Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

ε ενταξει η ειδηση δεν νομιζω να αναφεροταν μονο σε αυτοκινητα αλλα γενικα για το μηχανοκινητο στους δημοσιους δρομους. Για αυτο εγραψα και για τα μηχανακια.
 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Ειμαι χωρισμενος και εχω 2 παιδια απο τον πρωτο μου γαμο και 1 ακομα απο τον δευτερο τωρινο μου γαμο .

Την επιμελεια των 2 πρωτων παιδιων με ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΔΗΛΩΣΗ (οχι δικαστήριο) την εχω παραχωρησει στην πρωην γυναικα μου για να παιρνει τα επιδόματα. Εχουμε πολυ καλη σχεση.

Τα παιδια και τα 3 (τα 2 απο τον πρωτο γαμο και το 1 απο τον τωρινο) φυσικα ειναι στην δικια μου οικογενειακη μεριδα και στην δικια μου ασφάλεια (ΟΑΕΕ).

Δικαιούμαι να παρω αμαξι απο εξω και να μην πληρώσω το Τέλος ταξινόμησης?

Τι χαρτια ζητανε?

Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι κακό είναι αυτό στα καινούργια αυτοκίνητα με τα φανάρια να μαζεύουν υγρασία; Νόμιζα πως το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί εδώ και χρόνια αλλά το βλέπω σε όλο και περισσότερα καινούργια αυτοκίνητα, είτε Mercedes, είτε Audi, είτε Peugeot, είτε Opel...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Ρε παιδιά, τι κακό είναι αυτό στα καινούργια αυτοκίνητα με τα φανάρια να μαζεύουν υγρασία; Νόμιζα πως το πρόβλημα αυτό έχει λυθεί εδώ και χρόνια αλλά το βλέπω σε όλο και περισσότερα καινούργια αυτοκίνητα, είτε Mercedes, είτε Audi, είτε Peugeot, είτε Opel...

 

Πχιοτητα μπροστα στην προσπαθεια μειωσης κοστους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος 2cpu έγραψε:

Πχιοτητα μπροστα στην προσπαθεια μειωσης κοστους.

Δε νομίζω ότι φταίει αυτό. Περισσότερο σε κακό σχεδιασμό μου φέρνει, μη καλή μόνωση αυτών παρά σε μείωση κόστους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Δε νομίζω ότι φταίει αυτό. Περισσότερο σε κακό σχεδιασμό μου φέρνει, μη καλή μόνωση αυτών παρά σε μείωση κόστους.

Είναι τυχαίο ότι την τελευταία δεκαετία θαμπώνουν όλα; Ακόμα και σε ακριβά μοντέλα. Πλέον το έχουμε αποδεχτεί δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Είναι τυχαίο ότι την τελευταία δεκαετία θαμπώνουν όλα; Ακόμα και σε ακριβά μοντέλα. Πλέον το έχουμε αποδεχτεί δυστυχώς.

Δε μιλάω για θάμπωμα, που και αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά για υγρασία εντός των φαναριών.

a3hlm-jpg.49837

 

Το βλέπω ακόμα και σε παρουσιάσεις αυτοκινήτων, κάτι που πάει να πει ότι δεν είναι πρόβλημα που επιφέρει ο καιρός.

Από την άλλη κάποιοι, ακόμα και αυτοκινητοβιομηχανίες, λένε πως είναι φυσιολογικό (γελάω, απλά).

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος slalom έγραψε:

Το συγκεκριμενο που δειχνεις βαζει νερα

Όχι, δε βάζει νερά αλλά δημιουργείται από τη διαφορά θερμοκρασίας.

Το παραπάνω βέβαια έχει μεγάλο θέμα, στα περισσότερα δεν είναι τόσο πολύ ή είναι ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Δε μιλάω για θάμπωμα, που και αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά για υγρασία εντός των φαναριών.

Απλά λέω ότι πλέον έχει πέσει η ποιότητα, γι αυτό και οι υγρασίες κ' θαμπώματα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Να εισαι σιγουρος οτι βαζει, ολα τα φαναρια εχουν τρυπες για αερισμο

 

Been there, done that

Άμα το βάλεις σε μια λεκάνη με νερό σίγουρα θα βάλει, όλα θα βάλουν. Κατά τ' άλλα δε βάζουν. Είναι έτσι φτιαγμένα ώστε νερό από πλύσιμο, βροχής κλπ να μην τα επηρεάζουν αν δεν υπάρχει πρόβλημα. Και το παραπάνω που έβαλα δε βάζει νερό αλλά δημιουργείται υγρασία από τη διαφορά θερμοκρασίας. Άλλωστε φαίνεται ξεκάθαρα ότι το αυτοκίνητο δεν έχει στάλα νερού πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.