Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Την πρώτη φορά απογοητεύτηκα.. λέω δεν παίζει! Λες και το φρέναρε..! Στην ουσία θέμα σχέσεων ήταν.

Ακόμα και τη δεύτερη φορά όμως, εκτός από το δυνατό κλότσημα του γκαζιού κ των αλλαγών της 918, το agera περνά λες κι είναι σταματημένη η 918.. τρανή απόδειξη ότι στην επιτάχυνση χρειάζεται η ωμή ροπή ενώ στις μεγάλες ταχύτητες οι ίπποι!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με τους M10 κινητηρες που χρησημοποιουσαν-δοκιμαζαν στην F1 εβγαζαν μεχρι 1200 αλογα+ :o

Τρελο!

(Τετοια διαβαζω και γινομαι fanboy :p)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M12 

 

 

The BMW GTP IMSA series car was also powered by the 2.0 liter M12 turbo engine, with more than 850 hp in race trim. The 1986 engine was said to produce about 1,400 hp (1,044 kW) in qualifying, that being the most powerful figure of all the turbo-charged engines in Formula One (though it should also be noted that at the time there was no way of accurately measuring horsepower over 1,000 and figures are what were generally accepted from the engineers calculations with 0.1 Bar of turbo boost rated to be worth approximately 20 hp (15 kW)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Με τους M10 κινητηρες που χρησημοποιουσαν-δοκιμαζαν στην F1 εβγαζαν μεχρι 1200 αλογα+ :o

Τρελο!

(Τετοια διαβαζω και γινομαι fanboy :p)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M12

 

Νάτος! Κατευθείαν από το μουσείο που τον είδα πρόπερσι:

 

M12-13_zps9ca06d6c.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Από την Anytime (την ασφαλιστική :p ) έχει κανείς προσωπική εμπειρία  να μου πει γνώμη ; :)

 

 

και εγώ προς τα εκεί λέω να πάω 385ε μου βγαίνει για όλο το χρόνο full extra κλπ -1600cc Lacetti- μαζί με τα μ@μησιάτικα που είμαι κάτω των 24αρα

αν βγάλω τα μ@μησιάτικα πάει στα 292ε

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.