Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν βρέχει, Ντόναλντ. Μας ελέγχουν?...

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του τουρισμού αντιμετωπίζεται με λάθος τρόπο: Ναι, να σωθεί η οικονομία, αλλά όχι να μολυνθεί η Ελλάδα…

Παράθεση

 

Καταλαβαίνω ότι ο τουρισμός είναι βασική πηγή εσόδων για την Ελλάδα μας, διότι καμία κυβέρνηση, από τη μεταπολίτευση και μετά, δεν φρόντισε να αναπτυχθεί βιομηχανικά η χώρα. Φτάσαμε στο σημείο όπου ο τουρισμός είναι η βαριά βιομηχανία της Ελλάδας. Δεν έχουμε τίποτα άλλο, πέραν μερικών κρατικοδίαιτων επιχειρηματιών, οι οποίοι όταν πρέπει να επενδύσουν εξαφανίζονται.

 

Όμως, εάν δεν εισαγάγει η Ελλάδα τις εξετάσεις όλων όσων εισέρχονται στη χώρα, μπορεί να ομιλούμε τον Αύγουστο για τη μεγαλύτερη τραγωδία… Όλοι όσοι επιθυμούν να επισκεφθούν τη χώρα πρέπει να κάνουν το τέστ και κατά την αναχώρηση και κατά την άφιξή τους. Αυτή είναι η μόνη λύση και θα προστατεύσει την Ελλάδα και τους πολίτες, που έδωσαν μαζί με την κυβέρνηση και κέρδισαν τη μάχη της πανδημίας.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minast said:

Χάνω κάτι, ή σε τεχνολογικό φόρουμ μας ξενίζει η έννοια του διαχειριστή υπολογιστικών υπηρεσιών;

για λογαριασμό FB φυσικού προσώπου, το κατακρίνω για οποιονδήποτε. Για νομικό πρόσωπο ή λογαριασμό οντότητας (Λευκός Οίκος, ο Πρόεδρος μιας χώρας, η Βασίλισσα του ΗΒ, ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ), θέσεις δλδ που χωρίς να είναι νομικά πρόσωπα υπάρχει κάποιος που τις κατέχει ως αξίωμα δεν με ξενίζει καθόλου. Βέβαια ακόμα κι εκεί με ξενίζει (προκειμένου περί φυσαικών προσώπων που κατέχουν το αξίωμα) η ανάγκη να υπάρχει λογαριασμός σε κοινωνικό δίκτυο αλλά τουλάχιστον δεν το κατακρίνω τόσο έντονα.

Αν ένα φυσικό πρόσωπο δεν μπορεί, δεν θέλει ή δεν γνωρίζει να το διαχειριστεί μόνος του δεν έχει κανένα νόημα να τοποθετεί κάποιον άλλον εμφανιζόμενο με το όνομά του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

για λογαριασμό FB φυσικού προσώπου, το κατακρίνω για οποιονδήποτε. Για νομικό πρόσωπο ή λογαριασμό οντότητας (Λευκός Οίκος, ο Πρόεδρος μιας χώρας, η Βασίλισσα του ΗΒ, ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ), θέσεις δλδ που χωρίς να είναι νομικά πρόσωπα υπάρχει κάποιος που τις κατέχει ως αξίωμα δεν με ξενίζει καθόλου. Βέβαια ακόμα κι εκεί με ξενίζει (προκειμένου περί φυσαικών προσώπων που κατέχουν το αξίωμα) η ανάγκη να υπάρχει λογαριασμός σε κοινωνικό δίκτυο αλλά τουλάχιστον δεν το κατακρίνω τόσο έντονα.

Αν ένα φυσικό πρόσωπο δεν μπορεί, δεν θέλει ή δεν γνωρίζει να το διαχειριστεί μόνος του δεν έχει κανένα νόημα να τοποθετεί κάποιον άλλον εμφανιζόμενο με το όνομά του.

 

Η έκφραση «το χειρίζεται ένας φίλος » όπως θα έγραφε κάθε κοινός θνητός δεν πέρασε από το μυαλό κανενός κακοπροαίρετου...γνωστά αυτά

Link to comment
Share on other sites

Στην προκείμενη περίπτωση πρόκειται για έγκλειστο σε σωφρονιστικό ίδρυμα και φαίνεται πως, με ό,τι έχει προηγηθεί, ο ίδιος και ο δικηγόρος του θεώρησαν χρήσιμο να αξιοποιήσουν κι αυτόν τον δίαυλο επικοινωνίας. Δεν καταλαβαίνω πώς επηρεάζει την εργαλειοποίηση του μέσου αν ο διαχειριστής είναι έμμισθος ή άμισθος, υπάλληλος ή καρδιακός φίλος.

 

Γενικά νομίζω ότι το θέμα χρειάζεται πιο ευρεία συζήτηση από τη διαχείριση ενός λογαριασμού στο facebook. Ως κοινωνία πιστεύουμε στη μεταμέλεια καταδικασθέντων για βαριά αδικήματα; Υποστηρίζουμε το δικαίωμά τους στην εκπαίδευση -και με πόσο αυστηρές προϋποθέσεις; Αν όχι, χρειαζόμαστε αναληθείς προφάσεις για να προγραμματίζουμε περίεργες μεταγωγές εν μέσω πανδημίας; Και αν όντως έχουμε βάσιμες αντιρρήσεις, γιατί κάμπτονται μόλις κάποιος κάνει απλώς απεργία πείνας και δίψας; Ή κάμπτονται μόνο όταν η δημοσιότητα που προκαλούν αρχίζει να φαίνεται αρνητική;

 

Κι επειδή το ξεχειλώσαμε, πάνε όλα στο σωστό θέμα... Και για αναφορά: η επίμαχη ανακοίνωση του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη και η απάντηση του συνηγόρου του κρατουμένου:

http://www.mopocp.gov.gr/index.php?option=ozo_content&lang=&perform=view&id=7098&Itemid=699

https://www.efsyn.gr/ellada/dikaiosyni/245047_o-synigoros-toy-basili-dimaki-apantaei-sti-sofia-nikolaoy

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και -συγγνώμη που τώρα φαίνεται ως double post- αυτό που ήθελα να βάλω από την αρχή στις Ειδήσεις:

 

thalassia-thilastika-dolofonies.jpg?itok
WWW.IEFIMERIDA.GR

Σφοδρές αντιδράσεις έχουν προκληθεί τις τελευταίες ημέρες από τις μαζικές δολοφονίες θαλάσσιων θηλαστικών που ξεβράζονται στη...

 

Quote

Έπειτα από την πρόσφατη ανακοίνωση του Ινστιτούτου Θαλάσσιας Προστασίας Αρχιπέλαγος για τις 7 Μεσογειακές φώκιες που εντοπίστηκαν νεκρές στο Αιγαίο τις ημέρες των περιορισμών, τα νέα περιστατικά για τα οποία ενημερωθήκαμε από τις τοπικές αρχές και πολίτες, και κληθήκαμε να διαχειριστούμε, εντείνουν την ανησυχία μας για την έκταση του προβλήματος.


Ακόμα μία νεαρή φώκια εντοπίστηκε νεκρή στα βόρεια Δωδεκάνησα, με ένα σχοινί δεμένο στο ουραίο πτερύγιό της, ενώ 3 νεκρά ζωνοδέλφινα εντοπίστηκαν σε 3 περιοχές του ΒΑ Αιγαίου και αυτά με εμφανή σημάδια δολοφονίας. Αξιοσημείωτο είναι ότι τα πτερύγια των δελφινιών είχαν κοπεί με μαχαίρι – δηλαδή είχαν πεταχτεί στη θάλασσα ζωντανά για να πνιγούν.

 

  • Like 3
  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

για λογαριασμό FB φυσικού προσώπου, το κατακρίνω για οποιονδήποτε. Για νομικό πρόσωπο ή λογαριασμό οντότητας (Λευκός Οίκος, ο Πρόεδρος μιας χώρας, η Βασίλισσα του ΗΒ, ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ), θέσεις δλδ που χωρίς να είναι νομικά πρόσωπα υπάρχει κάποιος που τις κατέχει ως αξίωμα δεν με ξενίζει καθόλου. Βέβαια ακόμα κι εκεί με ξενίζει (προκειμένου περί φυσαικών προσώπων που κατέχουν το αξίωμα) η ανάγκη να υπάρχει λογαριασμός σε κοινωνικό δίκτυο αλλά τουλάχιστον δεν το κατακρίνω τόσο έντονα.

Αν ένα φυσικό πρόσωπο δεν μπορεί, δεν θέλει ή δεν γνωρίζει να το διαχειριστεί μόνος του δεν έχει κανένα νόημα να τοποθετεί κάποιον άλλον εμφανιζόμενο με το όνομά του.

 

Ίσως να έχω αλλοτριωθεί τεχνολογικά... Στο δικό μου μυαλό, ο διαχειριστής είναι απλά αυτός που διαχειρίζεται κάτι.

Μπορεί να είναι η έφηβη κόρη της μάνας που δεν ξέρει να βάλει τη SIM στο κινητό της, ή ο έμμισθος μηχανικός πληροφορικής που οργανώνει ένα server room. Όσο φυσικά μου φαίνεται ο τίτλος στους υπεύθυνους του φόρουμ, τόσο φυσικά μου φαίνεται και στην παραπάνω ανάρτηση του facebook. Ειδικά για τα social media, από τη στιγμή που υπάρχει ο λογαριασμός, θεωρώ ότι η ύπαρξη μεσάζοντα για την διαχείριση είναι απλά μια τεχνική λεπτομέρεια.

 

Ομολογώ ότι δεν κάθησα να αναρρωτηθώ ποιός είναι ο Δημάκης και γιατί μας ενδιαφέρει η ανάρτηση, αλλά ίσως είναι καλύτερα έτσι, γιατί δεν επηρεάστηκα από λεπτομέρειες άσχετες με το γεγονός που σχολίασα.

Έγινε επεξεργασία από minast
typo
Link to comment
Share on other sites

2890985.jpg
WWW.CNN.GR

Τη χορήγηση του επιδόματος ειδικού σκοπού ύψους 800 ευρώ στον κλάδο...

Μωρή Πασοκάρα, πάντα σε αγαπούσα.

Gif με δικηγόρους με ΠΑΣΟΚ και δικηγόρους άνευ ΠΑΣΟΚ έχουμε;

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

 

Ίσως να έχω αλλοτριωθεί τεχνολογικά... Στο δικό μου μυαλό, ο διαχειριστής είναι απλά αυτός που διαχειρίζεται κάτι.

Μπορεί να είναι η έφηβη κόρη της μάνας που δεν ξέρει να βάλει τη SIM στο κινητό της, ή ο έμμισθος μηχανικός πληροφορικής που οργανώνει ένα server room. Όσο φυσικά μου φαίνεται ο τίτλος στους υπεύθυνους του φόρουμ, τόσο φυσικά μου φαίνεται και στην παραπάνω ανάρτηση του facebook. Ειδικά για τα social media, από τη στιγμή που υπάρχει ο λογαριασμός, θεωρώ ότι η ύπαρξη μεσάζοντα για την διαχείριση είναι απλά μια τεχνική λεπτομέρεια.

 

Ομολογώ ότι δεν κάθησα να αναρρωτηθώ ποιός είναι ο Δημάκης και γιατί μας ενδιαφέρει η ανάρτηση, αλλά ίσως είναι καλύτερα έτσι, γιατί δεν επηρεάστηκα από λεπτομέρειες άσχετες με το γεγονός που σχολίασα.

 

Ας επικεντρωθούμε στην εμπειρία του καθενός. Πόσους φίλους έχεις που χρησιμοποιούν διαχειριστή;

Πόσες φορές έχεις ακούσει κάποιον από τους φίλους σου να αναφέρετε στον διαχειριστή του;

Γιατί έχω φίλους επαγγελματίες με αξιόλογες επιχειρήσεις που διατηρούνε σελίδα και όταν αναφέρονται στον διαχειριστή λένε ο «Βαγγέλης» ένα «καλό παιδί» «ένα παλικάρι που γνωρίζει από αυτά»

Όταν είσαι φυλακισμένος και λες «ο διαχειριστής μου» κατ αρχάς έχεις καβαλήσει το καλάμι, δευτερευόντως είσαι βλάκας γιατί το γκελ που κάνει αυτό στον κόσμο είναι αρνητικό για το μέλλον σου

Βεβαίως ότι είναι βλάκας φάνηκε από όταν ταυτίστηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ δεχόμενος να γίνει αντιπολιτευτικό επιχείρημα η περίπτωση του

Τώρα στη μηχανή του κιμά που τον ρίξανε ελπίζει ότι θα φρακάρει τα γρανάζια

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
2890985.jpg
WWW.CNN.GR

Τη χορήγηση του επιδόματος ειδικού σκοπού ύψους 800 ευρώ στον κλάδο...

Μωρή Πασοκάρα, πάντα σε αγαπούσα.

Gif με δικηγόρους με ΠΑΣΟΚ και δικηγόρους άνευ ΠΑΣΟΚ έχουμε;

 

Των 534€ εννοεί;

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Ας επικεντρωθούμε στην εμπειρία του καθενός. Πόσους φίλους έχεις που χρησιμοποιούν διαχειριστή;

Πόσες φορές έχεις ακούσει κάποιον από τους φίλους σου να αναφέρετε στον διαχειριστή του;

Γιατί έχω φίλους επαγγελματίες με αξιόλογες επιχειρήσεις που διατηρούνε σελίδα και όταν αναφέρονται στον διαχειριστή λένε ο «Βαγγέλης» ένα «καλό παιδί» «ένα παλικάρι που γνωρίζει από αυτά»

Όταν είσαι φυλακισμένος και λες «ο διαχειριστής μου» κατ αρχάς έχεις καβαλήσει το καλάμι, δευτερευόντως είσαι βλάκας γιατί το γκελ που κάνει αυτό στον κόσμο είναι αρνητικό για το μέλλον σου

Βεβαίως ότι είναι βλάκας φάνηκε από όταν ταυτίστηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ δεχόμενος να γίνει αντιπολιτευτικό επιχείρημα η περίπτωση του

Τώρα στη μηχανή του κιμά που τον ρίξανε ελπίζει ότι θα φρακάρει τα γρανάζια

 

Στην συντριπτική πλειονότητα των δικών μου συζητήσεων, είναι πιο σύνηθες να ακούσω "ο διαχειριστής", παρά "το παλικάρι που γνωρίζει από αυτά".

Ο διαχειριστής της ιστοσελίδας, ο διαχειριστής του email, o διαχειριστής των social, o διαχειριστής του φόρουμ. Στη διατύπωση δεν βρίσκω κάτι μεμπτό, νομίζω το έκανα σαφές.

Δεν πολυθέλω να πάρω θέση για καλάμια και πολιτική, γιατί έχω πολύ λίγη πληροφόρηση για την συγκεκριμένη περίπτωση.

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

 

Των 534€ εννοεί;

 

 

Στην συντριπτική πλειονότητα των δικών μου συζητήσεων, είναι πιο σύνηθες να ακούσω "ο διαχειριστής", παρά "το παλικάρι που γνωρίζει από αυτά".

Ο διαχειριστής της ιστοσελίδας, ο διαχειριστής του email, o διαχειριστής των social, o διαχειριστής του φόρουμ. Στη διατύπωση δεν βρίσκω κάτι μεμπτό, νομίζω το έκανα σαφές.

Δεν πολυθέλω να πάρω θέση για καλάμια και πολιτική, γιατί έχω πολύ λίγη πληροφόρηση για την συγκεκριμένη περίπτωση.

Δεν μου απάντησες… Πόσοι από τους φίλους σου έχουν διαχειριστή και πόσοι από αυτούς αναφέρονται με αυτόν τον όρο σε συζήτηση της παρέας

Αόριστα ο διαχειριστής της τάδε σελίδας η ο διαχειριστής του τάδε πολιτικού είναι άλλο και άλλο είναι ο Μπάμπης του μεροκάματου σαν και μας ενώ πίνετε μπίρες να λέει ο διαχειριστής μου μινιμαστ θα σου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Όταν είσαι φυλακισμένος και λες «ο διαχειριστής μου» κατ αρχάς έχεις καβαλήσει το καλάμι, δευτερευόντως είσαι βλάκας γιατί το γκελ που κάνει αυτό στον κόσμο είναι αρνητικό για το μέλλον σου

Βεβαίως ότι είναι βλάκας φάνηκε από όταν ταυτίστηκε με τον ΣΥΡΙΖΑ δεχόμενος να γίνει αντιπολιτευτικό επιχείρημα η περίπτωση του

Τώρα στη μηχανή του κιμά που τον ρίξανε ελπίζει ότι θα φρακάρει τα γρανάζια

 

Συνοψίζοντας, έχουμε:

 

• έναν βαρυποινίτη καταδικασμένο σε 44 χρόνια για ένοπλες ληστείες και άλλα σοβαρά αδικήματα

• που όμως εκτίοντας την ποινή του τελείωσε το σχολείο και φοιτά ως υπότροφος στο ΕΚΠΑ

• που στο παρελθόν έχει ζητήσει και έχει εξασφαλίσει άδεια να παρακολουθεί δια ζώσης τα μαθήματα

• τον οποίο το Υπουργείο μετάγει κατά παρέκκλιση των ισχυόντων εν μέσω πανδημίας, με διάφορα προσχήματα, με αποτέλεσμα εκείνος να διαμαρτύρεται για παρεμπόδιση των σπουδών του

• αλλά όταν αρχίζει να αποκτά δημοσιότητα η απεργία πείνας και δίψας του, το ίδιο Υπουργείο αποφασίζει ότι οι υπηρεσιακές επιφυλάξεις του μπορούν να καμφθούν και επιστρέφει τον κρατούμενο στο αρχικό κατάστημα κράτησης

 

Όλα ζητήματα σοβαρά και καθόλου αυτονόητα. Πρόκειται όντως για υπόδειγμα μεταμέλειας ή για στυγνό εγκληματία που προφασίζεται τον σωφρονισμό του για να εκτίει ελαφρύτερα την ποινή του; Αυτές οι συνθήκες κράτησης είναι επαρκείς για τον κολασμό των πράξεών του; Το Υπουργείο χρειάζεται πραγματικά να επικαλείται απέναντι σε έναν βαρυποινίτη ανύπαρκτα στοιχεία τα οποία καταρρίπτονται ευκολότατα από τον δικηγόρο του, ο οποίος μάλιστα επικαλείται προσωπική βεντέτα Γενικής Γραμματέως απέναντι στον εντολέα του;

 

Και εμείς κρατάμε:

• ότι έχει "διαχειριστή" στο προφίλ του FB

 

Nice.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Δεν μου απάντησες… Πόσοι από τους φίλους σου έχουν διαχειριστή και πόσοι από αυτούς αναφέρονται με αυτόν τον όρο σε συζήτηση της παρέας

Αόριστα ο διαχειριστής της τάδε σελίδας η ο διαχειριστής του τάδε πολιτικού είναι άλλο και άλλο είναι ο Μπάμπης του μεροκάματου σαν και μας ενώ πίνετε μπίρες να λέει ο διαχειριστής μου μινιμαστ θα σου απαντήσει

 

Είπα να μην συνεχίσω μετά την απάντηση του @acct, τον οποίο ευχαριστώ για την σύνοψη του υποβάθρου της συζήτησης, αλλά βλέπω ότι για κάποιον ακατανόητο (σε εμένα) λόγο συνεχίζεις.

Η απορία μου στα ανέκδοτα ήταν ειλικρινής και αυθόρμητη, γιατί πραγματικά δεν βρήκα κάτι αστείο στην ανάρτηση.

Αν και νομίζω ότι ήμουν απολύτως σαφής και περιεκτικός πριν, θα σου απαντήσω και με απλά λογάκια για τα πίσω καθίσματα:

 

Δεν ξέρω κάποιον από τους προσωπικούς μου φίλους να έχει διαχειριστή στα social media που χαζεύει memes. Αντίθετα, η πλειονότητα των ανθρώπων ή φορέων που ξέρω και έχουν λογαριασμό σε social media για ημιεπίσημη επικοινωνία με πολύ κόσμο, έχουν κάποιον διαχειριστή. Σε συζητήσεις με τρίτους ή σε αναρτήσεις σε αυτά, τον αποκαλούν "ο διαχειριστής". Αυτό για εμένα είναι πολύ πιο φυσικό, απ' ότι να αναρτά κάποιος στο facebook αυτό που θα έλεγε στους κολλητούς του πίνοντας μπίρες.

Μαθαίνοντας και το background, ότι ο άλλος είναι φυλακισμένος και χρησιμοποιεί το facebook για να ενημερώνει τρίτους για αυτά που θέλει να δημοσιοποιήσει, μου φαίνεται ακόμη πιο φυσικό.

 

Κατά τα άλλα, διαβάζοντας στα γρήγορα τις λεπτομέρειες, συνεχίζω να μην θέλω να πάρω θέση στα σοβαρά της περίπτωσης, αφού η εικόνα που δίνει το υπουργείο και αυτή που δίνει ο συνήγορός του είναι εκ διαμέτρου αντίθετες, και δεν έχω τρόπο να γνωρίζω ποιά είναι πιο ακριβής. Πάντως όλα τα ερωτήματα που αναφέρθηκαν είναι σοβαρά, ακόμη κι αν τα πιάσαμε με ασήμαντη αφορμή...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
2890985.jpg
WWW.CNN.GR

Τη χορήγηση του επιδόματος ειδικού σκοπού ύψους 800 ευρώ στον κλάδο...

Μωρή Πασοκάρα, πάντα σε αγαπούσα.

Gif με δικηγόρους με ΠΑΣΟΚ και δικηγόρους άνευ ΠΑΣΟΚ έχουμε;

Για ποιου έτους τον Μάιο μιλάμε;

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημάκης τελικά ρε παιδιά τι είναι; Ένοπλος ληστής η φοιτητής; Διότι από ότι έχω καταλάβει από το σύνολο του τύπου η λέξη "φοιτητής" πρέπει να ζυγίζει κάνα τόνο, ενώ ο προσδιορισμός "Ένοπλος Ληστής" δεν ξεπερνάει το κιλό. 

 

Θέλαμε δεν θέλαμε το κάναμε μόδα στην χώρα. Κλέβω, αντιτίθεμαι, δίνω την μούρη μου στους "Εξαρχιώτες" να την κάνουν αφίσα, εγγράφομαι στο πανεπιστήμιο, και αποφυλακίζομαι όντας γαρ σωφρονισμένος. Τώρα αν ακόμα και στην φυλακή ήμουν ατακτουλης δεν έχει σημασία. Και σε λίγα χρόνια θα βρεθεί και μια δημοσιογραφος με το αστείρευτο καλλιτεχνικό ταλέντο της Δημουλίδου και της Μαντά, να γράψει και για τον βίο μου.

 

Δεν το κατανοώ. Οι περισσότεροι είστε φοιτητές. Πιστεύετε από τον περίγυρο σας ότι η ιδιότητα του φοιτητή συνεπάγεται αυτεπάγγελτα και την ιδιότητα του σόφρωνα πολίτη; 

 

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.