Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

1 hour ago, salde said:

Η ιστοσελίδα όμως έχει το εξής περίεργο: το hyperlink με την φράση «η Ευρωπαϊκή Ένωση κλπ κλπ», όταν περάσεις τον κέρσορα επάνω και πριν πατήσεις για να μεταφερθείς στην αρχική πηγή, δείχνει στο κάτω μέρος του μπράουζερ την διεύθυνση στην οποία θα οδηγηθείς όταν πατήσεις. Η διεύθυνση -που προφανώς προέρχεται από την αρχική πηγή- περιέχει όντως το «complete-list-of-airports-marked-as-safe...». Μόλις μεταφερθείς η διεύθυνση αλλάζει σε https://www.schengenvisainfo.com/news/eus-complete-list-of-airports-that-need-to-take-extra-safety-measures-amid-covid-19/

 

Μα κι εγώ δεν κακίζω τόσο τον Πάνο ή όποιον άλλο αναγνώστη κάνει το λάθος να κρίνει από τον τίτλο. Άλλωστε, όπως λες, αν μια είδηση μοιάζει να επιβεβαιώνει τις προσδοκίες μας, είμαστε λιγότερο καχύποπτοι. Εστιάζω κυρίως στους "δημοσιογράφους", που πιθανότατα αρθρογραφούν κι εκείνοι απλώς διαβάζοντας το URL της πηγής τους.

 

Συνεπώς, έχει μια αξία να βάζεις σε νοερή μαύρη λίστα ιστοσελίδες που συστηματικά δεν κάνουν τα στοιχειώδη. Αυτή είναι κι η απάντηση στην ερώτηση που περιστασιακά έχω δεχτεί πικρόχολα εδώ μέσα "ποιες σελίδες εγκρίνω". Εκείνες στις οποίες εργάζονται δημοσιογράφοι κι όχι κόπι-πέιστερς. ?‍♂️

Έγινε επεξεργασία από acct
a word
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά ο Γεωργιάδης χρηματοδοτεί το ΕΛΙΑΜΕΠ

 

Παράθεση

 

Μια περίεργη, «φωτογραφική» ρύθμιση για την χρηματοδότηση του πλέον φιλο-αμερικανικού think tank της Ελλάδας, του περίφημου ΕΛΙΑΜΕΠ, βρισκόταν στα «ψιλά γράμματα» νομοσχεδίου που τέθηκε σε διαβούλευση μέχρι τις 15 Ιουνίου.

 

 

Το ερώτημα είναι γιατί το υπουργείο του Αδωνι Γεωργιάδη, επέλεξε να στείλει χρήματα των Ελλήνων φορολογούμενων, στο συγκεκριμένο think tank.

Είναι γνωστό ότι το ΕΛΙΑΜΕΠ αποτελεί το πλέον φιλοαμερικανικό ιδιωτικό ίδρυμα της χώρας και ποτέ δεν έκρυψε τις σχέσεις του με την αμερικανική πρεσβεία.

Τα ονόματα των στελεχών και των διευθυντών του φιγουράρουν πολύ συχνά στα διαβαθμισμένα τηλεγραφήματα της αμερικανικής πρεσβείας που κυκλοφόρησαν από το Wikileaks. Σε ένα από αυτά μάλιστα ο Αμερικανός πρέσβης κατέτασσε τον πρώην πρόεδρο του ΕΛΙΑΜΕΠ, Θεόδωρο Κουλουμπή, και τον σημερινό αντιπρόεδρο, Θάνο Βερέμη στην κατηγορία «protect», που χρησιμοποιείται για πηγές της πρεσβείας η ταυτότητα των οποίων δεν πρέπει να γίνει γνωστή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

.jpg
DAILYPHARMANEWS.GR

Η ψυχική πίεση από την καραντίνα και τον πολυήμερο εγκλεισμό, είχε ως συνέπεια να αυξηθεί σημαντικά η χρήση ναρκωτικών και αντικαταθλιπτικών ουσιών, αναφέρει...

 

Quote

«Ειδικότερα, στις ναρκωτικές ουσίες παρατηρείται υπέρμετρη αύξηση στην κατανάλωση κοκαΐνης, που αγγίζει τα 800 γραμμάρια ανά ημέρα, η μεγαλύτερη που έχει καταγραφεί από το 2010 έως σήμερα. Όσον αφορά την αμφεταμίνη, η κατανάλωση έχει αυξηθεί κατά 650% (!), σε σύγκριση με το 2019. Επίσης αυξημένη κατά 37% είναι και η κατανάλωση της μεθαμφεταμίνης».

Όσον αφορά αντιβιοτικά και αντιικά φάρμακα, ο κ. Θωμαΐδης χαρακτηρίζει αναμενόμενη την αύξηση της κατανάλωσής τους, διότι αποτέλεσαν, τα κύρια μέσα αντιμετώπισης της πανδημίας.  «Ενδεικτικά, σημειώνεται αύξηση κατά 36% του αντιβιοτικού αζιθρομυκίνη. Οι οδηγίες που δόθηκαν από τις Αρχές Υγείας αποτυπώνονται χαρακτηριστικά στον τριπλασιασμό κατανάλωσης της παρακεταμόλης, αλλά και ταυτόχρονης μείωσης των μη στεροειδών αντιφλεγμονωδών φαρμάκων». Σχετικά με τις ψυχοδραστικές ουσίες βενζοδιαζεπίνες, αν και δεν παρατηρείται έντονη διακύμανση σε σχέση με το 2019, λέει ο καθηγητής, ωστόσο εμφανίζεται αύξηση  κατά 77%, στην κατανάλωση της λοραζεπάμης, φαρμακευτικής ουσίας με αγχολυτική δράση.

 

Κατά 31%  αυξήθηκε η κατανάλωση αντικαταθλιπτικών σε σχέση με πέρσι

 

«Με δεδομένο ότι η πανδημία  επηρέασε σε μεγάλο βαθμό την ψυχική υγεία του πληθυσμού, εξετάστηκε παράλληλα η ιδιαίτερης σημασίας κατηγορία των αντικαταθλιπτικών, και παρατηρήθηκε αύξηση  κατά 31% σε σύγκριση με την προηγούμενη χρονιά».

Ο COVID-19, αναμφισβήτητα αποτελεί μια από τις σημαντικότερες πανδημίες στην ιστορία της ανθρωπότητας, δημιουργώντας πρωτοφανείς συνθήκες καραντίνας και κοινωνικής αποστασιοποίησης. Ο αναγκαστικός αποκλεισμός και η υποχρεωτική κοινωνική απομόνωση, που προκλήθηκε στο πλαίσιο της ατομικής ευθύνης, δημιούργησε μια νέα οικονομική και κοινωνική πραγματικότητα, με εμφανείς επιδράσεις στην κατάσταση σωματικής και ψυχικής υγείας των προσβληθέντων πληθυσμών.

 

 

 

Πίνακας 1. Σύγκριση της κατανάλωσης δραστικών ουσιών αντιπροσωπευτικών φαρμακευτικών κλάσεων για το 2019-2020.

 

-%CE%B5%CF%83%CF%89%CF%84.jpg

 

''Νααααιιιι, αλλά μένοντας μέσα, μείναμε υγιείαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα''

 

Link to comment
Share on other sites

2513089.jpg
WWW.CNN.GR

Άμεσα, όπως όλα δείχνουν, εξιχνίασε η αστυνομία την άγρια δολοφονία...

Στα ψιλά γράμματα, ρε παιδιά, η αναφορά περί σεξουαλικής κακοποίησης της κόρης από το θύμα;

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Up next: Τι είναι τα OMG και WTF που εντοπίστηκαν σε ιδιόχειρα ακατάληπτα σημειώματα όσων προσπαθούν ανεπιτυχώς να αποφύγουν τις σαπουνοπερικές ενημερώσεις για την "επίθεση με το βιτριόλι".

 

Τι διάολο τους έχει πιάσει; Άλλα καλοκαίρια, που δεν έχουν θέματα να καλύψουν, το καταλαβαίνω. Φέτος έχουμε COVID, Ελληνοτουρκικά, Μεταναστευτικό, ΑΟΖ/Υφαλοκρηπίδα, Ταραχές στις ΗΠΑ και άλλα, ων ουκ έστι αριθμός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://epiloges.tv/serres-kovetai-o-misthos-ton-prosfygon-toys-zitoyn-na-fygoyn-apo-tin-domi-video/?utm_source=sharebuttons&utm_medium=facebook&utm_campaign=mashshare

 

 

Tι ζητούν οι κύριοι αυτοί, να τους ταΐζουν οι Έλληνες πολίτες με τους μισθούς πείνας που παίρνουν;

Ποιος έχει την απαίτηση από εμένα να πληρώνω για τους λαθροεισβολείς ?

 

Πάμε καλά;

 

Τέλος στην μάσα για να γυρίσουν σπίτια τους ....

 

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάνο, οι συγκεκριμένοι αν είναι όντως Γιαζίντι είναι ο ορισμός του όρου «πρόσφυγας». Συν τοις άλλοις νομίζω έχουν σοβαρό πρόβλημα και με τους Τούρκους οι συγκεκριμένοι. Δεν τίθεται ζήτημα μισθού αλλά αν είναι η Ελλάδα να βοηθήσει Χ αριθμό ατόμων, οι Γιαζίντι θα έπρεπε να είναι από τους πρώτους στην σειρά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ebdc08bd21c8427d8b3732ba7acc1536.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Το ΣτΕ αποφάσισε πως είναι αντισυνταγματική μεταφορά καθώς δεν διασφαλίζεται πως ο έλεγχος στην ΕΕΣΥΠ είναι πλήρης εκ μέρους του...

Για να μην πούμε το νερό... νεράκι.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η χαμένη τιμή τοθ ηθικού πλεονεκτήματος και ο Δημήτρης Παπαδημούλης

 

Παράθεση

 

Όλη η συζήτηση γίνεται για το κατά πόσο είναι ηθικό ένας πολιτικός να βγάζει κέρδος από την ανάγκη στέγασης κατατρεγμένων προσφύγων και φτωχών μεταναστών. Κάποιοι προσθέτουν σε αυτό και την αγορά ακινήτων, εν μέσω οικονομικής κρίσης και μνημονίων, από φτωχοποιημένους πολίτες κι επισημαίνουν ότι σχεδόν όλα αγοράστηκαν σε τιμές κάτω από την αντικειμενική τους αξία. Πρόκειται περί εκμετάλλευσης ή όχι; Αυτό είναι το ζήτημα στο οποίο καλείται να απαντήσει ο κ. Παπαδημούλης, ο οποίος μιλάει για όλα τα άλλα εκτός από αυτό.

 

Φυσικά προκαλεί εύλογες επιφυλάξεις σε πολλούς κατά πόσο και η θέση του για ανοιχτά σύνορα υπαγορεύεται από τις πολιτικές του αρχές ή από τα οικονομικά του συμφέροντα.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, τα χρήματα προέρχονται από κεφάλαια των ηνωμένων εθνών (ή έτσι είχε γίνει γνωστό αρχικά).

Το σκεπτικό απορροφάμε κεφάλαια από τα UN για το προσφυγικό δεν είναι λάθος.

Επίσης, επειδή με τον παπαδημούλη είμαστε συνάδελφοι σπιτονοικοκυραίοι σε ΜΚΟ, το ποσό για τα σπίτια αυτά δεν ξέρω αν είναι μεγάλο.

Στη δική μου περίπτωση, ήταν καλύτερο από την αγορά το 2016, περίπου ίσο με την αγορά το 2017 και από το 2018+ ίσως και να έχανα (μέχρι τον COVID).

Επίσης η #1 μπίζνα στην Αθήνα αν έχεις ακίνητο είναι το airbnb, όπου βγάζεις υπερπολλαπλάσια από ένα ενοίκιο (παριστάνοντας τον ξενοδόχο βέβαια, οπότε ανοίγεις μεγάλη συζήτησΗ). 

Και για να κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου, 42000 ευρώ έσοδα σημαίνει ότι μάλλον νοικιάζει 10 διαμερίσματα από 350 ευρώ το μήνα. Το μέγιστο ενοίκιο που δικαιολογούσαν αυτά τα προγράμματα ήταν 400 ευρώ το μήνα, και το ελάχιστο εμβαδό 60 τμ. Το σκεπτικό ήταν να πάρουν μεγάλα σπίτια ώστε να μπορούν να στεγάσουν αρκετά άτομα, π.χ. στο δικό μου που είναι 100+ τμ, στεγάζονται 6. Είναι 2 φορές πάνω από τη χρήση που είχε το σπίτι τις καλές εποχές, που έμεναν 3 θείοι/θείες, αλλά δεν είναι η εξωφρενική χρήση που γίνεται σε τέτοια σπίτια στο κέντρο, με 20-30 άτομα μέσα (γιατί καλό είναι να ξέρουμε με τι συγκρίνουμε).

Τώρα τα 42000 ευρώ από ενοίκιο 350, σημαίνει ότι αφαιρείς ΕΝΦΙΑ, φόρο στο εισόδημα του ενοικίου (που ο συγκεκριμένος θα πληρώνει 40% αν τα χει στο όνομά του, 15% αν τα έχει περάσει στα παιδιά του που δεν μπαίνουν τα συνολικά εισοδήματά τους σε μεγάλη κλίμαα ή πιθανώς 0% αν τα παιδιά του είναι άνεργα ή με πολύ χαμηλά εισοδήματα) οπότε σε κάθε περίπτωση δεν είναι καθαρά χρήματα. Αφαιρώντας τις φθορές που πληρώνει ο ιδιοκτήτης + τα κοινόχρηστα που αφορούν συντήρηση, το πραγματικό εισόδημα με τη χαμηλή φορολογία έιναι 250 / μήνα / διαμέρισμα. Όσο μια βραδιά στη Μύκονο. Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει η συγκεκριμένη επένδυση, εγώ αν ήμουν βουλευτής, θα έπαιρνα μια χαζομάρα στη Μύκονο να τη νοικιάσω 250 τη βραδιά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

epeisodia_dijon.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Αυτοκίνητα και τροχήλατοι κάδοι απορριμμάτων πυρπολήθηκαν αργά χθες το βράδυ προτού πολλές δεκάδες αστυνομικοί κατάφεραν να επιβάλουν...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, τα χρήματα προέρχονται από κεφάλαια των ηνωμένων εθνών (ή έτσι είχε γίνει γνωστό αρχικά).

Το σκεπτικό απορροφάμε κεφάλαια από τα UN για το προσφυγικό δεν είναι λάθος.

Επίσης, επειδή με τον παπαδημούλη είμαστε συνάδελφοι σπιτονοικοκυραίοι σε ΜΚΟ, το ποσό για τα σπίτια αυτά δεν ξέρω αν είναι μεγάλο.

Στη δική μου περίπτωση, ήταν καλύτερο από την αγορά το 2016, περίπου ίσο με την αγορά το 2017 και από το 2018+ ίσως και να έχανα (μέχρι τον COVID).

Επίσης η #1 μπίζνα στην Αθήνα αν έχεις ακίνητο είναι το airbnb, όπου βγάζεις υπερπολλαπλάσια από ένα ενοίκιο (παριστάνοντας τον ξενοδόχο βέβαια, οπότε ανοίγεις μεγάλη συζήτησΗ). 

Και για να κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου, 42000 ευρώ έσοδα σημαίνει ότι μάλλον νοικιάζει 10 διαμερίσματα από 350 ευρώ το μήνα. Το μέγιστο ενοίκιο που δικαιολογούσαν αυτά τα προγράμματα ήταν 400 ευρώ το μήνα, και το ελάχιστο εμβαδό 60 τμ. Το σκεπτικό ήταν να πάρουν μεγάλα σπίτια ώστε να μπορούν να στεγάσουν αρκετά άτομα, π.χ. στο δικό μου που είναι 100+ τμ, στεγάζονται 6. Είναι 2 φορές πάνω από τη χρήση που είχε το σπίτι τις καλές εποχές, που έμεναν 3 θείοι/θείες, αλλά δεν είναι η εξωφρενική χρήση που γίνεται σε τέτοια σπίτια στο κέντρο, με 20-30 άτομα μέσα (γιατί καλό είναι να ξέρουμε με τι συγκρίνουμε).

Τώρα τα 42000 ευρώ από ενοίκιο 350, σημαίνει ότι αφαιρείς ΕΝΦΙΑ, φόρο στο εισόδημα του ενοικίου (που ο συγκεκριμένος θα πληρώνει 40% αν τα χει στο όνομά του, 15% αν τα έχει περάσει στα παιδιά του που δεν μπαίνουν τα συνολικά εισοδήματά τους σε μεγάλη κλίμαα ή πιθανώς 0% αν τα παιδιά του είναι άνεργα ή με πολύ χαμηλά εισοδήματα) οπότε σε κάθε περίπτωση δεν είναι καθαρά χρήματα. Αφαιρώντας τις φθορές που πληρώνει ο ιδιοκτήτης + τα κοινόχρηστα που αφορούν συντήρηση, το πραγματικό εισόδημα με τη χαμηλή φορολογία έιναι 250 / μήνα / διαμέρισμα. Όσο μια βραδιά στη Μύκονο. Οπότε δεν ξέρω αν αξίζει η συγκεκριμένη επένδυση, εγώ αν ήμουν βουλευτής, θα έπαιρνα μια χαζομάρα στη Μύκονο να τη νοικιάσω 250 τη βραδιά.

Δεν είσαι πολιτικός και το σπίτι το είχες δεν το πήρες από δημοπρασία που το έχασε κάποιος φουκαράς με δικές σου αποφάσεις.

Ούτε ήσουν μπατίρης και βρέθηκες με περιουσία που δεν δικαιολογείτε

πριν 45 λεπτά, το μέλος adpanos έγραψε:

 

Ρατσισμός και βλακείες ... Παιδεία λέγεται ... και την έχουμε χάσει.

Πλέον η έννοια της παιδείας έχει μεταφραστεί σε εκπαίδευση - εξειδίκευση ....

Μέγα λάθος.

Τον δείρανε μετά κάτι άλλοι μαύροι

hgvxK9bF8BsZ.jpg
WWW.WORLDSTARHIPHOP.COM

View the video on WorldstarHipHop

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνη πολύνεκρη σύρραξη Ινδίας- Κίνας στα Ιμαλάια

Παράθεση

Περισσότεροι από εξήντα οι νεκροί και από τις δύο πλευρές. Πέπλο μυστηρίου καλύπτει τις λεπτομέρειες του αιματηρού επεισοδίου

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9918c089fc4a42f1be8dfa0d10acbcd1.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Νέα "επανάσταση" στην ψηφιοποίηση των τραπεζών φέρνει το digital onboarding. Πώς θα γίνεται η εξ αποστάσεως ηλεκτρονική ταυτοποίηση...

Εξ αποστάσεως, πλέον, θα βλέπουμε και τα χρήματά μας:bleh:...

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΓιαγκΤ said:

Δεν είσαι πολιτικός και το σπίτι το είχες δεν το πήρες από δημοπρασία που το έχασε κάποιος φουκαράς με δικές σου αποφάσεις.

Ούτε ήσουν μπατίρης και βρέθηκες με περιουσία που δεν δικαιολογείτε

 

Δεν γνωρίζω αν και τι έχει φάει ο Παπαδημούλης, το να αγοράσεις 1 ακίνητο των 50.000 ευρώ δεν είναι και καμιά τρελή αγορά πάντως. Είναι σαν ένα πολύ καλό αυτοκίνητο, που μπορείς και να του βάλεις στεγαστικό.

Οι τιμές στο κέντρο της Αθήνας δεν έχουν ξεφύγει πολύ από αυτά τα δεδομένα. 50.000 ευρώ 80 τετραγωνικά με απλή ανακαίνιση (βαψίματα συμμαζέματα) είναι κανόνας. Δεν γνωρίζω τώρα τις ειδικές περιπτώσεις, μπορεί να πήρε 10 ακίνητα των 500.000 με ξεπλυμμένα χρήματα, ούτε τον ξέρω ούτε θέλω να τον μάθω, αλλά γενικά ακούω πάντα λίγο επιφυλακτικά τα γραφόμενα. 

 

Τώρα το αν είναι ηθικό να είσαι μέλος των αποφάσεων (συμμετέχοντας σε ΜΚΟ) και καρπωτής των αποφάσεων που εσύ παίρνεις, σίγουρα δεν είναι. Αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχουν ηθικά στοιχεία στη Βουλή, οι περισσότεροι είναι πλασιέ ιδεών, άμεσοι ανταγωνιστές των ηθοποιών που απλά παίζουν ένα ρόλο.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Δεν γνωρίζω αν και τι έχει φάει ο Παπαδημούλης, το να αγοράσεις 1 ακίνητο των 50.000 ευρώ δεν είναι και καμιά τρελή αγορά πάντως. Είναι σαν ένα πολύ καλό αυτοκίνητο, που μπορείς και να του βάλεις στεγαστικό.

Οι τιμές στο κέντρο της Αθήνας δεν έχουν ξεφύγει πολύ από αυτά τα δεδομένα. 50.000 ευρώ 80 τετραγωνικά με απλή ανακαίνιση (βαψίματα συμμαζέματα) είναι κανόνας. Δεν γνωρίζω τώρα τις ειδικές περιπτώσεις, μπορεί να πήρε 10 ακίνητα των 500.000 με ξεπλυμμένα χρήματα, ούτε τον ξέρω ούτε θέλω να τον μάθω, αλλά γενικά ακούω πάντα λίγο επιφυλακτικά τα γραφόμενα. 

 

Τώρα το αν είναι ηθικό να είσαι μέλος των αποφάσεων (συμμετέχοντας σε ΜΚΟ) και καρπωτής των αποφάσεων που εσύ παίρνεις, σίγουρα δεν είναι. Αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχουν ηθικά στοιχεία στη Βουλή, οι περισσότεροι είναι πλασιέ ιδεών, άμεσοι ανταγωνιστές των ηθοποιών που απλά παίζουν ένα ρόλο.

 

 

Ο σύντροφο Ελ Παπαδημούλη παρουσιάζει εαυτόν ως υπερασπιστή των αδυνάτων, στήριγμα των κατατρεγμένων και προστάτη των ανήμπορων.

Ο ιδεολογικός προσανατολισμός του (αυτός που χρησιμοποιεί τουλάχιστον) λειτουργεί ως επαγγελματική ασφάλεια.

Εμφανίζεται ως αριστερός, λειτουργώντας, όμως, ως ακραίος δεξιός.

Προσωπικά, δεν έχω κανένα θέμα με τις αγορές του. Έχω πρόβλημα με την υποκρισία του.

Η στάση ζωής χαρακτηρίζει έναν αριστερό/δεξιό/φιλελεύθερο/κτλ κτλ, όχι οι λέξεις.

Σαν το ΚΚΕ, που χρησιμοποιεί ως δικαιολογία την εκ των έσω κατάλυση (κάπου, κάπως, κάποτε) του δημοκρατικού πολιτεύματος, για να καρπώνεται τα οφέλη του (βουλευτικές αποζημιώσεις, θέσεις-φαντάσματα, συσσώρευση πλούτου).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Επίπεδη για να είσαι προοδευτικός πρέπει να υπερασπίζεσαι το δικαίωμα στην υιοθεσία ανθρώπων με σεξουαλικές παρεκκλίσεις ...

 

Παράθεση

Το «σχέδιο Κέντλερ» στο δυτικό Βερολίνο «έδινε» άστεγα παιδιά συστηματικά σε παιδόφιλους, θεωρώντας πως θα γίνονταν ιδανικοί ανάδοχοι γονείς, μια πρακτική που -σύμφωνα με έρευνα- κράτησε δεκαετίες.  Πηγή: www.lifo.gr

 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.