Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Είναι πολύ μικρό (συγκρινέ το με το νύχι του αντιχειρα για να καταλάβεις) αλλά και πάλι δεν το θέλω. Πήγα στον λαστιχά μου αλλά είναι περίοδος διακοπών ακόμα και βρήκα το παραπαίδι εκεί ο οποίος δεν ήξερε τι μπορεί να γίνει. Περιμένω από Δευτέρα τηλέφωνο αλλιώς θα ξαναπάω.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν ένα αυτοκινητάκι της σειράς δε θα ανησυχούσα τόσο.. Αλλά στο δικό σου ασκούνται σοβαρές δυνάμεις στα λάστιχα.. Δεν ξέρω αν θα το κρατούσα..

Το μέγεθος του "τραυματος" δεν ξέρω αν παίζει ιδιαίτερο ρόλο. Μια ατέλεια αρκεί για να σκιστεί σε μεγάλη ταχύτητα ή πάνω σε καμιά στροφή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και να ταν το μοναδικό που δεν έχει...

Ούτε το δικό μου αμάξι έχει. Τους πέφτει ακριβά φαίνεται να βάλουν ένα δείκτη παραπάνω στο καντράν. Και να μην είχαν και οθονίτσες τα καντράν, πάει στο καλό, αλλά να έχουν και να μην δίνουν επιλογή για να την εμφανίζει, απλά έλεος. Στο δικό μου πρέπει να μπεις στο κρυφό μενού όπου εκεί δείχνει αρκετά πράγματα μετά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και οσα έχουν πάλι ψιλοαχρηστα είναι γιατί τα χουν προγραμματισει να δείχνουν μόνιμα 90 c [emoji14]
(Οι Γερμανοί πρωτεργάτες φυσικά σε τέτοιες @#*%")

Στο golf όταν δειξει 90 σε φάση ζεσταματος (πέρα από το ότι δεν κουνιέται από κει αν δε ξεπεράσει τους 110 νομίζω, που θα είναι έτσι κι αλλιώς αργά) πραγματική θερμοκρασία ψυκτικου που βλέπω στο ψηφιακό είναι 70-72, λαδιού ~ 50, δλδ ούτε καν έχει ζεστάνει κανονικά!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, and64 said:

Και οσα έχουν πάλι ψιλοαχρηστα είναι γιατί τα χουν προγραμματισει να δείχνουν μόνιμα 90 c emoji14.png
(Οι Γερμανοί πρωτεργάτες φυσικά σε τέτοιες @#*%")

Στο golf όταν δειξει 90 σε φάση ζεσταματος (πέρα από το ότι δεν κουνιέται από κει αν δε ξεπεράσει τους 110 νομίζω, που θα είναι έτσι κι αλλιώς αργά) πραγματική θερμοκρασία ψυκτικου που βλέπω στο ψηφιακό είναι 70-72, λαδιού ~ 50, δλδ ούτε καν έχει ζεστάνει κανονικά!

 

Και που να δεις και τα καινούργια που φτάνουν 105 °C.

Link to comment
Share on other sites

 
Και που να δεις και τα καινούργια που φτάνουν 105 °C.
Καλά και το δικό μου σε έντονη πίεση με ζέστη χτυπάει 95-100 ψυκτικό, αλλά ο δείκτης ακλόνητος...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, and64 said:

Καλά και το δικό μου σε έντονη πίεση με ζέστη χτυπάει 95-100 ψυκτικό, αλλά ο δείκτης ακλόνητος...
 

 

Τα καινούργια φτάνουν  μέχρι 105 °C όχι σε πίεση, σε χαμηλές ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR είναι το κουφαλογελο που έβαλα καινούργια λάστιχα τώρα και το πατησααα! Και ότι στα χαρτιά λέει 175 τελική....δεν υπολόγισαν το ρέμα όμως ! Χαχαχα

@Lakisss δεν έχει ή μλκια....αλλά πριν την φωτό κατά την διάρκεια του ταξιδιού είναι ανοιχτό το toque pro και έτσι δεν τους έχουμε αναγκη!!

 

Το μόνο που λείπει και θα ητανε ωραίο είναι ή θερμοκρασία λαδιού!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Πειράζει που δε καταλαβαίνω γιατί το γέλιο;

Άσε τι λέει...έπιασε 200 και χάρηκε, βέβαια αν έβαζε gps να δει πραγματικά χλμ. θα του κόβονταν το γέλιο.:p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 
Τα καινούργια φτάνουν  μέχρι 105 °C όχι σε πίεση, σε χαμηλές ταχύτητες.
Εξαρτάται ποιον αισθητήρα διαβάζεις, Εγώ μιλάω για έξοδο ψυγείου, στο μπλοκ παίζει + 10 τουλάχιστον

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.