Jump to content


Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Καλά ναι, σιγά μην αφήνουν να το οδηγήσεις άμα δεν δουν καμιά γεμάτη τσέπη...

Το να σε πάει βόλτα ο πωλητής (στην καλύτερη θα έλεγα στην περίπτωση του R8) που κάνουν σε πιο ακριβά αυτοκίνητα σε κάτι τέτοια test drive τι να το κάνεις;

 

Και εδώ που είχαν φέρει για test drive πρόσφατα το Type R, τους πήραν τηλέφωνο από πάνω και του ξήλωσαν τις πινακίδες ώστε να μην μπορεί να βγει για test drive...

 

Αφού να φανταστείτε μου φάνηκε παράξενο όταν μας είχαν αφήσει να κάνουμε test drive το Peugeot 308 GTI με έναν φίλο (και οι δύο <25). Μάλιστα ήταν και οι μόνοι που μας το πρότειναν από μόνοι τους όταν πήγαμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος and64 έγραψε:

Αύριο θα πάω μια βόλτα, δεν.περιμένω και πολλά όμως...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Και εγώ αύριο λέω.

 

πριν 39 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Μακάριοι οι εκ των Αθηνών και περιχώρων, εγώ κ μόνο γιαυτό θα πήγαινα  :ph34r:

 

H Audi επίσης έχει βγάλει όλα τα μωρά στη πίστ...ε στο δρόμο 

 

http://www.audi.gr/gr/web/el/models/audiontour2018.html

 

Φαντάζομαι οτι για το test drive του  R8 θα σε συνδέουν με ηλεκτρόδια μπαταρίας και έτσι και ξεπερνάς τις 2350rpm , 

θα το πατουν 3 φορές μέχρι να βάλεις 12η

 

 

Πέρυσι με το R8  απλά πήγαινες βόλτα δεν υπήρχε περίπτωση να το οδηγήσεις. To s3 οδηγήσαμε εμείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή είναι μονοφωνικός ο ήχος;

 

P.S. Σε καλό δρόμο είναι πάντως. Δε συγκρίνεται βέβαια με τη Rolls Royce που στη Γενεύη είχε 6 super models να δείχνουν τα αυτοκίνητα αλλά και πάλι είναι μια καλή αρχή.

 

BMW και SEAT όλα τα λεφτά.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η έκθεση όπως αναμενόταν ήταν σχετικά φόλα, μικρός χώρος και στριμωγμένα αυτοκίνητα ειδικά σε περίπτερα που είχαν πολλά. 

 

Εδω μερικες πολύ πρόχειρες φωτο γιατί είχε τελικά αρκετό κόσμο και δεν γίνονταν πολλά πράγματα: https://imgur.com/a/1oThWyH

 

Τουλάχιστον είδαμε 2-3 σοβαρά οχήματα (m2 competition, καινούρια 8αρα, καινούριο g wagen, καινούρια cls, gt-r 2018, mustang bullitt) αν και το αστέρι της έκθεσης για μενα ήταν η amg gt4!

Δεν ξέρω αν μπορεί να φανεί στις φωτο η δυναμική που έχει αυτό το αυτοκίνητο και το πόσο μακρύ και γενικώς επιβλητικό είναι!

Εσωτερικό αλλού (τα μαύρα κουμπιά που φαίνονται στο τούνελ γυρω απο το λεβιε είναι στην ουσία μικρές οθόνες που αλλάζουν όταν τα πατας) απ'εξω δεν θα περιγράψω, είναι σαν ενα amg gt που έχουν προσθέσει 2 πόρτες. Το γκρι (σαν gun metal) ματ χρώμα που είχε του ταίριαζε γάντι, ίσως ήθελα μονο γκρι ή μαύρες ζάντες

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Είναι ιδέα μου ή είναι μονοφωνικός ο ήχος;

 

P.S. Σε καλό δρόμο είναι πάντως. Δε συγκρίνεται βέβαια με τη Rolls Royce που στη Γενεύη είχε 6 super models να δείχνουν τα αυτοκίνητα αλλά και πάλι είναι μια καλή αρχή.

 

BMW και SEAT όλα τα λεφτά.

https://www.instagram.com/marianna_mts/ ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος and64 έγραψε:

Η έκθεση όπως αναμενόταν ήταν σχετικά φόλα, μικρός χώρος και στριμωγμένα αυτοκίνητα ειδικά σε περίπτερα που είχαν πολλά. 

 

Εδω μερικες πολύ πρόχειρες φωτο γιατί είχε τελικά αρκετό κόσμο και δεν γίνονταν πολλά πράγματα: https://imgur.com/a/1oThWyH

 

Τουλάχιστον είδαμε 2-3 σοβαρά οχήματα (m2 competition, καινούρια 8αρα, καινούριο g wagen, καινούρια cls, gt-r 2018, mustang bullitt) αν και το αστέρι της έκθεσης για μενα ήταν η amg gt4!

Δεν ξέρω αν μπορεί να φανεί στις φωτο η δυναμική που έχει αυτό το αυτοκίνητο και το πόσο μακρύ και γενικώς επιβλητικό είναι!

Εσωτερικό αλλού (τα μαύρα κουμπιά που φαίνονται στο τούνελ γυρω απο το λεβιε είναι στην ουσία μικρές οθόνες που αλλάζουν όταν τα πατας) απ'εξω δεν θα περιγράψω, είναι σαν ενα amg gt που έχουν προσθέσει 2 πόρτες. Το γκρι (σαν gun metal) ματ χρώμα που είχε του ταίριαζε γάντι, ίσως ήθελα μονο γκρι ή μαύρες ζάντες

 

Η Amg gt4  μοιάζει σαν τη ορθή συνέχεια της πρώτης CLS που δεν είδαμε να συνεχίζεται με τον ίδιο δυναμικό τρόπο 

 

1pjDPDP_d.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Thresh86 said:

 

Η Amg gt4  μοιάζει σαν τη ορθή συνέχεια της πρώτης CLS που δεν είδαμε να συνεχίζεται με τον ίδιο δυναμικό τρόπο 

 

1pjDPDP_d.jpg

 

Κάτι τέτοιο είναι, αφού η cls πλέον δεν προσφέρεται σε μεγαλύτερη έκδοση απο 53 amg. 

Απλά η merc προσπαθεί να τσιμπήσει το κοινό της Panamera και οι τιμές της είναι σχεδόν κόπια με την Porsche, αλλά οσο και να θέλει να το παίξει amg και ιστορία δεν είναι Porsche...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! 

Η γνώμη μου είναι οτι για τα δεδομένα της νέας εποχής, η AMG GT και ιδιαίτερα η R εκδοχή της την ξαναέβαλε στο χάρτη, 

οχι απλα των πολύ δυνατων, εντυπωσιακών κ "φωνακλαδικων" supercar αλλα πλέον κ των πολύ καλά στημένων. 

Οπότε ναι, έχει αποφασίσει να χωθεί στα χωραφια της Porsche και πιστεύω οτι θα βρει κοινό γιατί πλέον τολμώ να πω είμαστε λιγο overfed απο 911, με περιοδικά, φιλμ, ντοκυμαντερ, Singer, Outlaw, restore, Replicars κλπα.

Δεν έχουν κάτι κακό, προς Θεού, αλλα πιστεύω ότι εχουν παρα-πουλήσει  pedigree και η ιστορία. Αν και η 911 Gt2Rs οπως και η GT3 έχουν δυνατο έρεισμα.:neo: 

 

Εκτίμηση μου ειναι οτι από  2019 που θα παρουσιαστούν τα hypercars των Aston Martin, Porsche, Toyota, Mercedes που θα αποτελούν και τη βαση των αυτοκινήτων που θα τρέξουν στη κορυφαία κατηγορία του WEC και θα προβληθούν ιδιαίτερα στο Le Mans, θα δούμε κ τη συνολική εικόνα. 

Σε τέτοιο επίπεδο γνωρίζω οτι η δύναμη της Mercedes ήταν κ είναι υπολογίσιμη, θα δούμε κ στη πράξη βέβαια καθόσον κ η Porsche εχει διαγράψει φοβερή πορεία με

935, GT1, Carrera GT, 918 κ αν θυμάμαι καλά Mission E - Taycan. 

 

Περιμένω πως κ πως τα επόμενα Le Mans :wub:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ποσταρα στο σωστό thread.

Γενικά είμαι μεγάλος φαν σε λευκά αντικείμενα, λευκά κουτιά, κινητά κλπ. μαζί με σωστή πινελιά μαύρων λεπτομερειών.

 

Ειδικότερα αυτή η λεπτή στρώση κόκκινης λεπτομέρειας στα φαναρια κάνει όλο το πακέτο εμφανισιακά πλήρως ερωτευσιμο. Πανέμορφο και το εσωτερικό

@UltraB

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.