Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 13 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Ω ρε και τι έχει να γίνει στα ελληνικά υπουργεία και δημόσιες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

^^

Κάνεις λάθος, τις χρεώσεις περιαγωγής μας τις κάνουν δώρο οι εταιρίες (με ανανέωση/μετάβαση σε ανώτερο, συμβολαίου συνήθως)! :p

Παράδειγμα: 1, 2.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rory said:

Δυστυχώς γίνεται κουβέντα να μην ισχύσει από το 2017... εξάλλου ήταν η δεύτερη παράταση που είχε δοθεί σε σχέση με το αρχικό χρονοδιάγραμμα. Μεταξύ μας, ίσως να είναι και καλύτερα, γιατί τα χαμένα έσοδα πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε και μπορεί στην Ελλάδα να έχουμε ακριβές χρεώσεις, αλλά οι εταιρείες έχουνε και μεγάλα έσοδα από περιαγωγή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/toskas-gia-amygdaleza-den-yparxoyn-kataramenoi-topoi-yparxoyn-kataramenes-synthhkes.4275352.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget

 

Quote

Για την “αρνητική αύρα” της Αμυγδαλέζας απάντησε ο κ. Δανιήλ Εσδράς: “Να πω δυο λόγια μήπως σας καλύψω κιόλας. Ο αντικειμενικός σκοπός αυτής της προσπάθειας ήταν καταρχήν να βγάλουμε την αρνητική αύρα που είχε η Αμυγδαλέζα όλο αυτό τον καιρό. Θεωρήσαμε ότι οι άνθρωποι αυτοί έστω και για τις λίγες μέρες που θα μείνουν εδώ μέχρι να βγουν τα χαρτιά τους, θα πρέπει ζουν σε πολύ καλύτερες συνθήκες και πολύ ανθρώπινες και αυτό κάναμε. Κάναμε την παιδική χαρά που βλέπετε από πίσω. Υπάρχει θέρμανση και ψύξη, σύγχρονη, με air - condition , τα πρώτα τους πράγματα όταν έρχονται εδώ, οδοντόβουρτσες μέχρι οτιδήποτε προσωπικά είδη, τηλεόραση, ψυγεία, ψύκτες, wi - fi βεβαίως, όλα ό,τι χρειάζεται ένας σύγχρονος άνθρωπος. Οι πιο πολλοί από αυτούς έχουν και ραντεβού στα social media .

Βάλε 2 κούνιες μια τραμπάλα και δωρεάν Wi-Fi (αυτό που οι ιθαγενείς θα το πληρώνουν προσεχώς με καπέλο) και κάνεις το ''κολαστήριο'' παράδεισο

 

:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, TopCLR said:

^^

Κάνεις λάθος, τις χρεώσεις περιαγωγής μας τις κάνουν δώρο οι εταιρίες (με ανανέωση/μετάβαση σε ανώτερο, συμβολαίου συνήθως)! :p

Παράδειγμα: 1, 2.

 

Εγώ την είδηση αναπαρήγαγα,δεν είναι απόφαση δική μου. 

Στα προγράμματα που παραθέτεις την έχεις ήδη πλερωμένη την περιαγωγή. :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

^^

Εγώ σχολιάσα την είδηση που παρέθεσες, όχι εσένα.

Και βέβαια την έχεις πληρωμένη την περιαγωγή, αφού την δίνουν δωρεάν σε προγράμματα των 50€ και πάνω!!! (επίσης αυτό σχολίασα με το emoticon)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, rory said:

 

14 hours ago, TopCLR said:

^^

Κάνεις λάθος, τις χρεώσεις περιαγωγής μας τις κάνουν δώρο οι εταιρίες (με ανανέωση/μετάβαση σε ανώτερο, συμβολαίου συνήθως)! 

Παράδειγμα: 1, 2.

 

11 hours ago, minast said:

Δυστυχώς γίνεται κουβέντα να μην ισχύσει από το 2017... εξάλλου ήταν η δεύτερη παράταση που είχε δοθεί σε σχέση με το αρχικό χρονοδιάγραμμα. Μεταξύ μας, ίσως να είναι και καλύτερα, γιατί τα χαμένα έσοδα πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε και μπορεί στην Ελλάδα να έχουμε ακριβές χρεώσεις, αλλά οι εταιρείες έχουνε και μεγάλα έσοδα από περιαγωγή.

 

10 hours ago, rory said:

Εγώ την είδηση αναπαρήγαγα,δεν είναι απόφαση δική μου. 

Στα προγράμματα που παραθέτεις την έχεις ήδη πλερωμένη την περιαγωγή. 

 

10 hours ago, TopCLR said:

^^

Εγώ σχολιάσα την είδηση που παρέθεσες, όχι εσένα.

Και βέβαια την έχεις πληρωμένη την περιαγωγή, αφού την δίνουν δωρεάν σε προγράμματα των 50€ και πάνω!!! (επίσης αυτό σχολίασα με το emoticon)

Meteor Ireland εδώ. Πληρώνω 25€ το μήνα, χωρίς συμβόλαιο και έχω 400 λεπτά, 2000 sms και 5GB. Το καλοκαίρι που ήρθα Ελλάδα, χρησιμοποιούσα κανονικά το κινητό μου και δε χρεώθηκα τίποτα παραπάνω.

Ο λόγος που το αναφέρω είναι γιατί το όλο θέμα της περιαγωγής είναι πανευρωπαϊκό, αλλά φαίνεται πως οι Ελληνικές εταιρίες καθυστερούν την εφαρμογή του και όχι οι υπόλοιπες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Wizard! said:

Meteor Ireland εδώ. Πληρώνω 25€ το μήνα, χωρίς συμβόλαιο και έχω 400 λεπτά, 2000 sms και 5GB. Το καλοκαίρι που ήρθα Ελλάδα, χρησιμοποιούσα κανονικά το κινητό μου και δε χρεώθηκα τίποτα παραπάνω.

Ο λόγος που το αναφέρω είναι γιατί το όλο θέμα της περιαγωγής είναι πανευρωπαϊκό, αλλά φαίνεται πως οι Ελληνικές εταιρίες καθυστερούν την εφαρμογή του και όχι οι υπόλοιπες.

Οι Ελληνικές εταιρείες συνήθως χρεώνουν το ανώτατο που ορίζει το Ευρωπαϊκό πλαφόν της τρέχουσας περιόδου (μειώνεται βηματικά με την πρόβλεψη να καταργηθεί), ενώ το χαρίζουν σε κάποιες κατηγορίες συμβολαίων. Αξίζει όμως να σημειωθεί ότι το κόστος αυτό είναι σημαντικά χαμηλότερο από το κόστος τερματισμού κλήσεων εντός Ελλάδας μεταξύ διαφορετικών εταιρειών! Επιπλέον, οι Ελληνικές εταιρείες συνήθως είναι πλήρως σύμφωνες με τις Ευρωπαϊκές μητρικές τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500103183

 

ok κακώς δήλωσε πλαστό απολυτήριο. Βέβαια προσπαθώ να σκεφτώ που βοηθάει το απολυτήριο στο σκούπισμα και στο σφουγγάρισμα και στο ξεσκάτισμα, αλλά το μυαλό μου δε βοηθάει.

Ναι οκ να τιμωρηθεί λόγω "πλαστογραφίας" αλλά κατά το πρέπον! 

 

Πάμε τώρα να καταλάβω

 

1) Μετά απο 20 χρόνια ξύπνησαν. ΟΥΓΚ!

2) Επι 20 χρόνια η γυναίκα εργαζόταν και έπαιρνε ένα μισθό Α. Δε τον έπαιρνε τσάμπα, αλλά ΔΟΥΛΕΥΕ να τον πάρει έστω και χωρίς το απολυτήριο δημοτικού. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ζημιώθηκε κατά 150.000 ευρώ το ελληνικό δημόσιο από μία ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ;

3) Πήρε και στη πλάτη 15 χρόνια! ΟΥΓΚ Νο2 και πιο μεγάλο αυτή τη φορά

 

Αν πουλούσε ναρκωτικά ή δήλωνε βοσκοτόπια άλλων ή να μη το συνεχίσω δε θα τη "πιανανε" ποτέ. Αν από την άλλη σκότωνε κάποιον μάλλον στα 10 χρόνια θα ήταν και έξω.

Ρε σεις σε ποια χώρα ζω γαμώ το φελέκι μου δηλαδή;

Και έχω και το χαζό παιδί χαρά γεμάτο να μου ποζάρει χαμογελαστό στο reuters. :hehe:

 

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1500103056

 

Βρε ρίχτε μια πυρηνική βόμβα να ησυχάσουμε!

 

ΥΓ Κοίταξα και το ημερολόγιο μπας και είναι Πρωταπριλιά αλλά δεν...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ΥΓ Κοίταξα και το ημερολόγιο μπας και είναι Πρωταπριλιά αλλά δεν...

Πρωταπριλιά έχουμε πάντα στο Ελλάντα.

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω καν. Για γέλια, ή καλύτερα για κλάματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό άργησε να συμβεί!

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά!

Στα νέα λεξικά μπορεί κάλλιστα να αποτελεί το καλλίτερο παράδειγμα για το λήμμα:

ΦΑΡΙΣΑΪΣΜΌΣ

 

Αν ήταν η προσήλωση στο γράμμα του νόμου, να αποτελεί το μοναδικό χαρακτηριστικό των δικαστών μας, γιατί δεν τους αντικαθιστούμε με υπολογιστές!

Όμως δεν είναι το μόνο και κυρίως όχι το σημαντικότερο χαρακτηριστικό, αυτό που μετράει πιο πολύ είναι η τήρηση της ουσίας του νόμου!

Και εδώ η συγκεκριμένη απόφαση μάλλον δεν συνάδει με το πνεύμα του νόμου, και είμαι πολύ περίεργος τι έχει να πεί γι' αυτό η δικαστική κοινότητα !

Εύλογο είναι να μην ξέρω τις λεπτομέρειες, αλλά από αυτά τα λίγα, δεν βλέπω να προκύπτει κάποια ζημιά για το δημόσιο (η Αγάπη μια χαρά το είπε! )

Αλλά αυτό που είναι το πιο ανατριχιαστικό είναι η έλλειψη της ανάλογης αυστηρότητας απέναντι σε τόσους άλλους, άλλους, που έχουν καταστρέψει ζωές , ανθρώπους , οικογένειες και εν τέλει την ίδια την Ελλάδα!

 

Τι να πώ, δεν ξέρω , το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι τέτοια είναι για να δείχνουν ότι σαν πολύ στραβά αρμενίζουμε !

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karmen1983 said:

2) Επι 20 χρόνια η γυναίκα εργαζόταν και έπαιρνε ένα μισθό Α. Δε τον έπαιρνε τσάμπα, αλλά ΔΟΥΛΕΥΕ να τον πάρει έστω και χωρίς το απολυτήριο δημοτικού. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως ζημιώθηκε κατά 150.000 ευρώ το ελληνικό δημόσιο από μία ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ;

"Θα την  πληρώσει πάλι καμιά καθαρίστρια", που λέμε, στην κυριολεξία όμως τώρα. Είναι το απαραίτητο "αίμα" για να πειστεί ο κόσμος-που πλέον θέλει να τους σφάξει-ότι εξαγνίζουν την Ελλάδα και να δεχτεί τη δική του καταστροφή καλύτερα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.