Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

7 hours ago, minast said:

Επιπλέον, οι Ελληνικές εταιρείες συνήθως είναι πλήρως σύμφωνες με τις Ευρωπαϊκές μητρικές τους.

Πάρτο αλλιώς :)

Η γυναίκα μου έχει Vodafone. Πήγαμε Ελλάδα, δεν πλήρωσε τίποτα και χρησιμοποίησε κανονικά λεπτά/sms/GB από το καρτοκινητό της (τονίζω, όχι συμβόλαιο)

Εγώ έχω Meteor και έγινε το ίδιο. Μάλιστα, όσο ήμουν Ελλάδα, συνδεόμουν σε Cosmote ή Wind, ανάλογα πιό είχε το ισχυρότερο σήμα.

 

Εδώ...; Α, εδώ είναι μια λατρεμένη ιστορία... Η Vodafone, η ίδια με την μητρική της, μας χρεώνει 4€ για κάθε φορά που χρησιμοποιούμε το κινητό. Κι αυτό ισχύει για 24 ώρες. Αν δηλαδή στείλω ένα SMS με το Ελληνικό κινητό, θα με χρεώσει 4€. Μετά, μπορώ να στείλω όσα θέλω, να μιλήσω όσο θέλω, να χρησιμοποιήσω Data όσο θέλω, στα πλαίσια του πακέτου μου πάντα, για 24 ώρες. Σε 24 ώρες κι 1 λεπτό, αν το χρησιμοποιήσω πάλι, πάρε άλλα 4€ στο κεφάλι.

 

Τι έλεγες...;

 

 

3 hours ago, karmen1983 said:

Βρε ρίχτε μια πυρηνική βόμβα να ησυχάσουμε!

Α, για να σου πω! Δε θα μας χαλάσετε τη χώρα να μη μπορούμε να ερχόμαστε διακοπές.

Διαλύστε τη, φτάστε τους μισθούς και το κόστος στα πατώματα ελεύθερα, να είναι και πιό φθηνή.

Αλλά όχι πυρηνικά κι αηδίες!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wizard! said:

Πάρτο αλλιώς :)

Η γυναίκα μου έχει Vodafone. Πήγαμε Ελλάδα, δεν πλήρωσε τίποτα και χρησιμοποίησε κανονικά λεπτά/sms/GB από το καρτοκινητό της (τονίζω, όχι συμβόλαιο)

Εγώ έχω Meteor και έγινε το ίδιο. Μάλιστα, όσο ήμουν Ελλάδα, συνδεόμουν σε Cosmote ή Wind, ανάλογα πιό είχε το ισχυρότερο σήμα.

 

Εδώ...; Α, εδώ είναι μια λατρεμένη ιστορία... Η Vodafone, η ίδια με την μητρική της, μας χρεώνει 4€ για κάθε φορά που χρησιμοποιούμε το κινητό. Κι αυτό ισχύει για 24 ώρες. Αν δηλαδή στείλω ένα SMS με το Ελληνικό κινητό, θα με χρεώσει 4€. Μετά, μπορώ να στείλω όσα θέλω, να μιλήσω όσο θέλω, να χρησιμοποιήσω Data όσο θέλω, στα πλαίσια του πακέτου μου πάντα, για 24 ώρες. Σε 24 ώρες κι 1 λεπτό, αν το χρησιμοποιήσω πάλι, πάρε άλλα 4€ στο κεφάλι.

 

Τι έλεγες...;

 

 

Α, για να σου πω! Δε θα μας χαλάσετε τη χώρα να μη μπορούμε να ερχόμαστε διακοπές.

Διαλύστε τη, φτάστε τους μισθούς και το κόστος στα πατώματα ελεύθερα, να είναι και πιό φθηνή.

Αλλά όχι πυρηνικά κι αηδίες!

Δεν είπα ότι έχουν τα ίδια προγράμματα σε όλες τις χώρες, είπα ότι οι μητρικές συμφωνούν με τις εδώ χρεώσεις (εάν δεν τις ορίζουν κιόλας). Παρεμπιπτόντως, εάν δεν θέλεις να πληρώνεις τα 4€ πρέπει να απενεργοποιήσεις το πρόγραμμα περιαγωγής που έχεις ενεργοποιημένο, ώστε να ισχύει το Ευρωπαϊκό πλαφόν.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Πρ: Λέτε ακόμη και ότι είχαν και ρόπαλα και λοστούς.
Υπεράσπιση: Δεν το έχει πει!

Πρόεδρος: Αφού τη διαβάζω μπροστά μου, "είχαν και ρόπαλα και λοστούς που χτυπούσαν το αμάξι". Αυτή ειναι η κατάθεσή σας στις ανακρίτριες.
Τ: Δεν είδα κάτι.
Πρ: Δεν είδατε;
Πρ: Όταν λέτε ότι φύγανε «συγχρόνως, συντονισμένα» τι εννοείτε;
Τ: Απλά έτσι το είπα.
Πρ: Δε σημαίνει κάτι το συντονισμένα;
Τ: Δε θέλω να πω κατι άλλο, απλά έτσι το είπα.
Πρ: Ακούσατε κάποιον να καλεί βοήθεια;
Τ: Εκείνη την ώρα της φασαρίας όχι, αλλά μετά άκουσα ένα από τα αδέρφια να ζητά βοήθεια. Εμείς φοβόμασταν να μπούμε στο σπίτι, μόνο βοηθήσαμε κατά τη μεταφορά του ανθρώπου έξω. Μετά μας είπε ένας από τους ψαράδες ότι ήταν της ΧΑ και του λέω να τα πει στην αστυνομία. Αμέσως έφτασαν οι αστυνομικοί και δε συνεχίσαμε να μιλάμε με αυτόν.

Πρ: Ρωτήσατε πώς χτυπήθηκε;
Τ: Όχι δε ρώτησα.
Πρ: Είχατε κανένα πρόβλημα με τους Αιγύπτιους;
Τ: Πέρα από τη μυρωδιά των ψαριών, δεν είχαμε πρόβλημα με τα παιδιά, λέγαμε καλημέρα. Μας έδιναν και κανένα ψάρι αν μας έβλεπαν έξω στη γειτονιά.

Πρ: Αναγνωρίζετε κανέναν από τους κατηγορούμενους; (σηκώνονται οι 4 παρόντες και τους κοιτάει)
Τ: Μου είναι όλοι άγνωστοι.
Πρ: Έφυγαν από εκεί οι ψαράδες;
Τ: Όχι μετά το συμβαν έφυγαν

Εισαγγελέας: ακούγατε προστάγματα;
Τ: Όχι
Εισ: Σας είπαν με τι τον χτύπησαν;
Τ: Νομίζω μου ειπαν με πυροσβεστήρα;
Εισ: Υπάρχει απέναντι από το σπίτι των ψαράδων φωτισμός;
Τ: Δεν είχε φωτισμό εκείνο το βράδυ.
Εισ: Έχετε δεχθεί απειλές;
Τ: οχι
Εισ: φοβόσαστε;
Τ: όχι
Εισ: ρωτάω επειδή έχετε μεγάλες διαφορές στις καταθέσεις σας. Σήμερα δεν επιβεβαιώνετε πράγματα που είπατε και σας διάβαζε τώρα η πρόεδρος. Είχατε πει για λοστούς, ξύλα. Σας διαβάστηκε η κατάθεση πριν την υπογράψετε; Σας βλέπω λιγο διστακτικό εδώ σήμερα.

Συνεδρος: ηταν αναμμένο το φως στο σπίτι τους;
Τ: Νομίζω ότι ήταν αναμμένο, δε θυμάμαι.
Σ: και πώς θυμάστε ότι τα άλλα όλα ήταν σβηστά;
Τ: έτσι θυμάμαι.

Αναπλ. Εισαγγ.: Στην κατάθεση στις ανακρίτριες λέτε "έτσι όπως τους είδαμε και από όσα μας είπε ο Μοχάμαντ μας έδωσαν την πεποίθηση ότι είναι ΧΑτες" Τι είδατε δλδ;
Τ: Δεν είδα κάτι συγκεκριμένο, απλά ήταν σαν μπουλούκι και μια υπόθεση δικιά μου ήταν. Ακουγόντουσαν και διάφορα τότε στα ΜΜE ότι κυκλοφορούν διάφοροι από τη ΧΑ και κάνουν διάφορα.
Αν. Εισαγ.: Η εμφάνισή τους σας έλεγε κάτι;
Τ: Όχι ότι φορούσαν κάτι ιδιαίτερο, απλά επειδή ήταν σαν μπουλούκι.
Αν. Εισ.: Το ότι έμεναν εκεί Αιγύπτιοι δε σας πήγε το μυαλό να συνδέσετε;
Τ: Όχι γιατί δεν είχαν πειράξει κανέναν, είδαμε ένα μπουλούκι και πήγε το μυαλό μας εκεί.

Η πρόεδρος κάνει παρατήρηση στις δύο πτέρυγες του κοινού να μην αλλοληκοιτάζονται έτσι.

Αν. Εισ.: Πώς ξεχώρισαν τα αυτοκίνητα των Αιγυπτίων;
Τ: Δεν το ξέρω αυτό. Συνήθως γυρνάνε με αυτό το αμάξι, μπορεί να τους είχαν δει άλλη στιγμή. Μπορεί να τους συνάντησαν στο Πέραμα και να γνώριζαν το αμάξι.
Αν. Εισ.: Πόσο διήρκησε αυτό;
Τ: 10-15" από τη στιγμή που βγήκα έξω, μετά έφυγαν σαν μπουλούκι.
Αν. Εισ.: Ήταν συντονισμένοι;
Τ: Ε δεν ξέρω, κάποιοι κουνούσαν το αμάξι, άλλοι φώναζαν.

Σύνεδρος: Ήταν τόσο δυνατός ο θόρυβος μιας πέτρας ώστε να βγουνε τόσα άτομα;
Τ: ναι
Σ: Επιμένετε ότι ήταν ένα το σπάσιμο;
Τ: Ναι
Σ: Άλλα έχετε πει στις προηγούμενες καταθέσεις. Τελικά πείτε μου αυτά που είπατε στις ανακρίτριες τα έχετε πει ή δεν τα έχετε πει;
Τ: Δεν ξέρω, μπορεί να τα έχουν γράψει κάπως, ή να τα παραείπα λίγο εκείνες τις φορές.
Πρόεδρος: αυτά δεν ειναι παραείπα, είναι άλλα.
Τ: Δεν είδα λοστούς, αυτό με το φορτηγάκι ισχύει.

Σε αυτό το σημείο η έδρα δίνει διακοπή για 20 λεπτά.
#GDtrial

προς θεού, δεν έχει απειληθεί ο μάρτυρας...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΣΤΑΣΗ.

 

Απόφαση δικαστηρίου στη Γερμανία: Οι χούλιγκανς θα πληρώνουν τα πρόστιμα — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)

 

Άντε να διαδοθεί αυτό σε όλον τον κόσμο να το εφαρμόσουμε και εμείς.... τελευταίοι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Άντε να διαδοθεί αυτό σε όλον τον κόσμο να το εφαρμόσουμε και εμείς.... τελευταίοι.

Για να πληρώσουν εδώ πρέπει πρώτα να συλληφθούν.:p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lakisss said:

'Οπως θα πάρουν και σε όλη την Αμερικανική και Κινεζική ομάδα σε μερικά χρόνια.

Τι, όχι...;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.kathimerini.gr/876492/article/oikonomia/die8nhs-oikonomia/senaria-gia-kratikh-paremvash-voyliazoyn-thn-metoxh-ths-deutsche-bank

Quote

Μια εβδομάδα πριν, το υπουργείο Δικαιοσύνης ζήτησε από το γερμανικό τραπεζικό κολοσσό 14 δισ. δολάρια για να κλείσει η υπόθεση της καταχρηστικής πώλησης τιτλοποιημένων στεγαστικών δανείων, τα οποία έπαιξαν πρωταγωνιστικό ρόλο στην κατάρρευση των αγορών και κάποιων από τους ισχυρότερους τραπεζικούς ομίλους του κόσμου στη διάρκεια της χρηματοπιστωτικής κρίσης του 2008....

Οικονομικοί αναλυτές τονίζουν πως τα προβλήματα της Deutsche Bank ανάγονται αναπόφευκτα σε μείζον πολιτικό ζήτημα. Έχουν, τέλος, πυροδοτηθεί σενάρια που θέλουν το αμερικανικό πρόστιμο των 14 δισ. δολαρίων τις βάρος της Deutsche Bank να είναι τα αντίποινα στην απόφαση των Βρυξελλών τέλη Αυγούστου να πληρώσει η Apple φόρους 13 δισ. ευρώ αναδρομικά στο ιρλανδικό κράτος.

 

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μωρέ, η Ε. Κ.Τ. να είναι καλά...

Α,έχουμε και τους Έλληνες όλο και κάτι θα τσονταρουν για να έρθουμε στα ίσια μας

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

'Οπως θα πάρουν και σε όλη την Αμερικανική και Κινεζική ομάδα σε μερικά χρόνια.
Τι, όχι...;


Γιατί να με νοιάξει τι θα πάθουν οι αμερικάνοι; Μας αγγίζει; Από την κάθε πηγή και τον καθε κεντερη και την καθε πατουλίδου εξαρταται η χώρα; Όλοι αυτοί κάνουν πρωταθλητισμό για την πάρτη τους και μόνο. Και αυτό ειναι το λογικό βέβαια.

Το Ελληνικό κράτος θα ζητήσει από την πηγούλα μας τους μισθούς που έφαγε αυτά τα χρόνια;

Διότι όλοι καπως την έχουν δει με αυτό το λανθασμένο κομμάτι του αθλητισμού γενικώς.

Κλωτσάμε μια μπάλα, παίρνουμε €. Τρέχουμε γρήγορα παιρνουμε €. Ε νταξ. Είπαμε θεάματα, αλλα να εξασφαλισομεν τον άρτον πρωτίστως.
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Snips said:

Γιατί να με νοιάξει τι θα πάθουν οι αμερικάνοι; Μας αγγίζει; Από την κάθε πηγή και τον καθε κεντερη και την καθε πατουλίδου εξαρταται η χώρα; Όλοι αυτοί κάνουν πρωταθλητισμό για την πάρτη τους και μόνο. Και αυτό ειναι το λογικό βέβαια.

Το Ελληνικό κράτος θα ζητήσει από την πηγούλα μας τους μισθούς που έφαγε αυτά τα χρόνια;

Διότι όλοι καπως την έχουν δει με αυτό το λανθασμένο κομμάτι του αθλητισμού γενικώς.

Κλωτσάμε μια μπάλα, παίρνουμε €. Τρέχουμε γρήγορα παιρνουμε €. Ε νταξ. Είπαμε θεάματα, αλλα να εξασφαλισομεν τον άρτον πρωτίστως.

 

Ούτε εμένα με νιάζει τι κάνουν οι Αμερικανοί. Συγκριτικά το αναφέρω. Και δε διαφωνώ σε αυτό που λες. Μια κοροϊδία είναι όλο αυτό που έχει στηθεί, είτε το λένε ποδόσφαιρο, είτε Ο.Α, είτε οτιδήποτε ανάλογο. Άρτος και θεάματα για τον κοσμάκι, για να βλέπει όσο τρώει το σανό του. Και κάποιοι φυσικά, γίνονται εκα/δισεκατομυριούχοι.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εχτές έλεγα ότι τα Αγγλικά μου είναι επιπέδου Palso. Από αύριο θα λέω ότι είναι επιπέδου ΥΠΕΞ (πιο πιασάρικο)

 

To Yπουργείο Εξωτερικών έσπευσε να διορθώσει την (χάλια) μεταφρασμένη απάντηση στην Τουρκία | Παραπολιτικά | ΕΙΔΗΣΕΙΣ | LiFO

 

yuioy.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.