ουρά σου απ'έξω. Εγώ, δεν την βγάζω μια φορά.

Για το 2010, μην το ψάχνεις πολύ. Είναι κοντά και θυμόμαστε πολύ καλά τι συνέβαινε. Όσο αναφέρεσαι συνέχεια στον ΟΣΦΠ, να τα περιμένεις αυτά. Στο είχα ξαναπεί πως είναι αχρείαστα :) 

 

Βέβαια, δεν θα το είχα αναφέρει καν, αλλά επειδή πολλές φορές έχουμε πει πως, δεν είναι ανάγκη να βάζουμε ΠΑΝΤΟΥ τον ΟΣΦΠ, και εσύ δεν καταλαβαίνεις, ε, τα ήθελες μου φαίνεται. :p 

 

Το αν είναι σύμμαχοι ή όχι δεν το ξέρω. Όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν δικαίωμα σε κακές πορείες αλλά και διοικήσεις. Ο ΠΑΟΚ σε περίπτωση που δεν υπήρχε ο Σαββίδης, θα ήταν στην ίδια μοίρα και χειρότερα. 

 

Στο μεταξύ στο πρώτο μήνυμα, πουθενά δεν ανέφερα συγκεκριμένα κάποια άλλη ομάδα. Εγώ μίλησα για μικρότερες ομάδες, να υπάρχει ανταγωνισμός. Δεν μίλησα για ομάδες χορτασμένες. Από που στην ευχή πιάστηκες για να γράψεις περί κομπάρσων και τα λοιπά, μόνο εσύ ξέρεις.

 

πριν 25 λεπτά, το μέλος Spiros77 έγραψε:

Τα χαπια σου ξεχασες να παρεις σημερα ???

 

ΟΥΓΚ

Έχεις όρεξη για διάλειμμα; Υπήρχε λόγος απάντησης; Θα πάτε όλοι για μπάνιο, πρόωρο μου φαίνεται και ο καιρός ακόμη δεν είναι στα καλύτερά του.

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

1) Παρεξηγήθηκες; You should not. Γιατί έχεις κάνει αίσχη και εσύ, για αυτό η γκρίνια, δεν βγάζει πουθενά. Μπορεί να μην τράβηξαν χρονικά τόσο, ούτε να είναι συγκρίσιμα, αλλά μην βγάζεις την ουρά σου απ'έξω. Εγώ, δεν την βγάζω μια φορά.

Για το 2010, μην το ψάχνεις πολύ. Είναι κοντά και θυμόμαστε πολύ καλά τι συνέβαινε. Όσο αναφέρεσαι συνέχεια στον ΟΣΦΠ, να τα περιμένεις αυτά. Στο είχα ξαναπεί πως είναι αχρείαστα :) 

 

2)Βέβαια, δεν θα το είχα αναφέρει καν, αλλά επειδή πολλές φορές έχουμε πει πως, δεν είναι ανάγκη να βάζουμε ΠΑΝΤΟΥ τον ΟΣΦΠ, και εσύ δεν καταλαβαίνεις, ε, τα ήθελες μου φαίνεται. :p 

 

3)Το αν είναι σύμμαχοι ή όχι δεν το ξέρω. Όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν δικαίωμα σε κακές πορείες αλλά και διοικήσεις. Ο ΠΑΟΚ σε περίπτωση που δεν υπήρχε ο Σαββίδης, θα ήταν στην ίδια μοίρα και χειρότερα. 

 

4)Στο μεταξύ στο πρώτο μήνυμα, πουθενά δεν ανέφερα συγκεκριμένα κάποια άλλη ομάδα. Εγώ μίλησα για μικρότερες ομάδες, να υπάρχει ανταγωνισμός. Δεν μίλησα για ομάδες χορτασμένες. Από που στην ευχή πιάστηκες για να γράψεις περί κομπάρσων και τα λοιπά, μόνο εσύ ξέρεις.

 

5) Έχεις όρεξη για διάλειμμα; Υπήρχε λόγος απάντησης; Θα πάτε όλοι για μπάνιο, πρόωρο μου φαίνεται και ο καιρός ακόμη δεν είναι στα καλύτερά του.

 

1) Μπα.. Οκ, να σου δώσω του 2010. Περιμένω, όμως, και τα πρωταθλήματα που εκλάπησαν από εμένα (6-7).

2) Πάει με όλα. Σαν τη hellmann's:p...

3) Σε βρίσκω μη επαρκώς ενημερωμένο.

4) Ε, στις μικρότερες ομάδες συγκαταλεγόμαστε (πλέον) κι εμείς. Γι' αυτό πρέπει να δυναμώσουμε, ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός.

5) Άστον, μωρέ. Τα λέει νόστιμα. Είναι ανεπίσημος ακόλουθός μου.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Spiros77 έγραψε:

Τα χαπια σου ξεχασες να παρεις σημερα ???

 

Ευχαριστώ για την υπόμνηση. Ελπίζω να θυμήσεις και στον υπόδικο πρόεδρό σου (έναν ακόμη) να πάρει άσσο άφιλτρο οψέποτε επισκεφθεί τη φυλάκα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

3) Σε βρίσκω μη επαρκώς ενημερωμένο.

 

Προτιμώ να μείνω ανενημέρωτος για τέτοια θέματα :p 

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 4) Ε, στις μικρότερες ομάδες συγκαταλεγόμαστε (πλέον) κι εμείς. Γι' αυτό πρέπει να δυναμώσουμε, ώστε να υπάρχει ανταγωνισμός.

 

Ούτε καν. Άλλο "μίκρυνες" σαν μέγεθος τα τελευταία 1-2 χρόνια, επειδή στα έκαναν χάλια από θέμα διοίκησης , και άλλο είσαι μικρή ομάδα. 

πριν 9 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

2) Πάει με όλα. Σαν τη hellmann's:p...

 

Αποτέλεσμα εικόνας για no grumpy cat

πριν 10 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 5) Άστον, μωρέ. Τα λέει νόστιμα. Είναι ανεπίσημος ακόλουθός μου.

 

Όλοι είστε υποψήφιοι για μπάνια. Μπορείτε, αν δεν αρέσετε ο ένας στον άλλο, να κάνετε αυτό το λεγόμενο "block" ξέρω γω. Ε, τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Προτιμώ να μείνω ανενημέρωτος για τέτοια θέματα :p 

Ούτε καν. Άλλο "μίκρυνες" σαν μέγεθος τα τελευταία 1-2 χρόνια, επειδή στα έκαναν χάλια από θέμα διοίκησης , και άλλο είσαι μικρή ομάδα. 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± no grumpy cat

Όλοι είστε υποψήφιοι για μπάνια. Μπορείτε, αν δεν αρέσετε ο ένας στον άλλο, να κάνετε αυτό το λεγόμενο "block" ξέρω γω. Ε, τι λέτε; 

Για τη μαγιονέζα, συμφωνώ. Για το πώς μικρύναμε, θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στην ανωτέρω άποψή μου.

Δεν προκάλεσα. Εξέφρασα, με κόσμιο τρόπο τη γνώμη μου. Νομίζω ότι γίνεσαι υπερβολικός.

Ευχαρίστησα, κιόλας, τον Σπύρο77 για το ενδιαφέρον του. Πράγματι, είχα ξεχάσει να πάρω τα χάπια μου. Όπως οι απανταχού της γης φίλαθλοι του Ολυμπιακού έχουν ξεχάσει, εδώ και 2 χρόνια, να βάλουν τα 3d γυαλιά τους (ξέρεις, αυτά που, μόλις τα φοράς, παίρνεις πέναλτι από τη σέντρα ή επειδή ήταν ανάδρομος ο Ερμής:rofl:).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.