Jump to content


Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

https://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/match-report/637803/aris-panathinaikos

 

Μπράβο στους κ.κ. Αλαφούζο, Νταμπίζα και Δώνη για την εξαιρετική ομάδα που έστησαν (εντός ή εκτός εισαγωγικών). Πολλά μπράβο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.sdna.gr/monimes-stiles/media/article/638365/stin-teliki-eytheia-i-symfonia-gia-tin-agora-tis-forthnet-apo

 

Έτσι. Επιτέλους, τα παραρτήματα (μεταξύ αυτών και η Πανάθα) θα χρηματοδοτούνται με διαφανείς όρους και διαδικασίες. Όχι άλλες συναλλαγές κάτω από το τραπέζι, όχι άλλοι δανεικοί κι αγύριστοι.

Link to comment
Share on other sites

1. αν δεν έχεις διαβάσει το αίσχος που λέγεται Red Bull (και RasenBall+κάτι άσχετα Λειψία επειδή δεν τους επέτρεψαν να το ονομάσουν κι αυτό RedBull) ψάξτο να διαβάσεις και για τις δύο ομάδες.
2. Σύμφωνοι, είναι μεγάλο πρόβλημα που χαντακώνονται οι μικρότεροι σε μας και δε βρίσκουν θέση να παίξουν, ειδικά σε μικρότερες κατηγορίες, αλλά δε σημαίνει ότι αν τον αγόραζαν δικοί μας θα τα κατάφερνε το ίδιο.
3. Ο περυσινός Παναθηναϊκός, στο ζήτημα «νεαρή ηλικία» ήταν φούσκα. Ο Ολυμπιακός είχε παρόμοιο ή χαμηλότερο μέσο όρο πέρυσι αν θυμάμαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

1. αν δεν έχεις διαβάσει το αίσχος που λέγεται Red Bull (και RasenBall+κάτι άσχετα Λειψία επειδή δεν τους επέτρεψαν να το ονομάσουν κι αυτό RedBull) ψάξτο να διαβάσεις και για τις δύο ομάδες.
2. Σύμφωνοι, είναι μεγάλο πρόβλημα που χαντακώνονται οι μικρότεροι σε μας και δε βρίσκουν θέση να παίξουν, ειδικά σε μικρότερες κατηγορίες, αλλά δε σημαίνει ότι αν τον αγόραζαν δικοί μας θα τα κατάφερνε το ίδιο.
3. Ο περυσινός Παναθηναϊκός, στο ζήτημα «νεαρή ηλικία» ήταν φούσκα. Ο Ολυμπιακός είχε παρόμοιο ή χαμηλότερο μέσο όρο πέρυσι αν θυμάμαι.

Ναι, έχω διαβάσει σχετικά. Η πρώην Austria Salzburg. Κάποιοι οπαδοί της κράτησαν το original όνομα και ξεκίνησαν από τις χαμηλότερες κατηγορίες, αρνούμενοι να δεχθούν τη Red Bull.

Ναι, δεν έχουμε τις υποδομές ούτε την επιστημονική οργάνωση για την ομαλή εξέλιξη των νεαρών παικτών. Είμαστε έτη φωτός πίσω. Στο εξωτερικό, η ανάπτυξη των τμημάτων υποδομής και η διάπλαση των ταλέντων είναι τρόπος ζωής. Εδώ παίζει ρόλο η γνωριμία του πατέρα σου με τον πρώην παίκτη-νυν προπονητή-σφουγγοκωλάριο της προεδράρας, η τακτική περιορίζεται στο "πάμε δυνατά, φάτε τους, τάκλιν στην καρωτίδα", βάλε και κάνα ξενύχτι μέσα και είμαστε έτοιμοι.

Κακώς η ομάδα μου εγκατέλειψε τους 3-4 νεαρούς που "ξεπετάχτηκαν" την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο. Τα αποτελέσματα μιλούν από μόνα τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλης+Γιάννης=l.f.e..

Μπράβο στον Βαγγέλη μας. Βοήθησε το φιλαράκι του.

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς σου πιο κοντά.....

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος billpeppas έγραψε:

Ναι... έκατσε ο γαύρος να χάσει βαθμούς.

Whatever helps you sleep at night.

13 ντέρμπυ δίχως την παράγκα σας και έχετε 2 νίκες.

 

Wake up call.

Τα λες αυτά σε φανατικό Παναθηναϊκό. Μάλλον εσύ πρέπει να ξυπνήσεις:help!:.

Ειρωνική ήταν η ανάρτησή μου.

Βασικά, απορώ με τη μνήμη χρυσόψαρου που φαίνεται να διαθέτεις. Μαζί δεν συζητούσαμε, σ' αυτό εδώ το θέμα, για την ομάδα μπάσκετ;

Τι διάολο, το ξέχασες;

:warning:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

 

 

Δυστυχώς δεν έχω καλή μνήμη πλέον

Μια χαρά…όχι σαν και μας που θυμόμαστε ακόμα τα εγκαίνια της παράγκας από τους Βαρδινογιαννέους   ; )

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει αμέτρητες φορές: το πλάνο δούλεψε! Με γαύρο πρόεδρο κ τεχν. διευθ. τι περιμένεις να κάνουμε? Ήταν το τελικό στρατηγικό χτύπημα Μαρινακο-γερου...όχι ο πλήρης αποδεκατισμός και β' εθνική της ομάδας αλλά αυτό το trance φάση που βρισκόμαστε, σαν ζόμπι-στάσιμοι, τα τελευταία χρόνια: όλο, τάχα, κάτι πάμε να κάνουμε κ όλο έξω πέφτουμε.

 

Αν τύχει και βρεθείτε και τα πείτε με κάποιον από τους παλιούς παράγοντες, προσωπικά λόγω φιλίας τα έχω συζητήσει με τον "γιατρό" αρκετές φορές, θα σας τα πούνε και οι ίδιοι. Ενώ υπήρχε ενδιαφέρον από μερικούς, αυτό έφυγε γρήγορα μόλις συνειδητοποίησαν τι ζητά ο Αλαφ. Οι μόνοι που κολλάνε είναι αυτοί που περιμένουν να τσιμπήσουν κάτι ακόμα, σαν τα κοράκια -- όχι εγώ, μην σας ξεγελά το nick ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Μια χαρά…όχι σαν και μας που θυμόμαστε ακόμα τα εγκαίνια της παράγκας από τους Βαρδινογιαννέους   ; )

 

 

 

 

Τρομερή παράγκα...

περισσότερα πρωταθλήματα από εμάς ο ΟΣΦΠ.
Ένα λιγότερο από εμάς η ΑΕΚ.
Και πήρε και τον μοναδικό του τίτλο μέχρι πρότινως και ο ΠΑΟΚ, και πήρε πρωτάθλημα μέχρι και η Λάρισα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος raven_g20 έγραψε:

Το έχω πει αμέτρητες φορές: το πλάνο δούλεψε! Με γαύρο πρόεδρο κ τεχν. διευθ. τι περιμένεις να κάνουμε? Ήταν το τελικό στρατηγικό χτύπημα Μαρινακο-γερου...όχι ο πλήρης αποδεκατισμός και β' εθνική της ομάδας αλλά αυτό το trance φάση που βρισκόμαστε, σαν ζόμπι-στάσιμοι, τα τελευταία χρόνια: όλο, τάχα, κάτι πάμε να κάνουμε κ όλο έξω πέφτουμε.

 

Αν τύχει και βρεθείτε και τα πείτε με κάποιον από τους παλιούς παράγοντες, προσωπικά λόγω φιλίας τα έχω συζητήσει με τον "γιατρό" αρκετές φορές, θα σας τα πούνε και οι ίδιοι. Ενώ υπήρχε ενδιαφέρον από μερικούς, αυτό έφυγε γρήγορα μόλις συνειδητοποίησαν τι ζητά ο Αλαφ. Οι μόνοι που κολλάνε είναι αυτοί που περιμένουν να τσιμπήσουν κάτι ακόμα, σαν τα κοράκια -- όχι εγώ, μην σας ξεγελά το nick ?

Μιλάς με γρίφους, γέροντα. Ποιος είναι ο γέρος, ο Βαρδής;

Ο γιατρός είναι ο Μήτσου; Ο γνωστός Μήτσου;

Και τι ζητάει ο Αλάφ; Διότι δεν κατανοώ για ποιον λόγο ο Τράκης δεν τον ξεμπροστιάζει, εφόσον ο Ούζος ζητάει τον ουρανό με τ' άστρα (αυτό αφήνεις να εννοηθεί).

Στην κατάσταση που βρίσκεται η ομάδα, ο φερόμενος ως ιδιοκτήτης της, Ιωάννης Α. Αλαφούζος, δεν είναι σε θέση ν' απαιτεί. Μια δήλωση του Τράκη και ο μικρός Γιάννης θα βρεθεί σε εξαιρετικά δυσχερή θέση.

Εις πάσα περίπτωση, ο Τράκης τι συζητάει με τον Γιάννη; Ρωτάω γιατί ψυχανεμίζομαι ότι ο Αλαφούζος δεν είναι ο πραγματικός ιδιοκτήτης (if u know what i mean).

Δεν κατάλαβα και την τελευταία φράση. Ποια είναι τα κοράκια;

 

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μοναδικό του τίτλο όσο ζεις εννοείς; 

Άλλο είναι το point. Δεν υπάρχει παράγκα του καπετάνιου. Μην αρχίσουμε πάλι την ίδια συζήτηση. Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Α.Ε.Κ., Π.Α.Ο.Κ., Λάρισα, Ο.Φ.Η.. Αναφέρω τις ομάδες που πήραν πρωταθλήματα και κύπελλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Άλλο είναι το point. Δεν υπάρχει παράγκα του καπετάνιου. Μην αρχίσουμε πάλι την ίδια συζήτηση. Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Α.Ε.Κ., Π.Α.Ο.Κ., Λάρισα, Ο.Φ.Η.. Αναφέρω τις ομάδες που πήραν πρωταθλήματα και κύπελλα.

Όχι δεν κατάλαβες, για τον ΠΑΟΚ έλεγα και τον "μοναδικό" τίτλο που πήρε, δεν ξέρω πως προκύπτουν τα παραπάνω :bleh: 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tommybertsen said:

Μοναδικό του τίτλο όσο ζεις εννοείς; 

 

Καλά ρε, μας έφαγες, ξέχασα ότι είχατε πάρει ένα ακόμα πρωτάθλημα πριν ακόμα γεννηθώ ( δεν το λέω ειρωνικά, γιατί σε βλέπω τσαμπουκαλεμένο σαν κάτι Σαλονικιούς που κάνουν λες και είναι άλλη χώρα η Θεσσαλονίκη και άλλη η Αθήνα )
Προφανώς τίτλο εννοώ πρωτάθλημα, όχι κύπελλα, κλπ.

 

Anyway, η ουσία είναι ότι στην "παράγκα" 1 πήραν πρωτάθλημα όλες οι ομάδες σχεδόν :D ενώ στην άλλη... εεεε.... όλο και κάποιοι πήραν από τα 22 χρόνια τα 3...

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.