Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Σκέφτομαι να παραμερίσω την περηφάνια μου και να αγοράσω ένα ποδηλατικό κολάν μια που ποδήλατο και 0 βαθμοί με σορτσάκι δεν τα πάνε καλά μαζί...

 

Βλέπω κολάν που σταματάει στη μέση και βλέπω και αυτά που πάνε μέχρι τους ώμους.

π.χ.

http://startcycles.co.uk/scott-limited-bibtights-w-o-pad-black-212224-0001.html

http://startcycles.co.uk/scott-limited-cycle-tights-with-out-pad-black-212294-0001.html

 

Νομίζω ότι αυτά που πάνε μέχρι τους ώμους θα είναι καλύτερα μια που δεν θα πέφτουν με το πεταλάρισμα αλλά φοβάμαι μην είναι πολύ ζεστά.

Αρχικά σκεφτόμουν με μαξιλαράκι αλλά βλέπω ότι στο μέγεθός μου έχουν εξαντληθεί αυτά με το μαξιλαράκι (δεν θέλω να δώσω 80 ευρώ για ένα κολάν...).

Είναι τόσο σημαντικό (το μαξιλαράκι) σε ένα κολάν; Γιατί μέχρι τώρα κάνω ποδήλατο χωρίς μαξιλαράκι στα ρούχα μου. Επιπλέον κάνω σπάνια 100χλμ. Συνήθως κάνω μέχρι 50 και κανένα 3ωρο πάνω στη σέλα.

Link to comment
Share on other sites

^^Για μενα απαγορευεται να κανεις 50km και 3 ωρες στη σελα, χωρις μαξιλαρακι.

Επισης, κανω mtb. Πιο παλια εβγαινα με βερμουδα και ποδηλατικο εσωρουχο απο μεσα. Απο τη μερα που εβαλα κολαν με τιραντες, δε το αλλαζω. Πολυ πιο ανετο απο την βερμουδα. Δοκιμασε και θα δεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο τεστ!! Ελαφρύ ποιο άκαμπτο και σκληρό το carbon αλλά εάν σπάσει είναι πολύ κοφτερό και μπορεί να τραυματίσει. Το αλουμίνιο είναι ποιο οικονομικό και ενδέχεται να επισκευάζεται ανάλογα το ποσοστό που έχει στραβώσει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρω μεγαλύτερο κουβά? Γεμίζει αμέσως...

 

 

Το κουτι απο πισω ποτε θα το ανοιξεις? 

:p  

Έγινε επεξεργασία από stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!! Πρωτη βολτα σημερα ασφαλτο εννοειται, μετα απο 36 μερες. Σερνομουν αλλα περιμενα και χειροτερα.

Ευτυχως καμια ενοχληση στον αυχενα. Βεβαια στο χωμα θα φανει!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

το πλαίσιο όχι,η μετάδοση,πετάλια,shifters ναι,μην το αφήνεις έξω-και για το φόβο απαλλοτρίωσης εννοείται

Φτου.... Και όλοι όσοι πάνε για δουλειά και τα αφήνουν στο δρόμο? Αν πάρω καμία κουκούλα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έκανα μια βόλτα εδώ στο δρόμο απ'έξω. Αύριο θα το πάρω δουλειά. Παίζει να σκουριάσει από τη βροχή έξω? Πχ τώρα το έχω δέσει έξω στην αυλή.

Καλοταξιδο καταρχην!!

Οταν λες οτι το εχεις δεσει εξω στην αυλη και οτι θα το κλειδωνεις στο δρομο στη δουλεια, τι εννοεις? Που μενεις? Σε κανα παραμυθι που ειναι ολα μαγικα?

Στο σαλονι βαλτο μεσα στο σπιτι για να μην κρυωνει και μεσα στη δουλεια! Χαχα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο καταρχην!!

Οταν λες οτι το εχεις δεσει εξω στην αυλη και οτι θα το κλειδωνεις στο δρομο στη δουλεια, τι εννοεις? Που μενεις? Σε κανα παραμυθι που ειναι ολα μαγικα?

Στο σαλονι βαλτο μεσα στο σπιτι για να μην κρυωνει και μεσα στη δουλεια! Χαχα!!

Έξω στην αυλή = έξω στην αυλή

Στο δρόμο στη δουλειά = στο δρόμο έξω από το γραφείο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.