Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Βλέπω ειδήσεις (μαγνητοσκοπημένες) στην ΥΕΝΕΔ (ΣΚΑΙ) και είμαι στο 17:40 και ακόμη ακούω για τον Καλογρίτσα και το διαγωνισμό του Παπά. Χάσαμε κάνα νησί και δεν το χω πάρει χαμπάρι???

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sotiris said:

Χάσαμε κάνα νησί και δεν το χω πάρει χαμπάρι???

την Σερβία την πήρες είδηση; Αν επιμένεις για κάθοδο με αυτοκίνητο μάλλον τη σβήνεις από τον χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

πότε το είπε αυτό Γιάγκο; Είναι πρόσφατο;

Σε συνέντευξη τύπου στο Τορόντο του Καναδά, το 1999 το είπε. Τότε που έγραφε η δεξιά Κανέλλη ότι έχουν κανονίσει να μοιραστούμε το Αιγαίο στη μέση με την Τουρκία και δεν την πίστευε κανένας

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω κανέναν σχετικό σύνδεσμο από πρωτογενή πηγή. Είναι λίγο περίεργο να μην αναφέρεται πουθενά πρωτογενώς αν πρόκειται για συνέντευξη τύπου.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, salde said:

την Σερβία την πήρες είδηση; Αν επιμένεις για κάθοδο με αυτοκίνητο μάλλον τη σβήνεις από τον χάρτη.

 

Μέχρι τον Αύγουστο θα χουν αλλάξει αρκετές φορές τα δεδομένα :p 

Ρουμανία - Βουλγαρία πιο πιθανό να κατέβω, ή από Ιταλία (μιας και πλέον θεωρείται πιο ασφαλής από Ρουμανία).

 

Τελικά 25 λεπτά κράτησε ο Καλογρίτσας, από τα 57 λεπτά δελτίου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, sotiris said:

Μέχρι τον Αύγουστο θα χουν αλλάξει αρκετές φορές τα δεδομένα

αν αληθεύουν τα όσα γράφονται σε εμάς (υπάρχει αντιδικία στην Σερβία σχετικά με το τι είναι αληθές και τι όχι) και έχουν την κλιμάκωση που περιγράφεται δεν θα έχουν προλάβει να το κατεβάσουν σε ασφαλές σημείο μέχρι τότε. Θα τους πάρει περισσότερο. Γενικώς, να έχεις κι εφεδρικό σχέδιο για ο,τιδήποτε αποφασίσεις, ακριβώς για τον λόγο που γράφεις.

@Γιάγκο το είχα δει αυτό που μου δίνεις και κάμποσα άλλα. Είναι αναπαραγωγές, την πρωτογενή αδυνατώ να βρω. Δεν πειράζει, δεν χρειάζεται να την ψάχνεις, είναι περίεργη δήλωση για να γίνει με τέτοια διατύπωση από υπουργό Εξωτερικών σε συνέντευξη τύπου κι ακόμα πιο περίεργο να μην αναφέρεται στον τύπο της εποχής αν έγινε παρουσία δημοσιογράφων. Αρχικά σε ρώτησα επειδή δεν την έχω ξαναδεί και νόμισα μπας κι είναι πρόσφατη.

Link to comment
Share on other sites

3b6f2e27d46e4dc3be148080fe32a45d.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Στην τελική ευθεία για την απόκτηση της Μαλαματίνα βρίσκονται 5 "μνηστήρες" ποιοι είναι και γιατί θέλουν να αποκτήσουν τη...

 

πριν 3 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

είναι περίεργη δήλωση για να γίνει με τέτοια διατύπωση από υπουργό Εξωτερικών σε συνέντευξη τύπου

Περίεργο θα ήταν να υποστήριζε το αντίθετο. Για τον Γιωργάκη μιλάμε, ο άνθρωπος δεν μπορεί να ξεχωρίσει πότε πρέπει να μιλήσει και πότε όχι.

Είτε μιλάει είτε όχι, αυτές είναι οι απόψεις του. Σάμπως τον νοιάζει κιόλας; Αμερικανάκι είναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Είτε μιλάει είτε όχι, αυτές είναι οι απόψεις του.

Δεν μου κάνει εντύπωση να «απηχεί τις απόψεις του». Ούτε να το έχει πει ιδιωτικά. Έγραψα τι μου κάνει εντύπωση: 1) να το έχει ξεστομίσει έτσι σε συνέντευξη τύπου 2) να μην έχει αναφερθεί καθόλου στον τύπο της εποχής και να μην βρίσκουμε παρά μόνο αναπαραγωγές.
Τα μέτρα γης δεν είναι ΑΟΖ.

Δεν τον θεωρώ έτσι εύκολα «αμερικανάκι» αλλά οι απόψεις του είναι απόψεις που θεωρώ ενδοτικές  κι επικίνδυνες. Τις συμμερίζονται πολλοί, μεταξύ των οποίων σημαντική μερίδα ψηφοφόρων, δεν θα τους χαρακτήριζα τόσο εύκολα προδότες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Δεν μου κάνει εντύπωση να «απηχεί τις απόψεις του». Ούτε να το έχει πει ιδιωτικά. Έγραψα τι μου κάνει εντύπωση: 1) να το έχει ξεστομίσει έτσι σε συνέντευξη τύπου 2) να μην έχει αναφερθεί καθόλου στον τύπο της εποχής και να μην βρίσκουμε παρά μόνο αναπαραγωγές.
Τα μέτρα γης δεν είναι ΑΟΖ.

Δεν τον θεωρώ έτσι εύκολα «αμερικανάκι» αλλά οι απόψεις του είναι απόψεις που θεωρώ ενδοτικές  κι επικίνδυνες. Τις συμμερίζονται πολλοί, μεταξύ των οποίων σημαντική μερίδα ψηφοφόρων, δεν θα τους χαρακτήριζα τόσο εύκολα προδότες.

Δεν χαρακτηρίζω κανέναν ως προδότη. Ο προδότης φαίνεται στον πόλεμο. Εν καιρώ ειρήνης, ο καθένας μπορεί να νομίζει ότι είναι ο Αχιλλέας on steroids. Όταν πιάσεις το όπλο όμως, όλα αλλάζουν.

Γιατί σου κάνει εντύπωση; Ένιωσε άνετα ο άνθρωπος (στα πάτρια εδάφη, ok, κοντά σε αυτά), χαλάρωσε και τα είπε. Άσε που μπορεί να ήθελε να ρίξει άδεια για να πιάσει γεμάτα.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Γιατί σου κάνει εντύπωση;

 

24 minutes ago, salde said:

Έγραψα τι μου κάνει εντύπωση: 1) να το έχει ξεστομίσει έτσι σε συνέντευξη τύπου 2) να μην έχει αναφερθεί καθόλου στον τύπο της εποχής και να μην βρίσκουμε παρά μόνο αναπαραγωγές.

 

voxg34z.jpeg

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

111126.jpg?w=880&f=bicubic
WWW.SPORT-FM.GR

Ο πρόεδρος της Βραζιλίας, ο ακροδεξιός Ζαΐχ Μπολσονάρου, διαβεβαίωσε χθες Δευτέρα το τηλεοπτικό δίκτυο CNN Brasil ότι οι πνεύμονές του...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος adpanos έγραψε:

 

 

Δηλαδή αυτό που παρακολουθήσαμε ήταν ο ξεφτιλισμός του Πολάκη και η δικαίωση των 500€ το τεμάχιο; Γιατί εμένα σαν πληρωμένη διαφήμισή προϊόντος μου μοιάζει

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

Δηλαδή αυτό που παρακολουθήσαμε ήταν ο ξεφτιλισμός του Πολάκη και η δικαίωση των 500€ το τεμάχιο; Γιατί εμένα σαν πληρωμένη διαφήμισή προϊόντος μου μοιάζει

 

Περιμενες να μη βαφεται τελειως δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις που το κάθε κ@λόπαιδο πάει και ζωγραφίζει όπου γουστάρει γιατί έτσι. Και παραδέχομαι τους απίστευτους τύπους που κάνουν γκράφιτι φανταστικά, αλλά τα αληταριά που απλά λερώνουν με τρελαίνανε πάντα.

Εγώ προτείνω να γίνει αυτό που λέει ένας κάτω από το βίντεο στο τουίτερ.

Να πάρουμε γλάστρες των 50 ευρώ και να πιάνουμε κάθε ένα μπαγλαμά που ζωγραφίζει, καταστρέφει, σπάει. Να τα φτιάχνει όπως ήταν και να πληρώνει και πρόστιμο. Όχι κάποτε, επί τόπου. Αν δεν έχει υποχρεωτική κοινωνική εργασία.

 

Αλλά επειδή είμαστε στην Ελλάδα, και οι μπαχαλάκηδες θα συνεχίσουν να σπάνε ανενόχλητοι, πρέπει να πληρώνουμε 500 ευρώ τη ζαρντινιέρα των 50.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Περιμενες να μη βαφεται τελειως δηλαδη??

Περίμενα να μην υπάρχει καθόλου...δεν ξέρω πώς βγάζετε τα 500ρικα αλλά για μένα αυτό το τελάρο πιο κοντά στην τιμή του Πολάκη μου φέρνει.

Κάνε ένα αυλάκι φύτεψε ανθεκτικά δέντρα μαζί με μια σωλήνα ποτίσματος κατά μήκος και τέλος

Άλλα δεν θα είχε κονόμα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.