Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 20 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Μάλλον δεν έχουν αυτό το άλογο στο μυαλό τους όταν κάνουν μετρήσεις ροπής-ιπποδύναμης :hehe:

 

Αυτό έχει TDI badge, δε τo βλέπεις ? :hehe:

 

#dieselpowah 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος UltraB έγραψε:

Τα OPEL εκραζες όμως... :whistling:

 

Έκραζα την πολιτική της όπελ όσο αφορά την επίλυση των προβλημάτων που περνάνε απο γενιά σε γενιά.

Είτε, αν αφορούν έναν κωδικό συγκεκριμένα, παραμένουν για όσα χρόνια χρησιμοποιείται ο κωδικός.

More-->

Spoiler

 

Εδώ στο Polo, εβαλα μπροστά προχθές, coldstart, και είχε misfire στον πολλαπλασιαστή του 4th cyl. Το οποίο δεν μπόρεσα να αναπαράγω πάλι. 

Και επειδή είμαι ψυχαναγκαστικός, βρήκα ευκαιρία και τους άλλαξα όλους με καλύτερους απο τους εργοστασιακούς, μιας και φόραγε ακόμα τους εργοστασιακούς και το αμάξι έχει γράψει ήδη 90.000χλμ.

Πληροφοριακά, ο μόνος λόγος που έχω κουβαλήσει το πολο εδώ είναι γιατί δεν είμαι καφρος και δε θέλω να γυρνάω με decat turbodiesel corsa στον δακτύλιο. Αλλά μ αρέσει και το πολάκι, είναι πιο refined. Αν και μου λείπει η OPC ανάρτηση και τα 25 κιλά ροπής :(.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

Εε εντάξει, άλλη φάση το ένα, άλλη το άλλο. Μέσα στην πόλη δε παλεύετε η ανάρτηση του Corsa, ειδικά αν έχεις και ζάντες <16.

Δε νομίζω να έχει μεγάλη διαφορά στο κοπάνμα το OPC με την Sport που φοράει το δικό μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος UltraB έγραψε:

Εε εντάξει, άλλη φάση το ένα, άλλη το άλλο. Μέσα στην πόλη δε παλεύετε η ανάρτηση του Corsa, ειδικά αν έχεις και ζάντες <16.

Δε νομίζω να έχει μεγάλη διαφορά στο κοπάνμα το OPC με την Sport που φοράει το δικό μου.

 

Όταν ακούς το τουρμπο να σπουλάρει τα ξεχνάς όλα όμως.  Και εμένα ακούγεται πολύ. :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Όταν ακούς το τουρμπο να σπουλάρει τα ξεχνάς όλα όμως.  Και εμένα ακούγεται πολύ. :hehe: 

Εμένα δεν κάνει κιχ, ούτε τριγμούς έχω στη καμπίνα ευτυχώς. Αλλά όταν περνάς από λακκούβες, παπουράκια κλπ είναι λες και χοροπηδάς σε τραμπολίνο ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Εμένα δεν κάνει κιχ, ούτε τριγμούς έχω στη καμπίνα ευτυχώς. Αλλά όταν περνάς από λακκούβες, παπουράκια κλπ είναι λες και χοροπηδάς σε τραμπολίνο ?

 

Όταν λες δεν ακούγεται, εννοείς δε κουδουνίζει η δεν ακούγεται το τούρμπο που πρεσαρει;

Εγώ για το τούρμπο μιλάω πάντως.

Να τρίξει σε λακούβες δε μπορεί το δικό μου λόγω αναρτήσεων που είναι κουτιού και λόγω του ότι έχω φτιάξει την ηχομόνωση και τα σημεία που είχαν απ' τη μάνα τους θέμα(κάτι mounts στο ταμπλό και κάποια "κενά" στο firewall. Γιατί ich liebe autos.

 

Μήπως να πάμε στην αυτοκίνηση η σε κάποιο Uncle Adam Appreciation Thread? :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

Όότι έχω φτιάξει την ηχομόνωση και τα σημεία που είχαν απ' τη μάνα τους θέμα(κάτι mounts στο ταμπλό και κάποια "κενά" στο firewall. Γιατί ich liebe autos.

 

Αυτό πως γίνεται; πως το εκανες;

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2019 at 12:11 ΠΜ, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

 

  Hide contents

 

γιατί δεν είμαι καφρος και δε θέλω να γυρνάω με decat turbodiesel corsa στον δακτύλιο

 

 

 

έλα ρε σε πέτυχα κάπου χθες αλλά μάλλον ήσουν απασχολημένος  :p :hehe:

 

Dromore_Fire.jpg

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

 

εχει 1-2 μέρες που βγήκε και προσπαθώ να το "χωνέψω"
μερικά θέματά μου
1) τι turbo και turbo s ?? (θυμίζει το turbo mode που έχει κανένα σκουπάκι)
2) αν δεν το διάβασα λάθος (σε άλλο site) .. για να "ρυθμίσεις" αεραγωγούς θέλει 4-5 touch κουμπιά .... και νόμιζα ότι είχαμε ξεφύγει από τον καρκίνο του idrive 1st gen
3) ειδικά από πίσω μου θυμίζει panamera (οκ γούστα είναι αυτά)

τέλως πάντων , άντε με το καλό να βγούνε στους δρόμους να δούμε κανένα review τι κάνουν και τούτα

 

γενικά αυτή η τρέλα με τις 9000 οθόνες μέσα στα αμάξια δεν θα μας βγει σε καλό .... μόνο τις δαχτυλιές να σκεφτεί κανείς ... πέρα από το γεγονός ότι όταν θα χαλάσει η οθόνη θα θες χιλιάρικα (αλλά από την άλλη porsche αγοράζεις οπότε δεν είναι και λογικό να παραπονιέσαι για ακριβά ανταλλακτικά)
ps. άντε να δω και από στο aliexpress screen protectors να γελάω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

 

έλα ρε σε πέτυχα κάπου χθες αλλά μάλλον ήσουν απασχολημένος  :p :hehe:

 

Dromore_Fire.jpg

 

Δε βγάζει τόσο. :hehe:

Μόνο όταν το σανιδωνεις, μέχρι να πρεσαρει.

Γύρω στα 2000msec δηλαδή.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.