Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Βρηκα και την εκθεση των Φιλανδων αν την θες.

https://urmi.fi/wp-content/uploads/2020/03/ASYLUM-SEEKERS-AND-MIGRANTS-IN-LESVOS-GREECE-20192020.pdf

πηγη

SLPRESS.GR
πριν 17 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Γνωρίζει κανείς εάν αυτή η έκθεση εκφράζει/υιοθετείται από την Κυβέρνηση της Φινλανδίας ή οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή κυβέρνηση ή Ευρωπαϊκό όργανο;

Γιαννη το παιχνιδι δεν παει ετσι.Αν δεν την επαιρνε χαμπαρι ο πρεσβης η εκθεση θα υπηρχε

και καποια στιγμη θα τη πετουσαν στα μουτρα μας και θα ελεγαν ναι αλλα υπαρχει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Βρηκα και την εκθεση των Φιλανδων αν την θες.

https://urmi.fi/wp-content/uploads/2020/03/ASYLUM-SEEKERS-AND-MIGRANTS-IN-LESVOS-GREECE-20192020.pdf

πηγη

SLPRESS.GR

Γιαννη το παιχνιδι δεν παει ετσι.Αν δεν την επαιρνε χαμπαρι ο πρεσβης η εκθεση θα υπηρχε

και καποια στιγμη θα τη πετουσαν στα μουτρα μας και θα ελεγαν ναι αλλα υπαρχει και αυτο.

Κοίτα εγώ γενικά είμαι από τους πρώτους που βλέπουν τους ευρωπαίους καχύποπτα για δύο λόγους. Πρώτον διότι οι 《καλοί》 μας γείτονες τους επηρεάζουν ποικιλοτρόπως πολύ αποτελεσματικότερα από ότι εμείς και δεύτερον διότι εμείς ως χώρα δεν προσπαθούμε επαρκώς να υπερασπιστούμε τα συμφέροντά μας με αποτέλεσμα να μην εμπνέουμε κανένα σεβασμό στα σοβαρά και με βαρύνουσα άποψη κράτη.

 

 

Παράλληλα, όσο τεκμηριωμένα και αν εκφράσεις κάποιες ανησυχίες για αυτά τα θέματα, οι διάφοροι βλαμμένοι υπερόπτες σου πετάνε ένα... -βλάκας χρυσαυγίτης/φασίστας κτλ- και αυτό υπερκαλύπτει όλα τα επιχειρήματα. Γι'αυτό σκαλίζω για πιθανώς περισσότερες λεπτομέρειες.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να μπορούσαμε να μάθουμε λεπτομέρειες για τους συντάκτες τέτοιων εκθέσεων. Τις καταγωγές τους, τις πιθανές σχέσεις/εξαρτήσεις/χρηματοδοτήσεις τους από πολιτικά κόμματα/ΜΚΟ κ.ο.κ.

 

Τσ τσ τσ συνομωσιολογώ πάλι...

Μήπως υπάρχει πιθανότητα να έχουν δίκαιο αυτές οι εκθέσεις; Ψυχραιμία πάνω από όλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 10:01 PM, adpanos said:

 

Ευρωπαϊκή Ένωση δεν θέλαμε ;

 

Ορίστε. 

Ευρωπαϊκές Εκθέσεις για γενοκτονία των Λαθροεποικων από τους Έλληνες εντός Ελληνικών Νησιών.

Επειδή είναι σοβαρό το θέμα, ακούστε το από το 51:35 και μετά.

 

 

Το πρόβλημα όμως δεν είναι ότι είμαστε μέσα στην ΕΕ, καθώς τα ίδια (και χειρότερα) θα γράφονταν αν ήμασταν εκτός ΕΕ. Τουλάχιστον εντός ΕΕ έχουμε και ένα κάποιο ''περιθώριο αντίδρασης''. Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι το πολιτικό προσωπικό της χώρας, έχει ορθά (κατά τη γνώμη μου) αφουγκραστεί την λαική βούληση, η οποία με δυο λόγια μεταφράζεται ως '' προς θεου !!! όχι πόλεμο !!!'' , καθιστώντας τους (τους πολιτικούς) ως εντελώς ανίκανους να χειριστούν με επάρκεια την υφιστάμενη κατάσταση, και δικαιολογώντας αυτή τους ακριβώς ανεπάρκεια, με το ψευδές δίλημμα '' η αυτό (που ζούμε τώρα -αλλά δεν έχουμε δει ακόμα όλο το έργο-) ή πόλεμο''. 

 

Δυστυχώς οι κεφαλές της χώρας, είναι κατώτατες των περιστάσεων. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα “απίστευτα” στις προκλήσεις στο Αιγαίο τελείωσαν με τους Τούρκους να μας “αναχαιτίζουν” στα νησιά μας

Παράθεση

Η απόδειξη είχε έρθει και από την “ανάποδη” . Υπήρξαν μετά από τα Ίμια μεμονωμένες περιπτώσεις όπου οι Τούρκοι αντιμετωπίστηκαν με τρόπο νομιμότατο αλλά και πολύ αποφασιστικό. Θα γραφτούν μετά από κάποια χρόνια αυτά τα περιστατικά. Το σημαντικό είναι ότι σ΄ αυτές οι περιπτώσεις οι Τούρκοι όχι απλά “λούφαξαν”, αλλά εξαφανίστηκαν για κάμποσο καιρό από το Αιγαίο. Μέχρι που κατάλαβαν ότι ο “κατευνασμός” κερδίζει έδαφος στην Αθήνα. Και συνέχιζαν…

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

99e6952e88cb46558bd62563e275e332.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Σε εξέλιξη συζητήσεις σύμφωνα με το Bloomberg, πώς σχολιάζουν στελέχη...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3a6eeee81e254c4f8faf9648c19dad97.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Από τις αρχές της χρονιάς. Τι ανέφερε η διοίκηση του ομίλου υπό τους κ.κ...

Αυξήστε τα διόδια, παιδιά. 

Troll mode off...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kathigites1-1.jpg
WWW.IN.GR

Το κορυφαίο συνδικαλιστικό όργανο των καθηγητών σημειώνει ότι το  ΥΠΑΙΘ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

%CE%9F%CE%94%CE%97%CE%93%CE%9F%CE%A3-2.j
WWW.IN.GR

Την προσωρινή άδεια οδήγησης που θα ισχύει για 4 μήνες, θα την αποκτούν οι ίδιοι οι οδηγοί, μέσω της νέας πύλης του δημοσίου Gov.gr...

 

 

nedstark.jpg

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, honda22 said:

Ουρές στην ΕΥΔΑΠ για τους λογαριασμούς | in.gr

 

Αυτοί εκεί (στην ΕΥΔΑΠ) έχουν κολλήσει στην παλαιολιθική περίοδο.

 

ΓΤΑΧΣ

 

 

δεν ξέρω γιατί πάει ο κόσμος να πληρώσει "στο ταμείο".

Έχει ηλεκτρονική πληρωμή το ίδιο το site της ευδαπ και επίσης παίζουν και τα site πληρωμών των τραπεζών

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος JaguarOne έγραψε:

 

δεν ξέρω γιατί πάει ο κόσμος να πληρώσει "στο ταμείο".

Έχει ηλεκτρονική πληρωμή το ίδιο το site της ευδαπ και επίσης παίζουν και τα site πληρωμών των τραπεζών

 

Απ' ότι ξέρω η ευδαπ έχει σπάσει σε άλλες εταιρείες ανα περιοχές. πχ στην περιοχή μου λέγεται δευαμ. Προσπαθώντας τις προάλλες να πληρώσω λογαριασμό στο site της ευδαπ, ζητούσε εναν 18ψήφιο αριθμό ο οποίος δεν υπήρχε στο χαρτί. Δεν το έψαξα παραπάνω και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

 

Απ' ότι ξέρω η ευδαπ έχει σπάσει σε άλλες εταιρείες ανα περιοχές. πχ στην περιοχή μου λέγεται δευαμ.

 

Μήπως είναι διαφορετικές εταιρείες? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

 

Απ' ότι ξέρω η ευδαπ έχει σπάσει σε άλλες εταιρείες ανα περιοχές. πχ στην περιοχή μου λέγεται δευαμ. Προσπαθώντας τις προάλλες να πληρώσω λογαριασμό στο site της ευδαπ, ζητούσε εναν 18ψήφιο αριθμό ο οποίος δεν υπήρχε στο χαρτί. Δεν το έψαξα παραπάνω και δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.

Πληρώνω λογαριασμούς της ΔΕΥΑΛ μέσω e-banking. Βάζεις τον 9ψήφιο κωδικό του λογαριασμού και τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η κατάντια της Επιτροπής για το 21: Ο Χατζής η Αγγελοπούλου… και ο δικτάτορας Καποδίστριας

Παράθεση

 

Ο κύριος Αριστείδης Χατζής χρησιμοποιεί συστηματικά την πρόκληση ακόμα και αν «τραβάει» ή ακόμα και παραχαράσσει τα ιστορικά στοιχεία για να προβάλλει τις εθνομηδενιστικές αντιλήψεις του περί ιστορίας. Μάλιστα τον τελευταίο καιρό ασχολείται συστηματικά με τον… Καποδίστρια, τον οποίο σε πρόσφατο κείμενό του χαρακτήρισε «δικτάτορα», με ανάρτηση στον επίσημο λογαριασμό στο twitter της «Επιτροπής για τον εορτασμό της επετείου των 200 χρόνων της Επανάστασης του 1821». Κείμενο που προκάλεσε πραγματική θύελλα.

 

Έτσι οι «εθνικιστικοί» ισχυρισμοί των Ελλήνων πως την πανώλη του 1828 μετέδωσαν οι Άραβες του Ιμπραήμ συσχετίζονται εντελώς καταχρηστικά με επιδημίες που είχαν συμβεί 6 χρόνια πριν. Προφανώς διότι ο κύριος Χατζής ήθελε να υπομνήσει την ευθύνη των Ελλήνων στη «σφαγή Τούρκων, Εβραίων και Αλβανών» στην Τριπολιτσά, ώστε  να ευχαριστήσει κάποιους. Ποιους άραγε;

 

Ενάμιση μήνα πριν, θέλοντας να επιστρατεύσει τον βαθιά ορθόδοξο Καποδίστρια εναντίον της Εκκλησίας, σε σχέση με το κλείσιμο των Εκκλησιών σε άρθρα (22/03/2020)  και συνεντεύξεις  του προκάλεσε ευθέως το αίσθημα των Ορθόδοξων Ελλήνων αποδίδοντας αποκλειστικά τον  περιορισμό της επιδημίας του 1828 στο κλείσιμο των εκκλησιών.

 

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.