Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

21 minutes ago, aggelopas said:

 

ένας κυκλικός κόμβος θα έλυνε το πρόβλημα

 

Έχεις δίκιο αλλά οι δρόμοι είναι σχεδόν γειτονιάς και δεν χωράει ο κυκλικός. 

 

image.png.3e92ce938dcade4a54da73d739eab55b.png

 

Ο δρόμος είναι στη Ν. Φιλαδέλφεια, ίσως περνάνε κι άλλοι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περνάω από εκεί..

Στο διάγραμμα παραπάνω, αν ο Α στρίβει αριστερά (όπως βλέπει ο ίδιος) και ο Β στρίβει αριστερά (πάλι όπως βλέπει ο ίδιος) τότε στρίβουν και οι δύο διότι η διασταύρωση έχει χώρο για να γίνει αυτό. Αν δεν χωράνε, συνεννοούνται ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 9:21 ΠΜ, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

παιδες καλημερα!

έχω ένα corsa του 6 μοντέλο και όταν ανοίγω το κινητό (motorola) να συνδέσω το bluetooth δε το βρισκει το αυτοκινητο.

Όταν είχα το παλιό κινητό (lenovo) συνδέονταν κανονικά.

Καμία λύση?

 

Νομίζω πως όλα τα ραδιο με bluetooth των αυτοκινήτων έχουν max διασυνδεδεμένα κινητά που μπορούν να αποθηκεύσουν.

 

Για παράδειγμα, το δικό μου έχει μέχρι τρεις συσκευές.

Αν θες να αλλάξει συσκευή πρέπει να φέρεις σε default κατάσταση την συσκευή (ράδιο) και να ξαναπεράσεις τις συσκευές που θες .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος adpanos έγραψε:

 

Νομίζω πως όλα τα ραδιο με bluetooth των αυτοκινήτων έχουν max διασυνδεδεμένα κινητά που μπορούν να αποθηκεύσουν.

 

Για παράδειγμα, το δικό μου έχει μέχρι τρεις συσκευές.

Αν θες να αλλάξει συσκευή πρέπει να φέρεις σε default κατάσταση την συσκευή (ράδιο) και να ξαναπεράσεις τις συσκευές που θες .

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

και πως θα το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

και πως θα το κάνω;

 

Το πως θα το κάνεις δεν ξέρω γιατί δεν έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο.

Λογικά θα το γράφει σε κάποιο manual του αυτοκινήτου σου.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 8:41 AM, trib said:

Περνάω καθημερινά από έναν δρόμο που μοιάζει με αυτόν στην εικόνα. Πάντα έρχομαι από το δρόμο Α.

 

Ο δρόμος Α είναι μονόδρομος και μπορείς να πας προς οποιαδήποτε κατεύθυνση. Αριστερά, δεξιά ή ευθεία.

 

Ο δρόμος Β είναι διπλός και μπορείς να πας αριστερά η δεξιά.

 

Ποιος έχει προτεραιτότητα μεταξύ των Α και Β; Δεν υπάρχει σηματοδότηση ούτε για δείγμα. Οπότε κάθε φορά είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός ποιον θα αφήσει και ποιον όχι. Ο ΚΟΚ τι λέει όμως;

 

Θεωρητικά από δεξιά, δεν έχει κανείς κανέναν. Είτε από δρόμο Α είτε από Β. Τον έχεις απέναντι. 

proteraiotita.jpg

Μιας και το σπίτι μου ειναι στο επόμενο οικοδομικό τετράγωνο και περνάω κάθε μέρα, και εγώ, απο εκει συνήθως όσοι έρχονται απο την θέση Β σκάνε πατημένοι και "τσαμπουκά". Δεν ειμαι σίγουρος για το αν εχει στοπ η φλαβιανών, εκεί, αλλα συνήθως τους αφήνω γιατι είναι σε ανηφόρα, απλα ο τσαμπουκάς που έχουν με εκνευρίζει και έχω χωθεί άσχημα σε μερικούς...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Yonah έγραψε:

Δεν ειμαι σίγουρος για το αν εχει στοπ η φλαβιανών, εκεί, αλλα συνήθως τους αφήνω γιατι είναι σε ανηφόρα

Είπα να μην το γράψω επειδή είναι λεπτομέρεια, αλλά κι εγώ για αυτό δίνω προτεραιότητα. Δεν έχει στοπ btw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, όταν θέλει να σπάσει πλάκα , το δίνει σε παρκαδόρο (valet) κ πάει να μπει ήσυχος στο μαγαζί

την ώρα που ακούει ξεφυσήματα κ βρισίδια 

 

Έχω απορία για τα ανταλλακτικά του Model T, παράγουν τέτοια οι  εταιρίες σήμερα

ή λένε "φτιάξτο μόνο σου κ βάλτο στο  :) :) :) :)  σου ,  να σου :):):)σω για αμάξι " 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dash cam παντού !!! Τέλος ! Μαύρα κουτια και βλακείες που διαβάζω κατά καιρούς .

Καμεριτσα ήδη έχουν τα περισσότερα πίσω για παρκάρισμα έχουν και μπροστά κάποια για φρεναρισμα κλπ βάλτε εκεί να γράφουν σε έναν SSD 128αρι και βουαλα το μαύρο κουτί όλα τα άλλα ιστορίες για αγρίους τόσο απλό ...

Έπρεπε ήδη η ευρωπαϊκή ένωση να το είχε υλοποιήσει ... Εδώ υλοποιούν ένα κάρω μπούρδες 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.