Jump to content


Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Καλό το Pace, αλλά κάνει κι εσένα underestimate τις θερμίδες όταν είσαι σε ποδήλατο mode ?


Ναι το κανει δυστηχως. Το μονο μειονεκτημα.
Διαβαζω ομως οτι εχει πολυ καλη ακριβεια στους παλμους που ειναι σημαντικοτερο απο τις θερμιδες


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2018 at 9:23 PM, kostas_gs said:

 


Ναι το κανει δυστηχως. Το μονο μειονεκτημα.
Διαβαζω ομως οτι εχει πολυ καλη ακριβεια στους παλμους που ειναι σημαντικοτερο απο τις θερμιδες


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω ταυτόχρονα με heart rate chest monitor, που έχει μεγαλύτερη ακρίβεια...

Όταν τρέχω νομίζω ότι πολλές φορές μετράει αρκετά παραπάνω παλμούς.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Θα ήθελα να το δοκιμάσω ταυτόχρονα με heart rate chest monitor, που έχει μεγαλύτερη ακρίβεια...
Όταν τρέχω νομίζω ότι πολλές φορές μετράει αρκετά παραπάνω παλμούς.
 


Δε ξερω man. Σε κατι βιντεο στο youtube το συγκριναν με αλλα ρολογια και ελεγαν οτι το το pace εχει αρκετα μεγαλη ακριβεια στους παλμους.
Σιγουρα ομως δε μπορει να συγκριθει με heart rate chest. Αλλα οκ ειναι τι ενδιαφερει τον καθεναν. Εγω δεν το πολυψιριζω να σου πω την αληθεια.
Ενας αθλητης ομως που ειναι σε πιο υψηλο επιπεδο απο εμας, σιγουρα δινει σημασια σε αυτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Καρφι ρε φιλε. Ελεος η γκαντεμια μου.

Αλλα ευτυχως μεχρι να προλαβω να σταματησω, ο τροχος γυρισε 3-4 φορες ακομα λογικα. Και το καρφι εαν το εβλεπες περνουσε οριακα απο τα ψαλιδια και το σκελετο. Θα μου τα ειχε ξεσκισει ολα. Ευτυχως.

 

*Ταβανοπροκα σε δασικο. Οτι να ναι

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα tubeless ειναι αλλα ειναι τοσο μεγαλες οι δυο τρυπες, που δεν εκανε τιποτα το υγρο.
Θα βαλω αυριο τετοιο στις τρυπες:

2476965a2d21707066c25c5ff57d91f3.jpg

Το εχω ξαναχρησιμοποησει. Θαυματουργο.
Εαν δε κλεισουν ουτε ετσι, θα δω να βαλω κανενα μπαλωμα εσωτερικα. Δε ξερω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ φιτίλι, έχω βάλει και μπάλωμα σε μεγάλο σκισιμο αλλά δεν ξέρω αν έφταιγε η κόλα ή είχε μεγάλη ζημιά το λάστιχο και ήταν ελάχιστα στραβό μετά. Βέβαια 35-40 ευρώ λάστιχο το δουλεύεις μέχρι να λιώσει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας κι έχω αρκετά χρόνια (απ'το μακρινό '04) που παράτησα το ποδήλατο, τα τελευταία χρόνια αναβάλλω την αγορά του (μπορεί και φέτος ?),

με αυτά που έχω δει στην αρχή έλεγα να πάω σε ideal megisto αλλά με τους δρόμους που έχουμε, ανέβα κατέβα πεζοδρόμια, εκτός δρόμου και 

συνδυασμό κιλών θα παίρνω τα λάστιχα/ζάντες στο χέρι λόγω του χαμηλού προφίλ των ελαστικών, οποτε σκέφτομαι το ideal strobe 29".

 

Άποψη σας, παίρνω το megisto και αλλάζω ελαστικά, πάω κατευθείαν  στο strobe, υπάρχει κάτι καλύτερο στα χρήματα 300-500€ άλλης εταιρείας,

αν προτείνεται άλλης εταιρίας να έχει κι αυτό ρυθμιζόμενη ανάρτηση με δυνατότητα κλειδώματος.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος slalom έγραψε:

Αμα δεν προσεχεις, καμια ζαντα δε θα κρατησει

Το trekking εχει λιγοτερες τριβες στο δρομο

Ευχαριστώ για την πληροφορία, άλλο ρώτησα

 

Παράθεση

Άποψη σας, παίρνω το megisto και αλλάζω ελαστικά, πάω κατευθείαν  στο strobe, υπάρχει κάτι καλύτερο στα χρήματα 300-500€ άλλης εταιρείας,

 

πριν 1 ώρα, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Οι αναρτήσεις στα καινούργια κατηγορίας 300-500 ευρώ είναι απλά για να υπάρχουν και να προσθέτουν βάρος. Τι αποστάσεις θέλεις να κάνεις και σε τι τερέν;

Οι αποστάσεις θα είναι Μ.Ο. 10χλμ για αρχή, μετά βλέπουμε ανάλογα την παρέα κτλ.

Για teren και δρόμο και χωματόδρομο (50-50)

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ φιτίλι, έχω βάλει και μπάλωμα σε μεγάλο σκισιμο αλλά δεν ξέρω αν έφταιγε η κόλα ή είχε μεγάλη ζημιά το λάστιχο και ήταν ελάχιστα στραβό μετά. Βέβαια 35-40 ευρώ λάστιχο το δουλεύεις μέχρι να λιώσει[emoji12]


Επειδη εχω την υποψια οτι ειναι στραβο το λαστιχο, υπαρχει τροπος να το διαπιστωσω;
Εκτος απο να ξεζανταρω αυτο που εχω και να βαλω αλλο. Ειμαι tubeless και ειναι ταλαιπωρια.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.