Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

μπορεί να φύσηξε Βαρδάρης :tongueout:

 

είδα 7-8 δυναμομετρήσεις τους γιατί όντως είναι καλή η παρατήρηση σου ,  οι διαφορές είναι στο βαθμό , καναδυό είμαι με  παρόμοια μικρή ανισότητα σαν του Yaris

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

%CE%BC%CE%BC%CE%BC.jpg
WWW.MEGATV.COM

Στο βίντεο διαφαίνεται η σφοδρότητα της σύγκρουσης αλλά και το ότι το αμάξι στο οποίο επέβαιναν μάνα και κόρη αμέσως μετά την πρόσκρουση του αγροτικού,…

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

ζόρικο , η γυναίκα (να ζήσουν να τις θυμούνται) μοιάζει να είναι σίγουρη οτι δεν έρχεται κανένας και ο άλλος φαίνεται να έρχεται φουριόζος

 

επειδή με έχει τρακάρει αγροτικό με bullbar και έβγαλε ολική το αμάξι τότε και μένα ελαφρά τραυματισμένο , τα χιλιόμετρα που πήγαινε (δεν πρέπει να σταμάτησε καθόλου)  πρέπει να ήταν πάνω απο 50-60 εκτιμώ 

 

τεράστιο κρίμα για όλους 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο στον ξάδερφο τι έτυχε

σταματάει σε ένα φανάρι στην Λαμπράκη και μαζεύονται 3-4 γυφτάκια ξεκινάει το μεγαλύτερο να καθαρίζει το τζάμι με το έτσι θέλω κάποια μικρότερα βάραγαν με τα χέρια τους το αμάξι (παλαμιές) (προφανώς δασκαλεμένα).

Δίνει ένα ευρώ του πετάει πετραδάκι μέσα το γυφτάκι δεν σκύβει να το πιάσει ο ξάδερφος έχοντας γίνει πράσινο το φανάρι ξεκινάει να φύγει, τρομάζει το ένα γυφτάκι που έπαιζε ταμπούρλο στις λαμαρίνες του αυτοκινήτου πέφτει κάτω μόνο του πετάγεται η μάνα τους ξεκινάει τα δικά της αλαμπουρνέζικα κλπ.

 

Μυρίζομαι ότι έχουν στήσει κομπίνα για ψεύτικα ατυχήματα για να βγάλουν κανένα φράγκο

 

Πλέον ούτε ευρώ σε κανέναν την αστυνομία να τους μαζεύει

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Γνωρίζει κάποιος αν οι ασφαλιστικές αποζημιώνουν (έστω και ένα μικρό ποσό) χτύπημα από ξεπαρκάρισμα; ?

Κάποιος με χτύπησε (λογικά θα πάρκαρε ή θα ξεπάρκαρε) με κοτσαδώρο και έγινε ένα γδάρσιμο στο μπροστινό προφυλακτήρα στο μάγουλο και από τη μέσα πλευρά έσπασαν τα κλίπς. ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

Καλησπέρα! 

Γνωρίζει κάποιος αν οι ασφαλιστικές αποζημιώνουν (έστω και ένα μικρό ποσό) χτύπημα από ξεπαρκάρισμα; ?

Κάποιος με χτύπησε (λογικά θα πάρκαρε ή θα ξεπάρκαρε) με κοτσαδώρο και έγινε ένα γδάρσιμο στο μπροστινό προφυλακτήρα στο μάγουλο και από τη μέσα πλευρά έσπασαν τα κλίπς. ?

 

Αν δεν έχεις μεικτή όχι.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

Αν δεν έχεις μεικτή όχι.

 δυστηχως...

Μία ώρα πριν, το μέλος minast έγραψε:

Εκτός εάν μάθεις ποιος είναι και σου κάνει δήλωση :)

χαχαχα στην αθηνα..... ?

 

μάλλον θα περάσω καμια βολτα απο τον φανοποιό ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

Καλησπέρα! 

Γνωρίζει κάποιος αν οι ασφαλιστικές αποζημιώνουν (έστω και ένα μικρό ποσό) χτύπημα από ξεπαρκάρισμα; ?

Κάποιος με χτύπησε (λογικά θα πάρκαρε ή θα ξεπάρκαρε) με κοτσαδώρο και έγινε ένα γδάρσιμο στο μπροστινό προφυλακτήρα στο μάγουλο και από τη μέσα πλευρά έσπασαν τα κλίπς. ?

 

πριν 15 ώρες, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Αν δεν έχεις μεικτή όχι.

Και αν έχεις κατά πάσα πιθανότητα θα έχει απαλαγή, επομένως αν είναι μικρή η ζημιά, πάλι από την τσέπη σου θα τα πληρώσεις, δυστυχώς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ναι προς τα εκει παει το πραγμα.... θα μιλησω και με τον ασφαλιστη μηπως εχει κατι αλλο να προτεινει αλλά βλεπω στο τελος να πηγαινω φανοποιό. 

Νομίζω πως έχουν σπάσει 2-3 κλιπς απο μέσα. δε κρέμεται ο προφυλακτήρας απλά το μάγουλο έχει μπει λίγο μέσα. ελπίζω να βρει καμία πατέντα να το φέρει λίγο στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

Ή απλά άστο ήσυχο αν είναι λειτουργικό. Αύριο μεθαύριο μπορεί να σε κοπανήσει κάποιος και να στο φτιάξει καινούριο

Παιζει ομως και το σεναριο να το πουν οτι ειχε παλαιοτερο χτυπημα (αν φαινεται και σε αλλο σημειο) και δεν του το κανουν η το κανουν

σε χαμηλοτερη τιμη.Προσωπικα με ετυχε και για αυτο στο λεω.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Λογω αγοράς αυτοκινήτου του αδερφού μου. Καταλήξαμε σε ford puma st line 125mhev με εξτρα πακέτο εξοπλισμού.

Οδήγησα το st line x με τα 155 αλογα mhev.(1000αρης)

Το έσκισα το αμάξι. Εχει γκαζακι και το ήπιο υβριδικό δινει boost στα ψηλα.

Την καταλαβαίνεις δλδ την ώθηση.

Σε συζήτηση μετά με τους πωλητές, μου ειπαν ότι μπορώ απο την ίδια την φορντ, να μου αλλάξουν στο δικό μου φοκους τον 125 αρη σε 140-150 άλογα με 500-600€

Δε χάνω εγγύηση εννοείται και δεν αλλάζει τπτ στον κινητήρα γιατί και ο 150αρης ειναι ίδιος κινητήρας με τα 125. (1000αρης ecoboost)

 

Ερωτήσεις

Ενας λόγος να μη το κάνω;

Με προβληματίζει μετά απο χρόνια η μεταπώληση του αυτοκινήτου αλλα την στιγμή που είναι από την ίδια την αντιπροσωπεία και όχι από ένα μαγαζάκι με προγράμματα, κάπως καθησυχάζει τα πράγματα.

Ο αλλος προβληματισμός, ειναι ότι σκέφτομαι πόσο "τσιτα" θα είναι ο 1000αρης με τοσα άλογα. Θα εχω πρόβλημα λέτε;

 

Και το βασικο ειναι η κατανάλωση.

Οι δυο πωλητές μου μίλησαν για λιγότερη κατανάλωση σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Τι λέτε; να το κάνω η Όχι;

(Δεν έχω δυνατότητα επιστροφής στο παλιό πρόγραμμα αν δε ξανά πληρώσω)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:

δεν αλλάζει τπτ στον κινητήρα γιατί και ο 150αρης ειναι ίδιος κινητήρας με τα 125

έχουν διαφορά στην τουρμπίνα και νομίζω στα μπεκ. Ο 155 ανεβάζει ροπή σε πιο ψηλές στροφές

 

Θα σου πρότεινα να δεις το facebook group Ford Puma Club Hellas, έχουν και κάποιες προσφορές και γενικά εμπειρία με προγράμματα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.