Jump to content


Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά ή δεν έχεις γενικώς επίγνωση του τι συμβαίνει.

Το να το λες αυτό σε δικηγόρο, νομίζοντας πως τα gibberish που λες βγάζουν νόημα (και ότι ταυτόχρονα έχεις επίγνωση ο ίδιος του τι συμβαίνει), με ξεπερνάει πραγματικά. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

 Οι γυναίκες είναι λιγότερο έως πολύ λιγότερο αποδοτικές σε βαριές εργασίες οπότε είναι άχρηστες

Περασε μια βόλτα απο εδω να ξεκαθαρισουμε τα χλωρα απο τα ξερα στο θεμα αντοχων και αχρηστίας.

Τι μισογυνιστικο post ηταν αυτο;;

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ως γνωστόν οι άντρες είναι πιο αποδοτικοί σε χειρονακτικές εργασίες και τι καλύτερο το να καταδικάζεις έναν άντρα στη φυλακή και να δουλεύει για εσένα ( κράτος ). Οι γυναίκες είναι λιγότερο έως πολύ λιγότερο αποδοτικές σε βαριές εργασίες οπότε είναι άχρηστες. Είναι ένας από τους λόγους όπου έχουν και πολύ μικρότερες ποινές και γενικώς διαφορετική αντιμετώπιση στο δικαστικό σύστημα. Μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά ή δεν έχεις γενικώς επίγνωση του τι συμβαίνει.

Σε περιμένω στα δικαστήρια, ώστε να μου μάθεις τη δουλειά μου;).

Τι σχέση έχουν αυτά που υποστηρίζεις με όσα έγραψα;

Εντελώς φιλικά, σε συμβουλεύω να κοιτάξεις τα θέματά σου με το γυναικείο φύλο -γιατί περί αυτού πρόκειται- και άσε τις υποδείξεις ως προς το εάν έχω διαβάσει/έχω επίγνωση.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

q0g16oyj84a31.jpg

Είναι οι γυναίκες και οι άντρες ίσοι; Αν η απάντηση που δίνει κάποιος είναι ναι, τότε γιατί είναι ίσοι; Πολλοί λευκοί ιππότες, φεμινιστες και γενικά ευνουχισμενοι αντρες, παραπλανημένοι, δεύτερης διαλογής θα πεταχτούν και θα πουν "φυσικά και είναι, οι γυναίκες μπορούν να κάνουν ότι και οι άντρες και ίσως ακόμη καλύτερα". Και η απάντηση μου σε αυτά τα άτομα είναι αφού είναι ίσες με τους άντρες τότε γιατί πετάγεσαι να τις υπερασπιστείς; Αυτό υποδηλώνει ότι θέλουν βοήθεια, άρα ότι είναι κατώτερες, άρα αν κάποιος είναι σεξιστής και κατά της ισότητας δεν είναι ο ΧΨ άλλα όλοι αυτοί που πετάγονται να υπερασπιστούν γυναικες απλά επειδή είναι γυναίκες. Αφού ίσοι δεν είμαστε; Τότε γιατί τις υπερασπίζονται; 

 

Καλή συνέχεια.

 

#redpill #truthbomb

 

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παίδες. Δεν μπορούμε να εξισώσουμε την μυική δύναμη του άντρα με την γυναικεία.

 

Και τέλος πάντων, δεν κάνουν οι γυναίκες για κάποιες δουλειές και δεν κάνουν και οι άντρες για κάποιες άλλες. 

 

Αλλιώς κανένας άντρας δεν θα κατέβαζε παναγίες κάθε φορά που αλλάζει σαιζόν και μαζεύοντε χαλιά, και καμία γυναίκα δεν θα κατέβαζε χριστούς αν ο άντρας διάλεγε τα πλακάκια του μπάνιου πχ.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν πας να διαλεξεις πλακακια μπανιου δε σε κανει άχρηστο ομως.

Τελος παντων εγω προσωπικα θα απέχω γιατι γυναικα με εξουσια και νευρα ειναι κακο πραγμα σαν συνδυασμος.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ως γνωστόν οι άντρες είναι πιο αποδοτικοί σε χειρονακτικές εργασίες και τι καλύτερο το να καταδικάζεις έναν άντρα στη φυλακή και να δουλεύει για εσένα ( κράτος ). Οι γυναίκες είναι λιγότερο έως πολύ λιγότερο αποδοτικές σε βαριές εργασίες οπότε είναι άχρηστες. Είναι ένας από τους λόγους όπου έχουν και πολύ μικρότερες ποινές και γενικώς διαφορετική αντιμετώπιση στο δικαστικό σύστημα. Μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά ή δεν έχεις γενικώς επίγνωση του τι συμβαίνει.

 

Σε πιες βαριές εργασίες οι άνδρες είναι πιο αποδοτικοί;  Για να το κάνουμε πιο απλό, ποιες εργασίες θεωρείς βαριές;  Γιατί το άσμα «ή δουλειά κάνει τους άνδρες» βγήκε πριν την εφεύρεση του αναβατόριου  : P

Κατά τα άλλα ναι τα δικαστήρια είναι ευμενώς προσκείμενα προς τις γυναίκες. Προσωπικά όταν πήρα διαζύγιο  με πήγε με ένα κατιγοριτίριο κοπι πάστε. Μου έριξαν μια ματιά οι γυναίκες της έδρας  και με καταδικάσανε ; )

Για επιμέλεια παιδιού;  Νταξ επιστημονική φαντασία

 

 

Από την άλλη  δίνουν δικαιώματα

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Χαλκιδική. Στο τέλος αγριεύει πραγματικά. https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2019/07/11/2187502977637661597/640x360_MP4_2187502977637661597.mp4

Άλλη μια απόδειξη του ότι είμαστε ένα τίποτα μπροστά στη φύση.

Και κάτι επίσης μου λέει πως ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, karmen1983 said:

Περασε μια βόλτα απο εδω να ξεκαθαρισουμε τα χλωρα απο τα ξερα στο θεμα αντοχων και αχρηστίας.

Αποδέχομαι την πρό(σ)κληση. Αν είναι, να γράψω κι εγώ ότι οι γυναίκες είναι άχρηστες. Μετά θα με καλέσεις να έρθω να ελέγξω, η γυναίκα (εσύ είσαι αυτή μη μπερδευτείς και βάλεις την Κατερίνα) θα κάνει βαριές εργασίες, εγώ θα κάθομαι να βλέπω τον Λάμπη, πριν τις εργασίες θα μας σερβίρεις Ζοζέφ. Αν αποδειχθεί η αλήθεια προτίθεμαι να γράψω 30 φορές εδώ πέρα πόσο χρήσιμες είναι οι γυναίκες. Αν μπορώ με τα 1-2 κιλά βάρος από τον καταραμένο Ζοζέφ.

ΥΓ τρώω με ευχαρίστηση και χορτοπιτάκια, σκαλτσούνια, σαρικοπιτάκια. λυχναράκια αλλά χοχλιούς με κόκκινη σάλτσα πληζ, όχι τους άλλους.

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@karmen1983  Αγάπη, μην "τσιμπάς" ! ! !  :stop:

Πρέπει πρώτα να δηλώσει αυστηρά περί ποίων σκληρών εργασιών εννοεί! 

Πρόσεχε καλά, έχει "ύποπτες" προθέσεις που δεν τις κρύβει κιόλας ! . .:hmm:

 

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

ΥΓ τρώω με ευχαρίστηση και χορτοπιτάκια, σκαλτσούνια, σαρικοπιτάκια. λυχναράκια αλλά χοχλιούς με κόκκινη σάλτσα πληζ, όχι τους άλλους.

. . .απλά τις βάζει  σε ΥΓ, έτσι για το ξεκάρφωμα!  :whistling:

 

Διαφορετικά  (  :fie:  ) σε βλέπω να "σηκώνεις το γάντι" και . . . να φτιάχνεις ντολμαδάκια . . . . . . . . . . . .ανθούς γεμιστούς . . . . . . . . . . . σκαλτσούνια . . . . . . . . . . . σαρικοπιτάκια . . . . . . .. . . . και με ευγενική παράκληση -του το αναγνωρίζω αυτό! - χοχλιούς (αλλά  πρόσεξε, μόνο  κοκκινιστούς! )  κλπ λιχουδιές!  :hehe:

 

Και θέλει και γλυκό του μετά και ότι ότι και όσο ! ! ! ! 

Μόνο κάνα δυο κιλά, απ' του Ζοζέφ, μωρέ τώρα! ! !   :innocent:

 

Μη "σηκώσεις το γάντι" λέμε .. . . .   ! ! !  :D

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σημείωσε ότι σαλιγκάρια με γάτες τριγύρω είναι από μόνο του αυτόνομο challenge. 

ΥΓ1 λέγονται κοκκινιστά ή γιαχνί; Έχω ξεχάσει κι έχουν πεθάνει όσες μπορούσα να ρωτήσω
ΥΓ2 μάλλον σειρά μηνυμάτων από εδώ πρέπει να μεταφερθεί στο ΠΟΘ

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

κι έχουν πεθάνει όσες μπορούσα να ρωτήσω

 

1.  Μιας και εγώ ακόμα  . . . ζω! (  :innocent:  ) . . . γιαχνί είναι το σωστό !  :) 

2.  +1

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

 

 

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει νόμος που να απολύει αυταπάγγελτα από το επάγγελμα του "Παιδαγωγού" τον εν λόγω "εκπαιδευτικό" έ;

 

Εκτός αν αποδειχθεί ότι ο γάτος απειλούσε να  τον κατακρεουργήσει και ο άνθρωπος βρισκόταν σε νόμιμη αυτοάμυνα.

 

Βασικά θα με ενδιέφεραι να μάθω την αντίδραση των λοιπών συναδέρφων του αλλά και των γονέων της περιοχής. Έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.