Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/theatre/vraveia_karolos_koyn_giati_h_xrysoula_diavath_ta_evale_me_ton_royva.3186551.html

 

Βράβευση του Σάκη Ρουβά, στην κατηγορία του Αρχαίου Δράματος, το βαρέλι δεν έχει πάτο σε όλα τα μέτωπα λέμε!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

http://unfollow.com.gr/web-only/15848-antoxi/

 

Ο Αντώνης Σαμαράς έχει πολύ ιδιαίτερες απόψεις για την Παιδεία, αφού η καθηγήτρια του Κολλεγίου Αθηνών που έπιασε τον γιο του να αντιγράφει απολύθηκε.

Αν ο γιος του Αντώνη Σαμαρά προσπαθούσε να κάνει ληστεία τράπεζας, τώρα στη φυλακή θα ήταν αυτοί που θα τον είχαν συλλάβει.

Πάντως, δεν καταλαβαίνω γιατί ο Αντώνης Σαμαράς κατηγορεί τον ΣΥΡΙΖΑ πως υμνεί έναν επίδοξο ληστή τράπεζας.

Ο Αντώνης Σαμαράς έδωσε τον ΟΠΑΠ στον Δημήτρη Μελισσανίδη, έναν άνθρωπο ο οποίος πήγε στη φυλακή για λαθρεμπόριο καυσίμων και τον περασμένο Απρίλιο -είκοσι χρόνια μετά- καταδικάστηκε σε πέντε χρόνια φυλάκισης με ανασταλτικό χαρακτήρα.

Εντάξει, ο Δημήτρης Μελισσανίδης είναι φίλος του Αντώνη Σαμαρά αλλά ποιος έβλαψε περισσότερο τη χώρα μας και τους πολίτες της; Ο Δημήτρης Μελισσανίδης που έκανε φοροδιαφυγή εκατομμυρίων ή ο Νίκος Ρωμανός που απέτυχε να κλέψει τα ασφαλισμένα χρήματα μιας τράπεζας;

Αν το επιχείρημα είναι πως ο Δημήτρης Μελισσανίδης δεν κρατούσε Καλάσνικοφ, να θυμίσω πως ο Δημήτρης Μελισσανίδης τηλεφώνησε στο συντάκτη του Unfollow Λευτέρη Χαραλαμπόπουλο και, αφού τον διαβεβαίωσε πως θα σκοτώσει τον ίδιο και όλους τους συγγενείς του, του είπε:

«Θα σκίσω κι εσένα και τον εισαγγελέα. Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ο Μελισσανίδης. Δεν θα μπορείς να κοιμηθείς. Δεν θα μπορείς να κυκλοφορείς, θα γίνω ο εφιάλτης σου. Ο φόβος μου θα σε καταδιώκει παντού. Εγώ είμαι ο Μελισσανίδης και δεν σηκώνω. Θα έρθουν στο σπίτι και την ώρα που κοιμάσαι θα σε τινάξουν στον αέρα. Εγώ έχω μάθει να μιλάω με μεγάλους δημοσιογράφους. Εψαξα για σένα και θα σε σκίσω».

Μπράβο στον Αντώνη Σαμαρά που ύμνησε τη φιλία του με τον Δημήτρη Μελισσανίδη, δίνοντάς τον ΟΠΑΠ σε έναν φοροφυγά που έβλαψε το Δημόσιο και καταδικάστηκε για αυτό.

Ο Αντώνης Σαμαράς και ο Ευάγγελος Βενιζέλος έχουν αντιληφθεί πως ο χρόνος τους τελείωσε και είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι τώρα που ξέρουν πως δεν έχουν καμία ελπίδα.

Ήρθε η ώρα ο Αντώνης Σαμαράς και ο Ευάγγελος Βενιζέλος να πάρουν τον δρόμο για τα σπίτια τους και τα δικαστήρια.

Η Ελλάδα δεν αντέχει άλλο αυτούς τους μπαχαλάκηδες.

Τόσο απλά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι απλό, μάλλιασε το πληκτρολόγιο μου δίπλα να εξηγώ ότι το πρόβλημα είναι πολιτικό και όχι νομικό αλλά τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Ο Αντώνης Σαμαράς έχει πολύ ιδιαίτερες απόψεις για την Παιδεία, αφού η καθηγήτρια του Κολλεγίου Αθηνών που έπιασε τον γιο του να αντιγράφει απολύθηκε. Αν ο γιος του Αντώνη Σαμαρά προσπαθούσε να κάνει ληστεία τράπεζας, τώρα στη φυλακή θα ήταν αυτοί που θα τον είχαν συλλάβει.
Μεγάλο λογικό άλμα αυτό. Επίσης στο κολέγιο Αθηνών είναι και ο θείος του μικρού. Μήπως όλο αυτό ήταν απόρροια κινήσεων του θείου του για να μην χάσει το στάτους του ως διευθυντής; 
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να φερθείς έτσι του αστυνομικού;

 

Να μου ζητούσε να μπει γιατί το και το, δε θα είχα πρόβλημα. Δεν έχουν δικαίωμα, όμως, να μπαίνουν όπου θέλουν, όποτε θέλουν, γιατί έτσι θέλουν.

 

Συν τοις άλλοις έχω μπιφ με το ΑΤ Πεύκης γιατί είναι βλάκες με το μ κεφαλαίο. Από το ότι πήγαμε στο ΑΤ για να δηλώσουμε την κλοπή του αυτοκινήτου και: 1. Πάρτε το 100 (ήμασταν μέσα στο ΑΤ...), 2. Μιλούσαν στον πατέρα μου στον ενικό, 3. "Το αυτοκίνητο ξέχνα το" (οι του Ασπροπύργου το βρήκαν άχρηστε), μέχρι το ότι τους καλέσαμε για διάρρηξη και δεν ήρθαν ποτέ. Ξέρω, θα έπρεπε να τους σέβομαι περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Σέβεσαι τη στολή όχι τον άνθρωπο. Αν τον δεις έξω με πολιτικά μη γυρίσεις ούτε να τον φτύσεις.

 

τη στολή ΔΕ σέβομαι. Αν τον δω έξω με πολιτικά το πιο πιθανό να του πω καλημέρα/καλησπέρα.

 

Σε άλλα νέα βγαίνει ο Νοβότνι (εκπρόσωπος της Αυστρίας στην ΕΚΤ) και λέει ότι πρέπει να τυπωθούν λεφτά από την ΕΚΤ. Τη Γερμανία και τον Αντώνη δεν τους ρώτησε; Αφού έχουν πει ότι δε γίνεται.

 

http://www.reuters.com/article/2014/12/08/ecb-policy-idUSL6N0TS25C20141208

 

http://www.reuters.com/article/2014/12/08/us-eurozone-sentix-idUSKBN0JM0T120141208

 

https://mignatiou.com/2014/12/tiposte-evro-zita-o-kentrikos-trapezitis-tis-afstrias/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τη Γερμανία και τον Αντώνη δεν τους ρώτησε; Αφού έχουν πει ότι δε γίνεται.

 

Αστιεύεσαι; Βάζω στοίχημα ότι η Γερμανία πετάει τη σκούφια της να τυπωθούν λεφτά, για να τονώσει και τις εξαγωγές τις. Άσχετο ότι προσπαθεί να εξαναγκάσει όλη την Ευρώπη να το ζητάει για να μην εμφανιστεί ότι ήταν αυτό που ήθελαν κι εκείνοι από την αρχή.

 

Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια. Πρώτα καταστρέφεις όλες τις ευρωπαϊκές οικονομίες και αποκτάς δεσπόζουσα θέση στις εξαγωγές και μετά τυπώνεις λεφτά "για να τις σώσεις" και αρπάζεις όλη την εξαγωγική πίτα για την πάρτη σου. Και στο μεσοδιάστημα "δανείζεσαι" με υπομηδενικά επιτόκια, χάρη στη φερεγγυότητα που έχτισες στην πλάτη της ΕΕ.

 

Καμία σχέση με την ευρωπαϊκή ολοκλήρωση, αλλά υποδειγματική εθνική οικονομική πολιτική. Θα τρίζουν τα κόκκαλα του Jean Monnet... :p

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως αυτή η τελική επιλογή, μάλλον είναι προαναγγελία εθνικών εκλογών. Εγώ θέλω να δω όμως τι θα προτείνουν άλλοι πολιτικοί αρχηγοί. Αν εμφανιστεί προτεινόμενη καμία κεντροαριστερή φυσιογνωμία που δεν τους έχει κυρήξει ανένδοτο, τι θα κάνουν οι ΝΔΑΣΟΚ στη τρίτη ψηφοφορία; Λογικά θα ευχαριστήσουν τον Δήμα που τους τίμησε αποδεχόμενος την πρόσκλησή τους και θα ψηφίσουν πανηγυρικά "Κουβέλη".

 

Τώρα, αν ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε εμείς... :hmm:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως αυτή η τελική επιλογή, μάλλον είναι προαναγγελία εθνικών εκλογών. Εγώ θέλω να δω όμως τι θα προτείνουν άλλοι πολιτικοί αρχηγοί. Αν εμφανιστεί προτεινόμενη καμία κεντροαριστερή φυσιογνωμία που δεν τους έχει κυρήξει ανένδοτο, τι θα κάνουν οι ΝΔΑΣΟΚ στη τρίτη ψηφοφορία; Λογικά θα ευχαριστήσουν τον Δήμα που τους τίμησε αποδεχόμενος την πρόσκλησή τους και θα ψηφίσουν πανηγυρικά "Κουβέλη".

 

Τώρα, αν ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε εμείς... :hmm:

 

Διάγγελμα Σαμαρά: Ο Σταύρος Δήμας υποψήφιος Πρόεδρος Δημοκρατίας και στις τρεις ψηφοφορίες, αν χρειαστεί

H δήλωση είναι ξεκάθαρη...

Εκτός συγκλονιστικής κυβήστησης, μόνο αν φυλλοροήσουν οι ΑΝΕΛ θα καταφέρει να εκλεγεί ο κ. Δήμας.

Θεωρώ όμως ότι έχουν αποφασιστεί οι εκλογές (όχι απαραίτητα από τους κυβερνώντες).

Το "αγγούρι" που μας περιμένει το νέο έτος είναι μεγάλο και μόνο με φρέσκια "λαϊκή εντολή" θα χωρέσει....

 

ΥΓ. Δεν είμαι μάντης... προσωπικές απόψεις-εκτιμήσεις εκφράζω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.