Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

16 minutes ago, GriGaS said:

έχεις ιδέα εάν η βίδα κόπηκε επειδή ήταν να κοπεί, ή εάν έγινε λόγω υπερβολικού σφιξίματος;

 

 

ήταν πολυσκεριμένη + λίγο ένα κλικ σφυξίματος, επίσης ο μηχανικός που τις είδες είπε ότι την επόμενη φορά που θα αλλάξεις φλάτζα καλό θα ήταν να αλλάξεις όλες τις βίδες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2019 at 7:06 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ρε παιδια, ειπαμε. Θελω να διωξω τα 2 μικρα, και να εχω ενα μεσαιο αμαξι για ολες τις χρησεις και μια μηχανη με την οποια θα εξυπηρετουμαι κυριως εγω για τις δουλειες μου. Και οσο η οικογενεια θα αποτελειται μονο απο 2 μελη αυτη η μηχανη θα μας παει και κανα δυο τρεις εξορμησεις. Ουτε τον κοσμο θα γυρισω, ουτε κοντρες ουτε track days! Δεν εχετε ξαναδει τετοια σεναριο δηλαδη;;; Τι το κινεζικο λεω;;; 

 

Αν ειναι να μην καταλαβαινομαστε 100%, κατανοητο, οκ. Αλλα μην ειρωνευομαστε κιολας. 

 

Αποψεις για το astra ζητησα!!!!!

Το astra σε σχεση με το corsa, μπορει να εχει λιγο παραπανω σε χωρους, αν οχι το ιδιο

Και εκτος απο την αγορα, θα δωσεις και αλλα σε συντηρηση, βλαβες κλπ (πχ βολαν διπλης μαζας) που για μενα δε θα επρεπε να υπαρχουν

 

Αλλα γουστα ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει εγγύηση, έτσι;

Η Opel δίνει 2 χρόνια /75κ + αλλά 2-3 χρόνια επέκταση ο έμπορος, όσα δίνει και η vag.

Από προβλήματα δε νομίζω να έχει το Άστρα περισσότερα από ένα Vag αν δε πέσεις σε εξ αρχής προβληματικό κομμάτι.

 

Αυτά εφόσον συνειδητά θέλεις Άστρα και τέλος. 

Προσωπικά δεν έδινα λεφτά σε τέτοιο πράγμα γιατί είναι χυδαίο planned obsolescence.

Παρόλο που μ αρέσει και εμφανισιακά και οδηγικά το άστρα και έχω Opel.

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτώ. Αυτό που λέει η λέξη.

Δίνουν περιορισμένες εγγυήσεις γιατί είτε υπάρχουν σχεδιαστικές υποχωρήσεις είτε υποχωρήσεις στον ποιοτικό έλεγχο και γνωρίζουν πως μετα απο κάποιο χρονικό/χιλιομετρικό διάστημα υπάρχει σίγουρη πιθανότητα να πάρεις μέρος των μηχανικών μερών παραμάσχαλα. 

 

Χίλιες φορές Hyundai που δίνει εγγύηση. Όχι "εγγύηση".

 

Αυτά έχοντας καεί απο αγορά μια 35k και μια 45k από πατέρα και αδερφό που είχα τσακωθεί πλακωθεί μαζί τους για τις σαπίλες που πήραν. (Audi, VW)

Link to comment
Share on other sites

@UltraB

Ναι αλλα η εργοστασιακή χωρις περιορισμό χιλιομέτρων και η εργοστασιακή με 75k  δίνεται απ το εργοστάσιο. Και είναι μπουσουλας του τι να περιμένεις.

 

@Proteas Corsa C '05 1,3 turbo

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μιλάμε για τα μοντέλα του 2018-2019; 

Το κλπ τι σημαίνει;  Υπάρχουν και άλλα θέματα;

Αυτη τη στιγμη, δε μου ερχεται κατι αλλο, το βολαν εχω διαβασει, που ειναι και ακριβο ανταλλακτικο

Άλλη "περιεργη" βλαβη, μπιλιοφορος σε Insignia με λιγα χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

Πάω σε τοπικό κατάστημα να ρωτήσω μια τιμή για λάδια αυτοκινήτου. Να μην τα πολυλογώ, 20€ (!!) διαφορά σε σχέση με όσο τα παίρνω από Αθήνα μαζί με μεταφορικά. Όχι αλήθεια, πείτε μου πως δικαιολογείτε η διαφορά της τάξεως του 36% στο 5λίτρο.

 

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα παντως μερικοι ζητανε οτι θελουν, ακομα και αντιπροσωπειες οταν ειναι για μη επισημο

ανταλλακτικο βαρανε στο κεφαλι αν δουν μαλιστα οτι δεν το κατεχεις παιζει να το αγορασεις σε τιμη αυθεντικου.

 

Φιλος του χαλασε το DPF- καταλυτης τιμες 2000, 600, 500, 350 πηρε και το turbo στο χερι λογω DPF 600, 450, 350

οτι θελουν ζητανε και ολη η μηχανη στα 1300... αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.