Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 26 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Βασικά για suv γράφει οτι ψαχνει :hehe:

 

Imho, καλά κάνεις κ προτείνεις κατι διαφορετικό εφόσον εκτιμάς οτι οι ανάγκες του μπορούν να ικανοποιηθουν καλύτερα κ με διαφορετικού τυπου οχημα μετά απο ανάλυση των ζητουμένων 

Το γνωρίζω βρε συ, απλά όπως προείπα δεν απέκλεισε τα άλλα, απλά είπε ότι εστιάζει κυρίως στα SUV. Για αυτό το λόγο το πρότεινα γιατί το θεωρώ μια πολύ καλή περίπτωση για οικογένεια ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nameless1 :

 

Το καλοκαίρι ήμουν περίπου στην ίδια αναζήτηση με σένα. SUV με βασικά κριτήρια την άνεση, χώρους, εξοπλισμό και VFM. Τα 2 σεντς μου:

 

QQ = τίμια επιλογή αλλά βλέπεις 4-5 ανά 100 μέτρα πλέον.

Kadjar = QQ με άλλο look. Επίσης VFM, αλλά μπαίνεις μέσα και κλαις.

Kuga = ήταν η 3η επιλογή μου, γιατί με κάλυπτε σχεδόν σε όλα και έβγαινε λίγο φτηνότερο. Με χάλασε η αρκετά σφιχτή ανάρτηση (ST line) και το μέτριο αλλά όχι κακό εξωτερικό. Προσοχή στα τέλη γιατί έχει αλλάξει ο υπολογισμός τους και νομίζω το Kuga έχει ξεφύγει πάνω

Χ1 = τίποτα ιδιαίτερο (για BMW) και με 30κ θα είναι πολύ βασική - nope και εδώ.

XC40 = Φτηνότερο από X1 και ακριβότερο από την τελική μου επιλογή. Αν είχα 3-5κ παραπάνω budget, θα είχα μεγάλο πρόβλημα να αποφασίσω!

Για CHR, Grandland δεν ασχολήθηκα γιατί δεν μου αρέσουν εξωτερικά και εσωτερικά. Γούστα είναι αυτά, θα σου έλεγα πάνε μια βόλτα και από εκεί.

 

Οπότε κατέληξα στο 3008 και αναμένω.. Ότι άλλο θες, ρωτάς :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Nameless1 έγραψε:

αυτά τα ψηλά δικίνητα που δεν έχουν λόγο ύπαρξης κοιτάω κυρίως  ? ?  κοιτάω για κάτι διαφορετικό από το golf, αρέσει και η κατηγορία στη γυναίκα οπότε.. 

Ξεχνας την οικονομια τοτε, ακομα και με πετρελαιο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

https://www.drivingelectric.com/toyota/corolla/corolla-touring-sports

 

Ενδεχομένως να παίζει και καμία προσφορά στο αντίστοιχο υπό κατάργηση auris...

Εγω θα ηθελα ενα μοτερ στον πισω αξονα

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Αρκετά καλό review του Corolla εδώ ειδα

Χαλια ταμπλο, οθονη, διακοπτες, ασυμβατοτητα με smartphone. Και η πορτα κλεινει το ιδιο οπως πριν 30 χρονια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα με βγάζουν απ'τα (αποκριάτικα) ρούχα slalom μου,

#σαδεντρεπονται εν ετει 2019 να βγάζουν τέτοια αμαξίδια, με 57mpg σε δημοσιογραφικό mode, full γκαμα (ημι) αυτόνομων μπιμπλικιων as standard κ καλο κράτημα που να ενδιαφέρει, χώρια την πλήρη υποστήριξη σε android auto κ apple car σε λίγο διάστημα 

 

Αυτο με το κλείσιμο της πορτας που το πας, ειχα Corolla του 91, οδηγησα τα προηγούμενα Auris, καθε φορά τα ιδια (not) 

 

Τελευταία κ καταϊδρωμένη τη βλέπω πάλι τη Toyota, για κλείσιμο το παει, ο Λεβαδειακος της αυτοκίνησης :TD:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα mx5 nb και λεω να αρχισω να το σουλουπωνω λιγο λιγο.

 

αυτος ο ζηκος στο περιστερι ειναι τοσο καλος οσο λενε; κανα αλλο φαναρτζηδικο της προκοπης; θελω να κανω καλη δουλεια κι ας κοστισει αναλογα.

 

σκεφτομουν να το βαψω λιγο λιγο αλλα μου παν καποιοι οτι δε θα ταιριαξει το χρωμα και να το κανω ολο μαζι καλυτερα. ισχυει μαλλον ε.

47AAE918-8363-49C7-BA47-B9609EC8AAFA.jpeg

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Μα με βγάζουν απ'τα (αποκριάτικα) ρούχα slalom μου,

#σαδεντρεπονται εν ετει 2019 να βγάζουν τέτοια αμαξίδια, με 57mpg σε δημοσιογραφικό mode, full γκαμα (ημι) αυτόνομων μπιμπλικιων as standard κ καλο κράτημα που να ενδιαφέρει, χώρια την πλήρη υποστήριξη σε android auto κ apple car σε λίγο διάστημα 

 

Αυτο με το κλείσιμο της πορτας που το πας, ειχα Corolla του 91, οδηγησα τα προηγούμενα Auris, καθε φορά τα ιδια (not) 

 

Τελευταία κ καταϊδρωμένη τη βλέπω πάλι τη Toyota, για κλείσιμο το παει, ο Λεβαδειακος της αυτοκίνησης :TD:

 

 

Σαρκαστικος?

Link to comment
Share on other sites

Να το φτιάχνανε και για ψηλούς θα ήταν μια χαρά 
Αυτό! Οκ όλα τα άλλα, είναι και θέμα προτιμήσεων, αλλά πως είναι δυνατόν να είναι οριακά μικρότερο μέσα από το ήδη στενάχωρο auris;;;

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Porsche’s $8.5K Carbon Ceramic Brakes AREN’T Meant For Track Use

 

https://www.carscoops.com/2019/03/warning-porsches-8-5k-carbon-ceramic-brakes-arent-meant-for-track-use/

 

Παράθεση

When quizzed about how long a set of Porsche Ceramic Composite Brake discs should last, Watson admitted that Porsche initially told customers they would last longer than they actually do.

“We learned that lesson a long time back. When we first launched the discs, we told people they’d last virtually for the life of the car and people were doing a number of trackdays and coming back to us saying ‘I’ve worn them out’”, he said.

 

δεν βρωμίζουν οι ζάντες βέβαια -> καλός λόγος για 9000$ :tongueout:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.