Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

2 hours ago, honda22 said:

 

Ναι, αφού ζύγισε τις ψήφους εν όψει των εκλογών, το "έθιμο που είναι στο DNA των Μεσσήνιων" (και στα τέτοια μας η ανθρώπινη ζωή) ξαφνικά έγινε απλώς "μια ημινόμιμη κατάσταση".

 

Όπως οι συμπατριώτες μου πολιτευτές, που μπροστά στις κάμερες κάνουν επικριτικές δηλώσεις για τις μπαλωθιές, τη στιγμή που συνοδεύονται στις περιοδείες τους από κουμπουροφόρους ορεσίβιους και απλώς φροντίζουν να μην τους πιάνει το πλάνο όταν γίνεται της Καμπούλ.

 

Τέλος πάντων, παρά την υποκρισία, κάλλιο αργά παρά ποτέ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φωτογραφία με όλους τους "Δημαρχόντους" να παρίσταντο στην έναρξη του σαϊτοπολέμου. Μετά το περιστατικό σκορπίσανε και το παίζανε κινέζοι.

Όποιος θέλει να μάθει για το έθιμο, ας διαβάσει εδώ: https://taygetos-zeritis.blogspot.com/2013/04/blog-post_30.html

Καμία ηρωική αντίσταση σε Τούρκους, απλά μεράκι των λαϊκών περιοχών της πόλης.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2018 at 9:27 ΜΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

Ότι θέλει μου φαίνεται τους κάνει ο Ερντογάν, εγώ αυτό βλέπω.

Αν συνεχίσουν έτσι σε μερικά χρόνια θα είναι υπερδύναμη, να μου το θυμηθείτε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τρώμε τα καλύτερα

 

https://www.in.gr/2019/05/03/economy/oikonomikes-eidiseis/kyklomata-paragogis-kai-diathesis-akatallilon-trofimon-entopise-sdoe/

 

Παράθεση

– Σε υπαίθριο αποθηκευτικό χώρο (εντός εμπορευματοκιβωτίου) επιχείρησης επεξεργασίας κρεάτων στο νομό Αττικής, εντοπίστηκαν συσκευασίες κρεάτων και εντοσθίων σε απόψυξη για τις οποίες είχε παρέλθει κατά πολύ ο χρόνος διατηρησιμότητάς τους. Εκλήθη άμεσα συνεργείο ελεγκτών του Ε.Φ.Ε.Τ., το οποίο εξέτασε τα σχετικά ευρήματα του ελέγχου και ακολούθως, από κοινού οι δυο υπηρεσίες, προέβησαν στην κατάσχεση 549 κιλών εντέρων, εντοσθίων και κρέατος ως μη ασφαλή – ακατάλληλα για ανθρώπινη κατανάλωση, που προορίζονταν για την παραγωγή παρασκευασμάτων κρέατος. Σημειώνεται ότι οι ποσότητες ακατάλληλων πρώτων υλών ήταν κατά πολύ μεγαλύτερες από αυτές που κατασχέθηκαν καθόσον, πλησίον του σημείου ελέγχου εντοπίσθηκαν – εντός κάδου απορριμμάτων – υπολείμματα κενών συσκευασιών (είχε γίνει προσπάθεια καταστροφής τους με φωτιά με σκοπό προφανώς να εξαφανιστούν τα επιβαρυντικά στοιχεία), αντίστοιχων με εκείνες που έφεραν τα κατασχεθέντα προϊόντα. Ο έλεγχος συνεχίζεται από τον ΕΦΕΤ. Η νόμιμη εκπρόσωπος της επιχείρησης διέφυγε της σύλληψης.

 

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.