Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

1 hour ago, Simon said:

Και αμα βγει (οχι ο παππους) και αρχισει τις φαπες τι γινεται? Αξιζει να ασχοληθει καποιος με τον καθε καλο ανθρωπο?

 

Νομίζω σε πολλούς όλος ο θυμός της ημέρας και ο αντρισμός βγαίνει πάνω στο τιμόνι. Ενοχλούνται ιδιαίτερα όταν τους υποδεικνύεις τα λάθη τους. Η καλύτερη λύση; Δυστυχώς, η τροχαία. Και λέω δυστυχώς γιατί θα περιμένεις 40-45 λεπτά αλλά υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο ο άλλος μετά τα πρώτα 60 δευτερόλεπτα που σε κοιτάει αναψοκοκκινισμένος, να φύγει έχοντας καταλάβει την βλακεία του.

 

Μου έχει τύχει με ταξιτζή ο οποίος από δεξιά πίσω μου έκανε σφήνα μπροστά αριστέρα μου για να μην πατήσει φρένο, διότι στη λωρίδα του ήταν ένας σταματημένος με αλάρμ. Αντί να πέσει αυτός στα φρένα πέσαμε 10 αυτοκίνητα (εγώ + πόσοι από πίσω). Του κορνάρω και ξέροντας ο ίδιος ότι έχει κάνει πατατιά σταματάει μπροστά μου. Με το που ανοίγει την πόρτα να κατέβει, έχω ήδη κατέβει και εγώ. 

 

Μου λέει "Είσαι τυχερός που έχω πελάτη". Του λέω γελώντας (ήμουν λίγο εριστικός) "Αφού έχεις πελάτη τι σταμάτησες; Για να μου πεις ότι είμαι τυχερός;"

 

- Καλά, καλά

- Κάνεις τη σφήνα και..

- Ότι θέλω θα κάνω μπλα μπλα (όντως δεν άκουγα τι λέει)

- Κάτσε εδώ αριστερά του λέω να πάρω την τροχαί...

 

Μπάμ η πόρτα. Πρώτη και γεια σας. Διάλογοι surreal. 

 

υ/γ: Έχω 2 παιδικά καθισματάκια στο αμάξι μόνιμα με 2 αυτοκόλλητα στο παρμπριζ για παιδιά. Νομίζω όμως τσάμπα τα έχω βάλει. Θα βάλω τίποτα κουβαδάκια και τενεκέδες όπως αυτά που βάζουν οι νεόνυμφοι. 

Έγινε επεξεργασία από trib
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εγώ γλεντάω και κάτι γείτονες που μπαίνουν ανάποδα στο δρόμο του σπιτιού μου, ειδικά τα πρωϊνά για να κόψουν δρόμο και να πάνε τα παιδία τους στο σχολείο που είναι 2 δρόμους παρακάτω ή σε άλλους που μπαίνουν με τα χίλια και βιαστικοί γιατί βαριούνται να κάνουν το τετράγωνο..μιλάμε για 1,5 λεπτό παραπάνω οδήγηση έλεος..κάθομαι ατάραχος στο δρόμο τους κοιτάω και χαμογελόντας περιμένω να κάνουν πίσω ή να το καρφώσουν σε κανένα πάρκινγκ σπιτιού για να περάσω. και οι πιο πολλοί είναι στάνταρ φάτσες που θα τους πετύχω συχνά. πλέον είτε με έχουν μάθει, είτε με έχουν για τον τρελό της γειτονιάς οπότε κάνουν όλοι πίσω/στην άκρη. είναι από τα πιο εκνευριστικά πράγματα που μπορούν να σου τύχουν πάντως ειδικά όταν μερικοί φωστήρες βάζουν αλάρμ (γιατί ως γνωστόν τα αλάρμ κάνουν το αυτοκίνητο αόρατο, αϋλο και δεν ενοχλεί κανέναν) και τρέχουν με 100 να προλάβουν να κάνουν τη παρανομία..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Και αμα βγει (οχι ο παππους) και αρχισει τις φαπες τι γινεται? Αξιζει να ασχοληθει καποιος με τον καθε καλο ανθρωπο?

 

 

+ κυκλοφορεί μπόλικος κόσμος πιωμένος/ναρκωμένος/νευριασμένος κ άλλα επίθετα , 

όπου το ξύλο/λοστό/κατσαβιδι/μαδέρι που βρίσκεται στο ντουλαπάκι/χώρο αποσκευών/κάτω απο κάθισμα

δεν αργεί να βγει.

 

Τα road justice θέλουν πολλή προσοχή 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια απλη λυση, dashcam, αλλα προσβαση στο υλικο θα εχει μονο η αστυνομια και ασφαλιστικη. Οποτε δεν υπαρχει θεμα με προσωπικα δεδομενα.

Εκεινη τη στιγμη του λες εχεις δικιο. Τις επομενες μερες αυτος παιρνει προστιμο και εσυ μπονους.

Δεν ξερω αν γινεται αυτο σε αλλες χωρες.

Έγινε επεξεργασία από xriantw
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά χώρα ζεις που γίνεται αυτό;

 

On 4/4/2019 at 3:46 PM, Nameless1 said:

πλέον είτε με έχουν μάθει, είτε με έχουν για τον τρελό της γειτονιάς

 

Αν είχα κάνα παλιό σαράβαλο* που δεν με ένοιαζε, θα ήθελα να τους τρακάρω κανονικά. Να δούμε μετά ποιός γελάει τελευταίος.

 

*Όχι αυτό που έχω τώρα, άλλο. LADA π.χ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, jax7480 said:

Τρίτο βίντεο by AutoTopNL:

 

 

αυτο ειναι το μπρικι σου???????????

τα π@π@κια σου συνεχεια στον λαιμο πρεπει να εχεις ετσι οπως ανοιγει...........?

καλοταξιδος και να προσεχεις..................

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jax7480 said:

Τρίτο βίντεο by AutoTopNL:

 

 

 

ουφ ενταξει ισως σε εχω στο 100-250 και εκει θα κανω οτι κατι με ενοχλησε στη μποτα μωρε γιατι στα 300 δε ξερω :D

 

τρομερο αμαξι. θα ταν ωραιο για ενα ακομα της σειρας the transporter με jason statham.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@jax7480 τι τελικη βγαζει το "μπρικι"????????????????

χεζομαι ετσι οπως κατεβαζει το κοντερ στο βιντεο,φανταζομαι μεσα θα θελω ειδικο βρακι.........???

ελεγα με εναν φιλο ουτε φασαρια κανει αλλα καγκουρας, ουτε φασαρια μεσα στην καμπινα...........φτιαχναμε τα χοντα και τα ραλι και θελαμε οτασπιδες??

κυριλε θα νομιζεις οτι πας και αυτο θα ειναι στα 250+

αδεια πιλοτου ποτε εβγαλες?????????????"πεταει το μπρικι"

new DLC for nfs payback............jax7480 S8 999hp

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και αν υπάρχει ευθεία γύρω στα 340 κοντερισια πρέπει να τα έχει. Αν δεις το δικό μου βίντεο, φρέναρα στα 315 γιατί είχε αρχίσει να παίρνει κλίση ο δρόμος. Μέσα δεν ακούγετε, έξω όμως μετά την εισαγωγή που έβαλα πρέπει να ακούγετε κάπως. Θα δούμε το Σάββατο στο dragstrip. 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά πιο πολύ με στέλνει η ηχομόνωση, το στήσιμο και προφανώς η ποιότητα των υλικών και του φινιρίσματος.. παρά τα άλογα και το 0-100 ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η μόνωση πάντως είναι κάποιες φορές πρόβλημα. Το ίδιο ήταν και το προηγούμενο Α8 που είχα. Π.χ. η dashcam δεν πιάνει σχεδόν ποτέ δορυφόρο. Το dragy το βγάζω έξω από το αυτοκίνητο για να βρει δορυφόρο και μετά το βάζω μέσα και πάλι πιάνει αδύναμο σήμα. Βέβαια είναι μεγαλο συν ειδικά σε ταξίδι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

Λογικά και αν υπάρχει ευθεία γύρω στα 340 κοντερισια πρέπει να τα έχει. Αν δεις το δικό μου βίντεο, φρέναρα στα 315 γιατί είχε αρχίσει να παίρνει κλίση ο δρόμος. Μέσα δεν ακούγετε, έξω όμως μετά την εισαγωγή που έβαλα πρέπει να ακούγετε κάπως. Θα δούμε το Σάββατο στο dragstrip. 

βαλε το video ρε Ζαχο τι κανεις................

δεν εχω λογια...............

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Εμένα προσωπικά πιο πολύ με στέλνει η ηχομόνωση, το στήσιμο και προφανώς η ποιότητα των υλικών και του φινιρίσματος.. παρά τα άλογα και το 0-100 ?

Αν είσαι μέσα θα σε στείλει και το 0-100 σίγουρα. Επίσης ευθύβολο κατά την επιτάχυνση παρόλο τον υγρό δρόμο. Εντυπωσιακό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lakisss said:

Αν είσαι μέσα θα σε στείλει και το 0-100 σίγουρα. Επίσης ευθύβολο κατά την επιτάχυνση παρόλο τον υγρό δρόμο. Εντυπωσιακό. 


Σε ενα ταξιδι δε κανεις 0-100 συνεχεια. Οχι οτι δε θα με στειλουν. Προσθεου. Απλα τι προτιμω λεω.
Οποτε συμφωνω με τον φιλο παραπανω :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, GoMaR said:


Σε ενα ταξιδι δε κανεις 0-100 συνεχεια. Οχι οτι δε θα με στειλουν. Προσθεου. Απλα τι προτιμω λεω.
Οποτε συμφωνω με τον φιλο παραπανω :D

 

 

Στο ταξίδι που έκανα για Γενεύη, είχα 3 πολύ καλούς φίλους μέσα. Το αυτοκίνητο με 4 άτομα και αποσκευές φουλ, κλωτσούσε και από τα 150 όταν πατούσες τέρμα το γκάζι.

Και δεν οδηγούσα εγώ, μεταφέρω την εμπειρία του οδηγού γιατί εγώ το έχω ψιλοσυνηθίσει (όσο αυτό είναι εφικτό).

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jax7480 said:

Και δεν οδηγούσα εγώ, μεταφέρω την εμπειρία του οδηγού γιατί εγώ το έχω ψιλοσυνηθίσει (όσο αυτό είναι εφικτό).

 

 

Mέχρι τα 680 συνηθίζονται τα άλογα αργά ή γρήγορα, μετά τα 688 σοβαρεύουν τα πράγματα ???

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2019 at 9:55 PM, jax7480 said:

Το έχω βάλει νομίζω ξανα:

 

 

Φυσικά δεν ήταν top speed γιατί έκοψα λόγω δρόμου.

φιλε μετα τα 300 κανει λιγο θορυβο.....πρεπει να το κοιταξεις............????????????????

πραγματικα πυροβολαει το εργαλειο

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.