Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

http://www.lifo.gr/now/society/56707

 

Κοίτα οι χοίροι/αλήτες κλπ ΜΑΤατζήδες που πήγαν να μπουν με το έτσι θέλω στα σπίτια του κοσμάκη και να δείρουν χωρίς λόγο τον Κίτσο που έκανε μπάρμπεκιου στην ταράτσα του.

30 νοματαίοι που έριξαν 2 ή 3 μολότωφ μετρημένες. Ούτε 300 Αναρχικοί, ούτε 1000 μολότωφ, ούτε παρκούκ, ούτε αλεξίπτωτα, ούτε αερομεταφορές.

Κατακριταία η μολότωφ? Φυσικά. Αλλά εκτεταμένα επεισόδια δεν γίνοντε από 3 μπουκάλια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιο είναι το threshold απο μολότωφ που επιτρέπεται να ριχτούν και πόσοι να κινδυνέψουν να καούν για να είναι ΟΚ να δράσει η αστυνομία? 

Ρώτα τα ΜΑΤ. Εγώ απλά λέω ότι το βίντεακι δεν στηρίζει το ρεπορτάζ του ΑΝΤ1.

Link to comment
Share on other sites

Φάνη αυτά είναι ψίχουλα για μεγάλα / ανάλογα ιδρύματα :/ Aν και ναι πρέπει να υπάρχουν έξτρα δικλείδες, που δυστυχώς στην χώρα μας, με εξαίρεση τις τράπεζες δεν παίζουν συχνά. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλά πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις, ή υπονοείς όπως και με την ξαδέρφη σου πως "αμα είναι λίγες οι μολότωφ, ολ κουλ". 

Δεν αποφευγω να απαντήσω, απλά δεν είμαι εγώ ο επιχειρησιακός υπευθυνος της αστυνομίας. Εξάλλου όπως έχω πει, θεωρώ ότι τις πρώτες μολότωφ τις ρίχνουν πάντα οι ασφαλήτες,οπότε ότι και να πω χαμένο θα είναι.

Μήπως έχει περισσότερο νόημα να δούμε πως ΔΕΝ θα πέσουν μολότωφ? Για δείτε λοιπόν, τι στόχο έχουν οι μολότωφ στο 99% των περιπτώσεων..

Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω εδώ και μετά θα σταματήσω γιατί θεωρώ πως δεν θα βγει πουθενά η συζήτηση αυτή (το λεω καθαρά καλοπροαίρετα, δέχομαι να διαφωνώ με κάποιον), όταν μου λες πως θεωρείς ότι τις ρίχνουν οι ασφαλήτες, και θα κουράσουμε τον κόσμο. 

 

Αλλά το ότι τις τρώνε οι αστυνομικοί, και η επιλογή να μην έχεις αστυνομικούς σε πορείες που γίνονται ζημιές δεν υπάρχει ρεαλιστικά τότε με στο σκεπτικό σου μπαίνουμε σε φαύλο κύκλο. 

 

Συμφωνώ να μην πέφτουν όσο δεν πάει, όπως και συμφνωνώ να μην σπάνε την μισή Αθήνα, όπως και να μην βάζουν φωτιές σε κτήρια, και σε 200 άλλα όπως, αλλά δεν γίνεται να έχεις τέτοια ιστορία απο βανδαλισμούς και ξαφνικά να ΜΗΝ βάλεις αστυνομικές δυνάμεις γιατί μετά μιλάς για διαλυμένη Αθήνα. 

Link to comment
Share on other sites

Οκ.

Χθες έβαλα ένα άρθρο από αστυνομοsite που έλεγε ότι η αστυνομία δεν έκανε καλά την δουλειά της για πολλούς λόγους, ρίξε του μια ματιά. Είχε μία σωστή άποψη, ότι έτσι όπως ήταν το πλάνο άφησαν πολύ αέρα στους μπάχαλους να τα σπάσουνε πριν επέμβουν.

 

Μία άλλη άποψη είναι κατάργηση των σιδηρόφρακτων ΜΑΤ, βάλε τους μπλεδάκηδες με μια ασπίδα (άντε και την αυρα νερού) όχι για να καταστείλει διαδηλωτές, αλλά για να προστατευσει περιουσίες, όχι για να παίζει κλεφτοπόλεμο με τους μπάχαλους. Θα δουλέψει αυτό μόνο του? Όχι αν δεν δεν βγάλεις τους ασφαλήτες και τους προβοκάτορες τύπου ΖΑΡΑ. Θα δουλέψει κατευθείαν? Πάλι όχι.

 

Θα δούμε κάτι από τα παραπάνω? NO FREAKING WAY με την τωρινή κυβέρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Στις 17 Δεκεμβρίου η πρώτη ψηφοφορία για Πρόεδρο της Δημοκρατίας
 
http://www.naftemporiki.gr/story/888801/stis-17-dekembriou-i-proti-psifoforia-gia-proedro-tis-dimokratias

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στις 17 Δεκεμβρίου η πρώτη ψηφοφορία για Πρόεδρο της Δημοκρατίας

 

http://www.naftemporiki.gr/story/888801/stis-17-dekembriou-i-proti-psifoforia-gia-proedro-tis-dimokratias

Ημερομηνία έχουμε, υποψήφιο Πρόεδρο έχουμε ή θα μας τον πούνε στις επόμενες 9 μέρες?

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Long story short τα πεζοπόρα τμήματα των καθαρών και σιδερωμένων ήταν undercover ασφαλίτες, οι δε αερομεταφερομενοι ήταν κάτοικοι που είχαν ανεβεί για χαβαλέ στις ταράτσες. Τι στον φουτσο ένα κουμουνι δε βρέθηκε προχτές ρε μπαγάσηδες τελικα στη Στουρνάρη; Τόσο φλωρεψαν οι αριστεροί; Τρίζουν τα Κόκκαλα του Φλωράκη και του Κιρκου.

Btw το βίντεο το είδατε;

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Long story short τα πεζοπόρα τμήματα των καθαρών και σιδερωμένων ήταν undercover ασφαλίτες, οι δε αερομεταφερομενοι ήταν κάτοικοι που είχαν ανεβεί για χαβαλέ στις ταράτσες. Τι στον φουτσο ένα κουμουνι δε βρέθηκε προχτές ρε μπαγάσηδες τελικα στη Στουρνάρη; Τόσο φλωρεψαν οι αριστεροί; Τρίζουν τα Κόκκαλα του Φλωράκη και του Κιρκου.

Rofl ρε, ακόμα δεν έχεις μάθει ότι οι Αναρχομπάχαλοι ΔΕΝ είναι κομμουνιστές?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει για εσένα μεγάλη διάφορα ο μέσος Χρυσαυγιτης με το μέσο Νεοδημοκράτη;

Τεράστια, δηλαδή εσύ σαν ΝεοΔημοκράτης αισθάνεσαι μια χαρά να σε θεωρούνε Χρυσαυγίτη?

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας, απλά επειδή εδω και μία μέρα, διαβάζοντας - ΠΟΘ, Νικος Ρωμανός, Ειδήσεις - νομίζω ότι είμαι στο ίδιο θέμα, μήπως να τα  κανει ένας μοντ νεο θέμα (πχ αναρχικοι vs police vs ρωμανος) ή να πάει στο θέμα του ρωμανού τα ποστ από τα άλλα 2.

 

Εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται κουραστικό να βλέποω παντού τα ίδια ποστ - σαν αναγραμματισμένες λεξεις είναι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.