Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Η κασετα την πηρα απο ebay 60 ευρω.
Τα αλλα τα ειχα.
Η πεταλιερα δε ξερω μιας και ηταν δωρο. Ηταν μεταχειρισμενη αλλα σε αριστη κατασταση μιας και εχει πανω προστατευτικη ταινια.
Αλλα αυτο που η 10αρα η κασετα εχει φτασει 46t φοβερο, μιας και δε χρειαζεται να πας σε 11αρα ποσο μαλλον σε 12αρα.
Οχι οτι μας χαλουσε μια 11αρα η 1ςαρα, αλλα ειναι μια πιο οικονομικη λυση να μεινεις σε 10αρα σειρα.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μου πρότειναν σε μαγαζί αυτό το ποδήλατο.Το θέλω για να κάνω περίπου 10-15 χλμ καθημερινά.Γύρω στα 500€ στοιχίζει.Αξίζει,έχετε εμπειρία με τη συγκεκριμένη μάρκα?

8243578_0_b.jpg

8243578_1_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος edward έγραψε:

Μου πρότειναν σε μαγαζί αυτό το ποδήλατο

Αυτο εχω παρει. Εξαρταται τι θες ακριβως

Παρουσιαζει τζογο στα καλαμια του πηρουνιου οταν φρεναρω, αλλα το πηρουνι ειναι φτηνη σειρα ετσι και αλλιως

Ισως ηθελα πιο ελαφρυ σκελετο (λεπτο) για τα γουστα μου

 

Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν βάρος και εμένα μου ξένισε κάπως γιατί θα το ανεβάζω στο δεύτερο όροφο με τα πόδια και θέλω κάτι ελαφρύ.

Τώρα αυτό με το πηρούνι άλλο ένα μείον.Ίσως δω και άλλα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για οικονομικό υδραυλικό σετάκι φρένων (μπροστά μόνο);

 

PS: Το ποδήλατο είχε πάνω τα SRAM Juicy 3 και μπορώ να  πω ότι μου άρεσαν περισσότερο από Shimano φίλων (Deore & M486).

product_416352_7793.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι ρωτάω και τι μου απαντάτε ?

Δεν είμαι χθεσινός. Θέλει όλο το σετάκτι άλλαγμα και ρωτάω αν έχετε κάποιο οικονομικό να προτείνεται.

 

Αν έφτιαχνε θα το είχα φτιάξει, μόνος μου. Για άλλο λόγο είχε πάει στο μάστορα.

Να μου φτιάξει το σπείρωμα της ανάρτησης που είχε φαγωθεί και τελικά μόνο αυτό δεν έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που αλλάζω είναι διότι δεν έχω φρένο μπροστά πλέον. Δεν λειτουργεί (για πολλούς και διάφορος λόγους). Χθες έκατσα και το ξήλωσα τελείως γιατί ήταν άχρηστο.

Δεν θέλω λοιπόν να μεταβώ σε κάτι νέο γιατί το παλιό δεν με οικανοποιεί αλλά διότι δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:
 

Μόνο δεξιά μανένα και ψάχνω αριστερά ?

 

Βλακεία μου που δεν πήρα χθεςτα παρακάτω στα ~50€ που έπαιζαν (μπρος - πίσω):

http://www.chainreactioncycles.com/gr/en/clarks-m3-hydraulic-disc-brake-set/rp-prod162155

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.