Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

fotopoulos1.jpg?itok=qcxhsCHX
WWW.EFSYN.GR

Με μια πολυσέλιδη ανακοίνωση, ο συνδικαλιστής της ΔΕΗ Νίκος Φωτόπουλος, ξεσπαθώνει «μετά από 10 χρόνια δημόσιου διασυρμού και...

 

Τελικά ούτε ο Φωτόπουλος τα 'φαγε... ?‍♂️

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος acct έγραψε:
fotopoulos1.jpg?itok=qcxhsCHX
WWW.EFSYN.GR

Με μια πολυσέλιδη ανακοίνωση, ο συνδικαλιστής της ΔΕΗ Νίκος...

 

Τελικά ούτε ο Φωτόπουλος τα 'φαγε... ?‍♂️

Αγνός, τίμιος αγωνιστής, βασικός συντελεστής της μεταμόρφωσης της Δ.Ε.Η.(ς) σε πυλώνα ανάπτυξης της χώρας.

Πλέον, παραδίδεται άσπιλος κι αμόλυντος στην ελληνική κοινωνία, με τη βούλα της αδέκαστης ελληνικής δικαιοσύνης.

Γιατί να μην γίνω συνδικαλιστής, ε, Νίκο Τσιαμτσίκα;

Υ.Γ. Αφού μου έχει πει η γυναίκα μου να μην τρώω φασόλια, γιατί με πειράζουν, εξακολουθώ να μην την ακούω.

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2917331.jpg
WWW.CNN.GR

«Γυαλιά καρφιά» έκανε μια ομάδα Ρομά αμαξοστοιχία του Προστιακού . Συγκεκριμένα, ομάδα ατόμων επιτέθηκε στην αμαξοστοιχία 1313 (Κιάτο -...

 

 

«Γυαλιά καρφιά» έκανε μια ομάδα Ρομά αμαξοστοιχία του Προστιακού.

Συγκεκριμένα, ομάδα ατόμων επιτέθηκε στην αμαξοστοιχία 1313 (Κιάτο - Πειραιάς) γύρω στις 11:00 το πρωί.

 Προ της επίθεσης είχε προηγηθεί παράσυρση ενός ατόμου, το οποίο κινείτο εντός της γραμμής.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, το εν λόγω άτομο τραυματίστηκε θανάσιμα.

Στο σημείο έσπευσαν άμεσα δυνάμεις της αστυνομίας.>>

 

Πέρα από το γεγονός του ότι δεν φταίει ο προαστιακός για το ότι ένα παιδί μάλλον έτρεχε πάνω στις γραμμές.

Κάτι πρέπει να γίνει με τα γκράφιτι ....... Ποινές εξοντωτικές σε οικονομικό επίπεδο με ταυτόχρονη αποκατάσταση των ζημιών από το ΙΔΙΟ το άτομο που τις προκάλεσε ....

Δεν είναι εικόνες αυτές ....

 
 
Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Όλοι αντιμετωπίσαμε κάποιο νταή στο σχολείο και αρκετοί στεναχωρηθήκαμε για το παιδάκι που τις έτρωγε και δεν αντιστεκόταν Αυτό το φαινόμενο πρέπει να εκλείψει... δυστυχώς ο νταής διαμορφώνει τούς αυριανούς πολιτικούς της χώρας

 

“Το Καστελόριζο αποχαιρετά την ΑΟΖ του”! Η Κύρα Αδάμ εξηγεί γιατί

 

Παράθεση

 

Σύμφωνα με τις υπάρχουσες πληροφορίες, η ελληνική κυβέρνηση παρακάλεσε τον Ιταλό ΥΠΕΞ κ. Ντι Μάγιο (κατά την υπογραφή της ελληνο-ιταλικής Συμφωνίας για την ΑΟΖ) να μεταβεί στην Άγκυρα ως απεσταλμένος/μεσολαβητής, προκειμένου να γνωστοποιήσει στην τουρκική κυβέρνηση ότι η Αθήνα «βλέπει θετικά» τη μείωση της ΑΟΖ του Καστελόριζου, δηλαδή την παραχώρηση ελληνικών κυριαρχικών δικαιωμάτων στην Τουρκία. Ο Τούρκος ΥΠΕΞ, Μ. Τσαβούσογλου, φυσικά, δεν έχασε την ευκαιρία και… το ξεφώνισε: 

 

 

Ο Έλληνας ΥΠΕΞ προσήλθε στις διαπραγματεύσεις στο Κάιρο με τη θέση ότι η Αθήνα βλέπει θετικά την «περιορισμένη επήρεια» της ΑΟΖ στο Καστελόριζο, αλλά και στη Ρόδο, την Κάρπαθο και την Κρήτη, για να ξεπεραστεί ο αιγυπτιακός σκόπελος.

 

Δασκαλεμένος ή όχι, με «άνωθεν εντολή» ή όχι, ο κ. Σίσι αντέτεινε:

Καστελόριζο 0% ΑΟΖ/υφαλοκρηπίδα

Ρόδος  1% ΑΟΖ/υφαλοκρηπίδα

Κάρπαθος 10% ΑΟΖ/ υφαλοκρηπίδα

Κρήτη 20% ΑΟΖ/ υφαλοκρηπίδα

Επιπροσθέτως, η αιγυπτιακή κυβέρνηση, σύμφωνα με όλες τις πληροφορίες, πρότεινε: στην περίπτωση που η Αθήνα αποδεχθεί ελάχιστη ή καθόλου ΑΟΖ στο Καστελόριζο, τότε δε θα υπάρχει πρόβλημα στη συμμετοχή και της Τουρκίας στις διαπραγματεύσεις για τη οριοθέτηση της ΑΟΖ μεταξύ Ελλάδας, Αιγύπτου, Τουρκίας στην περιοχή. Την ευκαιρία αυτή άρπαξε και πάλι ο κ. Τσαβούσογλου, δηλώνοντας έτοιμος να τα συζητήσει όλα με διάλογο και διπλωματία.

 

Σημειώνεται ότι ουδείς αναφέρεται πλέον στα δικαιώματα της Κυπριακής Δημοκρατίας επί της ΑΟΖ μεταξύ Κύπρου-Κρήτης, δεδομένου ότι η πάγια θέση της Τουρκίας είναι ότι ποτέ δε θα οριοθετήσει ΑΟΖ με την Κυπριακή Δημοκρατία, την οποία δεν αναγνωρίζει.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Όλοι αντιμετωπίσαμε κάποιο νταή στο σχολείο και αρκετοί στεναχωρηθήκαμε για το παιδάκι που τις έτρωγε και δεν αντιστεκόταν Αυτό το φαινόμενο πρέπει να εκλείψει... δυστυχώς ο νταής διαμορφώνει τούς αυριανούς πολιτικούς της χώρας

 

“Το Καστελόριζο αποχαιρετά την ΑΟΖ του”! Η Κύρα Αδάμ εξηγεί γιατί

 

 

 

Σαχλαμάρες.

Κανείς δεν υπογράφει τέτοια πράγματα και δεν μπορεί να ισχύουν κιόλας.

 

Η Αίγυπτος υπέγραψε με Κύπρο (νησί) ΑΟΖ με πλήρη δικαιώματα .

Πως μπορεί να σταθεί μια τέτοια απαίτηση απέναντι στην Ελλάδα;

Ίσως οι Αμερικανοί να έχουν βάλει το χέρι τους ώστε να παγώσουν τις διαδικασίες.

 

Άσε τους λίγο τους Αιγυπτίους να στριμωχτούν από τους Τούρκους που πλέον τους έχουν περικυκλώσει και θα δούμε πως θα πάει.

 

Η ουσία είναι μια .

 

Θέλουμε περίπου

- 10 - νέα πλοία για το ΠΝ

- 60 - Rafale για την ΠΑ

- Αναβάθμιση Patriot και S300

- Αναβάθμιση MLSR

- FOS για τα Mirage.

================================

Ας ξεκινήσουν να ανοίγουν τα ταμεία στο Άμυνας - Οικονομικών και ας αφήσουν τις βλακείες.

Ή θα κερδίσουμε μέσω της προβολής ισχύος ή μέσω του πολέμου.

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

%CE%B1%CE%BD%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%
WWW.DIMOKRATIKI.GR

Πανελλήνιο σοκ προκάλεσε η λιποθυμία παιδιού στη Pόδο από την πείνα!

 

«Μου έκοψαν και το ρεύμα»:
Κραυγή απόγνωσης από τη μητέρα που είδε το παιδί της να λιποθυμά λόγω πείνας
«Είμαι μία μητέρα με δύο παιδιά που δεν έχω να τα ταΐσω» δηλώνει η μητέρα της 9χρονης που λιποθύμησε από την πείνα στη Ρόδο όπως απεκάλυψε η «δ» και ισχυρίστηκε πως της έκοψαν το ρεύμα.
«Το παιδί είναι μαζί μου στο σπίτι, μου έφεραν κάποιες κυρίες τρόφιμα αλλά σήμερα μου έκοψαν το ρεύμα» είπε η γυναίκα στο STAR.
«Είμαι μία μητέρα με δύο παιδιά που δεν έχω να τα ταΐσω. Δεν μπορούσα να της προσφέρω κάτι, λίγα μακαρόνια νερόβραστα γιατί δεν έχω κάτι άλλο. Είμαστε απλήρωτοι. Έγινε αυτό, τι να κάνω εγώ η μάνα; Τι να προσφέρω;» ανέφερε η μητέρα της 9χρονης που λιποθύμησε μέσα στο φούρνο.
Όπως ισχυρίστηκε είναι μόνη της και «δεν έχω από πουθενά βοήθεια, μόνο από τη μητέρα μου. Το παιδί πείναγε και εγώ δεν είχα».
«Είμαι άνεργη από πέρυσι τον Αύγουστο. Να βοηθήσουμε τους ανθρώπους που είναι άνεργοι» τόνισε.
«Θέλω να πάω το παιδί στον γιατρό αλλά επειδή έγινε ντόρος το αποφεύγω», είπε.
«Ντροπή τους, ντροπή, ντροπή. Όλοι οι 300 μπορούν να ζήσουν με 170 ευρώ ανά δύο μήνες; Αν μπορούν να ζήσουν θα τους βγάλω το καπέλο. Αυτή τη στιγμή περιμένω το Α21. 168 ευρώ στην ουσία κάθε δύο μήνες», ανέφερε.

 


 Πηγή:www.dimokratiki.gr

 

 

 
Κάπου έχουν χαθεί τα όρια στο ποια ομάδα ανθρώπων εντός Ελλάδας ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ  βοηθείας ... από την κρατική μηχανή.
Φορολογούνται μια ζωή για να κάνουν πάρτι με τα χρήματά τους οι ΜΚΟ, οι αναρχοκατσαπλιάδες και οι λοιποί προοδευτικοί του κ@λου....

 

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος adpanos έγραψε:

 

Σαχλαμάρες.

Κανείς δεν υπογράφει τέτοια πράγματα και δεν μπορεί να ισχύουν κιόλας.

 

Η Αίγυπτος υπέγραψε με Κύπρο (νησί) ΑΟΖ με πλήρη δικαιώματα .

Πως μπορεί να σταθεί μια τέτοια απαίτηση απέναντι στην Ελλάδα;

Ίσως οι Αμερικανοί να έχουν βάλει το χέρι τους ώστε να παγώσουν τις διαδικασίες.

 

Άσε τους λίγο τους Αιγυπτίους να στριμωχτούν από τους Τούρκους που πλέον τους έχουν περικυκλώσει και θα δούμε πως θα πάει.

 

Η ουσία είναι μια .

 

Θέλουμε περίπου

- 10 - νέα πλοία για το ΠΝ

- 60 - Rafale για την ΠΑ

- Αναβάθμιση Patriot και S300

- Αναβάθμιση MLSR

- FOS για τα Mirage.

================================

Ας ξεκινήσουν να ανοίγουν τα ταμεία στο Άμυνας - Οικονομικών και ας αφήσουν τις βλακείες.

Ή θα κερδίσουμε μέσω της προβολής ισχύος ή μέσω του πολέμου.

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρίσω αλλά μουλάρι το άλογο

 

Οι δηλώσεις Ντόκου παρούσες στα πρωτοσέλιδα του τουρκικού Τύπου, η Ελλάδα απούσα και από την επόμενη μέρα στη Λιβύη

 

Παράθεση

 

Οι δηλώσεις του Θ.Ντόκου που έχει τοποθετηθεί στη θέση του αναπληρωτή Συμβούλου Εθνικής Ασφάλειας, δεν πέρασαν ανεκμετάλλευτες από τον τουρκικό Τύπο. Δεν γνωρίζουμε αν πρόκειται για γκάφα ή για κάτι χειρότερο, πάντως η ζημιά έχει γίνει.

 

 

AKSAM : “Παίξαμε με τον Χαφτάρ και χάσαμε”

 
‘ΗURRIYET: “Ομολογία της Ελλάδας για τον Χάφταρ-Μετρημένες οι μέρες του”.

CNN TURK: ᾽᾽Δήλωση της Ελλάδας για τη Λιβύη. Ο Χάφταρ που υποστηρίζουμε χάνει τον πόλεμο”.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

68a5f0dcbee24e7b9230f2829797e7c0.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Η συμφωνία δεν περιέχει ισχυρισμούς για εμπλοκή πολιτικών προσώπων...

Θα ρεφάρει με την αποζημίωση που θα της δώσει το ελληνικό δημόσιο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή του Κ. Μητσοτάκη πρόεδρος της πρωτοβουλίας για την ανάπτυξη αιολικών πάρκων σε όλη τη χώρα

 

 

Παράθεση

 

Εκστρατεία για την κάμψη των κοινωνικών αντιδράσεων απέναντι στην ανεξέλεγκτη ανάπτυξη αιολικών πάρκων σε όλη τη χώρα, με ευρωπαϊκή χρηματοδότηση, αναλαμβάνει από το «Πράσινο Ταμείο» η κοινή πρωτοβουλία EPLO/ISD και ΣΥΚΓΛΙΣΕΙΣ, Πρόεδρος στην οποία είναι η αδερφή του Πρωθυπουργού Αλεξάνδρα Μητσοτάκη. 

Πιο συγκεκριμένα, το «Πράσινο Ταμείο» αναθέτει στους δύο φορείς ένα έργο ύψους 130.000 ευρώ με σκοπό να εξασφαλιστεί η συναίνεση των τοπικών κοινωνιών, που εναντιώνονται στην ανεξέλεγκτη εγκατάσταση βιομηχανικών αιολικών πάρκων στην επικράτεια.

 

Δεν είναι συνηθισμένο, τόσο ένα νομικό πρόσωπο του δημοσίου, πόσο μάλλον φορείς που συνδέονται άμεσα με τον Πρωθυπουργό, να δημιουργούνται προκειμένου να αντιμετωπιστούν τα κινήματα  που εκφράζουν βάσιμες και σοβαρές αντιρρήσεις ώστε να επωφεληθούν οι εγχώριες και ξένες εταιρίες που συνωστίζονται για την εκμετάλλευση των αιολικών πάρκων.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DEADLAZARUS said:

 

Άλλη μία είδηση επιπέδου makeleio

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, l2phile said:

Άλλη μία είδηση επιπέδου makeleio

όχι.
Υπάρχει ζουμί, ουσία σε όλα αυτά. Επιπέδου μακελειό είναι αν θες ορισμένα σημεία στην παρουσίαση. Η είδηση αυτή καθεαυτή όμως έχει ζουμί. Είναι μια τεράστια συζήτηση που ίσως άξιζε κάποτε να κάνουμε σε τούτην τη χώρα, στο φόρουμ ανήκει στην ενότητα «Τεχνολογικοί προβληματισμοί» κι αφορα τόσο το μέλλον της πατρίδας, τουλάχιστον σε επίπεδο πληροφορικής, μα και πολύ περισσότερο τις ζωές μας σε πρακτικό, καθημερινό επίπεδο (συναλλαγές με δημόσιο, κόστη του κάθε πολίτη  και ποιος τελικά τα πληρώνει, ποιότητα κοινοβουλευτικού πολιτεύματος). Τελικά, στην ακραία μορφή, είναι συζήτηση περί ελευθερίας.

Τα μακελειά είναι ότι καλύπτεται πίσω από ένα πέπλο είτε ιδεολογικών/μικροπολιτικών εμμονών είτε μικροσυντεχνιακών συμφερόντων (δεν μου βγάζεις από το μυαλό ότι ορισμένοι από όσους κόπτονται για ανοιχτό ή δήθεν ανοιχτό λογισμικό το κάνουν όχι από κάνα αγνό κίνητρο αλλά επειδή μυρίζονται μια χαρά ότι ένα τέτοιο περιβάλλον διευκολύνει την ευκαιρία τους για άρμεγμα του κρατικού ταμείου = αντί να παίρνει την μίζα η Χ εταιρεία όπου εγώ μένω στην απέξω, ας το κάνουμε έτσι -δήθεν πολεμώντας την κακή, ξένη, αμερικάνικη κατά προτίμηση, Κορπορέισιον- γιατί με το «έτσι» θα πάω εγώ να εισπράττω την μίζα).

Βέβαια imho ακόμα κι η περιστροφή της συζήτησης γύρω από το θέμα της μίζας είναι παραπλανητική κι εντέλει επιβλαβής. Fog of war.

Πάντως την αδικείς την είδηση εξισώνοντάς την με τα σκουπίδια του μακελειού (όπου το ίδιο το θέμα είναι στο 90% των περιπτώσεων σκουπίδι). Εδώ το κεντρικό θέμα κάθε άλλο παρά σκουπίδι είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, salde said:

όχι.
Υπάρχει ζουμί, ουσία σε όλα αυτά. Επιπέδου μακελειό είναι αν θες ορισμένα σημεία στην παρουσίαση. Η είδηση αυτή καθεαυτή όμως έχει ζουμί. Είναι μια τεράστια συζήτηση που ίσως άξιζε κάποτε να κάνουμε σε τούτην τη χώρα, στο φόρουμ ανήκει στην ενότητα «Τεχνολογικοί προβληματισμοί» κι αφορα τόσο το μέλλον της πατρίδας, τουλάχιστον σε επίπεδο πληροφορικής, μα και πολύ περισσότερο τις ζωές μας σε πρακτικό, καθημερινό επίπεδο (συναλλαγές με δημόσιο, κόστη του κάθε πολίτη  και ποιος τελικά τα πληρώνει, ποιότητα κοινοβουλευτικού πολιτεύματος). Τελικά, στην ακραία μορφή, είναι συζήτηση περί ελευθερίας.

Τα μακελειά είναι ότι καλύπτεται πίσω από ένα πέπλο είτε ιδεολογικών/μικροπολιτικών εμμονών είτε μικροσυντεχνιακών συμφερόντων (δεν μου βγάζεις από το μυαλό ότι ορισμένοι από όσους κόπτονται για ανοιχτό ή δήθεν ανοιχτό λογισμικό το κάνουν όχι από κάνα αγνό κίνητρο αλλά επειδή μυρίζονται μια χαρά ότι ένα τέτοιο περιβάλλον διευκολύνει την ευκαιρία τους για άρμεγμα του κρατικού ταμείου = αντί να παίρνει την μίζα η Χ εταιρεία όπου εγώ μένω στην απέξω, ας το κάνουμε έτσι -δήθεν πολεμώντας την κακή, ξένη, αμερικάνικη κατά προτίμηση, Κορπορέισιον- γιατί με το «έτσι» θα πάω εγώ να εισπράττω την μίζα).

Βέβαια imho ακόμα κι η περιστροφή της συζήτησης γύρω από το θέμα της μίζας είναι παραπλανητική κι εντέλει επιβλαβής. Fog of war.

Πάντως την αδικείς την είδηση εξισώνοντάς την με τα σκουπίδια του μακελειού (όπου το ίδιο το θέμα είναι στο 90% των περιπτώσεων σκουπίδι). Εδώ το κεντρικό θέμα κάθε άλλο παρά σκουπίδι είναι.

 

Ακόμη και ο τίτλος είναι παραπλανητικός.

ΌΧΙ. Τα windows/office/OracleDB/etc (που ξέρουν να τα χρησιμοποιούν ...οι χρήστες τους) ΔΕΝ διατίθενται δωρεάν.

Άλλο το "για λογισμικά που διατίθενται δωρεάν" και άλλο "αντί να προτιμήσει δωρεάν λογισμικό" (τίποτα δεν είναι δωρεάν σε αυτήν την ζωή)

Βάλ'τε το αν θέλετε στους τεχνολογικούς προβληματισμούς να συζητήσουμε άλλη μια φορά πόσο ευκολάκι είναι το Infra migration, το support σε εντελώς φρι προγράμματα και η αναζήτηση λύσεων σε φόρα αντί για επίσημο support (είπαμε ΔΩΡΕΑΝ...όχι Red Hat/OpenSuse και τέτοιες πληρωμένες ευκολίες)  και το ease of adoption από τον τελικό χρήστη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, l2phile said:

Άλλο το "για λογισμικά που διατίθενται δωρεάν" και άλλο "αντί να προτιμήσει δωρεάν λογισμικό" (τίποτα δεν είναι δωρεάν σε αυτήν την ζωή)

σ'εχασα λίγο στο άλλο-άλλο. Αν δεν είναι σαφές συμφωνώ σε πολλά σημεία μαζί σου περί «δωρεάν», επαναλαμβάνεις και μια μεγάλη φράση του αγαπημένου μου αντμιν στο bold, την οποία συμμερίζομαι απολύτως.

Αυτό όμως δεν σημαίνει αυτομάτως ότι πρέπει να επιλέγεται μία λύση χωρίς αντίλογο, διερεύνηση κλπ. Η δε «είδηση» είναι όντως υπαρκτή από τη στιγμή που μία οντότητα βγάζει ένα κείμενο με κάποιες αντιρρήσεις.

Παρεμπιπτόντως προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν ολέθριο λάθος να αποκλειστούν με κεντρική απόφαση κιόλας εταιρείες όπως η Microsoft από την πρόσβαση στις προμήθειες υλικού και λογισμικού για λογαριασμό του κράτους. Όχι μόνο για το οικονομοτεχνικό σκέλος της ιστορίας αλλά και για λόγους πολιτικής.

Δεν αντιδρώ στην άποψή σου ότι το κείμενο κρύβει πολλές παγίδες πίσω από ωραία λόγια, ίσα ίσα. Αντιδρώ στο σχόλιο σου ότι το να παρουσιαστούν/υποστηριχθούν οι απόψεις τους ισοδυναμεί με  μακελειόσκουπίδι.

Link to comment
Share on other sites

1-636.jpg
WWW.IN.GR

Οι παρεμβάσεις στην κάτω πλευρά της πλατείας Συντάγματος για τον...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
1-636.jpg
WWW.IN.GR

Οι παρεμβάσεις στην κάτω πλευρά της πλατείας Συντάγματος για τον...

 

 

Ο μεγάλος περίπατος των € … 550€ η ζαρντινιέρα ; )

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vienna.png
WWW.NEWMONEY.GR

Μέλη των Γκρίζων Λύκων επιτέθηκαν και διέλυσαν πορεία της Αυστριακής Antifa πριν από λίγες μέρες - Το τι ακολούθησε ήταν...

 

 

"Μέλη των Γκρίζων Λύκων επιτέθηκαν και διέλυσαν πορεία της Αυστριακής Antifa πριν από λίγες μέρες - Το τι ακολούθησε ήταν σουρεαλιστικό για τη Μπρίτανι Σέλνερ, αμερικανίδα συγγραφέα, κάτοικο της πόλης

 

Οι ακροδεξιοί Γκρίζοι Λύκοι προκαλούν σαματά στη Βιέννη.

Η μάχη ξεκίνησε πριν από λίγες μέρες στην πρωτεύουσα της Αυστρίας, όπως αναφέρει η Αμερικανίδα συγγραφέας Μπρίτανι Σέλνερ, συγγραφέας και κάτοικος της πόλης. Σε μια διαδήλωση της Antifa υψώθηκε, ως ένδειξη αλληλεγγύης, μια σημαία του PKK του φιλοκουρδικού κόμματος της Τουρκίας.

Αυτό εξαγρίωσε τους εθνικιστές των Γκρίζων Λύκων, οι οποίοι επιτέθηκαν στην πορεία της Antifa και κατάφεραν να τη διαλύσουν.

 
 

Την επόμενη μέρα η Antifa διοργάνωσε συγκέντρωση διαμαρτυρίας κατά των Γκρίζων Λύκων. Αλλά εμφανίστηκαν και πάλι εκατοντάδες υποστηρικτές των Γκρίζων Λύκων, πολύ περισσότεροι από τους διαδηλωτές, οι οποίοι ξανά επιτέθηκαν στην πορεία της Antifa αναγκάζοντας τα μέλη της να υποχωρήσουν στα κεντρικά τους γραφεία.

Στη συνέχεια οι Γκρίζοι Λύκοι «βομβάρδισαν» τα γραφεία της Antifa με γυάλινα μπουκάλια, πυροτεχνήματα, ενώ προσπάθησαν να πυρπολήσουν το κτήριο που στεγάζονται. Tα πολιορκημένα μέλη «που ζητούσαν για την μείωση των δαπανών στην αστυνομία, τουίταραν υστερικά καλώντας την αστυνομία να τους σώσει», αναφέρει η Σέλνερ."

 

"

 

Μάθημα για τα αντιφά στην Ελλάδα που στηρίζουν τα Ισλαμικά Ορκ ... τώρα, αλλά θα το πληρώσουν πολύ ακριβά σε λίγο.

 

Link to comment
Share on other sites

Η Τουρκία… έχασε δύο υποβρύχια στη Λιβύη


 

Παράθεση

 

Ένα άγνωστο επεισόδιο, που αποκαλύπτει η Αίγυπτος και φέρνει στο φως της δημοσιότητας η αραβόφωνη έκδοση του Russia Today

 

Όπως έγινε γνωστό, η Τουρκία έχασε επαφή με τα δύο υποβρύχιά της κλάσης 209, τα οποία βρίσκονταν στα ανοιχτά των ακτών της Λιβύης, κατόπιν παρεμβολών που δέχθηκε στα συστήματα επικοινωνίας τους.

 

Εάν επιβεβαιωθεί ότι όντως τα δύο τουρκικά υποβρύχια αγνοούνταν ή νέκρωσαν μέσω εξελιγμένου συστήματος παρεμβολών, σημαίνει ότι μπαίνουμε σε ένα νέο θέατρο αναβαθμισμένων επιχειρήσεων, που αναλογικά πάμφθηνης κατασκευής ηλεκτρονικών παρεμβολών μπορούν να αχρηστεύσουν πανάκριβα οπλικά συστήματα και να αλλάξουν υπέρμετρα την έκβαση μίας επιχείρησης, ακόμη και τον συσχετισμό δυνάμεων.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Η Τουρκία… έχασε δύο υποβρύχια στη Λιβύη


 

 

Έχω μεγάλη περιέργεια για το που θα καταλήξει αυτή η περίπτωση. Δύο ολόκληρα υποβρύχια σε άγνωστη κατάσταση για μέρες και με συγκεχυμένες αναφορές να βγαίνουν στη δημοσιότητα...

 

Παπάτζες των ΜΜΕ ή κάτι άλλο; για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.