Jump to content


Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Link?

Για την ανάκληση λες ? Αν ναι...
https://www.autoblog.gr/2021/03/23/h-bmw-132-ekat-3-series/

 

https://www.autoblog.gr/2021/03/23/anakalountai-63328-audi-seat-skoda-kai-vw-epeidh-endexetai-na-spasei-to-pental-tou-frenou/

 

https://www.autoblog.gr/2021/03/22/h-mercedes-anakalei-284697-c-class-glc-kai-glb/

Έγινε επεξεργασία από Lamogio
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μερικά από τα στραβά της αυτοκίνησης στην Ελλάδα μαζεμένα:

 

troxaio-1.jpeg
WWW.IN.GR

Τραγικό δυστύχημα με θύματα τρεις νέους ανθρώπους στο Σχιστό - Μόνο η συνοδηγός επέζησε.

 

teliki.katerini.jpg
WWW.TANEA.GR

Οι επιτήδειοι είχαν εκδώσει παρανόμως 250 διπλώματα, ενώ οι άνθρωποι που τα ελάμβαναν δεν έδιναν καν εξετάσεις

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος στην Αθήνα πρατήριο ή πλυντήριο που να έχει ράμπα αυτοκινήτων; 

Λέω για ράμπα και όχι αναβατόριο (όπως τα συνεργεία) γιατί φαντάζομαι πως εκεί αν πας πιθανόν να υπάρχει χρέωση 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Τι θες να κανεις?

θέλω να βάλω το αυτοκίνητο στη ράμπα για να κάνω έναν απλό έλεγχο από κάτω. απλά να δω δηλαδή. τυχόν διαρροές και οτιδήποτε άλλο.

όχι να αλλάξω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Μερικά από τα στραβά της αυτοκίνησης στην Ελλάδα μαζεμένα:

 

troxaio-1.jpeg
WWW.IN.GR

Τραγικό δυστύχημα με θύματα τρεις νέους ανθρώπους στο Σχιστό - Μόνο η συνοδηγός επέζησε.

 

teliki.katerini.jpg
WWW.TANEA.GR

Οι επιτήδειοι είχαν εκδώσει παρανόμως 250 διπλώματα, ενώ οι άνθρωποι που τα ελάμβαναν δεν έδιναν καν εξετάσεις

 

Aπο τον τροπο που εφυγε το αυτοκινητο και το που κατέληξε μονο υπερβολική ταχύτητα μπορώ να σκεφτώ.  Αν βαλεις μεσα και την απειρία ενός νέου οδηγού, μιας και στο συγκεκριμένο σημείο εχει αποτομη δεξιά στροφή και σκασμένο οδόστρωμα, δεν ειναι δυσκολο να γινει το κακο. Και λενε οτι και οι τρεις που σκοτωθηκαν δεν φορουσαν ζώνες.Ευτυχως που δεν πήραν σβάρνα και κανεναν αλλον φουκαρά.
Όσο για τα διπλώματα οδηγησης ναι οκ. Οσοι  δίνουν εξετασεις και περνανε λες και ξερουν να οδηγούν.

Έγινε επεξεργασία από wesker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

θέλω να βάλω το αυτοκίνητο στη ράμπα για να κάνω έναν απλό έλεγχο από κάτω. απλά να δω δηλαδή. τυχόν διαρροές και οτιδήποτε άλλο.

όχι να αλλάξω κάτι.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

Λέω για ράμπα και όχι αναβατόριο (όπως τα συνεργεία) γιατί φαντάζομαι πως εκεί αν πας πιθανόν να υπάρχει χρέωση

το θες και τσαμπα δηλαδη

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2021 at 9:43 ΜΜ, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

συνήθως τα πρατήρια που έχουν ράμπες δε σε χρεώνουν για να τις χρησιμοποιήσεις

 

έχω χρησιμοποιήσει ράμπα που συνήθως επισκευάζουν φορτηγά , after hours και έκανα αλλαγή λαδιών και κάτι άλλα που χρειαζόταν 

 

αν δεν ξέρεις τη περιοχή, ποιος έχει τη ράμπα κλπα, θα πρότεινα να μην το κάνεις.

 

 τουλάχιστον να είσαι παρέα με κάποιο φίλο αν το επιχειρήσεις , κ τους 2 να προλάβουν να σας δείρουν δύσκολο :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

 

έχω χρησιμοποιήσει ράμπα που συνήθως επισκευάζουν φορτηγά , after hours και έκανα αλλαγή λαδιών και κάτι άλλα που χρειαζόταν 

 

αν δεν ξέρεις τη περιοχή, ποιος έχει τη ράμπα κλπα, θα πρότεινα να μην το κάνεις.

 

 τουλάχιστον να είσαι παρέα με κάποιο φίλο αν το επιχειρήσεις , κ τους 2 να προλάβουν να σας δείρουν δύσκολο :hehe: 

?

εδώ αθήνα θα έχει σίγουρα στον ασπρόπυργο για τα φορτηγά. απλά είπα μήπως ξέρει κάποιος κάπου πιο μέσα μέσα. πχ. προς γλυφάδα ή ταύρο ή πειραιά. 

καλά δεν είναι κ τόσο τρομερό να χρησιμοποιήσεις μία ράμπα!

πχ έχω πάει σε πρατήριο που έχει ράμπα και τη χρησιμοποίησα και δε μου είπε κανείς τίποτα. και επανειλημμένα μάλιστα. και ούτε είπε κανείς κάτι για χρέωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

?

εδώ αθήνα θα έχει σίγουρα στον ασπρόπυργο για τα φορτηγά. απλά είπα μήπως ξέρει κάποιος κάπου πιο μέσα μέσα. πχ. προς γλυφάδα ή ταύρο ή πειραιά. 

καλά δεν είναι κ τόσο τρομερό να χρησιμοποιήσεις μία ράμπα!

πχ έχω πάει σε πρατήριο που έχει ράμπα και τη χρησιμοποίησα και δε μου είπε κανείς τίποτα. και επανειλημμένα μάλιστα. και ούτε είπε κανείς κάτι για χρέωση.

Αν έχεις πάει κάπου , ενημερώνεις ότι θα κάνεις χρήση και προχώρα με προσοχή 

 

ΥΓ Γλυφάδα ράμπα για φορτηγά ?!! Ω μοντιέ , τρε ντεκατανς  :OO: :tongueout:

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δε θα το έκανα, εκτός μόνο από μία περίπτωση. Να ήταν καμιά αργοπορεία μπροστά μου. Εκεί ναι, όχι μόνο θα την πατούσα, αλλά θα τον πέρναγα και με τη μπάντα.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Αν έχεις πάει κάπου , ενημερώνεις ότι θα κάνεις χρήση και προχώρα με προσοχή 

 

ΥΓ Γλυφάδα ράμπα για φορτηγά ?!! Ω μοντιέ , τρε ντεκατανς  :OO: :tongueout:

ναι τη πρώτη φορά που πήγα είπα αν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω και μου είπε κανένα πρόβλημα.

τι το τρομερό έχει να χρησιμοποιήσεις μία ράμπα 5-10 λεπτά; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.