Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Αν και δεν τα πολυσυμπαθώ τα VW (λόγω τζαπωνίας κι εγώ), 2 ετών αμάξι με 32k χλμ ακούγεται μια νορμάλ κατάσταση. Αν αξίζει θα το δεις κυρίως από την μηχανική του κατάστασή κι από την τιμή φυσικά. 

 

Για την κατανάλωση του bluemotion 1.6 tdi, είδα σε διάφορα site γύρω στα 60 MPG που σημαίνει κοντά στα 4.7l/100klm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μακάρι να βγούνε αυτά τα φώτα σύντομα .... όπως αναφερθήκατε όλοι βάζουν xenon και στα αρχίδια τους για τους γύρω τους ....

και μέσα στις πόλεις που ούτε την σκάλα δεν ρυθμίζουν τα ζώα και σε στραβώνουν ...

 

στην Ελλάδα οι οδηγοί

 

cooljeep-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πού να δείτε σε στροφοδιαδρομή που δεν γίνεται να σε προσπεράσει ο άλλος και να είσαι με Yaris και πίσω να'χεις Cayenne με τα φώτα στο θεό και να έχει και τους προβολείς!!! Έβαλα γυαλιά ηλίου (όχι σκούρα) και πήγαινα  :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά και δεξιά να πας με 20, αν ο άλλος δεν ξέρει το δρόμο, εσύ θα την πληρώσεις.. 

π.χ. μου έχει τύχει στη διαδρομή Τρίπολη-Σπάρτη, που έχει 3 σημεία καλά για προσπέραση μόνο, πίσω από ψυγείο/βυτίο 20 αυτοκίνητα και μετά εγώ.. ε δεν περνάει κανείς.. εκεί λες αντίο ζωή.. ειδικά αν έχεις κάποιον από πίσω με τα φώτα τέρμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παραπάνω. Καθότι ακόμη στην αναζήτηση, έπεσε το μάτι μου σε αυτό. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5692471/

Αξίζει κατά τη γνώμη σας ; Από αξιοπιστία τι λένε τα συγκεκριμένα ;

Link to comment
Share on other sites

Στο car.gr που κοιτάω, δεν βλέπω κάτι πάντως :)

 

Γενικά κοιτάω για μικρότερα μοντέλα, aka ceed, focus. golf κλπ. Το συγκεκριμένο έπεσε στην αντίληψή μου λόγω της τιμής του και αν είναι αξιόπιστα αυτά δεν θα με χάλαγε καθόλου να το δω πιο σοβαρά. Και εμφανισιακά βέβαια είναι πανέμορφο, δεν μπορώ να πω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.