Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

7 hours ago, astrolabos said:

Αν είναι θετικός αυτός, θα είναι και η μάνα του. Οπότε έχετε γειά βρυσούλες.

γι' αυτό σ'αγαπώ. Είσαι γνήσια σκοταδόψυχος, ήταν το πρώτο που σκέφτηκα. Μας τραγούδησες και τις βρυσούλες ανήμερα 25η Μαρτίου, μας ανέβασες το φρόνημα.

 

 

7 hours ago, karmen1983 said:

αν συμβεί κάτι τέτοιο προβλέπω κρέμασμα του ξανθομπουμπουρα στο London Eye, από τους Αγγλους

Μετά τους γείτονες, όπου θα μας βρει μεγάλο γλέντι και δεν θα είμαστε για αστεία, είναι η δεύτερη μεγάλη απορία μου: τι διάολο είχε στο μυαλό του αυτός ο τύπος. Κατ' αρχάς αυτές οι αποφάσεις σε οργανωμένα κράτη όπως το ΗΒ δεν πιστεύω με τίποτα ότι ήταν δικές του. Ότι δλδ του είπαν οι γιατροσύμβουλοι κλείσε τα όλα και τους απάντησε αυτός όχι δεν θα κλείσω τίποτα. Αυτοί θα τους πάρουν στο λαιμό τους αν εξελιχθεί άσχημα.

Από εκεί και πέρα:
δεν ξέρω αν ξέρετε -πέραν της τουρκικής καταγωγής του τύπου- ότι αυτός δεν είναι Τραμπ. Είναι upscale κατάσταση, έχει κάποια μόρφωση (καλύτερη από του Τσίπρα), η μόρφωσή του είναι στον τομέα της ιστορίας κι έχει γράψει νομίζω και βιβλίο για τον Θουκυδίδη. Αν ξέρει ένα πράγμα στην ζωή του, αυτό είναι ο Πελοποννησιακός πόλεμος. Αποκλείεται να μην ξέρει -και μάλιστα καλά- τι μπορεί να συμβεί με λοιμό. Συν το γεγονός ότι η επιδημία πανούκλας είναι καλά χαραγμένη στην ιστορική μνήμη των Λονδρέζων. Τι σκατά είχε στο κεφάλι του και δέχτηκε τις εισηγήσεις τους αντί να τους διαολοστείλει, πραγματικά απορώ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Στο σοβαρό, αν συμβεί κάτι τέτοιο προβλέπω κρέμασμα του ξανθομπουμπουρα στο London Eye, από τους Αγγλους

 

Στην  Σουηδία με 2.500 κρούσματα και 44 νεκρούς όλα λειτουργούν κανονικά (σχολεία, εστίαση κλπ)  δεν υπάρχει καραντίνα, μόνο ήπιες συστάσεις.

Καλό μέρος για κρεμάλα ?

Link to comment
Share on other sites

οι Σουηδοί δεν είναι ίδια περίπτωση με τους Άγγλους. Είναι μεγάλο ρίσκο αυτό που κάνουν αλλά είναι ίσως η μόνη ευρωπαϊκή χώρα (δεν ξέρω με τίποτα Ισλανδίες τι συμβαίνει αλλά έτσι κι αλλιώς είναι ειδικές καταστάσεις) που έχει ελπίδα να επιτύχει η τακτική τους. Έχουν κρεβάτια ΜΕΘ, άλλα εισοδήματα και σε μεγάλο τμη΄μα της χώρας κι άλλα δημογραφικά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

οι Σουηδοί δεν είναι ίδια περίπτωση με τους Άγγλους. Είναι μεγάλο ρίσκο αυτό που κάνουν αλλά είναι ίσως η μόνη ευρωπαϊκή χώρα (δεν ξέρω με τίποτα Ισλανδίες τι συμβαίνει αλλά έτσι κι αλλιώς είναι ειδικές καταστάσεις) που έχει ελπίδα να επιτύχει η τακτική τους. Έχουν κρεβάτια ΜΕΘ, άλλα εισοδήματα και σε μεγάλο τμη΄μα της χώρας κι άλλα δημογραφικά.

 

ΜΕΘ λιγότερες και από εμάς, τι να τα κάνεις τα εισοδήματα όταν κανένας δεν παραδίνει μηχανήματα υποστήριξης.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ωραία είδηση για Κρήτη/Καλαμάτα.

https://www.kathimerini.gr/1070907/article/epikairothta/politikh/ee-h-ellhnikh-prosfora-poy-3ekleidwse-thn-eirhnh?

 

Σε συμφωνία κατέληξαν τελικά, σε επίπεδο μόνιμων αντιπροσώπων, τα κράτη-μέλη της Ε.Ε. σχετικά με την ενεργοποίηση της ναυτικής επιχείρησης «Ειρήνη» για την επιτήρηση του εμπάργκο όπλων του ΟΗΕ στη Λιβύη. Η άρση του αδιεξόδου, σύμφωνα με πληροφορίες, επιτεύχθηκε χάρη στην Αθήνα, η οποία δέχθηκε να οριστεί ελληνικός λιμένας ως «λιμάνι πρώτης αποβίβασης» τυχόν προσφύγων και μεταναστών που θα διασωθούν στο πλαίσιο των περιπολιών.

Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα (μέχρι στιγμής) που διέθεσε λιμάνι της για αυτόν το σκοπό. Συμφωνήθηκε ότι οι διασωθέντες θα διανέμονται στη συνέχεια σε όλες τις χώρες που θα παρέχουν εναέρια ή πλωτά μέσα στην επιχείρηση. Επιπλέον, η Ελλάδα θα μπορεί ανά τέσσερις μήνες να αποσύρει το λιμάνι της από το ρόλο αυτό αν κρίνει ότι επιβαρύνεται δυσανάλογα. Το κόστος της μεταφοράς και της διαμονής των διασωθέντων θα καλύπτεται από κοινοτικούς πόρους.

 

  • Like 3
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Θέλω να μπει στο ίδιο δωμάτιο με τον Κάρολο. Ζητάω πολλά; Ήρεμα ρωτάω?.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Θέλω να μπει στο ίδιο δωμάτιο με τον Κάρολο. Ζητάω πολλά; Ήρεμα ρωτάω?.

 

Νωρίτερα μου έστειλαν ένα χιουμοριστικό μήνυμα που λέει ότι ήταν ήδη στο ίδιο (υπνο)δωμάτιο, γι αυτό κόλλησαν και οι δύο... ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

Νωρίτερα μου έστειλαν ένα χιουμοριστικό μήνυμα που λέει ότι ήταν ήδη στο ίδιο (υπνο)δωμάτιο, γι αυτό κόλλησαν και οι δύο... ?

Τι, υπάρχει κι άλλος στον κόσμο με το δικό μου χιούμορ; Ωρέ, πού πάμε;?

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.