Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

@astrolabos αππρουβντ επιλογή πατέρα φίλο σο για συμβουλές οδήγησης. Αππρουβντ τετράγωνο (στη δευτέρα το λέμε στον καταυλισμό) το φιξ που έκανες. Όταν ξαναπεράσεις από καταυλισμό ρώτα τους να μάθεις ποια είναι η καλύτερη ασφαλιστική.


@PetrosD κοιτάς προσεκτικά φωτογραφία Τσεχίας Κούκι. Περίπου έτσι ψόφησε το σι αρ ιξ. Σι αρ ιξ ερχόταν σιγά σιγά από πισω, δεν ήταν τρακτέρ ήταν αγροτικό, έκανε το αγροτικό αυτή την κίνηση, το σι αρ ιξ το εμβόλισε, δυστυχώς ήταν χαμηλό-ψηλό και λειτούργησε ως μοχλός. Αργολίς όχι Τσεχία.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Το ξέρω, αφού έχει πινακίδα Ζάγκρεμπ.

το Ζάγκρεμπ το ξέρουμε κι εμείς. Δεν πάνε αυτοί Τσεχία; Σε παρακαλώ πολύ άλλη φορά άμα τα ξέρεις όχι τέτοια κόλπα σε ποστ που θα διαβάσει το παιδί. Με παρασύρεις στον βούρκο, το παιδί τα βλέπει, κλονίζεται η εμπιστοσύνη του στην ιεραρχία κι αρχίζει τα καζάν ντιπί.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ΓιαγκΤ said:

 

 

Αυτό με το τηλεχειριζόμενο που ξεκλιπάρει θα το θελα κι εγώ να το χει το αμαξι μου όταν χριεάζεται να επισκευάσω κάτι.

 

Κάπως σαν τον σκύλο κάνω εγώ για μια άλλη ένωση, καφεΐνη.

 

Καλημέρες.

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Like 3
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τα φανάρια τα μαμά μετά από καιρό έχει αραχνιασει το εσωτερικό τους δείτε την φωτογραφία που επισυνάπτω, ξέρετε αν μπορώ να φτιάξω τα φανάρια και που ;

Έχει καει το εργοστασιακό εσωτερικό προστατευτικό φιλμ από ότι καταλαβαίνω

 

 

IMG_20201217_212628.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Ερώτηση τα φανάρια τα μαμά μετά από καιρό έχει αραχνιασει το εσωτερικό τους δείτε την φωτογραφία που επισυνάπτω, ξέρετε αν μπορώ να φτιάξω τα φανάρια και που ;

Έχει καει το εργοστασιακό εσωτερικό προστατευτικό φιλμ από ότι καταλαβαίνω

 

 

IMG_20201217_212628.jpg

Στο εξωτερικό είναι και όχι στο εσωτερικό. Έχει σπάσει το βερνίκι. Καλό τρίψιμο με ντουκόχαρτο (600 και ανεβαίνεις) και βερνίκωμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, UltraB said:

Στο εξωτερικό είναι και όχι στο εσωτερικό. Έχει σπάσει το βερνίκι. Καλό τρίψιμο με ντουκόχαρτο (600 και ανεβαίνεις) και βερνίκωμα.

 

παιδιά έχω κάνει την εργασία το έχω τρίψει κλπ επειδή είχε ξεκινήσει να θαμπώνει έχει περαστή αλοιφή κλπ (αυτά παρέμειναν κατα την διαδικασία διότι είναι από την μέσα μεριά  ), τονίζω ότι αυτά που βλέπετε είναι από μέσα απέξω είναι βελούδο στην υφή !

και ερωτώ αν υπάρχει κάποιος που φτιάχνει από μέσα ...

 

αλλιώς να πάρω καινούργια φανάρια ( μια 200αρα+ ευρώ )

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πήγα σε επαγγελματία και αφού το έτριψε του πέρασε διαφανές αστάρι και βερνίκι με uv προστασια. Λιγότερο από χρόνο έγινε όπως ήταν. Έκανα την ίδια διαδικασία μόνος μου (μου στοίχισαν τα υλικά όσο είχα πληρώσει στον επαγγελματία) αλλά επειδή το αυτοκίνητο πάρκαρε σε πυλωτή και το χρησιμοποιούσα μόνο 3-4 τον μήνα έβαζα κάλυμμα στα φανάρια. Ε μέχρι που το πούλησα ήταν άψογο...

Αν δεν μπορεί να γίνει αυτό τότε καλύτερα καινούριο που θα κρατήσει... Ίσως και μεταχειρισμένο που δεν έχει φάει τον ήλιο μας...

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

παιδιά έχω κάνει την εργασία το έχω τρίψει κλπ επειδή είχε ξεκινήσει να θαμπώνει έχει περαστή αλοιφή κλπ (αυτά παρέμειναν κατα την διαδικασία διότι είναι από την μέσα μεριά  ), τονίζω ότι αυτά που βλέπετε είναι από μέσα απέξω είναι βελούδο στην υφή !

και ερωτώ αν υπάρχει κάποιος που φτιάχνει από μέσα ...

 

αλλιώς να πάρω καινούργια φανάρια ( μια 200αρα+ ευρώ )

Άνοιξε το καπό και βγάλε τα μέρα φωτογραφία. Και τις άκρες τους μπορείς από κοντά.

 

πριν 11 λεπτά, το μέλος filarhos έγραψε:

Στο δικό μου πήγα σε επαγγελματία και αφού το έτριψε του πέρασε διαφανές αστάρι και βερνίκι με uv προστασια. Λιγότερο από χρόνο έγινε όπως ήταν. Έκανα την ίδια διαδικασία μόνος μου (μου στοίχισαν τα υλικά όσο είχα πληρώσει στον επαγγελματία) αλλά επειδή το αυτοκίνητο πάρκαρε σε πυλωτή και το χρησιμοποιούσα μόνο 3-4 τον μήνα έβαζα κάλυμμα στα φανάρια. Ε μέχρι που το πούλησα ήταν άψογο...

Αν δεν μπορεί να γίνει αυτό τότε καλύτερα καινούριο που θα κρατήσει... Ίσως και μεταχειρισμένο που δεν έχει φάει τον ήλιο μας...

Αν όντως στα είχε περάσει βερνίκι, δεν θα έπρεπε στον χρόνο πάνω να συμβεί αυτό. Είσαι σίγουρος ότι στα πέρασε;

Link to comment
Share on other sites

Με το αραχνιασμα εχεις παρατηρησει μειωμενη αποδοση στα φωτα η θες να τα φτιαξεις καθαρα για αισθητικους λογους ?

Υπαρχουν συνεργεια - φαναρτζηδες που ανοιγουν φωτα για να περασουν led lights κτλ αλλα να τριψουν απο μεσα δεν εχω ακουσει..

Δεν νομιζω να αξιζει χρηματικα αλλα και δεν μπορουμε να ξερουμε μετα την ολη διαδικασια αν γινουν καλυτερα η χειροτερα.

Αν ειναι στα 200 πανω κατω πανε παρε καινουργια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει ενα βιντεο οπου καποιος περασε ενα μαγνητακι, ραμμενο μεσα σε πανακι, μεσα απο την τρυπα της λαμπας. Και με αλλο μαγνητη απο εξω δοκιμασε να καθαρισει. Δεν νομιζω να καθαριζει αλλα ισως εχεις μια εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.