Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

Και η ζημια ειναι ψυγειο καλοριφερ + καποια κολαρα!

Κολαρα δεν εχω αλλαξει ποτέ, ψυγειο ναι, ειχε ραγισει, αλλα μαλλον το κοπανησα εγω καποια στιγμη

 

Μία ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

image.thumb.png.712f9886b6b83711195c34bc3f0c64dd.png

Το μονο που εχω αλλαξει ειναι μια σωλημα (πλαστικη) με πολλες αναχωρησεις που βρισκεται οπως βλεπουμε το μοτερ, πισω και χαμηλα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, slalom said:

Το μονο που εχω αλλαξει ειναι μια σωλημα (πλαστικη) με πολλες αναχωρησεις που βρισκεται οπως βλεπουμε το μοτερ, πισω και χαμηλα

εκεί που δείχνω εγώ είναι ψιλά πάνω και είναι ο θερμοστάτης τώρα πίσω και χαμηλά δεν έχω ιδέα ... (δεν έχει τύχει να βάλω χέρι ακόμα εκεί ? )

 

( @GoMaRεκεί που δείχνω σου είχε γίνει η ζημιά ?)

επίσης όταν λες ψυγείο καλοριφέρ εννοείς το εσωτερικό στην καμπίνα η το έξω μπροστά στην μούρη ?

 

-τον άλλαξα πρόσφατα τον θερμοστάτη επειδή είχε ανοίξει και έχανα παραφλού (επίσης είναι τύπου κέλυφος όπου εμπεριέχει τον θερμοστάτη εσωτερικά)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Just now, ARMAGEDDON said:

εκεί που δείχνω εγώ είναι ψιλά πάνω και είναι ο θερμοστάτης τώρα πίσω και χαμηλά δεν έχω ιδέα ...

 

( @GoMaRεκεί που δείχνω σου είχε γίνει η ζημιά ?)

επίσης όταν λες ψυγειο καλοριφερ εννοείς το εσωτερικό στην καμπίνα η το έξω μπροστά στην μούρη ?

 

-τον άλλαξα πρόσφατα τον θερμοστάτη επειδή είχε ανοίξει και έχανα παραφλού (επίσης είναι τύπου κέλυφος όπου εμπεριέχει τον θερμοστάτη εσωτερικά)



Δε ξερω δεν ειμαι παρων. 
Πηγε ασυνοδευτο εγραψα πιο πριν.
Οπως επισης το ψυγειο του καλοριφερ ειναι ενα. ? Εσωτερικου εννοειται

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GoMaR said:

Δε ξερω δεν ειμαι παρων. 
Πηγε ασυνοδευτο εγραψα πιο πριν.
Οπως επισης το ψυγειο του καλοριφερ ειναι ενα. ? Εσωτερικου εννοειται

 

ήθελα να το σιγουρέψω !
αφού το άλλαξες υποτίθεται ! τι 6 μήνες και κολοκύθια, σε ενημέρωσαν ότι δεν ήταν το μαμά αλλά κάποιο aftermarket ;

το εργοστασιακό γιατί κρατάει καμιά 10+ χρόνια αν δεν του βάζεις νερό βρύσης !

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GoMaR said:

Σωστο λαθος δε θα κατσω να ασχοληθω. Θα πληρωσω και θα φυγω. Θελω να εχω αμαξι για να πηγαινω την μανα μου στον γιατρο. 
 

 

ναι ρε σι αλλά είναι κρίμα να ξαναπερνάς αυτή την ταλαιπωρία

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αλλα ΤΩΡΑ;;; που δε θα ξερουμε αν θα εχουμε δουλεια η πτωση μισθων;;
Επισης δε βρισκω κατι αξιολογο που να μου κανει και να το θεωρω αναβαθμιση στα 6-7 χιλιαρικα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, GoMaR said:

Τι μου προτεινεις δλδ να κανω για να μη ξανα περασω την ιδια ταλαιπωρια;

 

 

για αρχή δεν ξέρουμε τι σου είχε φτιάξει η αντιπροσωπεία το συνεργείο !

όλοι έχουμε μαααακίες που κάνουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GoMaR said:

Ναι αλλα συνεχιζεις να μη μου προτεινεις τι να κανω 

 

πως θα σου προτείνω αν δεν ξέρουμε τι έχουν κάνει  ...

μήπως δεν άλλαξαν σωληνάκια

μήπως δεν έσφιξαν σωστά κάτι

το καλοριφέρ που σου έδειξαν τότε, που ήταν σάπιο ήταν σίγουρα το δικό σου και όχι κανενός άλλου και δεν άλλαξαν τίποτα

μήπως εκείνο μήπως το άλλο

 

εδώ τους είχα ρωτήσει κάτι για το τιμόνι και μου λένε αλλαγή κρεμαγιέρα σιγά βρε νταλάρα (ένας μικρός θόρυβος σαν να τρίβετε κάποια επιφάνεια - σπιράλ με λίγο, γράσο όλα οκ (WD40)) .

 

Τι μου θυμίζουν

Α τι έχεις εδώ το πισί σου σέρνετε θα του κάνουμε ένα καθαρισμό , θα του βάλουμε καινούργιο SSD ή και Nvme γιατί μπορούμε, θα του αλλάξουμε και ένα τροφοδοτικό γιατί το παλιό τα έχει φάει τα ψωμιά του, επίσης θα σε αναβαθμίσουμε και σε κάρτα γραφικών επειδή αυτή που έχεις ούτε word σηκώνει, επίσης τι ανεμιστηράκια είναι αυτά ! , θα βάλουμε rgb ή noctua τι θέλεις για να αερίζεται σωστά το καλοκαίρι , αααααααα και τελευταίο θα εγκαταστήσουμε τα windows και ότι πρόγραμμα θέλεις, όλα αυτά 500 ευρώ !

 

 

την λύση την ξέρεις είναι να βρεις έναν γνωστό του γνωστού να σου προτείνει κάποιο καλό συνεργείο με μεράκι εκεί γύρω στην περιοχή σου ! και έχεις αργήσει να το κάνεις
και αφού τελειώσουν τα τρεχάματα τα τωρινά να πας να το δεις και να τον ρωτήσεις αν όντως αλλάχθηκαν αυτά που λένε ότι άλλαξαν .
 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα ολα αυτα μαζι σου..
Αλλα καταλαβαινεις οτι τωρα δε μπορω να κανω κατι αλλο απο αυτο που εχω κανει ηδη;
Θα το διωξω το ρημαδι.. To θες; Ολα αλαγμενα ειναι ??

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GoMaR said:

Βρε καλα ολα αυτα μαζι σου..
Αλλα καταλαβαινεις οτι τωρα δε μπορω να κανω κατι αλλο απο αυτο που εχω κανει ηδη;
Θα το διωξω το ρημαδι.. To θες; Ολα αλαγμενα ειναι ??

 

χαχαχα και να έχω δύο ?όχι ευχαριστώ, θέλω subi ?άσε κατα δι@λου πάμε και εκεί που είχα πιάσει δουλειά δυο βδομάδες δοκιμαστικά, τσουπ κάτσε σπίτι, αει σιχτιρ

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ARMAGEDDON said:

 

Ποιο βάζεις παραφλου από περιέργεια

Εγώ βάζω Valeao protective 40 το οποίο είναι οργανικό από το 14 (θέλει το άλλο κανονικά που έχει πυριτικό άλλας)

 

 

Όλα οργανικά είναι :D Τα extra είναι πρόσθετα. Η αρχή που βασίζονται τα extra είναι στο λόγο που βάζεις αλάτι στο πλυντήριο πιάτων: προσθέτεις ένα ευδιάλυτο άλας ώστε να μην σου κάνουν επικαθίσεις τα δυσδιάλυτα. Ksp είναι η ... μαγική σταθερά.

 

2005: 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.