Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν ξέρω γι αυτην.

Πάντως αν τους δεις να διαδηλώσουν για να γίνω εγώ πρωθυπουργός, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχω κάνει καμία ενέργεια ΠΡΙΝ, να τους σταματήσω.

 

Δες λίγο τι δήλωσε κατά την άρνηση της. Δεν ειπε ότι ειναι αφοσιωμενη στην καταδίκη των δολοφόνων του γιου της, αλλα στην "καταδίκη της ναζιστικης οργάνωσης". Ωραία πολιτική φραση. Πιασάρικη.

 

Έλεος δείχνει ο Robb Stark. Εγώ όχι.

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Δεν ξέρω γι αυτην.

Πάντως αν τους δεις να διαδηλώσουν για να γίνω εγώ πρωθυπουργός, να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχω κάνει καμία ενέργεια ΠΡΙΝ, να τους σταματήσω.

 

Δες λίγο τι δήλωσε κατά την άρνηση της. Δεν ειπε ότι ειναι αφοσιωμενη στην καταδίκη των δολοφόνων του γιου της, αλλα στην "καταδίκη της ναζιστικης οργάνωσης". Ωραία πολιτική φραση. Πιασάρικη.

 

Έλεος δείχνει ο Robb Stark. Εγώ όχι.

 

Είναι πολιτικό το θέμα εξ αρχής. Τα εξώγαμα του Χίτλερ σκοτώσανε το παιδί της.

Και τώρα η δικαστική αρχη τους αθωώνει (ψαράδες παμε κλπ).

Γιατί είναι πολιτική η απόφαση αθώωσης την οποία εκτελεί η δικαστική αρχή.

 

Δυστυχώς έτσι φαίνεται να είναι....

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
αλατοπιπερο
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλέσω να προσέχουμε τα γραπτά μας. Ειδικά όταν τον συνομιλητή μας δεν τον ξέρουμε οι παρεξηγήσεις είναι προ των πυλών.

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.capital.gr/politiki/3405252/o-xaftar-katiggeile-ton-rolo-tis-tourkias-isxuri-diplomatiki-relans-tis-kubernisis

Πάλι κερδάμε, ωρέ αδέρφια;

Ο γέροντας Διπλωματίσιος το είχε προβλέψει: θα είναι σαν ν' ασκείτε εξωτερική πολιτική, αλλά θα την τρώτε στο τέλος (τη φασολάδα).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για 2 ή 3 μηνες που οι θερμοκρασιες ειναι κατω απο 7 βαθμους δεν εχει λογικη το χιονολαστιχο. Πιο πολυ αξιζει το all seasons το οποιο ειναι πολυ ανωτερο απο το καλοκαιρινο ελαστικο σε χαμηλες θερμοκρασιες. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@jax7480 συν το είδος των διαδρομών που κάνουν τα περισσότερα αυτοκίνητα. Αν είναι να κινείται 30 χιλ. τη μέρα σε δρόμους μη ορεινής πόλης, με την μεγάλη πλειοψηφία στην Αττική, δεν είναι λογικό να ασχοληθούν με υποχρεωτική αλλαγή ελαστικών. Ας κοιτάξουν μπας και δώσουν κάνα κίνητρο σε όσους αλλάζουν λάστιχα κάθε 29 Φεβρουαρίου, στα κράνη των δίκυκλων, καθισματάκια κλπ.

Αν θέλουν να αποφεύγουν ιστορίες τρέλλας τις 5-15 μέρες το χρόνο που χιονίζει ας βάλουν πρόστιμο σε όποιον κινηθεί σε τέτοιες συνθηκες με ακατάλληλο εξοπλισμό και κλείσει δρόμο. Όχι να υποχρεώνουν τους πάντες σε παράλογη συμπεριφορά.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τρέλανε αυτό

 

Ακολούθως, υπογράμμισε ότι «είμαστε η μόνη χώρα στην Ευρωπαϊκή Ενωση και στα Βαλκάνια που τους χειμερινούς μήνες χρησιμοποιούμε αντιολισθητικές αλυσίδες και όχι χιονολάστιχα»,

 

Ας του εξηγήσει κάποιος ότι είμαστε η πιο νότια χώρα, με σπάνιες περιπτώσεις σφοδρής χιονόπτωσης και με τον περισσότερο ήλιο σε όλη την Ευρώπη και τα Βαλκάνια παρακαλώ. ΑΣ ΤΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ σε σχέση με τις χώρες που συγκρίνει...

Βαρέθηκα την καραμέλα μόνο εμείς, ενώ οι Ευρωπαίοι κάνουν άλλα...  Ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης... Ακου χιονολάστιχα που δεν τα είχα βάλει στο χωριό στα 800 και βάλε μέτρα υψόμετρο....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εμένα με τρέλανε αυτό

 

Ακολούθως, υπογράμμισε ότι «είμαστε η μόνη χώρα στην Ευρωπαϊκή Ενωση και στα Βαλκάνια που τους χειμερινούς μήνες χρησιμοποιούμε αντιολισθητικές αλυσίδες και όχι χιονολάστιχα»,

 

Ας του εξηγήσει κάποιος ότι είμαστε η πιο νότια χώρα, με σπάνιες περιπτώσεις σφοδρής χιονόπτωσης και με τον περισσότερο ήλιο σε όλη την Ευρώπη και τα Βαλκάνια παρακαλώ. ΑΣ ΤΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ σε σχέση με τις χώρες που συγκρίνει...

Βαρέθηκα την καραμέλα μόνο εμείς, ενώ οι Ευρωπαίοι κάνουν άλλα...  Ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης... Ακου χιονολάστιχα που δεν τα είχα βάλει στο χωριό στα 800 και βάλε μέτρα υψόμετρο....

Ας τους εξηγήσει κάποιος ότι εμείς εδώ κάτω έχουμε καλοκαίρι μέχρι τον Νοέμβριο ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

εδώ δεν ξέρουμε εμείς που βρίσκετε η Ελλάδα θα ξέρουν οι ξένοι ;

Απλά κατάντια

 

 

Γελάω από τα κλάματα. Επικών διαστάσεων κατάντια...

 

 

https://www.capital.gr/epikairotita/3405457/oi-anonymous-greece-erixan-tourkikes-istoselides

Γατάκια....

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2020 at 8:42 ΜΜ, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

 

 

Δεν με ενδιαφέρει καθόλου πόσο ακριβές είναι αυτό που γράφει ή όχι. Και οι οπαδοί της επίπεδης γης, λένε αρλούμπες (για να μην αναφερθώ σε ΟΛΕΣ τις θρησκείες και έχουμε δράματα) Είναι δυνατόν να τους απαγορεύεται ο λόγος, την στιγμή που δεν προκαλούν βλάβη (καλά, εδώ οι θρησκείες εξαιρούνται, αλλά έχουν ''μέσον'' ;)) ?? Η φυσιολογική απάντηση κάποιου που σέβεται το δικαίωμα στον λόγο είναι ΟΧΙ. Αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με θιασώτες της αλα κάρτ ελευθερίας. Της ελευθερίας να λένε μόνο αυτοί, ότι τους κατέβει. Οι λοιποί είναι ''φασίστες'' 

 

Ελευθερία του λόγου δε σημαίνει ελευθερία να διαφημίζω ότι μου κατέβει. Η απαγόρευση της χρήσης κρατικής περιουσίας και των μαζικών μέσων προβολής για την εξάπλωση ψεμάτων και αντιδραστικών μηνυμάτων είναι απόλυτα συμβατή με την προστασία των ανθρώπινων δικαιωμάτων, συμπεριλαμβανομένης της ελευθερίας του λόγου.

'Η αλλιώς, αν θες να λες ψέματα για τις αμβλώσεις για να προωθήσεις την ατζέντα σου, δικαίωμά σου, δεν έχεις δικαίωμα να χρησιμοποιείς τα μέσα διαφήμισης για αυτό όμως, πόσο μάλλον αν χρηματοδοτούνται από τους φορολογούμενους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.